Hodnocení tématu:
  • 4 Hlas(ů) - 4 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Cech] Bratrstvo
#41
OOC: No jo, ale právě pro tohle se ten skillovej požadavek na čtení a psaní zaváděl. Měli by jste si spíš někoho najmout, aby vám to oběhal a napsal, než to řešit takhle "sviňsky". Tím tu ekonomiku podpoříte ještě víc. Navíc dost hráčů na fórum neleze, spíš občas logne a oběhá si věci ve hře. Tak to příště zkuste řešit víc RP cestou, místo tou nejjednodušší Wink.
Odpovědět
#42
(26.06.2014 v 10:48)Brak napsal(a): OOC: No jo, ale právě pro tohle se ten skillovej požadavek na čtení a psaní zaváděl. Měli by jste si spíš někoho najmout, aby vám to oběhal a napsal, než to řešit takhle "sviňsky". Tím tu ekonomiku podpoříte ještě víc. Navíc dost hráčů na fórum neleze, spíš občas logne a oběhá si věci ve hře. Tak to příště zkuste řešit víc RP cestou, místo tou nejjednodušší Wink.
OOC: Mám teda smazat všechny rp zápisy? Mě to nepřijde svinské, naopak

Brak: RP zápisky rozhodně nemaž. Chtěl jsem jen poukázat na to, že když je ve hře systém vývěsek, objednávek a písemnictví. Kterej se takhle dá využít. RP zápisky, co informujou o dění v cechu je něco jiného. Snad pochopíš, co se tím snažím říct.
Odpovědět
#43
Takže veškeré záležitosti bratrstva se odkládají o 30 dnů(basa u orků)

do té doby si rozmyslím, jestli se na to nevykašlu. Mějte se fanfárově.
Odpovědět
#44
OOC: To bylo rychlý 8-)
Odpovědět
#45
(26.06.2014 v 13:02)Cessnek napsal(a): Takže veškeré záležitosti bratrstva se odkládají o 30 dnů(basa u orků)

do té doby si rozmyslím, jestli se na to nevykašlu. Mějte se fanfárově.

OOC: Mr. nervák, né že bych jim nebyl i já Biggrin, ale byl ti snížen trest 1 den 1zl, ten defaultni byl pravda moc přísný Smile
Hraju proto, abych si dokazoval, jak velký organ jsem.
Odpovědět
#46
(26.06.2014 v 14:39)Poutnik napsal(a): OOC: To bylo rychlý 8-)
Tak těch 30 dní defaultně je HC, to se na mě nezlobBiggrin, vzhledem k tomu jak je teď nastavena stráž sprinteři jak prase a když jim zdrháš hurá kuš do ručičky, nehledě na jejich přesranou sílu + automatický port do basy. + pokuta 5 zl) V praxi někdo tě dá na bl, o po propuštění do nekončena budeš dostávat trest a pokutu 5zl když tě chytne nebo dopadne stráž. Vzhledem k tomu že stráže jsou teď všude= nehratelné pro záporáka= Bratrstvo nemá moc smysl rozjíždět. Můj názor, můj pohled. Můžete mít jiný, takže na to asi peču, uvidím, bude hodně záležet na zbytku postoje Bratrstva.

Pochopil bych kdyby stráž automaticky zatýkala ve městech, nebo v nějakém vyhraněném regionu, ale přijde mi celkem komické, že bych doběhl ke srubu elfů a Ork tam proběhli legitimní zatčení na úplně cizím území.
Odpovědět
#47
První klacek pod nohama a ty už to chceš zabalit? Ale notak, myslel jsem že vydříš víc Smile.
Koukal jsem ti na pokuty a v orčí base máš jen jednu, na jeden den za jeden zlaťák. A hrát záporáka je určitě težší, než si jen craftit v dole. S tím snad počítáš, ne?
Odpovědět
#48
(26.06.2014 v 18:53)Brak napsal(a): První klacek pod nohama a ty už to chceš zabalit? Ale notak, myslel jsem že vydříš víc Smile.
Koukal jsem ti na pokuty a v orčí base máš jen jednu, na jeden den za jeden zlaťák. A hrát záporáka je určitě težší, než si jen craftit v dole. S tím snad počítáš, ne?

Ty voe na tyhle lekce jsem tu fakt čekal XD Rovnou mi udělej prezentaci, nebo tutoriál, já si ho pak projdu XD
Odpovědět
#49
No ačkoliv nerad, tak musím se segovezem souhlasit, že ti gardi u té orčí pevnosti jsou až moc OP, dřív se dalo gardům aspoň utéct co si pamatuju, prostě tě to z tama vyhnalo, a už si tam nelezl, ale takto tam zařveš jen proto, že si omylem přiběhl až moc blizko k pevnosti a byla tam stráž - stalo se mi to už několikrát, ale dobře prostě sem tma vychcipal a pokud se tam ten gard nesekl, tak sem si to tělo pak šel vybrat, ale dostat hned lapák a na 30 dnů to je trošku blbost (trošku hodně). Gardi by tě neměli dát na dvě rany bez možnosti útěku. Jsem si na beton jistý, že dřív se jim dalo utéct. To samé strážím v Isharu, ackoliv tam nevim jak to ted je, jestli to je jak to bývávalo, nebo jsou z nich taky OP zabijaci.
It's good to be bad.
Karlos Strench - Elf, hraničář
Odpovědět
#50
Stráže jsou takové jaké jsou aby trest byl trest, a ne "tady musím udělat tři rychlé kroky".
Není lepší než se vyhýbat strážím vyhnout se trestu? Páchat zločiny tak a tam kde za ně nedostaneš trest?

U toho měsíčního vězení také mohlo jít o starou pokutu, respektive o permanentní blacklist který se převáděl na měsíční tresty (když se znemožňovalo hráčům dávat trvalý BL).
Pronásledování strážemi mimo území je v plánu, už jen protože Zákoník a jeho možnosti budou napasované na gildy. Kdy se k tomu někdo dostane je druhá otázka.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#51
OOC:
(26.06.2014 v 19:31)Cessnek napsal(a): Ty voe na tyhle lekce jsem tu fakt čekal XD Rovnou mi udělej prezentaci, nebo tutoriál, já si ho pak projdu XD

Už tě vidim.. Biggrin
http://1.bp.blogspot.com/-LvDtmbAopI8/Te.../0004b.jpg

1. Jestli zas někdo v tomhle topicu nahlásí OOC či non-RP příspěvky k moderaci, tak si... na to sežeňte někoho jiného. Biggrin Nemá tohle být RP topic?
2. Docela bodne, pokud si správce oblasti projde zákoník a nastaví tresty. Cos vlastně provedl?
3. Hráči tuším už BL nedávaj, dávaj pouze pokuty. BL může dát snad už leda GM.
4. Nepřijde mi, že by stráže byly všude. Zrovna obejít orky a elfy je asi taková štreka jako výlet na horu Říp. Už jen proto, že za stráže maj všichni platit (při poslední kontrole tomu tak bylo) a nezaplacené stráže nefungují. Stráže jsou silou všude stejný, až na výbavu. Problém je v tom, že když nikoho nesundaj, jako tomu bylo kdysi, stěžujou si starostové a správcové oblastí, protože za to platěj a za tohle by se nikomu platit nechtělo, když by opět byly jen na okrasu - pokuty, rasová nesnášenlivost, nežádoucí osoby a BL, ochrana občanů - by neměli smysl. Když někoho stráže sundaj, stěžujou si lidi, že zařvali.
Úloha nemá řešení.
Odpovědět
#52
OOC: Drathart moc dobře věděl, že ten BL má, posledně jsem ho pustil doslova bez pokuty či újmy, byla to čistě jeho vina, že napadal stráže, takže když se tam dneska kolem procházel, moc dobře věděl, že jakmile ho ty stráže uvidí, tak mu půjdou po krku a co se týče 30denního trestu, dávno byl upraven na 1 den a 1zl, tak tady pořád nevyřvávejte 30 dnů Biggrin
Hraju proto, abych si dokazoval, jak velký organ jsem.
Odpovědět
#53
OOC:Nejde o to, že tě sundají, ale do lochu na 30dní? haha...To, že dostaneš kill a třeba i kdybys přišel o nějaké expy, ale 30dní být vyřazen ze hry je fakt směšné.
It's good to be bad.
Karlos Strench - Elf, hraničář
Odpovědět
#54
OOC:Ok no, tak jestli je to už jen jeden den a jeden zlatý, je to OK
It's good to be bad.
Karlos Strench - Elf, hraničář
Odpovědět
#55
(26.06.2014 v 21:53)Kara napsal(a): OOC:Ok no, tak jestli je to už jen jeden den a jeden zlatý, je to OK

OOC: von to byl skoro hned 1zl 1den, jenže vy si tady ani nepřečtete žadny přispěvek, jen ten prvni a poslední a hned jdete řvát Biggrin
Hraju proto, abych si dokazoval, jak velký organ jsem.
Odpovědět
#56
(26.06.2014 v 21:53)Kara napsal(a): OOC: (...)
(26.06.2014 v 21:53)Kara napsal(a): OOC: (...)

OOC:
Kód:
"OOC: text" != "[ooc]text[/ooc]"
http://forum.manawydan.cz/showthread.php...6#pid80316
Odpovědět
#57
Zápis z deníku vůdce Bratrstva
(interní sdělení)

První porada členů proběhla podle plánu a byl jsem převelice potěšen, že na poradu dorazila jak Matanja, zasloužilá heretička, tak i Kojak. V celkovém počtu 5 členů se rada dala považovat za usnesení vhodnou.

Průběh porady však vzápětí narušily dvě události, nový zájemce Menan a pak zničeho nic se objevený hobit, který přišel jak na zavolanou a za 5 zlatých prozradil, kde se skrývá kniha Bratrstva. Údajně ji měli ukrást bandité, kteří se usídlili v nedaleké jeskyni, jejichž vůdce se nazývá králem lapků. Ihned jsme se tam vydali a začali se prořezávat přes tuhé nepřátele, avšak odpor tam byl nesmírně tuhý a proto jsme se v polovině raději stáhli.

Vědomi si toho, že bojovat s Králem lapků a zabít jej v obklopení jeho stráže je pro nás nadlidský výkon. Přistoupili jsme na taktiku teroru a průběžně pořádali nájezdy do jejich leženích, jednou jsme se dostali až do samotné místnosti, ve které sídlí, ale byli jsme rychle zmasakrováni, naše taktika však brzy začala sklízet ovoce, pokračovali jsme v těchto útocích a začali napadat další stanoviště krále lapků, což je nakonec přimělo k tomu, přesídlit svou kořist z našeho bývalého sídla, čehož využil tajemný hobit a knihu se mu podařilo pro nás ukořistit, bohužel zbytek majetku jsme tak nadobro ztratili. Přesto však musím vyzdvihnout zásluhy Edwina, který co by jako odvěký přítel Bratrstva, znatelně podporoval naše útoky proti lapkům. Za tuto jeho službu budiž mu přiřčen respekt a přátelství Bratrstva, dokud bude sloužit našim zájmům a není s ním jednáno jinak, než zdvořile a s náležitým respektem a úctou.

Přesto však nám nejcennější byla právě kniha Bratrstva a to hlavní o co jsme usilovali jsme získali konečně zpět.
Konečně zas můžeme vést evidenci svých členů, přijímat nové i staré rekruty a bojovat za zájmy Bratrstva a rozšiřovat tak jeho moc a slávu! Sláva Bratrstvu!

Drathart
Odpovědět
#58
OOC: Každý člen Bratrstva ať si vypne pvp flag, ať si ty pokuty za špatné parkování užívají, jinak začnete přemýšlet o tom kdo bude můj nástupce v čele bratrstva
Odpovědět
#59
Nebylo co dělat a tak se Drathart rozhodli prolést sklady bratrstva, když objevil, zaprášené plátno, postupně když jej začal rozmotávat padl pomalu v úžas...

[Obrázky: totalfinnaaal.png]

Opravdu bylo to tak, symbol který byl téměř zapomenut, byl znovu připoměn. Vlčí packa na černém plátně, symbol spjatý s bratrstvem od nepaměti znovu užil. Symbolizoval jak jejich toulavou povahu, lovecké schopnosti, tak i loajalitu k Bratrstvu a k jeho věcem. Bílá v černém poli opět značila jednotu.

Drathart neváhal a hned zkusil prapor vyvěsit...

[Obrázky: story.png]

Chvíli se na něj díval a rozzářil se úsměv na jeho tváři.
Odpovědět
#60
Jaro 4.Toru, 338.roku

Zápis z Deníku velitele
(interní sdělení)

Poslední kapka

Zdá se, že Bratrstvo směřuje k závažnému rozhodnutí, které rozhodně neučiním já za Bratrstvo a proto v nejbližší době budu muset svolat poradu abychom hlasovali o budoucím směřování politiky a kroků Bratrstva.

V tomto zápise chci shrnout všechny události, které rozhodnutí Bratrstva nejspíše ovlivní. V prvé řadě je nutno připomenout události, které jsem zanesl do deníku 19. Novu roku 337 kdy po srážce s orky došlo k mému uvěznění. Avšak je nutno ještě zmínit události mnohem starší, začínající mým příchodem a Karlose, kdy nás ihned bezprostředně poté, co jsme se setkali u Křižovatky mezi Cypronou a Isharem, napadl Bumhug s partou orků a porušil tak veškeré smluvní dohody, které jsme zachovávali. Bezprostředně na to poslední kapkou byly poslední události, kdy naši dva členové na udání orků byli uvězněni a kdy jsem byl opět Bumhugem napaden v bezprostřední blízkosti Isharu a okraden.

V reakci na tyto události proběhla odvetná akce bratrstva, při které byli zabiti dva orci a jako odveta a trest, za uvěznění našich přátel a členů, byly zabaveny jejich výbavy, nedisponujeme totiž správní mocí a proto za každé zatčení někoho z Bratrstva budou pokračovat odvetné akce. Spravedlnost je z mého pohledu na naší straně a tak i právo na legitimní válku o které se pokusím přesvědčit zbytek Bratrstva, pokud orkové neprojeví jedinou snahu o smír.

Z mého pohledu naše předchozí politika, kterou byla snaha o smír s Isharem, nevytváření napětí a v klidu zapadnout, byla zmařena opakovanými útoky orků a to jak na mě, tak na členy Bratrstva, ale i samotným správcem Isharu Horianem, pod jehož správou orci využívají jeho ochrany. Přesto však naše spravedlivá odveta nezasáhne obyčejné obyvatele Isharu, neboť s největší pravděpodobností se zdá, že v nich k postoji Bratrstva najdeme kladnou odezvu, sami mají teroru orků po krk a tyto nálady můžeme využít i pro svržení Horiana.


OOC: Pokud někdo nebudete moci dorazit na poradu, poslat mi SZ s názorem a postojem (pro válku s orky/proti válce s orky, pokud máte někdo nutkání na tento rp zápis reagovat, prostor máte v tématu pokec o Bratrstvu)
Drathart
Odpovědět



Skok na fórum: