Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chyby klienta ve verzi 10.4.2
#41
Kvůli problémům na některých grafických kartách u rotace textur větších jak 256x256 předělávám celý mechanismus generování map. Už jsem doufám u konce, ale pořád ještě na tom pracuji...

Chyby zde zmíněné budu samozřejmě řešit, všechno to vypadá jako "map-related", takže možná to spravím při jednom.

P.S. to s tím otevřením dveří, to je záležitost serveru, nicméně se na to také podívám, jak budu moci.
#42
Dveře budou problém viditelnosti, která se aktualizuje pouze při pohybu.
#43
Pokial dám logout a v tom istom okamihu ako "provádí odpojení" server padne, alebo sa začne reštartovať tak klient vyhodí chybovú hlášku. Z praktických dôvodov však neviem tento bug reprodukovať.
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
#44
Nová verze klienta s koncovým označením r5.
Úplně předělané generování mapy, takže to prosím vyzkoušejte a sdělte své dojmy.

Pokud bude mapa zlobit, hodilo by se natočit video, ať mohu analyzovat problémy...

P.S. tímto se omlouvám, že to trvalo déle, ale úplně to předělat, to byla fuška
#45
Bez problémů funguje jen maximální nazoomování. Jinak to vykazuje podobnou divočinu jako před tím.
Do zítra zkusím stáhnout nějaký program na natáčení videa... pokud ho někdo mezitím nepořídí.
#46
spravne to funguje v urcitych priblizenich .. viz video

http://www.youtube.com/watch?v=Xm4k1U6TUzs
Inara, Kouzelník|Gwen, ledová princezna|Lisanna, tichý bard|Prune, kněžka Helmova|Taranel, stopař(†)|Tibauld, Velitel Armády(†)|Béda Trávníček, hobit neposeda(?)
#47
Sarjo, to je skvělé...!
Jestli jsem si dobře všiml, tak se ti všechno po určité době srovná, je to tak?
- dle mého názoru v okamžiku, kdy se vykreslí mapa v celkové velikosti...

Platí to i pro maximální oddálení? Počkal jsi pak ještě delší dobu, než se mapa v maximálním oddálení načte? Jak se to chovalo pak?
(v okamžiku, kdy oddálíte mapu, používá se k vykreslování předchozí verze, dokud se nevygeneruje nová, větší mapa)
#48
asi jsem to spatne napsal. stale je tam nekde problem.
nektera priblizeni/oddaleni funguji spravne, ale dalsi porad blbnou.
V momente kdyz zoomuju tak se puvodni obraz oddali a po chvilce se to posune, v nekterych pripadech se to pak zobrazuje sprane.
U chybnych jsem zkousel cekat dele ale uz se nic nestalo, posunuti nastane vzdy po chvilce a pak uz se nic nedeje.

Edit: ve videu v nekterych momentech oddaluju rychlejs po sobe, proto to mohlo vypadat ze se to po chvili zobrazilo spravne, ale ve skutecnosti jsem jen presel z jednoho nefunkcniho priblizeni do druheho funkcniho
Inara, Kouzelník|Gwen, ledová princezna|Lisanna, tichý bard|Prune, kněžka Helmova|Taranel, stopař(†)|Tibauld, Velitel Armády(†)|Béda Trávníček, hobit neposeda(?)
#49
Huh... no, OK. Zkusíme něco dalšího.
#50
Změněna technika vykreslení a oříznutí, prosím vyzkoušejte...
- klient obsahuje debug hlášky a významná zpoždění (2s) ve vykreslování, aby byly vidět jednotlivé fáze.

Ta zpoždění samozřejmě v ostré verzi nebudou... Biggrin

P.S. a zkuste zjistit, jestli zaznamenáte snížení počtu FPS (nebo naopak), díky předem.
#51
Změněna technika vykreslení a oříznutí, prosím vyzkoušejte...
- klient obsahuje debug hlášky a významná zpoždění (5s) ve vykreslování, aby byly vidět jednotlivé fáze.

Ta zpoždění samozřejmě v ostré verzi nebudou... Biggrin
#52
youtube nejak blbne takze video nahraju pozdeji.
Vypada to ze to funguje jak by melo, to pak posud podle videa. Mozna se mi to zda ale asi to nahrava do pameti vetsi kusy mapy nez je priblizeni (taky to muze byt ucel) protoze kdyz oddalim jen o jeden tak mapa neni skoro vubec orizla. Hlavni je ze to ukazuje spravne misto.
Diky Geo

Btw u journalu se mi stava, ze se nezasekne na konci a misto popojizdeni a zobrazovani novych prispevku zustane na miste, driv to fungovalo normalne...
Inara, Kouzelník|Gwen, ledová princezna|Lisanna, tichý bard|Prune, kněžka Helmova|Taranel, stopař(†)|Tibauld, Velitel Armády(†)|Béda Trávníček, hobit neposeda(?)
#53
Ano, to s tou větší mapou je pravda, je to kvůli četnosti vykreslení. Když ujdeš pár kroků, aby se nevykreslovala znovu ( ono je to u větších oddálení poměrně náročná činnost, klidně i pár vteřin... a nebylo by asi dobré, kdyby se ti co osm kroků = velikost bloku = zasekl klient na vteřinu Biggrin )
#54
Senzace! Nejsem si sice jistý, jak to můj počítač bude zvládat třeba při jízdě na koni, ale každopádně se pozice už určuje správně.
#55
Mělo by docházet k překreslování jednou za 36 kroků max. Tak to otestuj Biggrin

P.S. respektive, teď to ještě s tím intervalem je nesměrodatné, takže vyčkej na novou verzi klienta... a prozatím myslím, že tahle testovací verze je použitelná.

A nahlaste, jestli přetrvávají ty chyby, co jste tu hlásili... ono to mohlo být způsobeno právě těmi problémy s vykreslováním mapy, takže potřebuji vědět, jestli tomu mám ještě věnovat pozornost.
#56
Jestli myslíš tuto chybku... tak ta mi dnes vyskočila
[Obrázky: beznzvui.png]

Mimochodem v nastavení jde přepnout do fullscreenu, ale pak na to už nejde kliknout. Šlo mi to vypnout jen přes alt+enter.
#57
Při zapnutí zobrazení na celou obrazovku se nějak posune střed, podle kterého se mění směry pro kurzor. V menu nastavení je pak nutné klikat o řádek výš, protože kurzor ukazuje mimo.

Chtěl bych taky upozornit na makro na sesedání/nasedání z jezdítka. Když přitáhnu koně z ohrady, nemůžu na něj makrem nasednout. Musím na něj zaútočit a pak teprve na něj lze makrem nasednout. Současně s tím hapruje makro pro nasedání/sesedání při zapnutém warmode. Nemůžu se zapnutým warem sesednout, ale můžu v něm nasedat. Zažil jsem ale situaci, kdy to bylo obráceně. Mohl jsem ve waru sesednout, ale už nemohl nasednout.

Těhle problémů jsem si začal všímat poté, co mi jednou umřel kůň na krvácení ve chvíli, kdy jsem na něm seděl. Těžko říct, jestli to s tím souvisí, protože stejný problém měl i člověk, kterému jsem koně daroval.
Jak říká jedno orčí rčení. "Gugha nagn urár nuguk na urár"
#58
Colwyne, jsem si docela (99%) jist, že tahle chyba není na poslední verzi 10.4.2 (rev7), která je tu ke stažení... nicméně, vyzkoušej to na verzi 10.4.3, která vyšla dnes v noci.
Tímto uzavírám toto téma, protože je outdated (bo nová verze).

Tomu fullscreenu a sesedání z/nasedání na koně se budu věnovat.



Pravděpodobně související témata ...
Téma: Autor Odpovědi: Shlédnutí: Poslední příspěvek
  Chyby klienta ve verzi 2011.2 RadstaR 14 21 175 30.12.2011 v 08:34
Poslední příspěvek: Geo
  Chyby klienta ve verzi 2011.1 Geo 108 143 185 22.12.2011 v 21:34
Poslední příspěvek: Geo
  Chyby klienta ve verzi 10.4.14 Geo 44 68 579 09.09.2011 v 09:04
Poslední příspěvek: Geo
  Chyby klienta ve verzi 10.4.13 Geo 111 168 672 27.05.2011 v 14:06
Poslední příspěvek: Geo
  Chyby klienta ve verzi 10.4.12 Geo 31 47 322 04.05.2011 v 14:43
Poslední příspěvek: Geo

Skok na fórum: