Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 3 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Novinky na webu
#1
Nemyslím, že je dobrý nápad psát novinky na web ve stylu, jak byl oznámen odchod Wipfela. Normálně se okolnosti odchodů GM nevysvětlují, tak nevím, proč by teď mělo být na webu tohle. Odstraňte to prosím, nebo změňte na neutrální oznámení!
Jak říká jedno orčí rčení. "Gugha nagn urár nuguk na urár"
Odpovědět
#2
Proc bych mel odstranovat pravdu ?
Odpovědět
#3
Zprávu na webu jsem zkontroloval a neshledávám ji závadnou.
Je pravda že důvody odchodu se většinou nekomentují, ale také k tomu ještě nedošlo za takových okolností.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#4
Zneuziju toto tema, abych nemusel zakladat nove a predlozim tu, na cem zrovna delam.
Vsichni si asi vsimli, ze momentalni novinky na webu nejsou zrovna casto aktualizovane a ze web obecne ma urcite nedostatky. Proto jsem se nedavno dal do ruznych uprav a planu, jak tento stav zlepsit.
Pro zacatek se venuji novinkam, jak jsem asi uz naznacil jinde. Vytvoril jsem dva skripty, jeden pro RP sekci novinek ("Ze světa") a druhy pro technickou sekci novinek ("Z říše bohů"). Nove texty se berou primo z fora, ktere je mnohem aktualnejsi a informacne nabytejsi zdroj, ovsem taky ponekud mene organizovany (coz by melo byt diky pokrocilym filtrum a slozitejsim databazovym dotazum odstraneno). Pro sekci "Z říše bohů" se bere vse z tematu "Co bylo opraveno/upraveno/pridano" a pro sekci "Ze světa" se berou vsechna temata s nazvem obsahujicim tag [RP], pricemz casti prispevku mezi tagy
Kód:
[OOC] text [/OOC]
jsou ignorovany.
Treti sekce novinek ("Co se jinam nevešlo") bude tvorena prispevky se zvlastnim tagem, tudiz tam mohou byt prispevky z jakehokoliv tematu. Je pravdepodobne, ze prispivani do teto sekce novinek bude osetreno nejakym druhem uzivatelskych prav (napojene na prava z fora?).
Zde jsou vychozi verze tech dvou skriptu:

http://forum.manawydan.cz/news_web.php ("Z říše bohů")
http://forum.manawydan.cz/news_rp.php ("Ze světa")

Mate moznost zde predkladat svoje navrhy a pokud to bude znit rozumne a proveditelne, pak je treba zahrneme do uprav.
Prozatim mam sepsany seznam planovanych zmen pro RP novinky.


RP Novinky TODO:
1. pokrocile filtry:
[img]text[/img] (=obrazek) prepsat jako <a href="text">text</a> (=odkaz na obrazek),
dalsi OOC formaty,
znemoznit zabarveni textu (nedela to dobrotu),
odstraneni priloh ze zprav nebo jejich validni odkazovani,
odstraneni "RE: [RP]/RE:[RP]/[RP]" z nazvu temat,
osetreni velikosti pisma,
osetrit dalsi chyby vznikle pouzitim BB-code atd.
2. osetreni pro temata typu "[Ishar|RP]/[RP | Ishar]" atd.
3. promyslet, co udelame s prispevky z temat [Cech].

PS: Jak je videt, tak vzhled jsem zatim neresil.. Napojeni na CSS povazuju az za posledni krok, takze ve vysledku to bude vypadat podobne jako soucasne novinky na webu, akorat to bude mit jiny obsah.
Odpovědět
#5
Na interním fóru bylo dohodnuto použití bb-tagu
Kód:
[OOC]text nepatřící do RP zprávy, například RL datum, požadavek na kontaktování pomocí ICQ a podobně[/OOC]
.

Takovýto text bude zformátován následovně:
Kód:
[ooc]Dne 1.7.2011 v 18:00[/ooc]
OOC: Dne 1.7.2011 v 18:00

Kód:
[ooc]Kontaktujte mne na ICQ[/ooc]
OOC: Kontaktujte mne na ICQ

Kód:
[ooc]Tyto informace jsou určené pouze pro hráče, postavy k nim nemají přístup, pokud se o nich nedozví "z jiného zdroje"[/ooc]
OOC: Tyto informace jsou určené pouze pro hráče, postavy k nim nemají přístup, pokud se o nich nedozví "z jiného zdroje"

V novinkách pak OOC informace nebudou figurovat vůbec (viz. link v předchozím postu, kde příspěvek Fredegarda Sládečka obsahuje i RL datum, v tomto textu však není zobrazen.
P.S. Připomínky ke konkrétnímu formátování můžete psát, pokud se na fóru objeví nějaký většinový návrh na změnu, zapracujeme jej.
Odpovědět
#6
Nova vyvojova verze novinek na web

http://geomw.savana.cz/test/?cont=novinky

V teto souvislosti prosim o spravne pouzivani bb-code tagu v postech na foru.
bb code je vicemene vse mezi hranatyma zavorkama [ a ] co zde na foru napisete do predmetu, nazvu tematu a obsahu prispevku.
Idealni je davat napriklad odkazy vcetne tagu url (nikoliv pouze jako adresu), vzdy uzavirat tagy, obrazky vkladat primo jen v rozumne velikosti (velke obrazky pres odkaz) apod., ackoliv je samozrejme snaha vsechno zautomatizovat. Presto je mozne, ze nektere odchylky od syntaxe a pravidel pro bb code neprojdou pres automaticke filtry.


Referencni prirucka bbcode: http://www.sitepoint.com/forums/misc.php?do=bbcode (nekompletni?)
Akvizice dat:
"Z říše bohů" (technicke) <- temata "Co bylo opraveno/upraveno/přidáno" a "DŮLEŽITÁ OZNÁMENÍ"
"Ze světa" (RP) <- temata s prefixem RP
Odpovědět
#7
Prave jsem provedl prevod vyvojove verze novinek do ostreho provozu na web.

Jsou na obvyklé adrese, jako vždy bývaly

Zrovna jsem zmenil i generovani RSS, aby odpovidalo nove verzi novinek.
Odpovědět
#8
- Rozměry obrázků v novinkách na webu se zmenšují na cca polovinu šířky stránky (pokud je potřeba) a jsou klikatelné (odkazují plnou velikost do nového okna)
- Příspěvky kompletně OOC (celý text příspěvku v tagu ooc) se v RP novinkách nezobrazují
Odpovědět
#9
Předělán box s novinkama pro úvodní stranu Manawydan webu (v souladu se sekcí Novinky, zobrazuje se jedna nejnovější novinka z kategorie RP a jedna z kategorie Technické).
Odpovědět
#10
Super! Hned to vypadá líp. Teď ještě vymyslet co s tím záhlavím - samotný text, navíc dost starý vypadá také divně.
Jenže... co tam dát? Ideálně obrázek do záhlaví a pod to text který by byl aktuálnější. Ale co je teď vůbec aktuální? DL je v ... nepoužívaná. Nějaké návrhy?
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#11
Nic pribehoveho.. To cloveka co je u nas poprve nezajima, jeste se ani nerozkoukal a uz bysme do nej hustili Bolest nebo tak neco. Smile
Nejaky zakladni informace o shardu..
Odpovědět
#12
To asi jo.... Někde jsem už probírali co vypíchneme že máme jiné než ostatní...
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#13
Ano, asi v internim foru v sekci Propagace.. Smile Takze to chce sehnat nejaky hezky vizualni prvky a sestavit ten text.
Odpovědět
#14
A k jednotlivým položkám můžeš dát odkazy na ty videa Smile
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#15
Moje videa prosim nikam nedavat. Je to hnus (jsem s nima velice nespokojen) a neni to fakt nic na presentovani.
Odpovědět
#16
Nahodou ja si vcera na youtube poustel par videi co mi to vyhodilo na dotaz "Manawydan" a neco tam bylo docela slusny.. Treba i ty jarmarky atd.
Odpovědět
#17
Rad bych tam videl neco co by dostalo at uz stare nebo nove hrace zpatky do hry. Ted nedavno(asi tyden) sem se s kamaradem rozhodoval jestli se zase nevratime ale kdyz sme vydeli ze ve svete jsou 3 lidi a max za den bylo 7 tak sme si to rozmyslely.Halvni duvod byl ten ze kdyz bude hrat tak maly pocet lidi nema smysl hrat nejakeho "vyrobce" (tim myslim kovar,farmar,svobodna remesla,ochocovatel) jelikoz ekonomika nefungovala ani pri 30 lidech...a rozjidtet nove postavy bez znamek se nam nechce.Ale abych jen nekritizoval za tu dobu co nehraju (asi 4 nebo 5 mesicu) se toho dost zmenilo a jako clovek ktery se diva na forum jednou za tyden nebo dva vydim nejvetsi pokrok v postavach bard a zlodej za coz davam velky palec nahoru.Konecne zacina hra dostavat tvar ktery by mela mit ve finale ale do toho je jeste hodne dlouha cesta Angry. Na druhou stranu kdyby se znovu rouzjela DL byl by duvod zase zacit hrat..

Omluvte diakritiku
G.O.R.A je mrtva! At zije G.O.R.A!
Odpovědět
#18
Na uvodni strance pracujeme, respektive je to stale jeste rozdelane. Kazdopadne nevim, jak moc to ovlivni status..
Dle me vyrobce ma smysl hrat. Zrovna tuhle se nekdo shanel po konich, ale nemohl sehnat. Remeslnici maj zase systemy, diky nimz nejsou zcela vazany na dalsi online hrace (remeslnicke zakazky). Co si tak vzpominam, tak pri 30 lidich mel napr. kovar tolik prace, ze nevedel kam skocit driv a mohl si na tom docela solidne nahrabat. Dle toho co sem videl naposled ve hre, tak znamky meli uplne vsichni aktualne online lidi bez vyjimky (jinak expy rostou i bez znamky, malo, ale rostou).
S tou DL si nejsem tak jisty, co si vzpominam, tak vsechny DL byly silne kritizovane. Smile Bud se vam nemuzeme trefit do vkusu, nebo vetsina hracu neni priznivcem takto organizovane zabavy (ozyvali se hlasy, ze "nam na to pecou a nenechaj se vmanevrovat do DL").
Kazdopadne pokud si kazdy rekne "je tam jen 7 lidi, pecu na to", pak se na tom stavu asi bude menit jen k horsimu..
Odpovědět
#19
Co místo čekání na DL zkusit posunout děj vlastním směrem?
Dát dohromady skupinu a začít pátrat po původu Bolesti? Po tom jak osvobodit Goren-Zar od Bolesti? Hledat prapůvod lidí? Základní kámen ještě nepostavené věže mágů? RT by se měl od čeho odpíchnout a co vám pomoct rozvinout.

Ve chvíli kdy tu teď někdo napíše "RT by to nedovolil" apod. ať se de bodnout. Mnohokrát jsem psal že to má být popsáno na webu, aby na to reagoval celý RT, ne dohodováno po ICQ s jedním členem.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#20
Zkusil, neuspěl.
Odpovědět



Skok na fórum: