Hlasování: S tímto návrhem nových PvP pravidel:
Ano,
39.02%
16 39.02%
Ne. Změnu je potřeba, ale ne takováhle.
17.07%
7 17.07%
Ne. Současná PvP pravidla mi vyhovují.
43.90%
18 43.90%
Celkem 41 hlas(ů) 100%
* Pro tohle jste hlasoval(a) Vy. [Ukázat výsledky]

Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[PvP] Návrh změny pravidel
#1
Exclamation 
Návrh nových pravidel PvP na Manawydanu.
Můžete připojit i krátký komentář k vaší volbě, nerozjíždějte tu ale diskuzi, prosím.

1, PvP flag
Nositel flagu může kohokoliv napadnou, omráčit, zabít i lootovat.
Nositel flagu může být kýmkoliv napaden, omráčen, zabit i lootován.

2, Aktivace PvP flagu
Hráč si může u jedné postavy s min. 10. levelem aktivovat PvP flag.
Aktivací PvP flagu dojde k zmražení všech ostatních postav na účtu (nepůjdou logovat).

3, Deaktivace PvP flagu
K deaktivaci PvP flagu může dojít pokud hráč reálných 14 dní ve hře nikoho neomráčí, nezabije, nelootne.
Po deaktivaci flagu lze opět logovat ostatní postavy.

4, PvP a pravidla
Hráč s aktivním PvP flagem je povinen znát a dodržovat pravidla Manawydanu, zejména povinné RP, zákaz HK, RK, a pravidlo o pruzení.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#2
Omylem jsem zahlasoval z účtu, který není provázaný s herním acc. Předpokládám, že v tak závažné věci se to bude kontrolovat. Takže zahlasuji ještě z korektního a samozřejmě se omlouvám.
Odpovědět
#3
Já jsem hlasoval pro tento návrh. Na RP server se mi toto zdá jako ideální řešení.

S tím, že bych nějaký flag nikde nezobrazoval a nechal ho jen čistě pro informaci hráče. PvP status by se mohl zapnout i automaticky při útoku/omráčení na postavu co není v partě.
Taky by se mohl vymyslet příkaz na vyzvání na souboj. Pro postavy s lvl 9 a menším a pro obcházení tohoto flagu... Smile
A taky by to výhledově chtělo prodloužit ruku hráčského zákona. (stopování a podobně)
Odpovědět
#4
Možná by to chtělo doladit podmínky deaktivace PvP flagu (například real čas nahradit adekvátním odehraným časem), ale v zásadě jsem pro.
Člen klubu spokojených hráčů
Lidi by měli míň mluvit a víc poslouchat
Odpovědět
#5
(02.07.2010 v 15:24)Whitey napsal(a): Aktivací PvP flagu dojde k zmražení všech ostatních postav na účtu (nepůjdou logovat).

bohužel tohle je pro mě jakožto pro vyznavače dvou až tří aktivních herních postav zcela rozhodující faktor... Angry
hlasuji pro "Ne. Změna je potřeba, ale ne takováhle"...ale jinak jsem pro změnu pravidel
Horian Voren-správce Isharu, seržant Armády Isharionu
Linda Averová-žoldák ve službách Cyprony
Odpovědět
#6
stejne jako monty.

Ono cekat 14 dni na to az se mi zrusi pvp flag a pak tesne pred koncem nekoho nechtene sejmou plosakem (a ze do nich lidi radi vbihaj).
Prece jen loguju postavu podle nalady na to co mam hrat. Takhle bych o tu moznost prisel (pokud bych chtel pvp flag, nebo by se zavedlo automaticky nastaveni pri zraneni cloveka mimo partu).

Zmrazeni postav by bylo dobry, kdyz si postava odpykava nejakej trest, at uz je to vezeni a nebo BL. A u postav s pvp flagem bych nastavil treba delsi interval kdy clovek nebude moct lognout jiny char... treba pul hodiny, hodinu ale 14 dni je pak uz dost opruz.

Jinak se mi zda ze je tu stejne lidi co chtej zmenu (8+4) a lidi co jim dosavadni system vyhovuje (12) tak jsem teda zvedavej.
Inara, Kouzelník|Gwen, ledová princezna|Lisanna, tichý bard|Prune, kněžka Helmova|Taranel, stopař(†)|Tibauld, Velitel Armády(†)|Béda Trávníček, hobit neposeda(?)
Odpovědět
#7
Ne. Změnu je potřeba, ale ne takováhle.*

Citace:1, PvP flag
Nositel flagu může kohokoliv napadnou, omráčit, zabít i lootovat.
Nositel flagu může být kýmkoliv napaden, omráčen, zabit i lootován.

= kdokoliv muze napadnout kohokoliv (kdyz se to rekne uprime)
Pri tomhle uz z meho pohledu tedy PvP flag postrada smysl.


Citace:2, Aktivace PvP flagu
Hráč si může u jedné postavy s min. 10. levelem aktivovat PvP flag.
Aktivací PvP flagu dojde k zmražení všech ostatních postav na účtu (nepůjdou logovat).

3, Deaktivace PvP flagu
K deaktivaci PvP flagu může dojít pokud hráč reálných 14 dní ve hře nikoho neomráčí, nezabije, nelootne.
Po deaktivaci flagu lze opět logovat ostatní postavy.

Nejsem a nikdy jsem za 7let s UO nebyl vyznavac PvP. A uprime zdejsi pravidla PvP jsem nikdy zvlast nedodrzoval a problem jsem s oponentem nikdy snad nemel. Zde na MW mam vice postav a byt odkazany jen na jednu by me asi s casem, ktery na MW travim zabilo.

Citace:4, PvP a pravidla
Hráč s aktivním PvP flagem je povinen znát a dodržovat pravidla Manawydanu, zejména povinné RP, zákaz HK, RK, a pravidlo o pruzení.

A tohle je dle meho povinnosti kazdeho hrace...


Pokud by me snad nekdo chtel presvedcit o tom, ze se pletu, tak prosim PM nebo ICQ, at nam zde nevznikne nezadane diskuze.

(WD neni to mysleno zle. Jen jsem napsal, jak to vidim ja)
Whitey: Já to zle neberu, nedělám MW pro sebe.
-=Semper Fidelis=-
Eržika Nitková - Krejčí, truhlářka, řezbářka
Hinata - Služebnice Jondaly někde na cestách
Galahad - Cypronský hospodský
Eržika - stopařka
Odpovědět
#8
souhlasim s Erzikou, kdyz kdokoliv muze napadnout kohokoliv, na co je pak pvp flag? aby zmrazil ostatni postavy a tim alespon nektere hrace odradil od pvp? pokud to je takovy sito tak souhlas, cim vic lidi bude mit jen jednu postavu tim lip
Odpovědět
#9
Elision a Alyn jsou sice na tabore, ale po rozmluve mobilem jsou pro moznost b... No, nevim jakou vahu tyto hlasy budou mit Biggrin
Odpovědět
#10
Po delším uvažování sem si uvědomil, že současný systém není nejlepší a chtěl bych změnit hlas z C na B
Ireth - elfský bojovník
Jára Kořínek - věčně hladový pouťový kouzelník
Lucka Loutničková - potulná bardka  
Odpovědět
#11
2Stín: Ano, PvP flag by podle těchto pravidel především nutil PvP hráče platit za jeho styl hry. Musel by si vytrpět uvěznění, BL apod., protože by nemohl jednoduše přelogovat na jinou postavu.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#12
Jo ale uvědomujete si že půjde ekonomika k čertu? Protože nebude moci kraft ani do dolu aby ho tam nepojeli?
Na DP to bylo trošku něco jiného, protože tam bylo uvolněné mnohem větší území a centra obchodu byly roztroušeny po celem světě. Tady je vše v Isharu a Vilhelmovicích. Přesun materiálu a výrobků bude téměř znemožněn.

Promiňte že to srovnávám, ale jsou to mé zkušenosti ....
Odpovědět
#13
A proč by nemohl, nevidím důvod proč by výsledkem uvolnění pvp pravidel bylo, že tu bude jedno PK vedle druhýho...Navíc pokud se tu nějaké objeví, není potíž to vyřešit rp metodami.
Napadáš lidi od vidění a pak fnukáš na fóru. PŘIJMI ZODPOVĚDNOST ZA SVÉ ČINY! Kňouro.
Odpovědět
#14
návrh: zcela povolit PvP ale dát hráčům do rukou větší moc co se stíhání pachatelů týče...co takhle to aspoň zkusit...na tak malém prostoru s tak málo hráči je malá šance že se to tu bude hemžit PKckama
Horian Voren-správce Isharu, seržant Armády Isharionu
Linda Averová-žoldák ve službách Cyprony
Odpovědět
#15
Povolení PvP neznamená povolení PK.

2monty: Co si mám představit pod pojmem "větší moc" - to nestačí co už teď dává Zákoník? (který ani nepoužíváte)

Co si mám představit pod pojmem "malý prostor" - celá mapa vám nestačí?
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#16
(03.07.2010 v 12:50)Ilicius napsal(a): A proč by nemohl, nevidím důvod proč by výsledkem uvolnění pvp pravidel bylo, že tu bude jedno PK vedle druhýho...Navíc pokud se tu nějaké objeví, není potíž to vyřešit rp metodami.

Nic ve zlem, ale sundej si ruzove bryle. Neni takovy problem sehrat RP situaci a zabit krafta klidne 20x za sebou a obhajit si to. Kdo chce hrat PvP ma tu moznost si PvP zapnout.. Spousta lidi ho tu ma a nejak jsem nezaznamenal ze by se vyuzival. Tak proc ho porad chcete zapnout vsem? Aby bylo mozne pojizdet postavy ktere o PvP nemaji zajem a honit si na nich triko? Najmout straze si tu neni mozne. Nejakeho dobrodruha? Uz vidim jak stoji nekolik hodin se mnou v dole a ceka az nakopu co potrebuju.. Kdo touzi po PvP, at si ho zapne a mydlete se jako blazni.... ale neotravujte nam ostatnim, co o to zajem nemame, zivot.
Odpovědět
#17
Tady nejde podle mě ani tak o PK samotáře, nebo prudiče samotáře, tolik lidí tu neni a ani nepřichází tolik nových lidí. Pro mě je problém spíš v tom, že se znelíbím jedné (ze tří, čtyř?) frakcí/cechům a kde se pak dovolám zastání? U jinýho Cechu? Snad krom GORA vs SF jsou všichni v neutralitě a tak asi těžko seženu někoho kdo by mě pomstil a zmastil někoho např. z Bratrstva nebo SF.

RP řešení, ok, pořád se tu o tom mluví, ale řešilo se nějak RP to mezi Drathartem a Sotchim? Jeden prudil a útočil na elfa, druhej ho se štěstím zabil a obral -> velkej humbuk a pak Richard zabil Dratharta a lootnul (tohle jsem pochytil jako vývoj tý situace, můžeu se plést). Kde je (krom výzvy na foru aby Drathart vrátil věci) nějaký RP řešení týhle situace? Smile
- Ted jsem pár dní nebyl ve hře tak nevím jak to dopadlo, nebo jestli se to nějak dál vyvíjelo, ale stejně si myslím že by se Arion v případě zabití od Sotchiho, nikde moc pomoci nedovolal a pomoc proti SF asi nikde moc nesehnal jako jednotlivec proti silnýmu PvP cechu.
- To že mě nevidíš neznamená že tu nejsem -
Odpovědět
#18
Myslím že hlasování je jasné. MW zůstává servrem s nulovou tolerancí vůči nechtěnému PvP.
Osobně jsem čekal mnohem víc lidí pro uvolnění PvP, a nečekal jsem že proti bude i část RT která se hlasování zúčastnila.

Zvědavý dotaz:
RadstaRe, ty historická osobo, jaké byly původní záměry ohledně PvP tvůrců Manawydanu, když se to pomalu ani Manawydan nejmenovalo?

RP řešení situací: Noste si sebou zákoník svého města a používejte ho. Pokud se sejde dost udání na konkrétní důvodu (rozhoduje IQ a Všímavost toho kdo udání posílá) může jí Starosta neb Soudce (snad i Velitel stráží) udělit pokutu aniž by jí koutkem oka zahlédl.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#19
(03.07.2010 v 14:26)Whitey napsal(a): Myslím že hlasování je jasné. MW zůstává servrem s nulovou tolerancí vůči nechtěnému PvP.
promin ze do toho jeste rejpu, pokud je tohle finalni rozhodnuti.

Zas tak jasny mi to nepripada. Je tu 15 lidi co chteji zmenu (prvni dve moznosti) a 14 lidi kterym system vyhovuje (z toho jeden chce svuj hlas zmenit na variantu b. ).
Navic si myslim ze v dobe prazdnin kdy jsou vsichni pryc by to hlasovani mohlo trvat dyl jak 2 dny.

2Alvin: vzhledem k tomu ze tu jsou stale pravidla o zakazu RK povinost RP .. tak tezko budes zabijet nekoho dokola. mimochodem
Citace:Povolení PvP neznamená povolení PK.
RP duvody me napaj tak akorad najemna vrazda nebo okradeni, u ostatnich duvodu by na tom mela asi vinu tvoje postava (i u vrazdy bys asi musel nekomu vadit). A to ze si najdes RP duvod neznamena ze te to obhajuje i pred zakonama kralovstvi.
Priklad: Jsem ork nemam rad elfy, zabijim je na potkani. (pro nekoho dostatecnej duvod) Nekdo me nahlasi ve meste. Lothar bude pozadovat vydani orka aby byl potrestan.. orci odmitnou. Mesto orkum na oplatku neco zatrne. Orci se nastvou zacnou se chovat vice nepratelsky a mesto je vyzene/vyhladi.
Jinej priklad: Jsem clovek kriminalnik, dosud jsem se neprojevil. Okradu na ceste do mesta Cirdu, kterej me ve meste nahlasi. Parkrat se to zopakuje, vyhlasi se na me odmena. Casem me nekdo dopadne a nejakou dobu si odsedim. Sotva vylezu, tak se budu chtit praskacum pomstit a postupne je budu vrazdit. Casem me nekdo chytne a po soudu me mesto necha popravit(permakill).
Inara, Kouzelník|Gwen, ledová princezna|Lisanna, tichý bard|Prune, kněžka Helmova|Taranel, stopař(†)|Tibauld, Velitel Armády(†)|Béda Trávníček, hobit neposeda(?)
Odpovědět
#20
(03.07.2010 v 14:12)Alvin napsal(a): Nic ve zlem, ale sundej si ruzove bryle. Neni takovy problem sehrat RP situaci a zabit krafta klidne 20x za sebou a obhajit si to. Kdo chce hrat PvP ma tu moznost si PvP zapnout.. Spousta lidi ho tu ma a nejak jsem nezaznamenal ze by se vyuzival. Tak proc ho porad chcete zapnout vsem? Aby bylo mozne pojizdet postavy ktere o PvP nemaji zajem a honit si na nich triko? Najmout straze si tu neni mozne. Nejakeho dobrodruha? Uz vidim jak stoji nekolik hodin se mnou v dole a ceka az nakopu co potrebuju.. Kdo touzi po PvP, at si ho zapne a mydlete se jako blazni.... ale neotravujte nam ostatnim, co o to zajem nemame, zivot.

Tady je problém v tom,že například ork bez zapnutého PvP si chodí a emotuje ... prdi krka ... nekteri hraci tu hrajou postavy co proste nemaj chut k orkum a bez nejmensiho zavahani by jim usekly hlavu ci propalily. Ale pokud ten ork nema zaple "PvP" nemuzes nic a on te normalne "xxxx"
zrovna mě nenapadá slušné slovo.
Tohle je jen příklad můžeto bejt i Elf / Trpaslík a tak dále ... a ne GM nemuze hlidat kazdeho hrace kterej posle jinyho nekam a jelikoz nema zaple pvp druha postava mu nemuze nic udelat.O to tu hlavně jde. Ne o nějaký crafty který někde kopou....
Odpovědět



Skok na fórum: