Hodnocení tématu:
  • 4 Hlas(ů) - 4 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DŮLEŽITÁ OZNÁMENÍ
#21
Dnes jsem na server nahrál radikální úpravu skriptů starajících se o viditelnost postav mezi sebou navzájem a také o viditelnost předmětů.
Důvodem byly občasné chyby způsobující pád serveru, dále optimalizace rychlosti vyhodnocování a také řešení trvalých problémů s viditelností postav.
Proto prosím o shovívavost a pokud někdo bude mít problémy s viditelností ostatních, tzn. uvidí někoho, koho vidět nemá (například přes zeď) nebo neuvidí někoho, koho vidět má (stojíte u kamaráda, ale nevidíte ho a podobně). Hlašte tento problém na fóru.

I přesto, jak závažně toto hlášení vypadá, žádné problémy neočekávám (rozhodně ne častější, než dříve), protože byla tato úprava předem podrobně laděná.
#22
Byl uveden v život kompletní systém pronájmu budov, zde je jeho stručný popis:

- GM vytvoří TownHouseSign pro dům, který se má pronajímat (žádost si podá vedení města, nikoliv hráč, který si chce budovu pronajmout),
- ten se nastaví (dvojklik na TownHouseSign otevře pro GM průvodce, kterým nastaví všechny potřebné parametry včetně budoucí ceny nemovitosti) a může se přiřadit městu přes MayorSign (ovládací předmět pro GM a starostu města)
- zájemce si následně dům přes zviditelněný štít pronajme, přičemž první nájem jde z jeho kapsy a rovnou do městské truhly, pokud je nastavena
- dále GM umístí vedle domu RentBox (truhlu na nájem), do něj musí nájemce vkládat nájem na příští období
- v čase vypršení nájmu jsou pak peníze z RentBoxu převedeny do truhly města
- pokud v truhle na nájem není dost peněz, systém zkusí vzít peníze nájemci z batohu
- pokud systém nenajde dost peněz, dům je zabaven a nabídnut znovu k pronájmu a věci, které patří nájemci přestěhuje do nejbližšího skladu, ve kterém má nájemce věci - pokud nemá žádný sklad pronajmutý, vybere nejbližší sklad v okolí. Věci se objeví v pojmenovaném batohu v levém horním rohu truhly
#23
Dnes vecer dojde k nahozeni noveho manawydan patcheru, ktery si vyzada stazeni noveho kompletniho baliku Manawydan souboru. Tento balik si musi stahnout kazdy, protoze puvodni patche nejsou s novym patcherem kompatibilni. V novem baliku dale naleznete dalsi verzi MW Klienta, aktualizaci mapy, pridani nove animace a dalsi drobne upravy.
#24
Počínaje nejbližším restartem bude aktivován automatický systém mazající nepoužívané postavy:
- postava s 0. levelem nelogovaná déle než týden
- postava s 1-3. levelem nelogovaná déle než měsíc.

Skript má odlehčit server (při testu mi mazal cca 500 z 600 postav) a zbavit vás nepoužívaných postav bez nutnosti mazání od GM.
Pro jistotu byla dnes vytvořena záloha save - máme se kam vrátit, ač nepředpokládám problémy.
Přesto si pro jistotu zkontrolujte své postavy až po restartu nalogujete.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
#25
OMLUVA

Velká omluva ode mne, vinou chybně napsaných skript (netušil jsem některé věci) došlo u několika hráčů k smazání bankboxů při vstupu do zóny s bolestí 4. Skripta byla opravena.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
#26
Otevren pruchod Podtemno - povrch

Pravidla tykajici se teto zmeny : http://forum.manawydan.cz/showthread.php?tid=892
Marina - Žena všech povolání, hlavně ale GM
Corsah Tyrdlues - elfí řezbářka Sirae Cyredanea - ?bláznivá? šamanka
Zoe Locke - Velitelka družiny Sira Gerarda Stříbrokřídlého a důstojnice Cypronské městské hlídky


#27
Budu teď trochu mimo váš dohled, pouštím se do hlubin skript Bestiáře - považuji totiž za hlavní problém MW a vyvážení bojových&kouzelnických skript vadně nastavená NPC. Takže nebojte se, i když se budu chvilku míň projevovat, tak pracuju, jen to nebude tolik vidět Smile
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
#28
Chtěl bych hráčům připomenout:
1, Je zakázáno vlastnit víc než jeden herní účet; trestem je smazání VŠECH herních účtů takového hráče
2, Postavy nelze mazat, dokud nedosáhnou 5. levelu. Vyjímkou jsou postavy nízkých levelů, které jsou automaticky mazány, pokud za ně nehrajete (0. level se smaže po týdnu, 1-3. level se smaže po měsíci nelogování za tuto postavu). Je zbytečné posílat page nebo ICQ žádosti o mazání postav, nebude vám vyhověno!
3, RT pohlíží velmi negativně na support mezi postavami stejného účtu, tj. pokud si něco jednou postavou koupíte/vyrobíte/vylootíte a dáte to postavě druhé, takové chování bude potlačováno. V tomto směru nebude brán v potaz ani RP důvod typu je to můj brácha/žena/přítel - uznejte sami že pokud si každý všechno vyrobí, tak hráči hrající primárně krafty můžou jít do kopru. Na MW jakožto na RP servru je kladen důraz na nutnost spolupráce mezi povoláními a mezi hráči, support v rámci accountu tuto myšlenku značně poškozuje.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
#29
Pánové a dámy, je mi líto ale končím.

Nejsem schopen dostát funkce Spráce světa, když drtivá většina kvestařů a rasových GM ignoruje i prostý požadavek na zápis kvestů a eventů. (kdy, kde, odměna, vliv na historii)
Nejsem schopen pokračovat jako skripter, větší část systému vyžaduje přeskriptování, bohužel RT má jiný názor a mě už to záplatování nebaví.
Nejsem schopen pokračovat jako analytik, protože většina mé práce je zbytečná - buď se vezme pouze jako "inspirace", nebo se až po dokončení odmítne.
Nejsem schopen pokračovat ve spolupráci s "nově probuzeným" RT, kde se mění názor každý den a nikdo není schopen dostát svým slibům.
Nejsem schopen pokračovat v komunikaci na fóru, kde každá změna třetinu hráčů potěší (ti to nikde neřeknou), třetinu nasere (ti to naopak napíšou) a třetina začne hledat jak to obejít (ti o tom napíšou dvoustránkové referáty).
A nejsem ochoten snášet špičkování nejmenovaného člena RT, který mě upozorní že nemám házej lidi do jednoho pytle a pak řekne že nechápe proč jsou lidi po 30 zahořklí.

Takže se tu mějte, snad se na mojí pozici najdou lepší lidé.

PS: Toto není výhružka "ať je po mém nebo odejdu". Nesnáším lidi kteří stojí u okna a vřískaj "já skočím, pojďte mi to někdo rozmluvit". Pokud chcete skočit, tak skočte. Já už letím.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
#30
Potvrzuji velké zemětřesení v týmu, které se v současné době děje.
Změny probíhají a nic nebude takové, jaké bylo dříve... nicméně věříme, že pro vás, hráče, se nic nezmění, rozhodně ne k horšímu. To všechno se uvidí v následujících dnech a týdnech, ale pro teď není třeba vyvolávat paniku a mazat své účty Biggrin
#31
Je mi radostnou povinností vám oznámit, že Whitey zůstává v týmu na postu Tvůrce herního systému. Tamtéž se přesouvám i já, neboť se chceme plně věnovat skriptům. Cílem je rychlá implementace rozsáhlých změn, pro které jsme se rozhodli, a přechod do Ostré.
Tímto samozřejmě oznamuji, že vedení světa, jeho správa a ostatní záležitosti týkající se hry spadly na bedra ostatních členů.

Já osobně se v budoucnu nehodlám k herním záležitostem vyjadřovat, proto mne v tomto směru ani neoslovujte Biggrin
#32
Ať je to ode mne oficiálně:
Po několika diskusích s Geem jsem se rozhodl vrátit. Takže vás zas budu popichovat na fóru, páchat občas nutné opravy, ale hlavně pracovat subsystémech které to nutně potřebují. (v současnosti hoří souboják a nastavení NPC)
Moc se neradujte, stále nejsem zcela přesvědčen jestli je to dobrý nápad, takže budu víc nabručený a neochotný Smile
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
#33
Votary přijat na post referenta v Mantise. To znamená, že bude nápomocen s vypisováním chyb z fóra do chybovníku, podle kterého pak skripteři pracují.
Pro RT to znamená snadnější a rychlejší práci, větší přehled o chybách a méně byrokracie s odpovídáním na fóru (ne že bychom se do teď nějak moc přetrhli),
pro hráče je tu příslib vyšší pravděpodobnosti, že na jejich post někdo zareaguje (Votary).

Tímto předem děkuji za pomoc a prosím všechny kolem, aby Votarymu jeho práci neznepříjemňovali jízlivými poznámkami - je pouhým poslem zpráv dobrých i špatných...
#34
Po dnech bezvládí má tento server opět obsazený post Správce světa a vedoucího questařů.
Volba nebyla snadná, ale nakonec bylo rozhodnuto. Stal se jím Myrsha, služebně nejmladší člen týmu.

Nechť je jeho vláda dlouhá a plná eventů!
#35
Vážení hráči

Funkce správce světa padla na mé bedra. Nesu tedy na nich spolu s funkcí i zodpovědnost, jež nese.

Budete-li mít otázky ohledně dění ve světě apod., můžete se na mě obracet skrze soukromé zprávy.

Co byste měli od nás očekávát? Nejprve se náš tým musí zformovat (cca 14 dní, když vše půjde jak má), poté se pustíme do dějových invazí, které vás budou bombardovat Smile.
Jak by to mělo vypadat?
Má představa je hře dát smysl, vše má svůj důvod a původ, to je pro RP shard nepostradatelné. Chci pro vás hru udělat opravdu hratelnou, abyste mohli nasávat atmosféru a přitom se bavit...co více chtít že..?
Web začne fungovat jako prezentace toho, co se ve světě opravdu děje..bude fungovat jako odraz světa. Hlavní důvod toho je jasný, aby i ostatní viděli a věděli, že tu hrají dobří RP hráči, že se tu dějou pozoruhodné události, které jen tak někde nenajdou.

Dopředu oznamuji, že od 21.5. do 27.5. odjíždím do Prahy (je to vyjímečná situace), tudíž v tyto termíny nebudu aktivní, náhradu za mě pro tyto dny ještě zveřejním.

A jako bonus na závěr: po mém návratu z Prahy, bude otevřen nový dung, který je pro všechny druhy povolání - tedy né jen bojové. Budete se ho moci účastnit dvěma způsoby ... nechte se překvapit, předbězný termín otevření: 1.6.2009 (varování ministerstva zdravotnictví: jeden způsob je smrtelně nebezpečný a hodně obtížný)
#36
Jako můj zástupce po dobu mé nepřítomnosti bude Erlin.

Pokud možno, s otázkami, či problémy vyčkejte do mého návratu, ať Erlina moc nebrzdíme ve vývoji clienta. Ale budete-li mít opravdu něco akutního, tak rád vám pomůže, či poradí.


Tímto mu děkuji
#37
Pánové a dámy, 25-29.5.2009 jsem na školení v Bruselu (tiskárna VutekUVII3360).
Do 29.5. tedy ode mne moc nečekejte - teď o výkendu se musím připravit, přes týden jsem bez PC&netu.
Sice jsem si včera koupil noťase... ale dnes jsem ho odnesl na reklamaci, protože ani nenaběhl.
(opakující se chyba při doinstalaci předinstalovaného OS)
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
#38
Potvrzuji můj návrat.

Jsem opět v pohotovosti, můžete se na mne obracet se svými dotazy a žádostmi.

Děkuji celému týmu za mé zastupování, obvzláště Erlinovi.
#39
Jelikož si někteří jedinci špatně vyložili pravidla, byl přidán další dodatek, který by měl vyloučit další popřípadný prostor pro výmluvy při porušení pravidel.

http://forum.manawydan.cz/showthread.php...2#pid15572
#40
Vážení,
opět jsem načapal hráče s makrem proti automatickému AFK - v jednu v noci popocházel dokolečka kousek pod Isharem.
Chci vás upozornit - takové chování je proti pravidlům MW (i když při makru koukáte na obrazovku), a bude podle nich také trestáno.
Pravidla o AFK jsou na fóru (sekce Pravidla a Prohřešky) i na webu (sekce Pravidla).

Edit by Myrsha: Minulý týden jsem chytil 4 různé hráče, kteří měli makro v nesouladu s pravidly. Všechny jsem varoval a evidentně to nepomohlo. Tedy jestli někoho takového znova přistihnem, dostane týden BAN.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.



Skok na fórum: