Hodnocení tématu:
  • 4 Hlas(ů) - 4 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DŮLEŽITÁ OZNÁMENÍ
#41
Dvě zprávy, jedna dobrá, jedna špatná.
Ta dobrá je že jsem včera začal skriptovat jádro nového soubojového systemu pro otestování.
Ta špatná je že mám od večera teplotu 39.2 a u PC nevydržím sedět ani pět minut. (píšu teď z noťasu)
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
#42
Vážení hráči

Dáváme možnost těm, co mají pocit, že pro MW můžou udělat více, než jen hráčsky se podílet na dění světa.
Tedy, kdokoliv z vás bude mít takovýto pocit, můžete mi napsat soukromou zprávu, či na ICQ 226559667.

O co se jedná?
Manawydan potřebuje questařský tým, který má opravdu zájem a funguje. Doteď tomu tak úplně nebylo a vše oddřeli jen ti, co tu snahu mají. Bohužel sami se tím dost vyčerpávají.
Máme tu v týmu dva nové adepty na questaře (tedy GM). Zatím se nám osvědčují a chceme dát prostor i dalším, neboť posily takovéhoto typu jsou vždycky vítané.

Všichni víme, že se nacházíme ve stavu betastu2, tedy nemusíme si hrát na to, že věci už jsou hotový apod. Vy nám s tím samozřejmě pomáháte, díky hlášení chyb, na které přicházíte během vaší hry. Také nám pomáhají ti, co mají pochopení a hned nekritizují práci, kterou by třeba ani sami nezvládli. Avšak kdo chce pomoci více, tak zde jsou informace o tom, co by vás čekalo, pokud se budete chtít stát členem questařského týmu.

Adept GM
- je to představ plnohodnotného GM, tedy má určitá práva ve hře, ale né v takovém rozsahu jako plnohodnotné GM (je to jakási zkušební doba - >to se týká i GM fora)
-jak dlouho bude, či nebude dotyčný adeptem rozhoduje to, jak dobře se prokáže (jeho iniciativa, nápomoc, ambice -> sám udělá event, i quest v rámci jeho možností, bude vytvářet interakce atd..). Pokud se adept osvědčí, není problém mu dát plné práva a vzít ho v plné síle mezi nás.

Co očekáváme
- v prvé řadě umět nést odpovědnost.
- důležité jsou ambice, vlastní iniciativa a kreativita
- týmový duch a vše, co je pro tým potřebné -> informovanost, schopnost akceptovat rozhodnutí většiny, nebo správce, ikdyž s tím zrovna nesouhlasíte
- schopnost být nápomocný, spravedlivý a objektivní


Myslím, že to do úvodu stačí.

Shlédáváte-li své vlastnosti přinejmenším podobné popisu, dveře jsou vám otevřené, máte možnost sami přispět svou prací (za kterou však nic nedostane, jenom možné uznání a pochvalu, ale třeba také kritiku od mnoha hráčů).
#43
Stále tu máme případy, kdy zneužíváte Online exp systém externími programy. Postavy, které budou takto přistiženy, se budou mazat + ban -> nač tu mít hráče s vyšším lvl, který si ho stejně ani nezaslouží.



Mě osobně by ta hra ani pak nebavila...divím se vám... *kroutí hlavou*
#44
4.7.2009 - zahájení návaznosti na dějovou linii (dále DL).
Pozn: není to závislé na jediném člověku, tedy pokud by někomu z nás do toho něco přišlo, termín se bude muset odložit. Věříme však, že termín dodržíme.
Odhadovaný čas 20:00

Den předtím (tedy 3.7.2009) chceme dokončit část se Shunnarem (potřebná pro DL). (ještě s Marinou upřesníme - > bude potřeba účasti drowů i nadzemců)

Pokračování DL bude trochu jiného stylu než jste zvyklí. Vše bude na vás. Nebudete potřebovat GM (alespoň delší dobu ne). Je to předem připravená souvislost, kterou zdoláte společnými silami. (vše potřebné se dovíte ve hře)

Ano - je to spojeno s rozšířením uzemí, kde nebude Bolest.

Pevně věříme, že vám to poskytne dost kvalitních zážitků ze hry.
#45
Štěstí nám velice přálo (*ironicky*) a tak nám spadl server v době, kdy měla být DL, termín tedy přesouváme na 6.7.2009 ve 19:00. (je státní svátek, takže by to mělo být ideální jak pro pracující, tak pro studenty a žáky Smile ).

Všichni se těšíme Smile
Edit: Bohuzel doslo k vypadku celeho providera (ze by zaplavy ?)
#46
Jelikož se kousek nad Isharem zprovoznila nová hospoda (tedy konkurence) hospoda u severní brány zkrachovala. Prostor si odkoupil pan Slango a rozhodl se tam zřídit sázkový dům, jež pojmenoval U stříbrňáku.

Zatím je zprovzněn jen herní prostor, horní patro je uzavřené a "bordel" zatím také.

Složení:
- 6 krupiérů: zde můžete hrát o peníze Smile
- bankéř: směňuje peníze, přijímá Stříbrnou loterii a podá základní info

Každý krupiér vám vysvětlí pravidla hry.
Hry jsou nastaveny tak, že máte šanci i slušně vyhrát, avšak vždy budou ve výhodě krupiéři -> ale ta šance tu opravdu je... (prostě hazard! Smile )

Je to testované, ale kdyby náhodou jste měli pocit určité nefunkčnosti, tak hlaste! Jinak to budu brát jako zneužití bugu.

Děkuji a příjemně se bavte Smile (a utrácejte)
#47
Od 14.7. do 22. 7 mám dovolenou. Budu se tu tedy vyskytovat podstatně méně, ale částečně k dispozici budu (třeba po večerech).
#48
Upozorňujeme hráče, že neustavičné volání GM přes chat nebo psaní page typu "Je tu GM" si vyprošujem. Pochopte , že jsme také jenom lidi, které mají před sebou kupu práce. Neustále odskakování k hráčům, kvůli každé maličkosti je stopka pro jakoukoliv další práci.

Pro volání GM využívejte page (paperdoll -> pomoc) system a to v opravdu nutných případech.
Důležité je daný problém také konkretizovat -> co nejlépe popsat o co jde. (takto k vám přiskočí s větší pravděpodobností někdo, kdo umí daný problém vyřešit)

Děkujem
#49
Lvlcap se zvýší těm, co získají svitek/svitky bran (jeden svitek + 1 lvl celé skupině jež se účastnila na jeho získání(až do samotného konce jeho získání..). Takto se dá dosáhnout 25lvlu, více už ne.)

V praxi to má dvě varianty řešení. Pokud získáte svitek, napíšete na forum čas a datum, kdy jste ho získali a napíšete jména lidí (a účtů) co byly ve skupině a má se jim zvýšit lvlcap. Nebo to samé napíšete mě Soukromou Zprávou, pokud nechcete vzbudit pozornost vůči ostatním rasám, či skupinám, že právě vy máte svitek Smile .

Nikdo není penalizovaný -> i řemeslníci se můžou lehce zapojit (navíc bez nich to ani nepůjde Smile ). I klíčová výpomoc se dá odměnit zvýšením lvlcapu (to už je však na mém uvážení).
#50
Diky bourkam se poskodilo opticke spojeni providera. Na oprave se pracuje, bohuzel do te doby muze dochazet k packet lostum a jinym problemum s pripojenim.
#51
Pánové a dámy... nevím jak VY, ale JÁ mám po dvou dnech plných plků a arogance chuť to tu ZAVŘÍT.
(a nemyslím tím tento topik)
Ve chvíli kdy jste nahoře, tak se vezete a ani neceknete.
Nedej bože ale aby vám někdo šlápnul na kuří oko.
To tu pak lítá padni komu padni, stížnosti a špína jak v parlamentu, o urážkách a aroganci vůči RT nemluvě.

Je tu tedy čas na nová pravidla, do odvolání platí:
1, RT bude na urážku členů odpovídat smazáním accountu. Opakovaná urážka povede k zablokování IP.
Dobře si rozmyslete co píšete, i kdyby to bylo jen ze srandy.
2, Jakékoliv nepovolené PvP povede automaticky k týdennímu banu útočníka. Pomůže mu pouze osobní přímluva napadeného.
Prokázané úmyslné provokování hráče aby se provinil tomuto bodu povede k smazání accountu provokujícího.
Dávejte si pozor koho cílíte - rozhodovat budu podle logu, nebudu řešit omyly typu "já cílil na tu potvoru vedle".
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
#52
od 14. - 21. 8. si dávám plnou pauzu od Manawydanu. Všichni pokud jste chtěli řešit něco se mnou, pište jiným questařům, rádi vám vypomůžou s problémy nebo přáními. Po tomto týdnu se definitivně rozhodnu zda a jakým způsobem zůstanu na manawydanu. Všechny potřebné věci tudíž mimo mne. Dejte mi čas na rozmyšlenou.
V dosahu budu na icq pište mi pouze maximálně jaký máte den, manawydan jde mimo mne.

Děkuji za pochopení
Gm Erin

PS : elfové všechny přání která máte na mne, směřujte na forum, určitě se jich někdo ujme.
Pokud by uprostřed Isharu byla bomba, na ní nápis: "nesahat, jinak bude konec světa..."
Tak dávám manawydanu tak tři vteřiny života ...
#53
Od dnesniho dne se poruseni pravidla o zneuziti helproom bude trestat smazanim batohu, smazanim banky, smazanim skladu + smazanim jakehokoli osobniho skladu kdekoli jinde + banem dle zavaznosti popripade galejemi.

Pokud mate problem s dungem, ktery nemuzete dojit, kvuli spatnemu nastaveni, setrvejte v dungu do prichodu adekvatniho GM, ktere danou situaci vyresi. Pokud nechcete cekat, muzete jine hrace pozadat o zalozeni zachranne skupiny. Takto to chodi vsude a bude i tady. Dungeon sebou nese riziko ztraty veci, nelibi-li se vam to, nechdte dungeony, ze kterych se neda dostat zpet.

Dekuju za pochopeni.
Marina - Žena všech povolání, hlavně ale GM
Corsah Tyrdlues - elfí řezbářka Sirae Cyredanea - ?bláznivá? šamanka
Zoe Locke - Velitelka družiny Sira Gerarda Stříbrokřídlého a důstojnice Cypronské městské hlídky


#54
Dnes v 23:40 doslo k vraceni save k 21:26 diky jednomu prudici, ktery zabil bankere a skladnika. Za problemy se omlouvame, ale snad lepsi ztratit 2 hodiny hrani nez prijit o kompletni majetek ze skladu.
#55
Chyba ve farmařině, opravuji.
Opraveno.
V brzké době dojde k promazání herních účtů.
Z celkového počtu 921 účtů
je 493 účtů s 0 postavami a nebylo měsíc a víc logováno
a dalších 183 hráčských účtů nebylo 180 a víc dní logováno.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
#56
Varování: V souvislosti s úpravou systému omráčení se můžou vyskytnout nové bugy ohledně omráčení - hlaste v patřičném topiku (v testech).
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
#57
Chyba v Krvácení. Na opravě pracuji.
Hotovo.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
#58
Omluvte nedostupnost WEBu, bohuzel nedoslo k zaplaceni webhostingu.
#59
S potěšením konstatuji že zhruba od začátku měsíce jsme přes veškerou moji snahu bez pádu!
Změn v systému omráčení jsem se DOST bál, o předávkování se dá říct to samé (jsou si blízko).
Dnešek je další kritický bod, měnil jsem způsob ukládání a nahrávání regionů. Teoreticky je to dobré, běží to - prakticky jsem ale raději požádal RadstaRa o ruční zálohování savů, aby bylo kam se vrátit v případě problémů.
Prosím nahlašte nezvyklé jevy ohledně regionů - zmizela mi farma/pole, nefunguje mi dům, nemůžu uzamknout věc v domě (větou "I wish to lock this") apod., otevřu ta to topik ve Vyhlášených testech.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
#60
Omlouvám se za hromadu dnešních pádů, včetně raní nefunkčnosti servru.
Ačkoliv vše řádně testuji na lokále, ne vše můžu "na singla" otestovat.
Budu muset restartovat hned po commitnutí změn - takto se změny (a chyby v nich) od 12.10. nashromaždily a nebylo kdo by je rovnou opravil.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.



Skok na fórum: