Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 3 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Ishar] Armáda Isharionu
#21
Ahoj, tady Drathart píšu vám, že jste požádali gm aby mě zatklo jelikož nemáte nástroje. Nemějte strach, ujištuji vás, že když mě dopadnete vy(armáda isharonu),(omráčíte) tak to beru jako dopadení. tudíž s vámi dobrovolně půjdu do basy. Když mě zabijete, tak vás jen poprosím ať počkáte u pozůstatků já si je vemu a můžem jít do basy.
JESTLI TEDY SOUHLASÍTE?
Takže vám přeji příjemný a zábavný lov Smile a mě hodně štěstí a rychlé nohy Smile
Rp zdar Smile
Odpovědět
#22
Beru na vědomí.
Jinak mě nikdo neříká, co konkrétního mám dělat (kam bysme potom došli). Dostávám informace o situaci a konkrétní kroky dělám na základě svého úsudku..
Odpovědět
#23
Měl to být den,jako každý jiný,ale těžko bych ho srovnával s dny poklidné služby...Jako každý den jsem pořádal dlouhé cesty kolem celého Isharského okolí,a hnal divokou zvěř co nejdál od města.Konečně když jsem měl po několika hodinách dokonáno,jsem se spokojeně vrátil do Isharu,abych si za lov vyzvedl odměnu když v tom jsem se zarazil a vytáhl znova lovecký svitek.
,,Sakra,ještě jednoho divokého psa..Musím se tam vrátit jinak mi to neuzná..Sakra už...".Prskajíce jsem se vypotácel z Isharu když jsem najednou uviděl u vývěsky nějakého muže v kápi se sekerou..Prošel jsek klidně kolem něj když mi v hlavě bleskl popis našeho podezřelého..Chvíli jsem ještě váhal,ale pak jsem se rozhodl k činu.Jenže nemůžu mu nic prokázat,když mu ani nevidím do tváře.Obrátil jsem se tedy k němu,a svižným krokem jsem se k němu vydal.Než jsem stačil položit otázku co se týkala jeho kápi,všiml jsem si jak sevřel sekeru.Aha..Docvaklo mi.Sakra je to von !! Poodstoupil jsem a vytáhl něco jako zápisník,byla to odemně hloupost ale chtěl jsem si to zapsat,abych z něj vyloudil nějakou reakci podle které bych se ujistil,byla to fakt blbost to udělat.V tom už se jako blesk přiřítila jeho banda..Byl sice den,ale když přijeli jako by se okolo setmělo,jejich černé pláště mě dráždily a zároveň děsily.Tušil jsem co bude.Když zařval ,,Seberte mu ten svitek !" na nic jsem nečekal a vytáhl jsem meč.Ale proti takové silné přesile jsem neměl ani tu nejmenší šanci,první útok jsem odrazil,pak se na mě sesypali jako vosy.Při chabém pokusu o útěk jsem dostal silnou ránu do zad a pak už si jenom pomatuju,jak ležím na zemi,jak pokřikují,a šátrají mi v brašně,pak silnou bolest,jak do mě zaťal sekeru...Myslel jsem že jsem zemřel,ale duchapřítomná kněžka Helma,co sice byla s nima,ale nijak nezasahovala mi nejspíše zachránila život.Když jsem se probíral,stáli okolo mě a zahnali mě do Isharu.Tak jsem poprvé dostal pořádně na frak..Ale porážka mě donutila k tomu,abych se zlepšil,zesílil a pak jim to oplatil.Nejdříve jsem se však odebral do chrámu,kde by mi měli pomoci.Tak si kulhám,kulhám podle slov léčitele si tam chvíli poležím....Krom svitku na který jsem psal mi zmizela ješt kniha zákonů města Ishar.To sem to dopracoval...Nejpíše nalomený žebro,vykloubený rameno,něco s kolenem.Jen doufám,že mě z toho dostanou,fakt tu nechci tvrdnout,i když..Ty zdravotní sestřičky to je něco...Protentokrát Bratrstvo vyhrálo...

Odpovědět
#24
Dopis vhozený do schránky radnice v Isharu.
------------------------------
Dobrý den, jmenuji se Berton a jsem postarší poutník který se nedávno zabydlel ve městě.
Paměť mě neslouží jako dříve ovšem dnes jsem si zapamatoval vše a dosti živě.

Přejdu hned k věci...:
Při přicestováni do Isharu jsem dostal od strážneho listinu pravidel které jsem za dobu svého pobytu dodržoval,
také jsem se často procházel kolem radnice, kde jsem bohužel více zákonů nenašel.
A proč to píši?
Dnes kolem osmnácté hodiny pokračující k devatenácté, jsem kácel dřevo poblíž severní brány města.
Všiml jsem si že nejsem jediný, takže jsem vklidu pokračoval.
Po nějaké době jsem byl přerušen mužem který se identifikoval jako člen armády města.
Nebyl sám, vedle něj pochodoval muž zahalený do róby.
Byl jsem vyzván k pokutě 200 stříbrných za káceni dřeva v okolí města.
Na což jsem mu odpovědel že na listině zákonů se žádný zákaz nenachází.
On mi řekl že moje listina je stará a na radnici je nově vypsaný zákoník.
Pokutu jsem mu odmítl zaplatit, s tím že nejsem sám, v listině o zákazu nic není a o žádné ceduli u radnice nic nevím.
Dále pokračoval výhružkami vězení, při tom jsem ho ignoroval.
Dále mě slovně napadal až jsem mu řekl ať si všímá svého, že takoví člověk u městské armády být nemůžě.
Poté jsem ani nevím od kud dostal ránu pěstí, když jsem vstával řekl jsem že je ubožák co si dovoluje na staré lidi ať si poslouží dále ale ponese následky.Dostal jsem další ránu...znovu jsem vstal, tentokrát mě praštil velkou silou topůrkem sekery,..když jsem se probýral kopal do mě, plival na mě.
Zřejme už měl dost tak začínal odcházet, akorát jsem stihl zařvat že bude souzen.
Znovu se vrátil a řekl že má svědka, tudíž toho podivného muže co stál vedle něj, zahaleného v róbě.
Ten souhlasil že vše zapře, že jsem já napadl strážného.
Zeptal jsem se je na jména, ten rádoby člen armády, mi řekl že se jmenuje Faust a jeho kamarád Android,
jestli říkali pravdu nevím.
Ovšem uvádím popis.
Ten co mě napadl měl drátěnou košili,kalhoty,kuklu v bíle lesklé barvě,také měl velkou obouruční sekeru, byl tmavší pleti, více si bohužel nepamatuji.
Jeho kamarád seděl většinu času na zvláštní nazelenalé ještěrce..měl zelenočenou róbu se žlutým okrajem, do obličeje jsem mu bohužel neviděl.
Ať už to členové armády jsou nebo ne, požaduji prošetření a následný spravedliví trest.
V případě nutnosti jsem schopný muže poznat a usvědčit, take si myslím že to museli zahláednout někteří strážní stojící u brány, nebo hlasatel před bránou.

Tímto uzavírám svůj dopis s důvěrou v zákony města Isharu.

Berton
Odpovědět
#25
Zdravím,

údálosti vámi pospané hodlám co nejdříve prošetřit. Podle popisu mám jistou představu kdo by to mohl být. Rád bych se vás osobně zeptal na pár otázek, až to bude možné, dostavte se do kasáren armády.

Tibauld, Velitel Armády


OOC: Napis mi PM nebo na icq kdy budes ve hre
Inara, Kouzelník|Gwen, ledová princezna|Lisanna, tichý bard|Prune, kněžka Helmova|Taranel, stopař(†)|Tibauld, Velitel Armády(†)|Béda Trávníček, hobit neposeda(?)
Odpovědět
#26
Na vědomost se dává,
že všichni tvorové ve spojení s Bratrstvem, mají zapovězeno vstoupit na královská uzemí. Kdokoliv bude přistižen při spolupráci s níže uvedenými, bude považován za jejich spiklence a započítán mezi zločince.
Přistihne-li někdo tyto zločince na královském uzemí, má povinnost okamžitě toto nahlásit nejbližší posádce.

Vstup je jmenovitě zapovězen:
elfům Loniasovi a Karlosovi Strenchovi, kněžce Matanje, orkům Urkenovi, Gobrugovi, Vurgovi, Nazgelovi
a členům bratrstva: Kojakovi, Hefaistine a Kozlíkovi

Inara, Kouzelník|Gwen, ledová princezna|Lisanna, tichý bard|Prune, kněžka Helmova|Taranel, stopař(†)|Tibauld, Velitel Armády(†)|Béda Trávníček, hobit neposeda(?)
Odpovědět
#27
Vážený pane Tibaulde, doneslo se mě z věrohodných zdrojů, že kdosi na mě a některé mé bratry uvalil kladbu. Nic méně nedoneslo se mi jaká osoba z jaké pravomoce a z jakého důvodu tak činí. Píši vám, protože z již méně ověřitelných zdrojů mám iformace, že iniciátorem těchto opatření jste vy. Zdráhám se tomu však uvěřit, protože si nejsem vědom jediného přečinu, který bych spáchal vůči městu Isharu a nebo vůči samotnému králi. ve vší úctě Kozlík z Bratrstva
Kozlík - dobrodruh

Aristoteles řekl: Přítel všech - přítel nikoho.
Odpovědět
#28
tak tohle už je fakt moc....
“Oheň hřeje, oheň pálí. Bohové nás chrání, bohové nás ničí. Zabij…. nebo budeš zabit. Konec lekce.”
One Hit, One Kill, IK, Konec, Bye
Odpovědět
#29
Mistře Kozlíku,
skutečně jste vy a vaši "bratři" označeni na půdě královského uzemí za nežádoucí.
Na základě udání jedné z obětí vašeho útoku, na drobrodruhy vypomáhající Cyproně v jejich tažení, jsem tak rozhodl skutečně já.
Přikládám opis vyhlášky, podle které jsem se při svém rozhodování řídil.

Tibauld, velitel Armády Isharionu




Vážení občané, obyvatelé a navštěvníci města Isharu a Vilhelmovic,

žijeme v neklidné době a v okolí našeho města je bohužel velmi snadné potkat různé nekalé živly, zločince a vyvrhele. Dovolujeme si upozornit, že napomáhání těmto je považováno taktéž za trestný čin proti dobrým mravům a městu Isharu a tudíž také tak trestáno.
Armáda Isharu má právo v plném rozsahu území Isharionu takovou činnost postihovat, pokutovat, případně z těžších činů důvodně podezřelé jedince bez milosti zatýkat a právu předat.

Podepsána,
Tereza Černovírová, správce
1. Sarvy, 293.roku
Inara, Kouzelník|Gwen, ledová princezna|Lisanna, tichý bard|Prune, kněžka Helmova|Taranel, stopař(†)|Tibauld, Velitel Armády(†)|Béda Trávníček, hobit neposeda(?)
Odpovědět
#30
Vážený pane Tibaulde
o incidentu o kterém hovoříte si dovolím říct, že byl mimo působnost Isharu. Netuším nakolik velitel Armády Isharion je zmocněn určovat kalost a nekalost napadení nezávilé skupiny rozšiřující násilím svůj politický vliv a území, krále a Isharu se netýkaje. Pokud mě považujete za zločince, chtěl bych znát zločin, který jsem v okolí Isharu spáchal a kdy jsem byl odsouzen. Do třetice se dovolím ohradit vůči tomu, že bych snad měl být vyvrhel, protože moji spolubojovníci z řad Isharských v dobách boje s démony nebo drowy mě za něj nepovažovali.
ještě stále ve vší úctě Kozlík z Bratrstva
Žádám tedy zpřesnění důvodů, proč jsem na úzmí Isharu v nemilosti?
Kozlík - dobrodruh

Aristoteles řekl: Přítel všech - přítel nikoho.
Odpovědět
#31
Je tomu již několik dní co Stopaři Isharionu ustanovili svoje hlídky na několika strážních postech na strategických bodech. Mužů pro tyto účely ovšem nikdy není dost a tak se král rozhodl, že vyčlení nějaké další peníze do rozpočtu Stopařů. Z těchto peněz bude vyplacena náležitá část každému, kdo pomůže hlídkám zabezpečit okolí strážních postů. Vzledem k omezeným zdrojům však nanejvýš jednou za čtyřden, bez ohledu na to, který strážní post navštívíte. Tak neváhejte a dojděte si pro svou odměnu, procvičte se v boji a třeba i promluvte se zástupcem města o trvalé službě pro Stopaře Isharionu!

OOC: Quest je přístupný všem jednou za 24 RL hodin. Každý post má o trochu jinou obtížnost a přiděluje lov podle úrovně hráče. Interakce je vcelku rozsáhlá, takže očekávám nutnost úprav či výskyt chyb (provedl jsem pouze rychlé testy).
Připomínky mi prosím pište třeba zde: http://forum.manawydan.cz/showthread.php?tid=1025
Odpovědět
#32
zpráva od seržanta městské stráže
Během uplynulých let a zejména i posledních dní zahynulo ve službě celkem 5 isharských stráží a jeden strážný od Helmitů. Během dneška jsme pochytali tři provinilce a vsadili je do žaláře. Jsou odpovědní nejen za vraždy a napadání pořádkových hlídek, ale i za rozkrádání majetku městských stráží.
Král se rovněž informoval o agresi těchto výtečníků na území pod správou orků - v okolí takzvané orčí pevnosti. V případě dalších problémů na území království bude nasazena královská garda a útočníci přejdou přímo pod trestající nemilosrdnou ruku Jeho Excelence krále Gabriela namísto toho, aby se zodpovídali soudu města Ishar.

OOC: Snížil jsem náklady na provoz kasáren Isharu o odpovídající částku. O eventuelní náhradě posádky si promluvíme se starostou do času..
Odpovědět
#33
Hostinec v chudinské čtvrti je jako obvykle zcela obsazen místními. Večer se zde schází všelijaká sebranka zapíjet svoje žaly a zřídka i své radosti. Hostinský má dnes napilno. Večer ještě pořádně nezačal a už musel vykopat dva přístavní rváče. Další jeho starostí je pak stůl na kraji místnosti slavící přírůstek do rodiny. Jeden z osazenstva stolu už leží dobrou půlhodinu na stole a ostatní se k němu pravděpodobně brzo přidají, vzhledem k tomu s jakou žizní hltají přinesené korbely. "Hlavně že platí" říká si v duchu.
Nejpodivnější je ale dvojice sedící stranou od ostatních. Gerlo, místní zlodějíček, je zde častým hostem, zvolil si avšak zvláštního společníka. Takovou návštěvu tu často nemívá a tak si pospíší s dalšími korbely, hned jak na něj druhý chlap u stolu mávne rukou. Z toho co zaslechl u stolu to vypadalo na běžné hospodské řeči, což bylo nejspíš jen maskování jejich skutečného tématu, kdykoliv se někdo přiblížil.

Dvojice si jinak svého okolí moc nevšímala. Byli zaměstnáni vlastním rozhovorem. Zlodějíček vypadal že je ze svého společníka poněkud nesvůj.

Takže, kolik jich v tom sklepě bude?

Měli by tam být všichni... tedy... Prcka pošlou nejspíš hlídat nahoru.

Je z toho sklepa nějaký jiný východ?

Ne. Ale..

Ale?

Měla by tam být skrýš.. za zdí, nebo možná v podlaze.

Dobrá... je ti snad jasné co se stane pokud by to nesouhlasilo...

Zlodějíček ustrašeně pokývá hlavou, zvedne se a vytratí se z hostince. Jeho společník ještě nějakou chvíli dopíjí korbel, pak hodí na stůl několik mincí a vyjde z hospody.

Před hospodou se rozhlédne odkráčí si ulevit do mezery mezi domy. Poté zamíří rovnou do přístavu. Těch několik korbelů na něj mělo větší vliv než předpokládal. Než stačí opustit chudinskou část města, zaslechne z poza domu ječící ženu.
Obejde dům, aby na kraji temné uličky spatřil dvě postavy nad vzpouzející se ženou. Jedna z postav si ho všimne vytáhne dýku a zasyčí: "Zmizni!". Na muže to podle výrazu neudělalo moc velký dojem, na oplátku vytasí krátký meč od pasu kráčí směrem k trojici. Tasení upozornilo i druhého násilníka a oba se po rychlém vzájemném pohledu rozhodnou rychle vycouvat. Ne však tak rychle aby od muže nestihli dostat kopanec.
Meč je znovu uschován do pochvy pod pláštěm a jeho majitel pomůže ženě na nohy. "Asi bude lepší když vás někam doprovodím" navrhne muž a žena jen souhlasně kývne "Díky".
Společně bezeslova vykročí zpět do středu chudinské čtvrti, kam je žena vede. Při míjení jednoho z přístavních domů však žena odběhne do tmy a z poza rohu se vynoří čtyři postavy, zastoupí muži cestu a z poza rohu vytáhnou svázaného pátého, zlodějíčka Gerla. "Prcku" jeden z nich zavolá.
Muž stačí jen tasit, než čtyři postavy zvednou pohled ke střeše nad mužem. Poslední co uslyšel byl pohyb nad sebou.

Inara, Kouzelník|Gwen, ledová princezna|Lisanna, tichý bard|Prune, kněžka Helmova|Taranel, stopař(†)|Tibauld, Velitel Armády(†)|Béda Trávníček, hobit neposeda(?)
Odpovědět
#34
Zápisky seržanta Matonohy

Vedení Armády v Isharu mě plně zaměstnává. Přijal sem jednoho novýho kadeta - Areiuse - a udělil mu povolení k výkonu hlídek na území království. Brzy mi doručil zprávu od seržanta Kratiny o splnění patroly. Odměnil sem ho za dobrou práci. Dneska sem mu poslal vzkaz s novým úkolem, doufám, že se mu povede dobře. Rovnou sem ho taky nechal zapsat mezi občany města.
No, začátek je to dobrej, ale počty zelenáčů sotva pokryly minulý ztráty.. Taky budu muset sehnat někoho z královskejch krejčích, aby konečně dodali pořádný uniformy.
Odpovědět
#35
Kapitán Matonoha dne 19.Toru od dvou hodin bude přijímat návštěvy v kanceláři Armády v kasárna Isharu. První návštěva je objednaná zhruba na druhou hodinu, další návštěvnící mohou chodit i bez ohlášení a budou přijati později.

OOC: Dnes od 20:00.
Odpovědět
#36
Bývalý elitní člen Armády Isharionu Horian Voren nastoupil zpět do služby na pozici seržanta.
21.Toru, 328. roku od 2:00 hodin bude kancelář velitele opět otevřena pro návštěvy, včetně neohlášených.

OOC: Sobota od 20:00. Jakékoliv další schůzky je možné sjednat individuálně.
Odpovědět
#37
Lid nespokojeně reptá proti městu i království, ozbrojení zlosyni přepadávají pocestné a rebelují proti starým dobrým pořádkům, spolčují se v organizované skupiny. Zraky se obrací i na Armádu, která je však plně vytížena mnoha a mnoha úkoly po celém velkém království - na jihu i severu, na zemi i na vodě, v horách i v podzemí.

Dne 25. Toru, 329. roku od 2:15 hodin bude kancelář velitele v hlavní budově Armády otevřena pro návštěvy, včetně neohlášených. Na vědomost se zvláště dává, že mezi 2:45 a 3:00 hodin budou velmi vítány také návštěvy pyroforů, alchymistů, kartografů, průzkumníků a pár doprovodných ozbrojenců, kteří mají zájem hned vzápětí poskytnout své služby Armádě Isharionu.
Nabídka účasti na armádní výpravě od zhruba 3:00 hodin platí pro všechny členy mužstva a poddůstojnictva, zájemce o službu království i osoby, které nemají zájem o členství v Armádě, ale chtějí si vydělat nějakou tu minci. Účastníci nechť si vezmou vlastní výbavu a předměty pro výkon svého zaměstnání - z armádních skladů je možné bojovou výbavu vydávat pouze plným členům.

OOC: Pátek 25.10.2013:
20:15-20:45 - čas vyhrazený běžným návštěvám kanceláře
20:45-21:00 - sraz zájemců o účast na výpravě se specializací: pyrofor, alchymista, kartograf, průzkumník; ozbrojený doprovod (ten bude v této výpravě hrát nejspíš pouze vedlejší roli.. uvidíme ale dle aktuální sestavy a nálady Smile) - vítání jsou všichni tito bez ohledu na level a výše skillů a perků a kdokoliv ze současných členů Armády bez ohledu na profesi
21:00-? - kratší malá výprava (podrobnosti budou oznámeny na srazu viz výše)
Odpovědět
#38
OOC: Děkuji všem za účast a doufám, že se uvidíme na pokračování akce, které opět včas oznámím.
Dnes se proslavili:
Shai-mal Zorrah svou schopností propátrat terén a skrýt se ve stínu skal.
Edwin svou mocnou magií, když metal blesky na nepřátele a skryl se před jejich zraky pouhou silou slova.
Avaldr Fradanson, jeden z nových kadetů armády, seveřan tělem i duší ovládající kladivo.

Kdyby chtěl někdo udělat RP zápis, jen do toho, nabízím za to bonusovou expovou odměnu. Pokud ne, tak snad něco kratšího sepíšu sám..
Odpovědět
#39
Na výpravu do hor konanou dne 25. Toru 329. roku se dostavilo jen pár dobrodruhů, ale ukázalo se, že to nemusí být nutně na škodu. Přišel Avaldr - jeden z nejnovějších kadetů, Edwin - zkušený a schopný kouzelník a žena, jejíž tvář i jméno zůstává nejspíš často zahaleno rouškou stínů. Tato žena se ukázala být velmi užitečná překvapivě již při odstraňování závalu na cestě u úpatí hory. Avaldr pevně svíral kladivo, jako by s ním hrozil k vrcholkům nad námi.
Ale ne, můj spolubojovníku, dnešního dne bude mít navrch lest a chytrost.
Po krátké poradě jsme se již plížili zákrutou podél skalní stěny směrem k našemu cíli. Nepřátelé na dohled, ale nepozorovaně jsme se dostali až do osady. Zdejší obyvatelé se rádi nechali přesvědčit k tomu, že je odvedeme do bezpečí. Na dohled od bran Isharu jsme jim dali sbohem a vydali se zpět, dokončit naší práci.
Rukama dobrodruhů kolovalo několik lahviček ode mě a kdyby se někomu třásla ruka, mohlo to mít neblahé následky. O pár chvil později již nastražené třaskaviny překvapují svou mocí, když se část skalní masy řítí na malé rozcestí v horách a země se otřásá snad v samotných základech. Teda, sotva jsem stihl doběhnout do bezpečí a tak při vyplácení odměny radši sahám do váčku o trochu hlouběji, než jsem původně zamýšlel. Jo, abych nezapomněl, nakonec i na ten boj došlo, když nás při ústupu překvapilo několik střelců na skalní římse. Zejména díky Edwinovi však jejich útok byl potrestán a všichni dorazili v pořádku a celkem i ve zdraví zpět dolů.

Seržant Bruce


Dne 3. Toru 330. roku od 2:15 hodin bude kancelář velitele v hlavní budově Armády otevřena pro návštěvy, včetně neohlášených. Mezi 2:45 a 3:00 hodin se sejde porada, na které budou vítáni všichni členové Armády i dobrodruzi, kteří si chtějí něco přivydělat. Stále sháníme kartografa, ovšem bude třeba i několika ozbrojenců.
Prosím poddůstojníky, aby se dostavili pokud možno již od 2:15 hodin.

Kapitán Matonoha

OOC: Neděle, 3.11.2013:
20:15-20:45 - čas vyhrazený běžným návštěvám kanceláře (včetně zájemců o členství), sraz s poddůstojníky
20:45-?? - začátek porady před hlavní budovou Armády v Isharu, účastnit se mohou všichni bojechtiví dobrodruzi, vítána je však i účast kartografa se zájmem o přivýdělek
Odpovědět
#40
OOC: Děkuji všem za účast, tak velkou jsem ani nečekal. Musel sem tedy narychlo upravovat obtížnost, tak doufám, že to nebylo moc lehké/těžké. Zápis bude proveden brzy, kdyby někdo chtěl, můžete sepsat i něco dalšího, budu rád..
Odpovědět



Skok na fórum: