Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chyby klienta ve verzi 10.4.9
#1
Novinky do verze 10.4.9:
- CTRL+SHIFT jako ALL ITEMS... klávesová zkrakta zobrazí záložky předmětů, jak tomu bylo u starého klienta.
- Průběžná aktualizace (přidávání) záložek předmětů (např. při pohybu postavy, když se na zemi objeví nový předmět, atp.)
- Dřívější funkčnost (zvýraznění a přišpendlení ministatusů postav) byla přesunuta na CTRL+ALT
- Možnost změnit barvu Chatu (co píšete vy i ostatní je stále a jen jednou barvou)

Opravené chyby:
- grafický bug při vysokém rozlišení (neúplné gumpy a podobně)
- makro "Zaútočit - poslední"
- blikání buff ikony s permanentním trváním (ze serveru nepřijde informace o době trvání)

Předchozí verze 10.4.8 obsahovala tyto změny:
- Oprava chyb předchozí verze
- Makro "Použít aktivní perk"
- Nastavení "Barvy - Chat"
- Nastavení "Grafika - (GameScr) Renderovaný kurzor" ... jestli se má kurzor vykreslovat v režimu GameScreen pomocí windows, nebo ručně.
- Makro "Režim Makroklávesnice"
+ s tím související úprava, že makra na klávesách nutných pro mluvení nefungují bez CTRL nebo ALT, fungují tak pouze pokud je zapnutá Makroklávesnice
- Příprava pro lokalizaci klienta (soubor MWLocalization.CZ.xml)



Níže připojený balíček obsahuje čtyři soubory:
- MWKlient.exe
- AnimIdxBuilder.dll (musí se nacházet u MWKlient.exe)
- Perks.xml (musí být nahrán do složky UO - a může tam pak zůstat)
- MWLocalization.CZ.xml (s tím klient aktuálně nepracuje a slouží pouze pro přípravu lokalizované verze klienta)

Prosím o test nové verze, než bude nahrána v příštím aktualizačním balíčku všem... byl bych rád, kdyby to bylo ještě do vánoc, jako dárek pro vás všechny.

P.S. aktuální verze je 10.4.9b, přibylo tam ošetření chování u permanentní buff ikony.
#2
Wow.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
#3
Tohle vidím, když s verzí 4.9 lognu do hry.
[Obrázky: tile2.gif]
Jak říká jedno orčí rčení. "Gugha nagn urár nuguk na urár"
#4
CTRL+SHIFT zobrazí všechny předměty na zemi, ale už není možné chytit tu záložku a s danym předmětem hejbat. Dát si ho třeba do botahu.
Též bych uvítal, kdyby šlo z těch záložek vytáhnou status bary a aby se tam zobrazovali i NPC a postavy hráčů..
Teďka jsme si všiml, že to nezobrazuje mrtvoly.
#5
Ad Nevrin: lokace? (odpovězte kdokoliv, kde se tohle nachází)

Ad Gerg:
- Na vzetí předmětu jsem zapomněl (zapracuji).
- Na postavy je CTRL+ALT (zobrazí se tučnější ministatusy, freeznuté, lze za ně vzít a vytáhnout záložku).
- Lze stisknout zároveň i CTRL+ALT+SHIFT (já to tu zkoušel) a zobrazí se obojí... ale nechápu, kdo by to tak používal - buď chceš postavy, nebo předměty, přece...

Do další verze pravděpodobně zapracuji možnost, že na CTRL+ALT se zobrazí záložky podobně, jako na CTRL+SHIFT u předmětů. Samozřejmě volitelně, protože mně osobně se líbí ta verze s ministatusy.
#6
Ten problém se zobrazením mám po celé mapě. Kdekoliv. Průvodním jevem je tohle. Zatím jsem neměl moc času to zkoumat.
[Obrázky: tile3.gif]
Jak říká jedno orčí rčení. "Gugha nagn urár nuguk na urár"
#7
Geo: Souradnice jsou: 1339 1445 2
a potvrzuju Nervinovu chybu. Klient 10.4.7 vse v pohode a v 10.4.9 to vypada jak na jeho obrazku nehlede na to, ze cela grafika ruzne problikava.
#8
Také mám problém s grafikou.
Ohledně allnames
- nevím jestli je žádoucí zobrazovat věci, které postava nevidí
- přes zeď a na dálku jsem přes to dokázal otevřít knihu, vsadil bych své virtuální boty, že by to fungovalo i na další předměty, které jdou "použít"
#9
Ohledně grafické chyby:
- přikládám tři verze klienta, v označení T0, T1 a T2 (v balíčcích jsou exe s verzemi 10.4.7, 8 a 9, pro snažší testování).
Kdo má grafickou chybu na nové verzi mw klienta, ať stáhne a vyzkouší tyto verze - přičemž první dvě by měly být bez problému...

Podrobný report o chování ohledně grafického bugu (nic jiného v těchto verzích není implementováno) mi napište sem jako odpověď, prosím...

P.S. pozor na adresář CONFIG - každopádně si jej zazálohujte!

P.P.S. verze staženy, viz. níže nová testovací verze T3
#10
Á, zapomněl jsem napsat: zazálohovat Config adresář a smazat jej.
Načítání Configu není zpětně kompatibilní, zkusím do příští verze ošetřit alespoň tu chybu...
... ale stejně, tohle jsou jen testovací verze, smažte ten adresář, po tom, co si ho zazálohujete...
#11
Pokus obrazkem popsat ono "problikávání".
[Obrázky: animgif.gif]

Při pohybu z jednoho políčka na druhé problikne rychle několik variant takhle rozhazených částí. Nejdramatičtější je to v momentě, kdy je postava v pohybu v prostoru mezi výchozím a cílovým políčkem. Když stojím, je obraz skoro klidný, jen pohyb NPC, zdá se, provokuje malé "problikávání" věcí v okolí NPC a proměny v menu nastavení.

WIN7, Notebook AMD TurionX2 RM72 2,1Ghz, 3GB RAM, ATI HD3200/3650 500MB RAM...
Jak říká jedno orčí rčení. "Gugha nagn urár nuguk na urár"
#12
Děkuji za podrobný popis a postřehy...
S těmi testovacími verzemi (T0 - T2), tohle chování se v nich projevuje také? Ve všech?
#13
Zdá se že T0 nedělá nic neobvyklého.
V T1 je problém tím problikáváním a zdá se mi, že ten menu gump vypadá lépe než v T2 (problikává jen při pohybu).
V T2 je problém s problikáváním.
#14
Nová verze, označená T3, předělal jsem systém výpočtu Z souřadnic grafiky.
Opět, ačkoliv je verze číslovaná 10.4.9, bude vyžadovat smazání adresáře Config... tak si jej předtím zazálohujte, ať se pak můžete vrátit k herní (hratelné) verzi Smile

A děkuji předem za reporty!
#15
Během zběžného testování jsem nenarazil na nic zvláštního, co se grafiky týče. Takže to asi funguje.
#16
Takže konečně se blíží vydání nové verze, zde je kandidát do patche.
Prosím, otestujte jej v průběhu dne, pozdě večer bych jej rád umístil do aktualizačního balíčku...

Změny:
- oprava vykreslování
- CTRL+SHIFT tažením lze vzít předmětThumb Up ze země

Update: verze nahrazena novou (viz. níže)
#17
Verze 10.4.9c se zda byt opet funkcni
#18
-Tošku mi vadí, že allnames zobrazuje i předměty, které postava nevidí.
- Allames by taky rozhodně mělo zobrazovat mrtvá těla. (myslím že všichni to používají především k lootování, a makro které na to je v klientu je dost neohrabané)
- Nevím, jak se mi to podařilo ale během deseti minut testování mi dvakrát vyskočila tahle chybka.
[Obrázky: vstiekb.jpg]
#19
Které postava nevidí... a u starého klienta ti to nevadilo?
Mrtvá těla by to zobrazovat mělo, to by neměl být problém opravit.
Tu chybu upravím, děkuji za nahlášení...
#20
U starého klienta jsem nad tím z nějakého důvodu nikdy nepřemýšlel. Ale když v Isharu u muzea nebo na trhu zapnu tuhle funkci, tak to není zrovna přehledné. Smile
Už se mi podařilo ten pád klienta nasimulovat. Soustavnou manipulací s předměty které jsou připevněné nebo jsou moc daleko práve přes allnames... jestli to nějak pomůže.



Pravděpodobně související témata ...
Téma: Autor Odpovědi: Shlédnutí: Poslední příspěvek
  Chyby klienta ve verzi 2011.2 RadstaR 14 21 175 30.12.2011 v 08:34
Poslední příspěvek: Geo
  Chyby klienta ve verzi 2011.1 Geo 108 143 185 22.12.2011 v 21:34
Poslední příspěvek: Geo
  Chyby klienta ve verzi 10.4.14 Geo 44 68 580 09.09.2011 v 09:04
Poslední příspěvek: Geo
  Chyby klienta ve verzi 10.4.13 Geo 111 168 674 27.05.2011 v 14:06
Poslední příspěvek: Geo
  Chyby klienta ve verzi 10.4.12 Geo 31 47 324 04.05.2011 v 14:43
Poslední příspěvek: Geo

Skok na fórum: