Popisy NPC a předmětů
#81
Tak ja vim, jak to je v realu...ale doted to tady u nas tak nebylo ne? Smile
Marina - Žena všech povolání, hlavně ale GM
Corsah Tyrdlues - elfí řezbářka Sirae Cyredanea - ?bláznivá? šamanka
Zoe Locke - Velitelka družiny Sira Gerarda Stříbrokřídlého a důstojnice Cypronské městské hlídky


Odpovědět
#82
V CS3 tomu tak je.
Jsem si jist, že Kain říkal falérová = drátěná. Tak je tomu i na "GM Greenu", kde jsou jednotlivé sety zbroje.
Samozřejmě se nebráním změně, já si ji nevymyslel.
Odpovědět
#83
Pro mě a popisování je důležitý výsledek.

Na MW a v UO obecně to vždy byl chainmail (tady kroužková zbroj) a ringmail (tady drátěná zbroj). Přišla revize, začaly se objevovat falérové zbroje. Ještě jednou tedy vysvětlím, kde mě tlačí bota.

Ringmailchest - falérová tunika
Ringmaillegs - falérové kalhoty
Ringmailgloves - falérové rukavice
Ringmailarms - drátěné rukávy
Ringmailcoif - nic

Revize říká, že falérová má čtyři části - tuniku, kalhoty, rukavice a kuklu. S tím jsem také počítal při popisování.

Geo říká, že falérová má standardní počet částí (mimo gorget) - tomu neodpovídá stav ve hře. Čast drátěné byla převedena na falérovou, rukávy zůstaly drátěné, kuklu si vyvolejte přes ID a uvidíte sami.
Odpovědět
#84
Jo, v té revizi zbrojí to tak je, je tam falérová a kroužková.
Tak mi řekněte, co s tím mám udělat, jedná se jen o pojmenování (systémový název se tím nezmění). Nejlepší by bylo, kdyby se dohodl Brak s Kainem, když tomu tak rozumí... Smile
Odpovědět
#85
(01.11.2011 v 11:56)Geo napsal(a): Tak mi řekněte, co s tím mám udělat

1. Přejmenovat Ringmailarms z "Drátěné rukávy" na "Falérové rukávy"
2. Dodělat Ringmailcoif aby nevypadal takhle, ale podobně jako kroužková kukla. Taky mě dost zarazilo to "nevyrábí se" v pravym dolním rohu.

[Obrázky: e4414963b0.f.jpg]
Odpovědět
#86
Nevyrábí se = není na něj definován výrobní postup.
Na ingame editaci pracovních postupů mám zaděláno, ale pak došli lidi (a přibylo jiných problémů).
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#87
BTW, upravil jsem gump ID, aby v něm šly editovat delší texty.
Odpovědět
#88
Koukal jsem, dík.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#89
Ok, tak ten popis šoupnu na ten nehotovej předmět, snad se neztratí, až se bude dodělávat :-)
Odpovědět
#90
Další falérovo-drátěný problém

[Obrázky: faler.jpg]
Odpovědět
#91
Teď nevím, jestli máš na mysli, že ty rukavice jsou falérové (začínám se v tom ztrácet, co-je-co). Nicméně vlastnost rukavic je něco jiného, než vlastnost v DB.
Tenhle problém bude nutné vyřešit a pokud jej vyřešíme šikovně, tak nám to i významně zmenší velikost a rychlost hlavního savu (tzn. Name by vracel v případě null hodnoty název z db předmětů).

Opět, pokud si to nechce vzít Whitey okamžitě, zadejte to jako bug do Mantisu, nejpozději příští týden bychom to mohli vyřešit.
Odpovědět
#92
(02.11.2011 v 14:42)Geo napsal(a): Teď nevím, jestli máš na mysli, že ty rukavice jsou falérové

Mám na mysli, že podle DB by se neidentifikovaný předmět měl jmenovat Kovová zbroj (což odpovídá) a identifikovaný Falérové rukavice. Na druhou stranu v tom gumpu nikde nevidím "Drátěné rukavice", ale přesto se to zobrazí, když na ně najedu. Takže to mě opravdu mate Smile
Odpovědět
#93
Změna v databázi se projevuje pouze na nových předmětech.
Popis věci je výjimkou, protože když na předmětu není (defaltní stav) tak si sáhne pro popis do databáze.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#94
Já to vyndal z čerstvě zabitého NPC, ale tak je tu zřejmě možnost, že tam bylo prostě u delší dobu (což mi ovšem na jeskyni lapků nesedí, tam je pořád čisto). Takže pokud na ten spawn půjdu znova, měl by mít už ty rukavice korektní, uvažuju správně?
Odpovědět
#95
Loot NPC je vygenerován ve chvíli kdy je spawnováno, chtělo by to tedy NPC vygenerované po zanesení změny.
(Geo, chtěli jsme šetřit paměť - co generovat loot do batohu až po zabití NPC?)
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#96
Nalezena chyba přebíjející názvy zbrojí, opravuji.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#97
Ahoj, tak já bych také zkusil něco přidat. Zatím ze základních surovin.

Kámen - odštípnutý kus skály. Zručný řemeslník jej dokáže opracovat do nejrůznějších tvarů a podob.

Hlína - hromádka zeminy, která je směsí nejrůznějších zytků rostlin rud a kamenů. Jejím promýváním je možné někdy získat drahé kameny a zbytky kovů.

Sopečná hornina - shluky krystalů, které se snadno rozpadají a drobí. Silně zapáchají sírou a mají červeno-oranžovou barvu a místy prosvítá žlutá.

Drcený led - zbytky zmrzlé vody, které v sobě obsahují rozpuštěné části minerálů. Pokud se ponechá volně na vzduchu tak taje.

Ledový kámen - malý bílý krystal. Na dotek působí mrazivým dojmem, nerozdíl od ledu již na vzduchu netaje. Je poměrně lehký a pro jeho vlastnosti ho často vyhledávají alchymisté a kouzelníci.

Chalkopyrit - masivní zrnitý agregát železa, síry a mědi. Jeho tavením lze získat měď. Má červenohnědou hnědou barvu občas s nádechem zelené. Je poměrně těžký.

Galenit - minerál, se vyskytuje nejčastěji ve tvaru kostek. Snadno se taví a je možné tím získat čisté olovo. Má šedočernou barvu a je velmi těžký.

Krevel - červenohnědé oválné, až kulovité útvary. Zkušenější řemeslník dokáže jeho tavením získat železo. Poměrně těžký a na dotyk působí chladně. Je poměrně obtížné ho v hornině rozeznat.

Bauxit - světle modře zbarvená hornina. Vyskytuje se poměrně hodně a nemá příliš velké uplatnění. Je celkem lehká, ale kupodivu je potřeba velmi vysoké teploty než se začne tavit. Řemeslník z ní tavením dokáže získat čistý marcinit.

Křemenný písek - jemná drť křemene, která najde uplatnění především u řemeslníků. S trochou zručnosti je možné ji přepracovat v čiré sklo.

Grafit - najít ho dokáže jen zkušenější horník a to v podobě černých čočkovitých útvarů. Je poměrně měký, lehký a černě špiní. Využití pro něj najdou metalurgové při výrobě složitých slitin.

Ilmenit - jeden ze vzácnějších minerálů, který má bílou barvu a je obtížné ho najít. Samotný není tavitelný ale při smíchání s dalšími kovy tvoří jedny z nejpevnějších slitin.

Millerit - vzácný minerál, který má šedou barvu a je velmi lehký. Vyskytuje se v podobě malých jehliček. I ti nejzkušenější metalurgové ho nedovedou samotný přetavit v čistý kov, ale často ho používají v kombinaci s dalšími.

Chromit - velmi vzácný minerál, která má bílou třpytivou barvu. Je velmi obtížné ho najít. Samotný uplatnění nenajde, ale zkušení metallurgové ho přidávají do těch nejvzácnějších slitin, kterým dodává až nadpřirozenou odolnost.

Aurit - tento minerál dokáží najít jen nejzkušenější horníci. Je velmi vzácný a jeho tavením lze získat čisté zlato. Barvu má zlatavou a je známý svou velkou hmotností.

Ingot mědi - jeden z nejpoužívanějších kovů. Tvoří základ většiny nástrojů a některých zbraní. Má načervenalou barvu a velmi snadno se zpracovává.

Ingot olova - velmi těžký kov šedočerné barvy. V peci se taví jako jeden z prvních. Je velmi měkký, dobře kujný a odolný vůči korozi.

Ingot železa - asi nejpoužívanajší kov při výrobě zbraní a zbrojí. Železo je poměrně měkkké, má světle šedou až bílou barvu a při styku s vodou rezne. Díky jeho obtížnému získávání je to pravděpodobně nejžádanější kov v celém světě.

Ingot marcinitu - světle modrý kov, který je velmi lehký, přesto velmi pevný. Dokáže ho vyrobit průměrný metalurg. Samotný nemá časté využití. Nejčastěji je používán pro výrobu vzácnějších slitin.

Ingot zlata - čisté zlato dovedou zpracovat jen ti nejzkušenější řemeslníci a v malých množstvích ho používají pro výrobu těch nejvzácnějších slitin.
Odpovědět
#98
Skvělá práce, ztučnil jsem ti překlepy. Jinak to bude asi chtít taky velká písmena po těch pomlčkách (pokud to tam tedy nechceš bouchat včetně těch názvů na začátku).

(05.11.2011 v 09:58)Meerman napsal(a): Hlína - hromádka zeminy, která je směsí nejrůznějších zytků rostlin (čárka) rud a kamenů. Jejím promýváním je možné někdy získat drahé kameny a zbytky kovů.

Ledový kámen - malý bílý krystal. Na dotek působí mrazivým dojmem, nerozdíl od ledu již na vzduchu netaje. Je poměrně lehký a pro jeho vlastnosti ho často vyhledávají alchymisté a kouzelníci.

Grafit - najít ho dokáže jen zkušenější horník a to v podobě černých čočkovitých útvarů. Je poměrně měký, lehký a černě špiní. Využití pro něj najdou metalurgové při výrobě složitých slitin.

Chromit - velmi vzácný minerál, která má bílou třpytivou barvu. Je velmi obtížné ho najít. Samotný uplatnění nenajde, ale zkušení metallurgové ho přidávají do těch nejvzácnějších slitin, kterým dodává až nadpřirozenou odolnost.


Ingot železa - asi nejpoužívanajší kov při výrobě zbraní a zbrojí. Železo je poměrně měkkké, má světle šedou až bílou barvu a při styku s vodou rezne. Díky jeho obtížnému získávání je to pravděpodobně nejžádanější kov v celém světě.
Odpovědět
#99
Nejsem si jist jestli ty popisy nejsou příliš dlouhé, při způsobu jak je zobrazujeme.
Mám ale nápad, při zacílení jednoho itemu by vyskočil gump s obrázkem a textem, jako je to u zacílení postavy. Při plošném použití ([look bedna = popis všeho co obsahuje v názvu bedna v okolí) by to zobrazilo jen text, cca prvních 50 znaků. Pak by délka popisu nehrála roli.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
za překlepy se omluvuju..... psal jsem to ráno a byl jsem trošku ještě rozespalý Rolleyes ..... co se týče délky tak zkrátit by to určitě šlo, ale už to nebude moc zajímavé čtení Biggrin ale rád uvítám kritiku, abych věděl jakým směrem to pro příště upravit
Do hry to bude muset natlačit někdo za mě ..... já nemůžu ještě jsem nevysloužil dostatečnou důvěru :-D
Odpovědět



Skok na fórum: