Hlasování: Jak se mi zamlouvá různá mluva postav?
Chtěl bych to volitelně
35.29%
6 35.29%
Mělo by to být podle rasy
41.18%
7 41.18%
Nelíbí se mi to vůbec
11.76%
2 11.76%
Jiná možnost, vyjádřím se
11.76%
2 11.76%
Celkem 17 hlas(ů) 100%
* Pro tohle jste hlasoval(a) Vy. [Ukázat výsledky]

Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nové možnosti fontů
#1
Do nové verze mwklienta chystám rozšířené možnosti fontů, hlavně kvůli prezentačním věcem, serverovým gumpům, atd.

Všiml jsem si, že server diktuje, jakým fontem se má řeč, zobrazit, přičemž náš server teď standardně posílá unifont:3. Nový klient ho převáděl na unifont:1, ale napadlo mne, že by bylo hezké, kdybyste si na postavě mohli vybrat, jestli mluvíte
drsnou, uhlazenou, nebo moderní řečí... tedy, že by to bylo VIDĚT. Orci by si nastavili hrubý font, elfové archaický... nebo by to mohlo být podle rasy.

Co vy na to? Co si o tom myslíte? A nebojte, nebavíme se tu o pracnosti v řádu dní, ale hodin, potřeboval bych se během víkendu rozhodnout a hned to i udělat... takže sem s názory!!! Biggrin

A hlasujte...


Přiložené soubory Miniatury
   
#2
Skvely napad, skoro bych bral i nejake radikalnejsi fonty pro vetsi odliseni. Smile
#3
Mě se to líbí, jsem rozhodně pro Smile.
#4
No jen doufám, že by to alespoň v journalu bylo nějaké unifikované.
Jo a jinak bych si to představoval volitelně, implicitně podle rasy a s možností takovéto textové orgie vypnout a užívat si jen jednoho fontu. Smile
#5
Skvely napad. Urcite bych preferovala moznost nastaveni fontu...precijen postava ma ruznou charakteristiku a i naladu a to rasa proste nezmeni.

Existuje urcite predurceni ras, napriklad ze ork bude mluvit drsne a elf uhlazene, ale to pak zase bude mit vyhodu clovek, ktery musi mit na vyber, protoze proste clovek muze byt orientovany i jako ork i jako elf...na druhou stranu muze existovat anomalie zleho elfa nebo naopak hodneho orka. Nemluvim o extremech, ale spise o tom jak mluvi. Elf proste muze mluvit hrube, kdyz byl vychovavan buh vi kde, s tim jeho rasa nic neudela, rasa jen dava urcity smer a predurceni, ale rozhodne ne definitivni.

Co se tyce nalady...postava bude nastvana a bude mluvit hrube, naopak kdyz ma dobrou naladu a je vesela, muze prepnout na moderni ci uhlazeny font.

Pripadne pokud se vam nelibi moznost meneni kdy se mi zachce, zavedla bych vyber fontu pri zalozeni postavy dle jeji charakteristiky a pro jiz vytvorene postavy bych udelala vyjimku moznosti zvoleni a jako defaultni bych dala napriklad moderni Smile.
Moznost vypinani...no nevim. Postava preci neni hlucha a kdyz chce hrac vnutit ostatnim jeho atualni font (naladu, charakter, cokoli co se vyzneni reci tyce), tak by mel mit moznost...neco jako: Ted vam rikam, ze jsem nastvany...postava to proste nepreslechne a neignoruje...Smile
Jeste doplnim...z hlediska hratelnosti by zase naopak byla dobra volba dat tam cudlik vypni fonty...nekoho to muze stvat...

Takze to zalezi asi na dalsim hlasovani Smile.
Marina - Žena všech povolání, hlavně ale GM
Corsah Tyrdlues - elfí řezbářka Sirae Cyredanea - ?bláznivá? šamanka
Zoe Locke - Velitelka družiny Sira Gerarda Stříbrokřídlého a důstojnice Cypronské městské hlídky


#6
Ohledně hratelnosti: fonty na hratelnost nemají vliv až tak velký.
Font vyjadřuje pouze přízvuk a toho se postava jen těžko zbaví. Jedině kouzlem, nebo dlouhodobým tréninkem.

Obzvláště u Orků s těmi jejich zuby Smile

Náladu by měla vystihovat spíše barva textu a jsem pro to nějak definovat...
#7
Každopádně v aktuální verzi bude mít deník jediný font, tam budu podporu dodělávat později.
#8
Jestli vyjadruje prizvuk, tak prizvuk muze clovek bezproblemu menit.

Podle hlasovani vidim, ze lidi chteji taky prizvuk podle rasy...v tom pripade zase bude mit vyhodu covek, kteremu se z hlediska RP MUSI dat na vyber.
Marina - Žena všech povolání, hlavně ale GM
Corsah Tyrdlues - elfí řezbářka Sirae Cyredanea - ?bláznivá? šamanka
Zoe Locke - Velitelka družiny Sira Gerarda Stříbrokřídlého a důstojnice Cypronské městské hlídky


#9
A já třeba hlasování spíš pochopil spíš jako rozlišení jazyků, než "zobrazení nálady a přízvuku". Tohle všechno se totiž dá úplně snadno řešit přes emoty a podle mě je to i jednodušší než si při každé změně tónu nebo nálady měnit barvu či font písma.
Když potkáte člověka, co tvrdí, že ví všechno nejlépe, věřte mu... kdo jiný by to měl vědět lépe, než on.
#10
Přízvuk měnit? Tak to bych chtěl vidět... to není o tom, že mluvíš nějakým nářečím.
Proto se taky, ve výuce jazyka, vede kategorie "rodilý mluvčí".

Dát lidem na výběr? Co, že jsou to lidé, elfové, nebo že jim narostly větší tesáky?
#11
Jediný, kdo by měl mít možnost měnit přízvuk, je tulák.
Ostatní jen na žádost a zásahem GM.
#12
Mno, hrozně se tu motají dohromady pojmy přízvuk, nářečí, tón hlasu, nálada a já nevím co. Asi by to chtělo ujasnit Biggrin
Když potkáte člověka, co tvrdí, že ví všechno nejlépe, věřte mu... kdo jiný by to měl vědět lépe, než on.
#13
Není co ujasňovat, font je prostě font a stejně bude záležet na tom, jak to budou vnímat hráči.

Proto bych to nehrotil a udělal rozlišení podle rasy, s tím, že u zvláštních případů to může GM nastavit (změnit).

Což může být i dobrý nástroj pro questaře...

Co na to Whitey?
#14
P.S. prostě se přikláním k názoru, udělat to jednoduše.
Jsou tu jiné věci, které nás pálí...
#15
Tak tos s tim nemel prichazet, kdyz tu jsou i jine veci co nas pali...nic proti.

Napad je to skvely, ale kdyz to teda nechces resit, tak si s tim nemel zacinat.

Souhlasim s nemenosti v tom pripade, ze si hrac bude moct font vybrat. Jaky chcete dat lidem? Jaky hobitum? Jaky gnomum?

Je jasne ze ork by tedy podle vas mel mit ten treti...elf ten druhy...ale to jsou extremy. Lidi muzou mluvit jak orkove i jak elfove, hobiti vlastne skoro taky...i kdyz spis asi moderne nebo uhlazene. Gnom? Co ja vim jak mluvi gnomove...

Podle rasy se mi to proste nelibi protoze by clovek mel opet navrch. Postav cloveka je tu nejvic, protoze ma nejvetsi vyber, pleti, vlasu, barvy vlasu, ma navic perky, ma hlavni mesto, atd atd...ted bude mit teda i jako skoro jediny na vyber vlastni font. A pokud reknete, ze clovek bude mit natvrdo moderni, tak ahoj Smile.
Marina - Žena všech povolání, hlavně ale GM
Corsah Tyrdlues - elfí řezbářka Sirae Cyredanea - ?bláznivá? šamanka
Zoe Locke - Velitelka družiny Sira Gerarda Stříbrokřídlého a důstojnice Cypronské městské hlídky


#16
Ze začátku topicu to vypadlo dobře, ale teď musim říct - a Geo mi jistě promine - že to zní jako samoúčelná uchylárna Smile
#17
Říkal jsem, že lidé NEBUDOU mít na výběr, pokud nebudou mít na výběr ostatní rasy. Buď všichni, nebo nikdo. A když budou mít na výběr všichni, stane se z toho samoúčelná úchylárna. Takže z mého pohledu další argument pro rasové rozdělení zvýhodňující - zatraktivňující - pronárody před lidmi.
Mohou mluvit elfskou řečí (Aiya zvládne každý), ale nebude to prostě znít úplně stejně.

A řeším to proto, že to prostě vyřešit musím, aby se mohli využít další fonty starého klienta.
#18
Whitey! Help! Co si o tom myslíš?
#19
Rasový font bez možnosti volby, nebo jako volitelná položka pro každého.

Nebo alternativa:
- základní font muž
- kudrnatý font žena
- třetí font orci
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
#20
Nechce se mi to číst celý, tak se omlouvám pokud to tu už zaznělo, ale co to udělat jako dialekt/přízvuk konkrétní rasy?
S možností naučit se jazyk jiné rasy a získat tak možnost mluvit "jejich fontem"?
Pro RP určitě zajímavý prvek, ale je otázka kolik lidí to tu při vymetání dungů využije Smile
- To že mě nevidíš neznamená že tu nejsem -



Skok na fórum: