Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[RP|Cech] Měsíční Čepel
#1
Měsíční Čepel



Příběh

Obyčejný den zdálo se z rána. Probudil jsem se ve velkém srubu Bratrstva. Připravil různé přísady pro svou magii a vyrazil do krajin vydrancovat co se dá. Narazil jsem na spousty skřetů a goblinů, nějaké lapky ale i obry a jinou havěť. Všichni padly v boji na mou magii. Jejich truhlice a kapsy s penězi teď patřily mě. S touto ucházející kořistí mé kroky zamířili zpět ke vzdálenému srubu. Dlouho jsem šel lesem a únava mi byla v patách. Při plahočivé rychlosti mé oko zahlédlo mezi stromy podivný dřevěný domek na první pohled ničím zvláštním. Měsíční svit mi zasvítil na rameno. Odbočil jsem ze své cesty s myšlenkou o přenocování v tomto domku. Otevřel jsem staré rozvrzané dveře do domku. Pohltila mě naprostá tma a jen měsíční zář se dotýkala mých zad. Použil jsem své magie pro vyčarování aspoň nějakého světla. Pohled do domku nahnal hrůzu i mým starým a temným očím. Krve,kostí a zničeného nábytku tu bylo víc než by mohl normální tvor vstřebat. Náhle se u mého krku objevila čepel. Stalo se to bez jakéhokoliv upozornění a zvuku, bylo mi jasné, že to nebude jen nějaký zloděj. Prohlédl jsem si čepel a zbytek zbraně trčící ze stínu. Ihned jsem poznal, že se jedná o Měsíční Čepel, která patří nebo patřila Elfovy podle znaku. Snažil jsem se promluvit k neznámé bytosti ve stínu. Náhle se čepel pomalu oddalovala od mého krku. Pro jistotu a svou ochranu jsem toho využil a seslal kouzla pro svoji záchranu. Bylo to dobré rozhodnutí čepel v mžiku velkým švihem mířila na můj krk, má hlava by již byla na zemi nebýt mých kouzel. Začal boj, při kterém se postava musela vynořit ze stinného koutu domu. Byl jsem překvapen a to ani zdaleka tím, že osoba byla elf ale spíše mládím a faktem, že je to opravdu krásná Elfka. Snahy o ukončení boje beze smrti jednoho z nás byli marné. Elfka byla jako šílená a smyslů zbavená. Na konci boje jsem v zármutku stál nad jejím tělem s nekonečně dlouhými otázkami. Co se to stalo? Proč mě chtěla za každou cenu zabít? Její chování a výraz ve tváři co to způsobilo? Po této smutné události jsem sebral poslední zbytky sil a vydal se do Isharské knihovny. Ve skrytu noci se proplížil okolo podřimujících strážných a vešel do ní. Hledal jsem knihu kde je sepsáno chování postižených lidí bolestí. Podařilo se a má obava se potvrdila, elfka byla šílená díky bolesti. Několik dní se mé tělo toulalo po krajinách a má mysl byla uzavřená a zamyšlená. Nakonec jsem se rozhodl co bude dál a tak jsem založil nový řád se jménem Měsíční Čepel. Řád silný a odhodlaný bojovat proti bolesti a všemu s ní spojené.

Cíl Řádu

Stát se silným a samostatným. Vymýtit bolest ze všech míst světa. Sjednotit ostatní cechy do jednoho velkého společenství, které by si v nutných chvílích pomohlo.
Hierarchie

-Mistr-
Přiděluje hodnosti. Jmenuje do funkcí Řádu : zástupce, správce skladu, kronikář a ruku řádu. Přijímá nové členy. Svolává schůze. Vyhlašuje války, nabírá či vylučuje členy.
Na poradě má právo po hlasování anulovat výsledek s tím, že se daná věc odhlasuje příští poradu (možnost použít jen na jedno hlasování za poradu a jen jednou na dané téma hlasování).

-Starší-

Starší je dosazen z řad vědoucích po splnění úkolů a odhlasování většiny starších a mistra. Starší má přístup do ohrady pokud má koně dále do budovy pro nováčky a hlavní budovy. Má právo na svou truhlici, usedat a hlasovat na schůzi. Má právo svolat schůzi Řádu.

-Vědoucí-
Vědoucí je dosazen z řad zasvěcených po splnění úkolů a odhlasování většiny vědoucích a mistra. Vědoucí má přístup do ohrady pokud má koně dále do budovy pro nováčky a hlavní budovy. Dostane výzbroj či vybavení pro svou práci. Pokud umí jezdit získává koně. Smí se účastnit schůze Řádu a hlasovat. Má právo na svou truhlici.

-Zasvěcený-
Zasvěceným se může stát ten kdo splní úkol, ukáže svou iniciativu a loajalitu. Má právo na ochranu Řádem a má přístup do budovy pro nováčky a nárok na svoji osobní truhlu. Smí se účastnit schůze Řádu i hlasovat ale jeho hlas se počítá méně (poloviční vážnost než Vědoucí/Starší/Mistr).

-Učedník-
Učedníky se stávají ti, kteří projdou pohovorem. Z učedníka se buď stane zasvěcený nebo je odmítnut. S povolením mistra a žádnému ohlasu proti se smí účastnit schůze.

Úkoly

Starší:[non-RP: 17lvl možno pominout]
Řemeslník : Natěžit či vyrobit určitý počet surovin do skladiště řádu a speciální předmět určený mistrem či zástupcem.
Bojovníci : Zabít sám před zraky mistra či zástupce určitou bytost či bestii. Projít s řádem čtyři odlišná doupata bestii.
Všichni :Vezme si na starost jednoho člena s hodností zasvěcený a pomůže mu dostat se na hodnost vědoucí.


Vědoucí:[non-RP: 12lvl možno pominout]
Řemeslník : Natěžit či vyrobit určitý počet surovin do skladiště řádu a speciální předmět určený mistrem či zástupcem.
Bojovníci : Zabít sám před zraky mistra či zástupce určitou bytost či bestii. Projít s řádem tři odlišná doupata bestii.

Zasvěcený:[non-RP: 7lvl možno pominout]
Řemeslník : Natěžit či vyrobit určitý počet surovin do skladiště řádu.
Bojovníci : Zabít sám před zraky mistra či zástupce určitou bytost či bestii. Projít s řádem dvě odlišná doupata bestii.


Členové Řádu


Mistr:
Lonias

Starší:

Vědoucí:
Jára Kořínek
Raito Yagami

Zasvěcený:

Učedník:
Odpovědět
#2
Členové Řádu


Mistr:
Lonias

Starší:

Vědoucí:
Jára Kořínek
Raito Yagami

Zasvěcený:
Pepek
Illion

Učedník:
Eucliwood

Jaro 7.Toru, 301.roku
Dnes jsem přijal do našich řad nového elfa jménem Illion nechť se jeho statečnost zapíše do dějin Řádu.
Jaro 7.Toru, 301.roku
Náš Řád ve složení : Jára Kořínek,Lonias,Illion,Raito Yagami a Pepek Dlouhoprsťák se vypravil na ohavného a velkého ptáka jménem Fenix. Cesta k němu byla trnitá ale naše sekery a ohně jimi bez problému proklouzly. Fenix bohužel až na nějaké drobné neměl žádné poklady, které by nás zajímaly.
Odpovědět
#3
Léto 8.Toru, 301.roku
Dnes jsme mezi naše řady přijali ženu Eucliwood kněžku boha Helma nechť se její statečnost zapíše do dějin Řádu. S Raitem jsme pobili harpyje nad Elfím srubem. Divoké vlky v noře jsme zkrotili. S Illonem,Raitem a Eucliwood jsme se ponořili až na samý konec velkých Isharských stok kde na nás čekala odměna v podobě krásný sekery. Poté jsme potkali Talesiana a všichni společně jsme zničili doupě nemrtvých v Cypronském dole. Odměn jsme se dočkali vcelku ucházejících.

"Vývesná tabule"
Náš Řád Měsíční Čepele vyzývá ty, kteří se nechtějí toulat tímto světem sami a nevadí jim společnost, aby se k nám přidali. Můžeme nabídnout jakoukoliv pomoc výměnou za vaši podporu a přátelství. Náš hlavní dům je uprostřed Cypronské osady.
Odpovědět
#4
Léto 13.Luny, 301.roku
Vzrůstající počet našich členů mě donutil pomyslet na větší obydlí.
Projížděl jsem se po kraji až jsem narazil na velký dřevěný srub vedle cesty, která vede na Sever kde leží Ledové Pustiny. V tom hezkém obydlí se však nachází nemalá skupinka lotrů a zlodějíčků. Nejspíše jich bude ještě o dost víc v okolí hledajíc někoho koho by mohly okrást. Také se to jistě neobejde bez nějakých drobných oprav a úklidu. No navrhnu to ostatním, seženeme někoho na pomoc a doufám, že brzy vyrazíme.

OOC: V nejbližších dnech se pokusíme srub nad Orkskou pevností obsadit a zrenovovat pro své účely.
Odpovědět
#5
Jaro 1.Sarvy, 302.roku
Chvíle nečinnosti při cestách zanechala trochu prachu v našem Řádu ale to se brzy změní. Na Jaře 2.Toru, 302 roku se bude konat první velká schůze Řádu Měsíční Čepele. Dostavení všech členů je na místě. Hlavními body bude nový dům, povyšování hodností a další duležité věci. Pozvání jsou také zástupci jiných cechů pro vzájemné poznání a domluvu pro spolupráci. Také rádi uvidíme nové tváře zapálené přidat se k nám.

OOC: Zítra 2.července je porada ŘMČ od 18:00. Nábor a práce s ostatními cechy bude asi od 18:30, aby jste tam zbytečně někdo nečekal. Podle počtu je připravená zajímavá výprava.
Odpovědět
#6
Členové Řádu


Mistr:
Lonias

Starší:

Vědoucí:
Jára Kořínek
Raito Yagami
Talesian

Zasvěcený:
Eucliwood
Pepek
Illion
Kojak

Učedník:
Galahad
Meranda
Adish
Pedro Rigorn
Gladie
Gasel

Jaro 2.Toru, 302.roku
Porada dopadla vcelku dobře a projednalo se skoro vše co bylo potřeba. Po hlasování byla Eucliwood povýšena na hodnost zasvěcená. Nechť pokračuje ve své skvělé práci jako dosud. Dále do našich řad přibyli nové tváře jako je Galahad, Meranda a Adish. Pevně doufám, že u nás najdou to co hledají a bude se jim dařit. Po dlouhé poradě jsme se vydali na skřety kde jsme také potkaly trpaslíka Gerga z Normeku. Společně s menšími zádrhely jsme pokořily skřetí doupě a odnesly si jejich majetek.
Odpovědět
#7
Jaro 4.Sarvy, 302.roku
Léta 8.Sarvy, 302. roku se bude konat druhá schůze Řádu Měsíční Čepele. Dostavení všech členů je na místě. Hlavními body bude nový dům, povyšování hodností. Pozvání jsou také zástupci jiných cechů pro vzájemné poznání a domluvu pro spolupráci. Také rádi uvidíme nové tváře zapálené přidat se k nám.

OOC: 8.července je porada ŘMČ od 19:00. Nábor a práce s ostatními cechy bude asi od 19:30, aby jste tam zbytečně někdo nečekal.
Odpovědět
#8
Léto 7.Sarvy, 302.roku
Druhá schůze Řádu Měsíční Čepele se uskutečnila. Bohužel se nedostavil očekávaný počet členů a tak se probralo jen to základní. Nakonec hlavním bodem byla návštěva Pana Lothara. S veškerou upřímností jsme ho přijaly na naší schůzi a našem domě. Bohužel jsme neočekávaly takto nepřátelské chování a skoro bych řekl neúctu k našemu řádu. Cílem návštěvy nakonec podle mého bylo uzavření spojenectví proti bolesti ale to se nekonalo, protože žádat o spojenectví proti bolesti je něco jiného než čekání v to, že náš řád bude žádat jeho pomoc.

OOC: Zavedeny tresty za neohlášené nepřítomnosti na schůzi řádu.
Odpovědět
#9
14. Luny, 308. roku.

Den začal prostě. Xerexxon hledal schopného mága, který by ho vzal do učení, jelikož jeho záliba v magických svitcích se den ode dne zvětšovala, ale schopnosti nikoliv. Kousek za městem Ishar nachází se hospoda, ve které sídlí známá učitelka Swallow. Po lekcích u ní se Xerexxon dozvěděl, že jeden z magů vede jistý řád, bohužel nezná jméno, ale bydlí hned naproti. Sotva vyšel ze dveří hospody, na mága narazil, kousek od jeho obydlí.

Xerexxonův zájem o svitky vzbudil v mágovi jménem Lonias zvědavost. Nebyl však čas k rozhovoru, oba se chystali jít svou cestou. Náhle přiběhla elfka, zvaná Carwen, zastavila svého koně u těch dvou. Mezi ní a mágem došlo k zajímavému rozhovoru, ne důležitému k zápisu. Co však důležité je, Lonias nabídl těmto dvěma jedincům posezení u jídla a pití v jeho domově. Oba pozvání přijali.

Pojedlo se, popilo, přišel na řadu rozhovor. Xerexxon mluvil o svém umění, co by se rád naučil, Carwen zase o koních a svých koníčcích. Lonias pozorně poslouchal, radil, vyptával se. Až padla otázka. Zeptal se Carwen, zda přemýšlela o jeho návrhu. Není těžké uhodnout nač se zeptal, jakožto mistr řádu. Carwen odpověděla kladně. Lonias začal vyprávět kodex, cíle a pravidla řádu, minulost, přítomnost a budoucnost. Xerexxon byl tak zaujat cílem řádu, boji proti bolesti, že i když se ho to původně netýkalo, podepsal se do řádové knihy a stal se z něj člen, stejně jako Carwen. Nyní byli součástí řádu Měsíční čepele.

Oběma bylo ukázáno sídlo, se vším co k němu náleží, na řeč přišli řádové barvy. Lonias si postěžoval, že i když je to vzácná barva, členové ji nepřišli na chuť a tak už barvu nemá. Znal však recept, takže je čekala první práce. Suroviny. Prohrabali sklad ve sklepení, zbývali už jen diamanty. Broušené diamanty, jak posléze zjistili u výhně, po několika hodinovém hledání prodejce šperků. Hledání zručného kováře zabralo mnohem víc času. Od Isharu, přes Vilhelmovice až po Cypronu, jediný kovář nebyl k nalezení. Lonias se rozhodl, vydat se na ostrov Nullden , což mohlo být asi poslední místo, kde by se zručný kovář mohl nacházet. Cesta byla dlouhá, plná netrpělivosti. Carwen i Xerexxon byli pověřeni nalezení zdejšího kováře a obstarání broušených diamantů. To se nakonec vydařilo a všichni se vraceli s úsměvem do sídla. U výhně si Lonias pohrál se surovinami, barva byla na světě. Zbývalo jen obarvit části oblečení. Stalo se, a tak vyčerpaní zasedli ke stolu, již na-večer po celodenním shánění surovin. Proběhl krátký rozhovor, zjistilo se, že Xerexxon strávil nějaký čas v knihovně, z čehož vyplynula jeho schopnost psát. Lonias mu navrhl pozici kronikáře řádu, ten plný neutrálních pocitů nakonec přikývl. Tento den se stal velmi významným, ať už kvůli rozhodnutí Loniase rozšířit řád, dostat ho do podvědomí ostatních, vytvoření rádové barvy, či novým kronikářem.

Kronikář Xerexxon *nečitelný podpis*



16. Toru, 308. roku.

Tento den nebyl tak úsměvný jako ty minulé. V řešení byl pokus o znásilnění a následné zabití jednoho z členů řádu. Naštěstí vše dopadlo bez vážné újmy. Tato záležitost bude dále projednávána, budou učiněny proti-akce. Lonias se snaží vymyslet, pro budoucí ochranu, způsob okamžitého kontaktování. Jako jeden z prvních nápadů je použití cvičených orlů, kdy v případě vážného ohrožení života člena, se orel ihned dostaví do sídla řádu. Bude nadále projednáváno. Jsem rád ž-. Jsme rádi, že se Carwen nic nestalo, v budoucnu se tomu všichni pokusíme zabránit.

Kronikář Xerexxon *nečitelný podpis*
Odpovědět
#10
Členové Řádu


Mistr:
Lonias

Starší:

Vědoucí:

Zasvěcený:
Mallwin Miel
Severus
Thomas Walker

Učedník:

Léto 12.Toru, 317.roku
Po dlouhém čase jsem se opět vrátil do města Ishar. Je to již vskutku dlouho co jsem se tu zdržoval. Chvíly jsem se rozkoukával po tehdy rušném městě, kde se tentokrát dá jen stěží zakopnout o pocestného. Nemrhal jsem příliš časem a pronajal si velký dům na konci Tržiště. Netrvalo mnoho hodin a navštívil mě první z přeživších Elfů. Zjistil jsem, že je to bratr jednoho z dávno zapomenutých a bohužel už mrtvých členů. O dalších pár chvil se dostavil jeden Severus u kterého mi dalo než jsem uvěřil, že je to stále on a žije. Po menším plánování a trochu té práce se k našim dveřím dostavil farmář, kterého jsme vcelku bez problému také přijaly mezi sebe. Jídla není nikdy dost a hlavně v těchto krutých časech plné nemocí a hladovění.
Odpovědět
#11
Členové Řádu


Mistr:
Lonias

Starší:
Mallwin Miel

Vědoucí:

Zasvěcený:

Učedník:


Léto 12.Sarvy, 334.roku
Po dlouhém bádání a svých průzkumech na hony daleko v zastrčených dírách a koutech Manawydanu jsem v létě opět dorazil do centrum všeho denní a to lidského města Ishar. Nějaký ten den jsem se pídil po novinkách města, toulal se po tržišti, obhlížel Vilhelmovice a zjišťoval klepy v místních hospůdkách. Když jsem se však jednoho odpoledne zatoulal až za zákoutí tržiště a objevil náš starý dům Řádu. Již je tomu sedmnáct let od poslední činnosti řádu kdy jsem musel náhle odjet a ponechat řád ačkoliv jsme myslel, že mé putování bude výrazně kratší a stihnu se vrátit včas než vše zahalí mlha minulosti. Inu chvíle vzpomínání a přemýšlení co se mohlo dít dál a kam vše zmizelo uběhla a já se vrátil zpět na trh. Z euforie prohlížení blýskavých výrobků a nakupování mě vytáhl podivný pozdrav. Nebyl ani tak ozvláštněný významem jakožto spíše tím líbivým hlasem, který jsem trochu poznal. Malou chvíli trapného civění vystřídaly úsměvy po té co jsme si již byli jisti, ano byl to Mallwin po tolika rocích první známá tvář. Po menší debatě jsme usoudily, že se musíme hnout z tržiště a v klidu si promluvit. U jeho domu dalo slovo slovu a, když jsem zjistil, že kniha cechu se všemi zápisy je schovaná u něho bylo nejspíše jasno. Prvními kroky, ale bylo kam se uchýlit? Najít dobré místo kde náš Řád znovu postavit na nohy, aby měl svou krásu jako za stara. Netrvalo to ani pár hodin a už jsme podepisovaly nájemní smlouvu v Cyproně vedle náměstíčka kde začínáme pokračovat v naší cestě.

*U nového velkého sídla v Cyproně se na vývěsce objevil vzkaz. Jsi-li schopný bojovník či zručný řemeslník a nebo jen rád hledáš dobrodružství či domov a nebojíš se být celkem něčeho většino kde i ty budeš mít svou váhu, slovo a místo. Přidej se k Řádu Měsíční Čepele. Podepsán Lonias.*
Odpovědět
#12
Členové Řádu


Mistr:
Lonias

Starší:
Mallwin Miel

Vědoucí:

Zasvěcený:
Godefroy

Učedník:


Jaro 3.Toru, 338.roku
Je tomu již dlouho co byla spatřena poslední aktivita našeho řádu, ale opět jsme se vrátily. Do našeho řádu vstoupil nadějný kouzelník Godefroy. Doslechl jsem se i o tom, že se do Isharionu vrátily členové Bratrstva a někde se usídlily. Po pár dnech bádání, když už jsem myslel, že se opět uzavřu ve svém domě a budu se dál věnovat studiu knih a jiným domácím radovánkám se vrátil Mallwin. Po pár hodinách přemlouvání a přesvědčování jsem kývl na myšlenku uspořádat u nás menší hostinu. Jídlo a pití zdarma přímo v našem domě v Cyproně. Projel jsem Ishar a v dole jsem našel překrásnou slečno nejspíše farmářku, která potvrdila svou účast na hostině a kývla na pracovní nabídku kde se bude starat o pohoštění. Poté co jsem se vrátil zpět s nějakými věcmi z Isharského trhu přivedl Mallwin do našeho domu neznámého muže. Po chvíli jsem se dozvěděl nejen jeho jméno, ale i to, že jeho víra je k Helmu. Nabídl jsem mu členství v našem řádu inu uvidíme jak se rozhodne a co čas ukáže.

*U nového velkého sídla v Cyproně se na vývěsce objevil vzkaz. Jsi-li schopný bojovník či zručný řemeslník a nebo jen rád hledáš dobrodružství či domov a nebojíš se být celkem něčeho většino kde i ty budeš mít svou váhu, slovo a místo. Přidej se k Řádu Měsíční Čepele. Podepsán Lonias.*

*V Isharu se na vývěsce objevila zpráva s mapou. Máš hlad, chuť či žížeň a nebo snad jen hledáš trochu společnosti. Příjd do Cyprony na hostinu do domu Řádu Měsíční Čepele. Podepsán Lonias.* (Dnes od 8-9 hodin!)
[Obrázky: j7XVD.png]
Odpovědět



Skok na fórum: