Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 4.5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[OOC] Velké hry
#1
Dnes při mytí oken mě napadlo, že by bylo fajn spojit jarmark s jakousi olympiádou.
Tedy nemyslím nápravu pro remcali, co tvrdí, že současné pojetí jarmarku je spíše olympiáda. Na tom nic výrazného měnit nehodlám. Myslím nějakou jinou - větší soutěž.
Konalo by se to řekněme v říjnu (ten ovšem nevím, jak bude vypadat) nebo v listopadu. Každý víkend po celý měsíc.
Soutěžilo by se pouze za frakce (nikoliv za jednotlivce) - a to ve dvojicích - podle toho by také byly orientovány úkoly.
Vypadalo by to tak, že na každý den by bylo nějaké téma (boj, magie, jízda...) a dva šampioni by se snažili vybojovat body, aby jejich frakce získala prestižní titul. Na rozdíl od soutěží na jarmarku by to nebylo otevřené všem (tedy jedno povolání si neporadí se všemi úkoly) a bylo zaměřené na kooperaci dvou hráčů.

Mám tedy zásadní otázku za dva bludišťáky:
Myslíte, že je na MW momentálně prostředí, kde by se našly alespoň tak 4 frakce z kterých by dokázali minimálně (nebo raději víc, kvůli možnosti výběru povolání) tak 2 lidi lognout? Nebo si myslíte, že podobné projekty raději zatím poslat k ledu?

Kdo by se chtěl účastnit nebo měl nějaký nápad, tak prosím napište.
Odpovědět
#2
Frakce by byly, otázkou zůstavájí hráči. Ale za pokus to stojí. Pro začátek bych zkusil jen dvě postavy v jedné frakci/týmu, což při současném počtu hráčů by měla být šance sehnat 4 týmy. A pak to zkoušet rozšiřovat.
Odpovědět
#3
Myslel jsem to jako, že by se účastnili vždy maximálně jen dva hráči na frakci, ale mohli se v disciplínách nějak prostřídat.
Pokud by se předběžně přihlásily alespoň ty 4 týmy, tak by se mohlo začít něco připravovat.
Já za sebe snad můžu říct, že bych v Isharu dva nějaké hráče sehnal.
Odpovědět
#4
Pokud bude chuť a hlavně si vzpomenete včas ... mohu připravit například lokace ... či jiné zázemí pro tyto hry.
Odpovědět
#5
Pokud budu mit cas, tak se toho klidne ujmu a neco vymyslim. Ale rozhodne nemuzu rict, ze budu mit cas kazdy herni listopad nebo tak podobne, to nedokazu zaridit.
Marina - Žena všech povolání, hlavně ale GM
Corsah Tyrdlues - elfí řezbářka Sirae Cyredanea - ?bláznivá? šamanka
Zoe Locke - Velitelka družiny Sira Gerarda Stříbrokřídlého a důstojnice Cypronské městské hlídky


Odpovědět
#6
Tak fajn... začnu nad tím dál přemýšlat a tak nějak to připravovat. Až se přihlásí dost hráčů, tak to můžeme zkusit realitovat.
Sokar: S tebou samozřejmě počítám, ani o tom nevíš. Biggrin
Marina: Herní listopad? To je co? Já myslel reálný měsíc jednou za reálný rok.
Odpovědět
#7
Aha Biggrin...no tak to jo Biggrin. Ja myslela, ze to chces jakoby kazdy herni podzim jakoby...ok, tak to si snad cas najdu Biggrin.
Marina - Žena všech povolání, hlavně ale GM
Corsah Tyrdlues - elfí řezbářka Sirae Cyredanea - ?bláznivá? šamanka
Zoe Locke - Velitelka družiny Sira Gerarda Stříbrokřídlého a důstojnice Cypronské městské hlídky


Odpovědět
#8
BTW: Uz delsi dobu mam pripraveny CtF (Capture the Flag) a KotH (King of the Hill) a planovala jsem jeste neco ve stylu Domination. Kazdopadne tyto hry jsou pouze pro 2 a vice tymu po alespon 3 hracich...nevim jaky smysl by to melo ve dvou.

Jen je potreby ty hry otestovat, protoze nikdy nebyla zadna z nich v provozu...jen jsou nascriptovane (jsou potreba jen mensi dodelavky). Takze pokud byste meli chut jeste pred hrama testovat, tak bysme to tam mohli hodit, ne? Smile

Pozn.:
CtF snad kazdy zna, jde o to ulovit vlajku druheho tymu z jejich zakladny a vratit ji do sve. Podminkou je, ze v zakladne take musite mit vlajku. S vlajkou nelze bojovat ani kouzlit/modlit. Hra se deli do podkol, ktere konci ziskem urciteho poctu bodu nebo po uplynuti casoveho limitu.
KotH jak jsem to ja nazvala je hra, ktera jiz byla nejspise vymyslena (nevim - proste me ty pravidla napadly Smile). Jde o to, ze je arena a uvnitr je ctverec 3x3 s obsazenym prostrednim polem. Kdyz hrac jednoho tymu stoji na tech zbyvajicich 8 polich, tak tym dostava body. Pokud tam ovsem stoji i hrac z jineho tymu, tak je shoda a body nedostava nikdo. Jednoduse: presila, ktera stoji na vymezenem ctverci dostava body (resp. jeji tym) - tusim kazdych par vterin (cca 5). Hra konci, kdyz se dosahne urciteho poctu bodu nebo po uplynuti casoveho limitu. Pokud si myslite, ze pujde jen o to mit tanka a postavit ho na pole, tak jste vedle Smile.
V techto hrach dostane tym zetony, za ktere si bude moci nakoupit vybavu (zbroje, zbrane, regy, obvazy, lektvary, ...) od vendoru a ty behem turnaje/turnaju pouzivat.

Puvodne mel byt k temto hram prideleny komentator a observovaci itemy, ale k tomu jsem se jeste nedostala. Divaci se kdyztak portnou dovnitr areny neviditelni a nesmrtelni (aby nemohli zasahovat do hry)...to bude vsak nutne jen u CtF, kde je arena ponekud vetsi nez o KotH, kde se jedna jen o malinkou arenu se zakladnama a klikatou cestickou.
Marina - Žena všech povolání, hlavně ale GM
Corsah Tyrdlues - elfí řezbářka Sirae Cyredanea - ?bláznivá? šamanka
Zoe Locke - Velitelka družiny Sira Gerarda Stříbrokřídlého a důstojnice Cypronské městské hlídky


Odpovědět
#9
Jo to zní dobře... Smile

Jinak počínaje příštím týdnem bych rád zkusil tyto Velké hry zorganizovat. I když ještě asi uvidíme jaký bude zájem o Jarmark.
Každopádně bych byl rád kdyby se konečně někdo přihlásil. Biggrin
Od koho očekávám, že by dal dohromady alespoň dva šampiony: Ishar, Cyprona, Trpaslíci, Elfové... povoleny budou i guildy, ale nenapadá mě žádná dostatečně velká a aktivní.
Odpovědět
#10
Vidim to tak, ze doupravim ten CtF...ten je takovy nejstabilnejsi a behem pristiho tydne bysme ho mohli zkusit s tim, ze bysme treba za rok nebo za pul roku pridali nejakou dalsi soutez. Je to taky z duvodu mensiho postu hracu. Muze byt vice kol, ktera budou probihat cely mesic. Data by se stanovovala podle toho, kdo by kdy mohl...kdyby neprisel, tak bude vyhra toho tymu, ktery se ucastni, pokud neprijde ani jeden tym, tak prohravaji oba Smile.

Takhle by se dala sestavit nejaka tabulka a pak by se dal vybrat vitez.

Arena se da spichnout v hernim mesici (tomto tydnu), takze se s tebou zitra domluvim rovnou i na te arene pro CtF...pokud byste teda meli zajem.

Podbrobnosti teda zitra.

Jo a jeste...bylo by o to CtF zajem? Mohli bysme to pojmou jako nejake Isharionske kralovske hry...
Marina - Žena všech povolání, hlavně ale GM
Corsah Tyrdlues - elfí řezbářka Sirae Cyredanea - ?bláznivá? šamanka
Zoe Locke - Velitelka družiny Sira Gerarda Stříbrokřídlého a důstojnice Cypronské městské hlídky


Odpovědět
#11
rád poskytnu svoje služby guildě která si mě zaplatí Smile)
Odpovědět
#12
Byl by zájem o oba... ehm.. módy. Biggrin
Je na to jinak čas. Nebo moje původní představa byla, že každou sobotu a neděli večer po celej měsíc bude nějaké utkání, nebo série minidisciplín.
Přesnou formu bych raději upřesnil až budu vědět jak "vyrovnaní" budou soutěžící. Například v Isharu mě krom mé postavy (která se logicky účastnit nebude) nenapadá nikdo 30+. Smile Tedy ne že by to byla podmínka, ale na rozdíl od jarmarku se tu se sílou samotné postavy musí počítat.
Odpovědět
#13
Jo to je pravda (to s tou vyrovnanosti)...jinak...co se tyce toho KotH...nevim jak moc funguje nebo ne...je to delany pres interakce, takze...no...interakce Biggrin. Bylo by to potreba nejdriv testnout.

Jinak ja rozhodne nemuzu zarucit ze tu budu kazdou sobotu nebo nedeli, abych an to dohlizela...i kdyz nedele vecer tak na 90% ano.

Marina - Žena všech povolání, hlavně ale GM
Corsah Tyrdlues - elfí řezbářka Sirae Cyredanea - ?bláznivá? šamanka
Zoe Locke - Velitelka družiny Sira Gerarda Stříbrokřídlého a důstojnice Cypronské městské hlídky


Odpovědět
#14
já klidně budu dělat atrakci "Kdo zabije toho zelenýho hnusnýho orka, dostane 10zlatých" Biggrin určitě bych se vyřádil
Odpovědět



Skok na fórum: