Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 1 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nog Nogagh - diskuze orkove x Ishar
#81
Rygos ma pravdu. Armada existuje a neexistuje podle toho jak se to RT hodi.

Priklady:
utoky fanatiku na ishar, oblhani hradeb. Nevidel jsem tam ani jedno npc s kralovym odznackem.

utok na vilhelmovice v souvislsoti s tim samym eventem

X dalsich oblehani Isharu, utoky brastrstva a prepadavani na uzemi kralostvi

To ze je uzemi spravovane znamena ze tam saha kralova moc. Jestlize tlupa banditu jezdi po cestach a zabiji kde koho jak chtej, rozhodne v tom nevidim dukaz toho ze ma kral silnice pod kontrolou. Nedej boze kdyz dokonce sidlej za "humny" Biggrin.
Nebyt elfu, orku tak Ishar v minulosti nescetnekrat byl dobyt. Maya a Tulgyr byly dve postavy co vicemene vedly obranu pri prvnim velkem oblehani protoze ti co meli velet si nevedeli prilis rady (neco prikazali a pulka lidi se rozesla...dodnes si to pamatuju). Tulgyr pak byl ten kdo zachranil vilhelmovice kdyz se na ne kral vysral: jedine straze zustaly v hrade. Vetsina hracu chranila Ishar, az na male komando vedene Tulgyrem. Osm lidi, elfu, orku a jinych chcipalo na mostku do Vilhelmovic.

Kdyz je problem, tak RT najednou argumentuje desitkami virtulanich strazi a rika "a co ty stovky imaginarnich obyvatel" a naprosto ignoruji fakt "co ty desitky ci stovky imaginarnich elfu a orku na uzemi isharu". Kdyby doslo ke konfliktu, byl by krvavy, orku rozhodne nejsou jen tri hraci podle teto logiky, to same elfove.

A mimochodem elfove a orci meli dokonce i smlouvy mezi sebou. A proc? Protoze Ishar byl neschopny neco delat s bratstvem ktere prepadalo a zabijelo elfy i orky.

Edit: takze de facto vetsina hobitu je orkum zavazana vice nez krali, ktery je ma ze sve funkce chranit ale v minulosti se na ne vykakl a chranili je...orci?!
Odpovědět
#82
Uz nemam silu se tim prokousavat, takze uzavru jen to, k cemu sem se vyjadrit chtel..
Hranice Isharionu uz davno neodpovidaji hranicnim kamenum.
Uzemi je aktualne dostatecne spravovano a zabezpeceno, pokud bude duvod, bude posilena obrana.
Ishar neni Isharion. A odmitam odpovednost za to, co udelali moji predchudci.
Pokud jsou imaginarnich orku a elfu stovky ci desitky, pak jsou imaginarnich lidi tisicovky.
Co se Isharionu tyce, tak diskuzi pokladam za uzavrenou, nema smysl dokola opakovat to same, kdyz nekteri nechapou ci spise nechteji chapat. Bud se s tim smirte, nebo si dal vedte nezavazne diskuze bez vlivu na herni realitu, dal uz to neresim.
Odpovědět
#83
Máte částečně pravdu, že by takové věci měli být konzistentní.
Avšak herní logika a logika ve hře jsou dvě docela odlišné věci a ta první má minimálně dle mého skromného názoru větší váhu.

Nemá smysl, aby například při útoku mravenců mezi sebou bojovali npc. A zároveň by nemělo smysl, aby bylo například 10 aktivních hráčů od orků a při součaném počtu ostatních hráčů mohli obsadit například Ishar.

Zároveň je neaktuální mluvit do spravování Isharu a používat jako příklad incident s Bratrstvem, kdy byla už nějakou dobu Tereza neaktivní a město nemělo řádného vůdce.

Pokud se vám nedostatek vynaložené aktivity nelíbí, tak místo brečení na fóru můžete něco dělat ve hře.
Odpovědět
#84
(20.09.2011 v 11:45)Colwyn napsal(a): Pokud se vám nedostatek vynaložené aktivity nelíbí, tak místo brečení na fóru můžete něco dělat ve hře.
Ale jdi, jsme prece Cesi.. Neco udelat? Proc, kdyz to stoji cas a muzu misto toho jen pasivne a sobecky nadavat (svejkovat) na praci lidi, kteri tomu (hlupacci a prostacci) venuji vetsinu sveho volneho casu. Biggrin
EDIT: Pokud budou napr. 1-2 osoby (a vzdy dekuji panubohu, pokud se najde alespon ta druha osoba a vydrzi u toho alespon par tydnu, protoze uz to je tu zrejme maly zazrak) pracovat na necem a zbytek lidi jen nadava, necekejte zazraky, spis zhorseni situace (mne tim sice rozhodne neodradite, na to vas beru dostatecne s rezervou, ale vetsinu lidi to poradne otravi do te miry, ze radeji ukonci svou dalsi aktivitu). Ja mam taky svoje priority a limitovane mnozstvi casu.. Zabezpeceni Isharionu jsem venoval v poslednich dnech nekolik hodin denne a mam i jine ukoly. Nicmene neni problem ovlivnit muj seznam priorit, abych se necemu venoval vice, ale k tomu potrebuji konkretni zpetnou vazbu. Takze jestli chce nekdo neco zmenit, nechci toho moc, vymyslete konkretni reseni nebo jeho naznak a poslete mi ho na ICQ nebo do PM. Ale konkretnim resenim nemyslim "v tomhle ohledu to stoji za prd" nebo dokonce "v minulosti to stalo za prd".. to je opravdu jen svejkovani beze smyslu, kterym uz se odmitam zabyvat, misto toho ten cas radeji budu venovat praci s konkretnimi viditelnymi vysledky (i kdyby praci v jine oblasti, nez na kterou se nadava, protoze prioritne se snazim pomahat lidem se skutecnym zajmem a lidem, kteri se mnou spolupracuji a venuji tomu svuj cas misto pouheho nadavani).
Odpovědět
#85
Teď jsi mi Stigu ale docela vyrazil dech. Před víc než rokem orkové vyhlásili svoje cíle a popsali je v příslušném topicu "O co se právě snažíme" v uzavřené sekci orků na fóru. Vyhlášené cíle jsme tak nějak průměrným Manawydanským tempem plnili. Dobyli jsme několik nepřátelských pevností v oblasti na sever od Pevnosti. Tam, kde roky řádili zbojníci a měli svoje sídlo jsou dnes pouze spálené ruiny. Nepřátele jsme vytlačili z cest, takže je dnes možné bezpečně přejít od Pevnosti až ke Galu Gundu. Galu Gund jsme za nemalé prostředky vybudovali jako opěrný bod v oblasti za hranicemi tradičního území orků s cílem upevnit vliv v oblasti.

Myslím, že došlo k nedorozumění. Podívej se na ten zmiňovaný topic a případně se zeptej Braka, jestli si za to zasloužíme, aby naděje, které jsem si asi konkrétně nejvíc já dělal, byli rozdrcené rozhodnutím GM.

Reálie světa ve kterém žijeme jsou izolovaně popsané akorát v hlavách jednotlivých lidí tady. Bylo by možné diskuzí ohnout třeba konkrétně tvojí představu tak, aby dávala šanci orkům pokračovat v tom, co začali v den, kdy opadla po porážce démona bolest?

V době, kdy se pozornost RT upírala k Cyproně jsme vytvářeli demonstrovatelnou historii oblasti na sever od Pevnosti z části i zaznamenanou na fóru.
Jak říká jedno orčí rčení. "Gugha nagn urár nuguk na urár"
Odpovědět
#86
Nikdo nema v umyslu vam neco drtit.. To jsme si asi nerozumeli.
Stopare jsem umistil na strategicke body v okoli klicovych cest, na uzemi, ktere jsem nevidel nikoho otevrene narokovat.
Uzavrenou sekci orku nesleduju, heslo si muzu vylamat leda tak z administrace fora nebo z databaze, ale jinak to neni cast fora urcena pro me (to znamena muj pristup do teto sekce je z hlediska informacni bezpecnosti neopravneny).
Pokud narokujete neco vic, nez uzemi ohranicene lebkama, pak mi to mel hlavne dat nekdo vedet. Idealne si udelat mapu a v ni danou oblast jasne vyznacit.
Ale neni mozne si neco jen tak mezi sebou zabrat a nikomu to nerict, co kdyby v jine uzavrene casti fora jine rasy tu oblast uz nekdo zabral, to vas nezajima?
EDIT: A nejedna se o svevolne rozhodnuti GM. Bylo to na opakovany popud hracu. Opravdu nemuzu vedet, co vsechno aktualne povazujete za svoje uzemi (vite to vubec vy sami? tedy osoba, ktera je nacelnikem nebo jinym vasim vudcem?) a pokud neprobehne nejaka koordinace (nad ramec "oznamujeme, ze"), tak ani nemuzete ocekavat, ze to bude akceptovano.
Jinak ja rozhodne nezabiram nic, co by mel oficialne a otevrene prideleny nekdo jiny. Naopak, oblast kterou jste si jasne oznacili lebkama akceptuju, toleruju a nijak vam do toho nezasahuju, prestoze ty hromady lebek byly rozporovany hned od jejich vzniku.
Odpovědět
#87
Zákony nejsou, hranice nejsou, armádní stavy nejsou, politika není...což celkem logicky vede k naprostému chaosu.
Odpovědět
#88
Jenže když to řeknu já, tak je mi odpovězeno, že to všechno je a nebo je to zbytečně komplikovaný Smile

Stig:
Jak dlouho tam ty stopaři jsou, že mi to píšeš tónem, že jsou tam odjakživa???? Dva, možná čtyři dny? Mluvil jsem o stavu v jakým to fungovalo, to že je něco ve hře dva dny neznamená že Ishar spravuje svý území, to znamená že se konečně RT rozhoupalo, nebo sek tomu spíš možná konečně dostal Colwyn.
- To že mě nevidíš neznamená že tu nejsem -
Odpovědět
#89
Ah tak, sorry, to samozrejme zcela relativizuje pravdu a tvuj puvodni vyrok nabyva hodnoty True.. Smile Jen jsem rekl, ze to neni pravdive, protoze si verejne psal nepravdive vyroky, tim to pro me konci. Tvuj omyl uznavam, mas na nej narok. Nikdo ti za to hlavu preci neutrhne. Smile Nakonec, napsal jsem uprimne, tak jak to je, ze lzes, myslel sem, ze to takhle preferujes vzhledem k tomu, cos psal predtim (o tom, ze mas rad uprimnost a netrvas na nebo snad dokonce zamerne nedodrzujes pravidla slusnosti).. ze ti nemusim psat slusne nebo snad dokonce servilne "mozna o tom jeste nevis, ale tvoje vyroky ciste teoreticky - a ted me omluv, ze to reknu tak otevrene - nemusi byt tak uplne pravdive, pokud prihledneme k tomu, ze aktualni situace je jina".
A treba jen diky tomu, ze jsem se proti tomu ohradil, si na to prisel, takze ja v tom nevidim nic negativniho.
A rozhoupal jsem se k tomu ja prakticky hned (nerad se totiz houpu, vis, myslim, ze mam dostatek "kineticke energie" hned pri startu Wink ), jak sem dostal konkretni zadost od odpovedne osoby. Chvili mi to, pravda, trvalo (par dni), za to beru odpovednost, pokud na tom tolik zalezi, jeste jsem pro to psal interakci (+ delal testy, hledal vhodna mista pro stopare a nakonec to vse dal Colwynovi k vyhodnoceni a samostatnemu testu). Jestli to bylo vcas nebo pozde, neposuzuju. Hlavne se tohle mohlo udelat klidne pred dvema lety, takze brzo nebo pozde je celkem relativni. Ja mam prave pocit, ze si mluvil v pritomnym case ("se o něj stará".. snad to pro tebe neni moc velke slovickareni, ze sem si dovolil brat v potaz cas, v jakem bylo sloveso pouzito), ne o tom, co bylo. Po bitve je kazdy.. I kdyby pozde, ja myslim, ze lepsi pozde, nez nikdy, hm? Smile Nikdo nebranil nikomu z hracu udelat to driv, dokumentace IS je na foru (nekteri z hracu uz dokonce nejake interakce napsali, coz se rozhodne ceni, pokud je clovek schopen neco vytvorit a neceka az to udela nekdo jiny a pak mu napise, ze je to "pozde"), takze to ja nejak neresim.

PS: Opet si pletes Ishar a Isharion. Smile Stopari jsou na uzemi Isharionu, tudiz spravovani se tyka uzemi Isharionu (ano, skutecne spravuje, protoze to pokladam prozatim za dostatecne, tvuj nazor, ze ke spravovani uzemi nedoslo sice mohu respektovat, ale nehraje roli).
Odpovědět
#90
Píšte interakce! Je to vynikající způsob, kterak shodit server a vstoupit tak do povědomí RT 8-)
Odpovědět
#91
Je to tak. Myslim, ze v tomhle ohledu tu mame jeste spoustu skryteho potencialu, ktery by zaslouzil vystoupit na svetlo sveta. Smile
Odpovědět
#92
Stagnace Isharu a jiné bejkárny jsou na hlavu RT - na něco prostě není čas, nebo chuť, stejně jako u hráčů. Jakékoliv území které ale chcete považovat za své musíte taky udržovat. Nestačí slavně dobýt pevnost, nechat smazat spawnery a na půl roku jít hrát jinam.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#93
koukám že mě ani nepotřebujete, pohádat se umíte sami Biggrin
"Jsem nástrojem dobra, bojovníkem temnoty. Jsem zplozen ze zla, však plny dobroty"
>>> ARISTOTELES ze Stageiry: "Přítel všech, přítel nikoho!" <<<
Odpovědět



Skok na fórum: