Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 1 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nog Nogagh - diskuze orkove x Ishar
#61
Kdyby byla aspon proti orkum ... ono to bylo jen proti bratrstvu ale orkove prispechali na pomoc...
Inara, Kouzelník|Gwen, ledová princezna|Lisanna, tichý bard|Prune, kněžka Helmova|Taranel, stopař(†)|Tibauld, Velitel Armády(†)|Béda Trávníček, hobit neposeda(?)
Odpovědět
#62
Koukám že jsi si přečet jen jednu větu WD z toho co jsem napsal a Historii MW jsi ani neviděl,je to ale tvoje věc já k tomu nemám co říct.

Jsem tu jeden z nejstarších hráčů orků takže mám právo na to poradit lidem jak toho orka hrát a jak v určitých situacích reagovat. Nikomu nic nevnucuju, jen píšu jak jsem se zachoval a proč jsem se tak zachoval.
Ork je pro mě jedna z nejlepších ras z fantasy světa, přečet sem o nich pár knížek a vlastně je to i jediná věc co mě drží na MW a na celkový UO vůbec. Orci sou stroje na zabíjení a jedni z nejlepších válečníků tak to je a tak to bude proto taky dobyli víc jak pulku MW..potom dostali a byli zatlačený až zpátky do Uruk-goi viz. historie MW.
Každopádně já sem rád za každýho orka a sem rád že každej ho hraje jinak. Ono máme hodně zůženej pohled na orky..orky z Warcraftu III.(Thrall co má rád lidi) a ty z Warhameru(Ty brutální brutály) Já praktikuju něco mezi..Nejvíc si beru příklad ale z naší vlastní historie ze Sparty..Smrt v boji je nejlepší možná smrt..se štítem nebo na štítu...

Co se týče Isharionu...zeptejte se Bartoloměje kterej jako první označkoval s nějakym GM "svoje" území. Na to jsme s Hafikem zareagovali mi dva aby jsme od sebe odělili elfy a orky je smutný že ani nevíte jak to tady probíhalo na začátku Wink
Odpovědět
#63
Tak... Sparťané nebyli jediní, kdo upřednostňovali smrt v boji před smrtí přirozenou.

Taky nesdílím názor, že Thrall měl rád lidi... stačí si přečíst knihu Warcraft: Vládce klanů, a mělo by být vcelku jasné, že nemá moc důvodů, proč by je mít rád měl Smile

Ále tak se zbytkem vcelku souhlas Smile
Když potkáte člověka, co tvrdí, že ví všechno nejlépe, věřte mu... kdo jiný by to měl vědět lépe, než on.
Odpovědět
#64
Vim vim..třebas Vikingové, Valkirie a tak...ale Spartani maj hodně podobnou historii co se týče militarismu a vícviku jako orci zde na MW

Právě že Thrall lidi rád má..až moc co se týče válčení je moc měkkej..proto taky už neni náčelníkem a vzal to syn Hellscreama..já přečet Zrod Hordy(nehoráznej masakr) Thralla sem měl rád v knížce..ale ve War III. a dál už je moc hodnej..zlidštělej..
Odpovědět
#65
Valkirie... jestli teda nemyslíme něco jiného, tak Valkýra je označení pro severské "anděly", kteří odnášejí mrtvé bojovníky do Valhally (zjednodušeně) Wink

A dobře, beru, knížek jsem nepřečet zas nějak závratné množství (už jen proto, že v době, kdy jsem do toho byl zažraný, jsem je nemohl sehnat, bo na ně nebyly peníze a v knihovně je neměli Smile)
Když potkáte člověka, co tvrdí, že ví všechno nejlépe, věřte mu... kdo jiný by to měl vědět lépe, než on.
Odpovědět
#66
Víme Wink já to nechtěl hledat jak je to přesně Biggrin
Odpovědět
#67
Takže, vezmu ty věci popořadě...napadnout člověka mi z orského pohledu nepřijde nijak moc divná (ostatně nepřijde mi moc divné ani napadnout orka, pokud mě něčím naštve). Hnát se za ním až k Isharu..no, to mi přijde možné, ale už podle mě záleží na konkrétním orkovi, přeci jenom, hnán se za člověkem až k městu je dost hloupé a krapet sebevražedné, tudíž chápal bych to u polopsychopatického orského berserka, ale od bývalého náčelníka, bych už očekával aspoň, trochu rozvážnější chování, už jen proto, že hlava zbabělce a slabocha za tu námahu a riziko podle mě nestojí.

Obecně nevím..jsem pro to, že ork je bojovná rasa, jsem pro to že namají moc ve zvyku o něčem dalekosáhle přemýšlet, ale být úplný psychopat je zase většinou cesta do hrobu, tudíž ně něco co může být běžné v životaschopné rase.

Co se týče hranic, je to divné...jednou se říká to, podruhé ono a co si král myslí o poloze hranice pravděpodobně neví ani král samotný.
Odpovědět
#68
Já se na to dívám tak, že hranice byly z velké částí dané Bolestí. Díky benevolenci Isharionu mají orkové sice místo, které by mohli nazývat domovem. Ale stále jsou zde hosté a nějaké nárokování na území, tak jak to předvedli v případě hledání záminky u Bratrstva jde trochu dost mimo.

Dále jak tu už zaznělo. Je mi fuk jestli si nějaký člověk nevidí do huby a pak do ní od orka dostane.
Ale pokud někdo (jedno kdo) sejme někoho, kdo mi platí za ochranu, přímo před mojí bránou, tak s tím mám problém.
A pokud někdo bezdůvodně napadne výpravu, kterou posvětím, tak s tím mám sakra problém.
Odpovědět
#69
Abych pravdu řek tak sem ho tak daleho honit ani nechtěl Biggrin ale za ty keci na chatu sem nakonec rád že sem ho chytil a sundal(jen do omráčení a nic se nestalo Smile

Ano hranice byli dány bolestí..také tim že orci se sami vyhnali(respektive já je vyhnal) za hranici bolesti, protože "neznáme" bolest, tam jsme si postavili pevnost a jako dar od Gruumshe sme dostali vodu proti bolesti..nikdo si to nenárokoval protože tam byla bolest a o území kde každou minutu blikala obrazovka jako při bouřce a vyskakoval spam červenyho textu a o tohle nikdo nestál. Další věc je že pevnost byla opěrnej bod pro Ishar v případě útoku něčeho z bolesti. A jak sem psal Bartoloměj si okolíkoval Isharion a já s Hafikem naše území okolo našich usedlostí..takhle to bylo a je
Odpovědět
#70
(19.09.2011 v 22:32)Kain napsal(a): ... že hlava zbabělce a slabocha za tu námahu a riziko podle mě nestojí.

Zbabělost je asi špatná klasifikace, pokud na mě zaútočí obecně kdokoli, kdo má jasně navrh (5 spoluobčanů s mačetami... rozzuřenej ork...) tak mi přijde útěk naprosto korektní a racionální řešení. Z hlediska evoluce by zbyli jen zbabělci, hrdinové by padli zadupaný mamutama a roztrhaný vlkama... A pokud navíc můj útěk směřuje do "save" zony, kterou město pro člověka jistě je, pak to je navíc velmi korektní postup.

(20.09.2011 v 00:09)Tulgyr napsal(a): ...ale za ty keci na chatu sem nakonec rád že sem ho chytil a sundal(jen do omráčení a nic se nestalo Smile...

O tom je to od začátku, kdo v tu chvíli hrál a slyšel co se povídá na chatu, tak prostě ví, že ho Nazgel nechtěl zabít z nějakých RP pohnutek, ačkoli je hezké číst si jak si tu povídáte o Spartě o krvežíznivosti orků. Nicméně tu šlo více o krvežíznivost člověka za PC. Z tohoto pohledu je ork válečník dobrý výběr, dá se na něj převést ledacos s vlastních necností.
Kdyby si někdo přečetl celý kontext z logu pochopil by o co tam šlo.


Flynn Darjeeling (gnóm-čaroděj)
Ctimír Křesomysl (člověk-válečník)
Jeroným (člověk-kněz)
Odpovědět
#71
Heh, jestli byly hranice určený Bolestí tak sme v tom případě v suchu. Tam kde stojí pevnost totiž byla Bolest Biggrin.
A jestli si chcete přečíst něco o orcích, tak tady máte jednu z mnoha publikací z ktrejech se snažim čerpat...

ZDE
Odpovědět
#72
(20.09.2011 v 00:09)Tulgyr napsal(a): A jak sem psal Bartoloměj si okolíkoval Isharion a já s Hafikem naše území okolo našich usedlostí..takhle to bylo a je

Tady je třeba ujasnit si, co je to Isharion. Je to celé lidské království, nebo aglomerace Isharu a Vilhelmovic?
Pokud vím, tak to původně měl být pouze název pro armádu.

Dále by se chtělo zamyslet, jestli vůbec měl Bartoloměj tenkrát za Bolesti mandát něco kolíkovat a ukrajovat královi pozemky.
Já bych to bral spíše jako vymezení si svého písečku než nějaké nároky na půdu.

Edit:
Brak: To že se tenkrát dál nedostali vůbec neznamená, že před Pohromou ty hranice vypadali jinak.
Odpovědět
#73
(19.09.2011 v 21:09)Tulgyr napsal(a): Na to jsme s Hafikem zareagovali mi dva aby jsme od sebe odělili elfy a orky je smutný že ani nevíte jak to tady probíhalo na začátku Wink
To ste mozna udelali, ale nema to zadny fakticky vyznam, to vam bylo receno ze strany RT hned Whiteym. A i kdyby, fajn, vsak kral ty vase flicky na svem uzemi toleruje, to neni problem, ale vsude okolo vas je momentalne Isharion.

O hranicich kral jasno ma, jedna se o uzemi, jehoz hranice jsou prozatim strezeny a +- urceny hlidkami Stoparu (samozrejme s urcitymi presahy). Coz muze byt zitra zase o par metru dal, podle toho, jak se kral rozhodne nebo jak bude potreba (je jasne ze pokud na hranicich objevime novy dul, tak se proste pokroci o par metru dal). Pro klid dusi kral nenarokuje ty dva kolacky uvnitr sveho uzemi jmenem elfi srub a orkska pevnost, byla by to zbytecna malichernost a co si na nich taky vezme, ze ano. Smile Navic bylo docela zabavne, sledovat putky techto dvou ras.

Tak takhle to je, abyste nemuseli zbytecne teoretizovat. Pokracovat v nejake diskuzi, ktera nema vliv na herni realitu vam samozrejme branit nemuzu, jen nerad ctu nejake nesmysly.

EDIT: Predne bych ale cekal, ze nebude zneuzivano pohostinosti Isharionu a nikdo nebude delat uzemni nebo mocenske problemy. S takovouhle by vas kral rovnou nechal vsechny nahnat do Bolesti hned na zacatku, kdyz jste byli jen otrhani budizknicemove.. Wink
Odpovědět
#74
Najednou se řeší území Isharu, ale to že král předal nelogicky Osadu i Cypronu "někomu" ikdyž je osvobodili jeho žoldáci (hráči), to je asi stejně logický jako že najednou je jeho území dál než za branou města Smile
Kdo se o svý území nestará nemůže se divit že mu z něj někdo ukrajuje, tak to bylo je a bude.
Zajímalo by mě kde by ted král najednou vzal armádu který by pro něj to území nárokovala, když ji prej nikdy neměl SmileA ted v době míru by ji najednou měl, protože ji strašně potřebuje a tak za ní bude vyhazovat zlatky Smile ALe když ji opravdu potřeboval v době války to jí neměl Smile Tohle na MW "miluju" Smile
- To že mě nevidíš neznamená že tu nejsem -
Odpovědět
#75
Ze v necem nevidis logiku neznamena, ze tam neni. Logika neni otazka tveho nazoru.. A ja myslim, ze uz se to resilo vic nez dost.
Jak pisu, uzemi Isharionu je strezene (takze nemuze byt rec o nestarani se) a ty dva kolace ohranicene nejakou hromadou lebek nebo par kulama nejsou problem, to je tolerovane i presto, ze pouha hromada lebek nema zadny fakticky vyznam.
A kdo rekl, ze kral nema armadu? Smile V dobe jake valky? Nejak moc se nam tu rozmaha bludarina..
Odpovědět
#76
moment pokud vím tak hranice pevnosti a srubu byly jasně odsouhlaseny tehdejší radou města (já hlasoval proti pokud si vzpomínám?) a schváleny zástupcem krále (král byl v tu dobu tak trochu mimo realitu) i když je možné že to nařídil jen ten zástupce krále trochu se mi to plete každopádně vím že jedním z bodů bylo i že to území již nepatří pod krále a on nad ním nemá žádnou moc (samozřejmě tu moc si může vynutit násilím ale do té doby ji nemá)...

Colwyne Bartoloměj si to nekolíkoval jen tak od oka Wink...měl u toho asistenci Makovce který byl v té době GM lidí...Bartoloměj byl správcem města a král (Makovec)-nebo přesneji zástupci myslím jistý "mandát" či působnost v tomhle oboru mají ne?Smile
Odpovědět
#77
Díky za korektní odpovědi.
Zase si nějaký bludy vymyslím, jako třeba že se Ishar o svý území stará Smile
Nebo že se o něj stará jen když je třeba to tak prezentovat, vyjma teda nějakých neviditelných stopařů o který nikdo neslyšel. Snad jen ve smyslu že o nich Colwyn uvažoval, ale bohužel je asi nezformoval.
Území by se mělo viditelně spravovat ne o tom jednou za čas napsat že to tak je.
- To že mě nevidíš neznamená že tu nejsem -
Odpovědět
#78
(20.09.2011 v 10:02)Rygos napsal(a): Zase si nějaký bludy vymyslím, jako třeba že se Ishar o svý území stará Smile
Nebo že se o něj stará jen když je třeba to tak prezentovat, vyjma teda nějakých neviditelných stopařů o který nikdo neslyšel. Snad jen ve smyslu že o nich Colwyn uvažoval, ale bohužel je asi nezformoval.
Území by se mělo viditelně spravovat ne o tom jednou za čas napsat že to tak je.
To si vazne tak zahledeny do sebe? Chces souradnice tech stoparu, nebo misto bludareni lognes do hry a nez neco napises, tak si je najdes a overis si fakta? Nikdo neslysel? Aktualni stav veci (ze ti stopari skutecne existuji) sem psal o nekolik postu zpet, zrejme mas nejaky problem s pochopenim psaneho textu, nebo nevim..
Uzemi se viditelne spravuje. To ty pises, ze tomu tak neni, ze zadni stopari neexistuji, prestoze je to zjevna lez prokazatelna tim, ze lognes do hry misto na forum.
A uz me to prestava bavit. Bud si overis fakta nez neco napises, nebo si pouhy diletant a kverulant (tudiz ztrata casu na to reagovat). Smile
EDIT: A abych predesel dalsi varce teoretizovani, ty hlidky vznikly driv nez tato plodna diskuze o hranicich Isharionu a spravovani uzemi. Takze je to presne naopak, ty prezentujes, ze se Ishar o sve uzemi nestara, zatimco skutecnost je jina.
Odpovědět
#79
už chci do Uruk-goi..napíšu si questy pro sebe a budu si je sám plnit a budu spokojenej...budem si hrát na svym písečku a jako rasa vám nebudem vadit...
Odpovědět
#80
Mno, potvrzuju, že patroly zavedeny jsou, ale zároveň souhlasím s Rygosem, že území Isharionu není spravováno a chráněno v dostatečné míře... stačí se podívat pár měsíců zpět, kdy Bratrstvo společně s orky vesele napadalo a okrádalo lidi v okolí Isharu a ten proti tomu nic neudělal. A když se pak začala formovat trestná výprava, Ishar jí prostě nechal zmasakrovat a nic neřešil. Smile Takže asi tak vypadá můj názor na ochranu území Isharionu Smile
Když potkáte člověka, co tvrdí, že ví všechno nejlépe, věřte mu... kdo jiný by to měl vědět lépe, než on.
Odpovědět



Skok na fórum: