Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 1 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[OOC] Populační dynamika orků.
#21
Těžkej život v ghettu 8-) Všechny rasy nechť to berou jako motivaci k boji s Bolestí.
Odpovědět
#22
orci byla jako první rasa která se do bolesti odstěhovala a začla tam žít..můžete si vzít příklad
Odpovědět
#23
A zrovna to tu přejmenujem na Mordor :-D
Odpovědět
#24
Nevím, zdá se mi, že řešíte hlouposti.
Trochu mi to připomíná toho businessmana, co počítal hvězdy.
Odpovědět
#25
(25.09.2011 v 19:46)Whitey napsal(a): Orkové mají velké štěstí že se jim Brak intenzivně věnuje.

Když oni orkové měli vždycky nějak štěstí na GM. Ať už to byl Retro, Tulgyr, Marina, Fňufík, nebo teď Brak. Inu, dlouhodobě nejaktivnější hráčská komunita s nepřerušeným příběhem od začátku Bety1.
Jak říká jedno orčí rčení. "Gugha nagn urár nuguk na urár"
Odpovědět
#26
(25.09.2011 v 23:25)Colwyn napsal(a): Nevím, zdá se mi, že řešíte hlouposti.
Trochu mi to připomíná toho businessmana, co počítal hvězdy.
Je to volake cudne no.. Smile
Ale jinak pokud bych po Pohrome bral 5 tisic "chovnych paru" (lidi ve skutecnosti samozrejme bylo vice, tohle je ciste jen udaj tech co se spolu mnozi) a prumernou porodnost mezi 2,11 (existencni nutnost v moderni dobe.. drive to bylo samozrejme vic) a 7 (mezni porodnost dnesnich nejchudsich zemi typu Uganda, Jemen, Somalsko) = 4.555, pak ciste jen z te "prvni generace" (dejme tomu po tech 18 letech) to mame prirustek 22775 novych obcanku. Pokud by se techto dejme tomu 9000 novych "chovnych paru" rozmnozilo, pak to je dalsich 40995 novych obcanku.
Z hlediska metodologie vedy stejne pochybeny vypocet jako kazdy jiny (a to proto, ze nejsou konfirmovane vstupni udaje, neni konfirmovana natalita a mortalita, neni zkratka konfirmovane vubec nic - ani vstup, ani procesy jakym prochazi.. protoze tenhle svet je fikce a kazda fikce je stejne dobra, dokud nebude nektera z nich konfirmovana autoritou). Jedine co to ma ilustrovat je to, jak se veci maji pokud jedna rasa ma na zacatku par set chovnych paru a druha par tisic chovnych paru.
Taky by me zajimal podobny sverazny vypocet napriklad pro gnomy a elfy.. Biggrin Ja jen jestli uz nejaka rasa napriklad nahodou vymrela, abysme to zaregistrovali a brali v potaz.
Odpovědět
#27
Jo tak elfove kteri se maji dozivat stovky let Biggrin .... mno to by jeste bylo zajimave
Odpovědět
#28
Tak zase u elfů je to jinak s reprodukcí, tam musejí mít i nějaký vztah a tak, kdežto u orků klidně celá tlupa vlítne na jednu orčici Wink.
Odpovědět
#29
Už chápu, proč vám chtěj hrát orčice jen ti nejotrlejší :-)
Odpovědět
#30
Ať se snažím sebevíc vylíčit orky jako ty největší zrůdy, vždycky mi z toho vylezou docela normální lidi. Jen bez sebeklamu a přikrašlování.
Jak říká jedno orčí rčení. "Gugha nagn urár nuguk na urár"
Odpovědět
#31
Já popravdě doteď nepochopil, proč by orci měli být větší zrůdy, než lidé... v podstatě jde jen o úhel pohledu...

Moje oblíbené:

Seveřany v jisté době (8. - 11. stol?) všichni považovali za krvelačné bestie, které se neštítí vypalovat kostely, vraždit ženy a děti a kdo ví co ještě. Jen o pár století později ti, kteří Vikingy měli za bestie, začali bez důkazů popravovat ve jménu víry čarodejnice, černokněžníky, kacíře a další, o kterých někdo jen prohlásil, že hřeší proti Bohu a uctívají ďábla.

Rozdíl v obou případech je jen ten, že seveřané byli za bestie označeni "kultivovanými a učenými" lidmi, zatímco ti "kultivovaní" se za bestie sami neoznačili.

Asi tak... a teď mě kamenujte, stejně to tu nemá co dělat a je to až hnusně subjektivní názor Biggrin
Když potkáte člověka, co tvrdí, že ví všechno nejlépe, věřte mu... kdo jiný by to měl vědět lépe, než on.
Odpovědět
#32
Jasne ze jde jen o uhel pohledu. Smile Proto nema cenu nic jednostraneho, ze orkove jsou lidi jen bez sebeklamu a prikraslovani nebo ze orkove jsou jen krvelacne bestie. Nakonec clovek taky muze byt krvelacna bestie (takovy se neskryvaji jen v ustavech, ti sofistikovanejsi se jim dokazou docela uspesne vyhybat) nebo docela normalni bez sebeklamu a prikraslovani (to zdaleka neni domena lidi.. a nerikejte mi, ze orci saman napriklad nikdy vedome nebo nevedomky neprikrasluje, to je snad jeden z nastroju jak si udrzet moc a zivot). Dle me je to kus od kusu jine. Proto mi nedela problem ani mirumilovny ork co prisel normalne vyjednavat (kupodivu IG je s nekterymi orky lepsi RP domluva nez s nekterymi lidmi) ani me neprekvapi elf co po vzoru Scoia'tael vrazdi a prepadava. Stejne tak pokud jde o mnozeni, pokud bude orkovi tect do bot, tak proste capne samici a jde se mnozit.. elf ji predtim akorat rekne neco velmi poetickeho o tom, jak zapada jejich hvezda nad hvozdem a ze je cas spojit se v jedno souhvezi (nebo co si to elfove rikaj), ale vysledek je stejny (i kdyz uznavam ze ta cetnost bude trochu rozdilna Smile ).
To o otrlosti orcic asi spis byla narazka na 37 deti za zivot (+ ten gangbang kdy cela tlupa nabehne na jednu samici).. Pokud si predstavim tuzsi i kdyz stale jeste organicky material, tak mi to prijde jako pomerne slusna unava materialu po 37 porodech a tim co probiha mezi nima. Biggrin Jinak ale stale jeste v tom nevidim nic tak zvlastniho, prukazneho nebo statisticky pouzitelneho. Fakta jsou takova, ze i clovek ciste teoreticky snad "muze" mit jedno dite za rok. Maximalni zaznamenany pocet lidskych deti z jednoho porodu je tusim neco okolo sedmi nebo osmi a nejvetsi celkovy pocet deti narozenych jedne matce je asi 70. To jsou ale cisla spis pro "pobaveni" no.
Odpovědět
#33
Orkové jsou úplně normální stvoření, nejsou to žádné krvelačné bestie. Mají pouze jiný pohled na svět.

To s tím vlítnutím celé tlupy na jednu orčici... to není až tak pravda. Jedna věc je, že se orčice nestydí mít sex s více orky a orkové si toho příliš nedělají. Jen alfa samci si samozřejmě nenechají lézt do harému, ale to na to musí mít koule (čtěte svaly a zuby).
A vztahy mají orkové mezi sebou taky. Samo sebou.

Ale že by se tlupa postavila do fronty jako v samoobsluze, to si může myslet jen člověk.
Odpovědět
#34
Vztahy mezi orky jsou v mnohém pouze jednodušší, hlavně kvůli způsobu života, co musí vést.
Orkové jsou zvyklí umírat v boji, proto se jako rasa nemohou spoléhat na pevná rodinná pouta mezi mužem a ženou. Tuto úlohu u orků hraje celá tlupa.

Tam, kde se u lidí, nebo elfů, o ženu s dítětem musí postarat muž, tam se u orků stará tlupa. Z toho důvodu je pro orčici snažší mít sex s více orky, protože nemá strach, že by se na ní ten její vykašlal.

Na druhou stranu je ale pro orky důležité uznání otcovství, hlavně pokud je otcem opěvovaný válečník. K takovému uznání ovšem dochází na základě prozaičtějších důvodů a důkazů, které s biologickým otcovstvím souvisí pouze nepřímo (rozhoduje fyzická podobnost a velmi důležité jsou schopnosti dítěte).
Odpovědět
#35
Každej, kdo dokáže zplodit víc než dva řádky o rozmnožování nějaký fiktivní rasy, by se nad sebou měl vážně zamyslet :-p
Odpovědět
#36
Nebud takovej suchar.. Smile Kdyz uz se resilo jidlo, piti, spanek a energie, tak k rozmnozovani je to jen krucek.
Pockej, jen aby se neudelalo to rozmnozovani realne. Treba ze dva hraci se rozhodnou spojit svoje geny a za necely RL mesic vznikne NPC pet s kombinovanou rasou (pulelf, orkohobit, ..) a genetickym potencialem (vliv na staty apod.) po rodicich (a ten pet bude postupem casu starnout a silit). Biggrin To by teprve byl masakr.
Odpovědět
#37
Kdo tu mluví o fiktivní rase?
Bavíme se, alespoň doufám, o orcích? Jestli ne, tak pardon... Wink
Odpovědět
#38
Není až tak pravda? To jste nás nikdo neviděl na začátku bety2? Biggrin
Odpovědět
#39
Mno, Geo, takový dotaz - Ty nepovažuješ orky za fiktivní rasu? Jestli ne, tak mi nějakého v tvém okolí ukaž Biggrin Dommi podle mě myslel fiktivní pro nás, ne pro postavy na MW Smile
Když potkáte člověka, co tvrdí, že ví všechno nejlépe, věřte mu... kdo jiný by to měl vědět lépe, než on.
Odpovědět
#40
(27.09.2011 v 16:57)Hamish napsal(a): Jestli ne, tak mi nějakého v tvém okolí ukaž
[Obrázky: crazy-baby-horde.jpg&w=223&h=129&zc=1&q=100]

Inara, Kouzelník|Gwen, ledová princezna|Lisanna, tichý bard|Prune, kněžka Helmova|Taranel, stopař(†)|Tibauld, Velitel Armády(†)|Béda Trávníček, hobit neposeda(?)
Odpovědět



Skok na fórum: