Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 1 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[OOC] Populační dynamika orků.
#61
(02.10.2011 v 23:56)bartoska napsal(a): prosím tě stigu Biggrin
Nepros, dělám to rád. Cool2
Odpovědět
#62
tak jsem rád že to dělá dobře nám oběma Biggrin
"Jsem nástrojem dobra, bojovníkem temnoty. Jsem zplozen ze zla, však plny dobroty"
>>> ARISTOTELES ze Stageiry: "Přítel všech, přítel nikoho!" <<<
Odpovědět
#63
stigu..jedna věc..to že si někdo v malování zahrál na malíře a načmáral si tam kde by jako mohli ty hranice bejt mi příjde nefér, pochybuju že proběhla v tomhle směru nějaká diskuze mezi rasovejma GM jak a kam maj hranice sahat..přičemž orci už od bety 1 měli hranice mezi ty skaly co sou dneska lapkové...takže nakou čmaranicí začmaranou mapou manawydanu bych se tady nevoháněl..
Odpovědět
#64
Jsem rad ze pises to s tim malovanim. Skoro bych i totiz rekl, ze orci maji vlastni verzi tehle cmaranice (s tim rozdilem, ze tahle mapa, je jak muzes videt, oficialni zdroj, tudiz konsensus). Smile A vsichni dobre vime, jak zacla a skoncila diskuze o hranicich v Bete 2 kdyz nekdo postavil haldy lebek a klady (to ma mimochodem jeste mensi vahu nez ta cmaranice, takze tim bych se zas nevohanel ja), coz bylo hned rozporovano.. Jo a posledni diskuzi mezi rasovyma GM jsem shodou okolnosti inicioval nedavno ja (historie tohoto topicu napovi, zbytek se resil interne).
PS: A ja porad nevim, proc by nejaka cizi rasa, ktera ma rasove mesto nekde uplne jinde, mela mit narok na jakousi vzdalenou vojenskou juntu.. Biggrin Jinak proti vasim dvema pevnostem nic nemam, proti obsazovani celych ploch uzemi uz ano. Nejsem to ja, kdo umistuje sloupy a hranice a maluje cmaranice. Staci kdyz se toho obe strany vyvaruji, moji vinou tyhle problemy nevznikly.. Mapa je dost velka na to, aby si kazdy delal defakto co chce, dokud si z ni ovsem nekdo nezacne plosne ukrajovat pro sebe.
Odpovědět
#65
Tak teď se pod Stiga podepíšu (a to nedělám často Biggrin).
Když potkáte člověka, co tvrdí, že ví všechno nejlépe, věřte mu... kdo jiný by to měl vědět lépe, než on.
Odpovědět
#66
(03.10.2011 v 05:15)Stig napsal(a): Jsem rad ze pises to s tim malovanim. Skoro bych i totiz rekl, ze orci maji vlastni verzi tehle cmaranice (s tim rozdilem, ze tahle mapa, je jak muzes videt, oficialni zdroj, tudiz konsensus). Smile A vsichni dobre vime, jak zacla a skoncila diskuze o hranicich v Bete 2 kdyz nekdo postavil haldy lebek a klady (to ma mimochodem jeste mensi vahu nez ta cmaranice, takze tim bych se zas nevohanel ja), coz bylo hned rozporovano.. Jo a posledni diskuzi mezi rasovyma GM jsem shodou okolnosti inicioval nedavno ja (historie tohoto topicu napovi, zbytek se resil interne).
PS: A ja porad nevim, proc by nejaka cizi rasa, ktera ma rasove mesto nekde uplne jinde, mela mit narok na jakousi vzdalenou vojenskou juntu.. Biggrin Jinak proti vasim dvema pevnostem nic nemam, proti obsazovani celych ploch uzemi uz ano. Nejsem to ja, kdo umistuje sloupy a hranice a maluje cmaranice. Staci kdyz se toho obe strany vyvaruji, moji vinou tyhle problemy nevznikly.. Mapa je dost velka na to, aby si kazdy delal defakto co chce, dokud si z ni ovsem nekdo nezacne plosne ukrajovat pro sebe.

jinými slovy dynamika světa obět v hajzlu. Nechápu proč by si to orci nárokovat nemohli a když to vojensky případně i ubraní/anektujou/dobudou tak proč by se ta čára nemohla posunout. já vlastně zapomněl protože jinak by zasáhl král se svým vojskem, král kterého nikdo, nikdy neviděl stejně jako tak tu jeho slavnou armádu. Biggrin
"Jsem nástrojem dobra, bojovníkem temnoty. Jsem zplozen ze zla, však plny dobroty"
>>> ARISTOTELES ze Stageiry: "Přítel všech, přítel nikoho!" <<<
Odpovědět
#67
(27.09.2011 v 22:06)HaF napsal(a): No zas tak uplny panoptikum by nebylo uplne koser, zvlaste kdyz je napr 8 aktivnich postav jedne rasy.

Kdyz jeden elf je vrah, lupic (Karlos), dalsi je nejaka polosilena elfka z Arcana, treti je samotarskej hranicar co kali na vsechny strany, ctvrtej se chova jako vznesenej knecht, patej je arogantni elf co se snazi o neco s rasou...a tak dale....tak mame sice velke procentualni zastoupeni rasy, ale dotycni nikdy nevytvori rasovou komunitu (jejich postavy k tomu nikdy nebudou mit duvod, i kdyby, tak se cast bude navzajem nesnaset etc). To znamena ze CELY server bude ochuzen o moznou hru cele jedne rasove komunity ktera ho mohla obohatit vice nez kdyby si kazda tato postava hrala na svem pisecku. Proto se mnohde vyrazny odklon od stereotypu nepovoluje, proste se razi zasada ze pokud dotycny nechce hrat efa/orka/drowa/trpaslika tak, jak ma vypadat, ma radeji hrat cloveka nez aby byl tucet elfu a jen tri z nich bylo neco co by slo elfem dle hry nazvat, a vubec to nema nic do cineni s tim aby hrac prikazoval jinymu jak ma hrat.

V tomhle tě hafe naprosto chápu a rozumím ti, ale je to prostě tím že elfy nejsou za svou rasu persekuováni, jako drowové, nebo kdysi orci a nehrozí jim přímé ohrožení. Ono kdyby orci začali elfy napadat určitě by se ta komunita časem vytvořila.
"Jsem nástrojem dobra, bojovníkem temnoty. Jsem zplozen ze zla, však plny dobroty"
>>> ARISTOTELES ze Stageiry: "Přítel všech, přítel nikoho!" <<<
Odpovědět
#68
Území která má být nárokováno musí být také udržováno. Jinak by si třebas Tataři mohli nárokovat půlku Evropy. Vlítli sem, bez problémů vyplenili. Jenže tím to haslo. A porovnejte to s Římanama.
Takže si orci klidně sepište co si nárokujete, co jste "získali", já vám na to určím údržbu.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#69
Whitey, jen pro upřesnění tataři si nenárokovi půl evropy, ale evropu celouSmile
Odpovědět
#70
(03.10.2011 v 22:46)Whitey napsal(a): Území která má být nárokováno musí být také udržováno. Jinak by si třebas Tataři mohli nárokovat půlku Evropy. Vlítli sem, bez problémů vyplenili. Jenže tím to haslo. A porovnejte to s Římanama.
Takže si orci klidně sepište co si nárokujete, co jste "získali", já vám na to určím údržbu.

tak prosímtě zaveď i u Isharu a Cyprony, těším se až to začne všechno chátrat, nebo mi chceš tvrdit že 6 denně hrajících lidí online, vám pokryjou náklady na provoz isharu ? Smile Ano jako argument se nabízí neviditelná rp populace, ale tu orkové mají taky ;-)
Škoda že tu ani po takové době není jeden stejný metr pro všechny :/
"Jsem nástrojem dobra, bojovníkem temnoty. Jsem zplozen ze zla, však plny dobroty"
>>> ARISTOTELES ze Stageiry: "Přítel všech, přítel nikoho!" <<<
Odpovědět
#71
Ishar i Cyprona pokud vim plati...
Inara, Kouzelník|Gwen, ledová princezna|Lisanna, tichý bard|Prune, kněžka Helmova|Taranel, stopař(†)|Tibauld, Velitel Armády(†)|Béda Trávníček, hobit neposeda(?)
Odpovědět
#72
(03.10.2011 v 23:08)sarja napsal(a): Ishar i Cyprona pokud vim plati...
jestli tomu tak skutečně, zajímala by mě ta čísla.

"Jsem nástrojem dobra, bojovníkem temnoty. Jsem zplozen ze zla, však plny dobroty"
>>> ARISTOTELES ze Stageiry: "Přítel všech, přítel nikoho!" <<<
Odpovědět
#73
mozna uz jsou to jiny cisla..

(27.03.2011 v 04:42)Stig napsal(a): Pokud není nikdo zásadně proti, zavedl jsem jako provizorní řešení ekonomiky města Ishar platbu za stráže.

Pro Ishar tyto náklady budou mít hodnotu 2 zlaté za strážného a reálný měsíc. "Fiktivní nájem" bude udělaný na objekt kasáren (NPC) ve městě, truhla k placení se bude nacházet vedle pokladny města.
První "nájem" (v aktuální výši 78 tisíc stříbrných) jsem právě teď zaplatil z prostředků města.
Byl bych rád, kdyby později platil za město starosta. Pokud souhlasí, jakmile se sejdeme online, tak na něj nájem přepíšu (dohodnem na icq)..

Kdyby s tím byl nějaký problém, tak řekněte. Tím myslím úplně vše od "přestali nám na to stačit peníze (toho se nejspíš ale nedožijem)", "změnil se počet stráží, takže změň cenu" po technické problémy.
V budoucnu možná bude technicky řešeno jinak, cena je taky pohyblivá a někdy se třeba i bude platit za něco dalšího. Rád bych v tomhle směru udělal aspoň minimalistický nástin ekonomiky..


EDIT: Pro Cypronu mám nachystané to samé s mírně upravenou cenou, ale to až zítra, teď jdu spát. Smile
Inara, Kouzelník|Gwen, ledová princezna|Lisanna, tichý bard|Prune, kněžka Helmova|Taranel, stopař(†)|Tibauld, Velitel Armády(†)|Béda Trávníček, hobit neposeda(?)
Odpovědět
#74
(03.10.2011 v 01:48)Tulgyr napsal(a): stigu..jedna věc..to že si někdo v malování zahrál na malíře a načmáral si tam kde by jako mohli ty hranice bejt mi příjde nefér, pochybuju že proběhla v tomhle směru nějaká diskuze mezi rasovejma GM jak a kam maj hranice sahat..přičemž orci už od bety 1 měli hranice mezi ty skaly co sou dneska lapkové...takže nakou čmaranicí začmaranou mapou manawydanu bych se tady nevoháněl..

nech to bejt Nazgeli, Stig je GM mladší generace, nemá páru o tom jak to tu vypadalo.
"Jsem nástrojem dobra, bojovníkem temnoty. Jsem zplozen ze zla, však plny dobroty"
>>> ARISTOTELES ze Stageiry: "Přítel všech, přítel nikoho!" <<<
Odpovědět
#75
(03.10.2011 v 23:32)bartoska napsal(a):
(03.10.2011 v 01:48)Tulgyr napsal(a): stigu..jedna věc..to že si někdo v malování zahrál na malíře a načmáral si tam kde by jako mohli ty hranice bejt mi příjde nefér, pochybuju že proběhla v tomhle směru nějaká diskuze mezi rasovejma GM jak a kam maj hranice sahat..přičemž orci už od bety 1 měli hranice mezi ty skaly co sou dneska lapkové...takže nakou čmaranicí začmaranou mapou manawydanu bych se tady nevoháněl..

nech to bejt Nazgeli, Stig je GM mladší generace, nemá páru o tom jak to tu vypadalo.
Mam rad takovy chytraky jako ty co chabe argumentujou, argumentujou a kdyz jim dojde zasoba pseudo-argumentu tak vytahne neco naprosto iracionalniho. Biggrin
Zastupuji tu nejpocetnejsi rasu, takze hajit jeji zajmy budu jak sam uznam za vhodne, ne podle toho, co bylo nebo podle toho, jak to delal nekdo pred ctyrma rokama (vrat se probuh na zem :p).
Btw. krale si nevidel? Tak tos toho ve hre asi taky moc nezazil, coz, kdyz se zjevoval celkove snad petkrat ciste jen za dobu co sem zazil (to je vcelku dost mi prijde).
Nevis ze se plati straze? Ze Isharion ma na strategickych mistech strazni posty ktere obchazi clenove Armady? Sorry, si diletant, nemluv o necem cemu nerozumis. Mas ban do hry snad dva roky (i kdyz u lidi jako ty tezko rict, kolik maj vlastne uctu Wink), tak o cem se tu chces vlastne bavit? O tom ze trava byla zelenejsi, coz uz se te ted vlastne ani netyka? Biggrin
Kdyz ste si chteli zahrat PvP, napsali vasi clenove mne. Ja jsem to zaridil a neprosakla ani jedna informace, prestoze mohla (dle mnoha lidi by to tak bylo fer) a prestoze sem si za to nesl nasledky jen ja. Kdyz jste potrebovali srub na vzdalenem miste (ktere mimochodem je ted taktez otazkou sporu), to se vam jeste hodilo, ze o danem uzemi sem rozhodoval ja (protoze jinak by na vas vsichni nejradsi hodili bobek). A s jakymkoliv problemem se psalo taky mne a vsechno byla snaha resit.. Dostali ste rovne sance a mozna i vic nez to, coz sem si taky musel obcas vyzrat. A ty mi ted vytykas, ze ste nevideli armadu, ze sem vas jako nepojel za par NPC a misto toho vychazel vstric a daval hracum prostor si zahrat. Biggrin Hlavne ze se tu chvastas, jaky ste byli borci, ale uz nevidis, ze v polovine veci byla nejprve potreba vstricnost a podpora ze strany RT a misto toho jen hloupe kritizujes neco na co nemas nadhled.
EDIT: Jo a o herni ekonomice zrejme taky nemas absolutne paru, kdyz myslis, ze si na sebe mesto nevydela a ze neprodukuje zisk.. Biggrin Nech to konovi, ma vetsi hlavu.
Odpovědět
#76
(04.10.2011 v 05:13)Stig napsal(a):
(03.10.2011 v 23:32)bartoska napsal(a):
(03.10.2011 v 01:48)Tulgyr napsal(a): stigu..jedna věc..to že si někdo v malování zahrál na malíře a načmáral si tam kde by jako mohli ty hranice bejt mi příjde nefér, pochybuju že proběhla v tomhle směru nějaká diskuze mezi rasovejma GM jak a kam maj hranice sahat..přičemž orci už od bety 1 měli hranice mezi ty skaly co sou dneska lapkové...takže nakou čmaranicí začmaranou mapou manawydanu bych se tady nevoháněl..

nech to bejt Nazgeli, Stig je GM mladší generace, nemá páru o tom jak to tu vypadalo.
Mam rad takovy chytraky jako ty co chabe argumentujou, argumentujou a kdyz jim dojde zasoba pseudo-argumentu tak vytahne neco naprosto iracionalniho. Biggrin
Zastupuji tu nejpocetnejsi rasu, takze hajit jeji zajmy budu jak sam uznam za vhodne, ne podle toho, co bylo nebo podle toho, jak to delal nekdo pred ctyrma rokama (vrat se probuh na zem :p).
Btw. krale si nevidel? Tak tos toho ve hre asi taky moc nezazil, coz, kdyz se zjevoval celkove snad petkrat ciste jen za dobu co sem zazil (to je vcelku dost mi prijde).
Nevis ze se plati straze? Ze Isharion ma na strategickych mistech strazni posty ktere obchazi clenove Armady? Sorry, si diletant, nemluv o necem cemu nerozumis. Mas ban do hry snad dva roky (i kdyz u lidi jako ty tezko rict, kolik maj vlastne uctu Wink), tak o cem se tu chces vlastne bavit? O tom ze trava byla zelenejsi, coz uz se te ted vlastne ani netyka? Biggrin
Kdyz ste si chteli zahrat PvP, napsali vasi clenove mne. Ja jsem to zaridil a neprosakla ani jedna informace, prestoze mohla (dle mnoha lidi by to tak bylo fer) a prestoze sem si za to nesl nasledky jen ja. Kdyz jste potrebovali srub na vzdalenem miste (ktere mimochodem je ted taktez otazkou sporu), to se vam jeste hodilo, ze o danem uzemi sem rozhodoval ja (protoze jinak by na vas vsichni nejradsi hodili bobek). A s jakymkoliv problemem se psalo taky mne a vsechno byla snaha resit.. Dostali ste rovne sance a mozna i vic nez to, coz sem si taky musel obcas vyzrat. A ty mi ted vytykas, ze ste nevideli armadu, ze sem vas jako nepojel za par NPC a misto toho vychazel vstric a daval hracum prostor si zahrat. Biggrin Hlavne ze se tu chvastas, jaky ste byli borci, ale uz nevidis, ze v polovine veci byla nejprve potreba vstricnost a podpora ze strany RT a misto toho jen hloupe kritizujes neco na co nemas nadhled.
EDIT: Jo a o herni ekonomice zrejme taky nemas absolutne paru, kdyz myslis, ze si na sebe mesto nevydela a ze neprodukuje zisk.. Biggrin Nech to konovi, ma vetsi hlavu.

Koukám že jsem se tě stigu velice dotkl, tak to mě mrzí, já s tebou nemám potřebu se hádat, tak zeslušnosti většinu toho co jsi napsal budu ignorovat, jelikož to stejně nestojí za komentář.

Byl jsem tady od Alfy, dostal jsem tři banny, pamatuji časy kdy ptáček zabil hraničáře a kdy Hraničáři byli páni světa jako dnes jsou mágové Biggrin
Krále jsem taky viděl několikrát.

Ale dále mě fascinuje jak si na sebe může vidělat město bez hráčů, to musí být opravdu pseudoekonomie, nebo dokonce magie. Biggrin
"Jsem nástrojem dobra, bojovníkem temnoty. Jsem zplozen ze zla, však plny dobroty"
>>> ARISTOTELES ze Stageiry: "Přítel všech, přítel nikoho!" <<<
Odpovědět
#77
(03.10.2011 v 23:21)sarja napsal(a): mozna uz jsou to jiny cisla..

(27.03.2011 v 04:42)Stig napsal(a): Pokud není nikdo zásadně proti, zavedl jsem jako provizorní řešení ekonomiky města Ishar platbu za stráže.

Pro Ishar tyto náklady budou mít hodnotu 2 zlaté za strážného a reálný měsíc. "Fiktivní nájem" bude udělaný na objekt kasáren (NPC) ve městě, truhla k placení se bude nacházet vedle pokladny města.
První "nájem" (v aktuální výši 78 tisíc stříbrných) jsem právě teď zaplatil z prostředků města.
Byl bych rád, kdyby později platil za město starosta. Pokud souhlasí, jakmile se sejdeme online, tak na něj nájem přepíšu (dohodnem na icq)..

Kdyby s tím byl nějaký problém, tak řekněte. Tím myslím úplně vše od "přestali nám na to stačit peníze (toho se nejspíš ale nedožijem)", "změnil se počet stráží, takže změň cenu" po technické problémy.
V budoucnu možná bude technicky řešeno jinak, cena je taky pohyblivá a někdy se třeba i bude platit za něco dalšího. Rád bych v tomhle směru udělal aspoň minimalistický nástin ekonomiky..


EDIT: Pro Cypronu mám nachystané to samé s mírně upravenou cenou, ale to až zítra, teď jdu spát. Smile

to je moc pěkné, ale kde je to, co navrhoval whitey zavést pro orky v případě že se nezdají nároků na určitá území, tedy náklady na údržbu budov atd.
"Jsem nástrojem dobra, bojovníkem temnoty. Jsem zplozen ze zla, však plny dobroty"
>>> ARISTOTELES ze Stageiry: "Přítel všech, přítel nikoho!" <<<
Odpovědět
#78
(04.10.2011 v 12:27)bartoska napsal(a): Koukám že jsem se tě stigu velice dotkl, tak to mě mrzí, já s tebou nemám potřebu se hádat, tak zeslušnosti většinu toho co jsi napsal budu ignorovat, jelikož to stejně nestojí za komentář.
Ale vubec ne, nechavas me uplne klidnym.. Smile Jak jinak, vzhledem k tomu ze s nekym kdo tu nehraje (a jeste k tomu se opakovane projevuje jako diletant) je to spis takovy nezavazny pokec.
Jsem rad, ze uz jsi to snad i pochopil a nemas potrebu to komentovat.
Opravdu to z moji strany bylo mineno ciste jen jako
if A=False: echo "A=False". Tedy upozorneni na to, ze se bud pletes nebo zamerne lzes. To snad ani komentar nepotrebovalo, na tom stejne nic nezmenis (muzes leda rict "ano, to co jsem napsal nebyla pravda" a pripojit i volitelne "omlouvam se".. jelikoz nedoslo ani na tu prvni cast, tak ocekavat pripojeni te druhe casti by ode me bylo opravdu velmi naivni, takze zapomen na to). Smile
(04.10.2011 v 12:27)bartoska napsal(a): Krále jsem taky viděl několikrát.
Citace:král kterého nikdo, nikdy neviděl
Aha, takze tu lzes a fabulujes zcela zamerne a vedome. Dik za objasneni.. Smile
(04.10.2011 v 12:27)bartoska napsal(a): Ale dále mě fascinuje jak si na sebe může vidělat město bez hráčů, to musí být opravdu pseudoekonomie, nebo dokonce magie. Biggrin
Zrejme nejaci hraci budou, kdyz obe mesta z nich maji svoje prijmy. A do doby, nez sem zavedl vydaje alespon za straze tak ty penize proste jen lezely a hromadily se.
Nikdo nerika, ani nikdy netvrdil, ze tu mame realnou ekonomii, k tomu chybi jeste kus cesty, ale nejakou predstavu uz mam, neboj (ne ze by se te to tykalo, opet nechapu, co je ti do nasi ekonomie.. muzu jen rict, ze lidi nic zadarmo nedostavaj a vsechna mista co spravuju plati vydaje.. tedy opet te to jen usvedcuje z pruhledne a ucelove lzi). Tahle vec se nicmene resi uz nejakou dobu, nezavisle na nejakych falesnych prorocich a ulhanych komediantech.. Bez urazky, jen nejak nechapu, proc nekdo po dvou letech kdy se teoreticky nemel dostat do hry prijde a zacne tu vypravet nejake svoje vylhane prupovidky. Bud si navedeny, nebo se musis extremne nudit, ale prijde mi zvlastni, ze po dvou letech prijdes a mas potrebu "prispet" zrovna do tohoto topicu (tedy pusobi to na me spis jako "navedenost").

PS:
(04.10.2011 v 12:27)bartoska napsal(a): Byl jsem tady od Alfy, dostal jsem tři banny
Tak to musis byt krom lhare jeste kratkozraky hlupak. Biggrin
Odpovědět
#79
Klídek Stigu.
Don't feed troll.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#80
Oki, cas obeda skoncil. Pokud chce nekdo neco k topicu, tak prosim, omlouvam se za flambovani.
Odpovědět



Skok na fórum: