Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Manawydan Install 1.2.12
#1
   
Download (2.67 MB)

1.2.12 (07.08.2016)
- Nastaveni standardni adresy serveru na http://soubory.manawydan.eu/

1.2.11 (20.02.2016)
- Pridana informace o minimalnich pozadavcich + odkazy ke stazeni nad informacni okno

1.2.10 (15.8.2015)
- Pridana detekce Windows 10

1.2.9 (21.6.2015)
- Odstraneni detekce verze DirectX a .NET Frameworku kvuli potizim se ctenim techto informaci z registru u nekterych uzivatelu

1.2.8 (2.6.2015)
- Pokud uzivatel nema admin prava, neprovadi se kontrola verze .NET Frameworku ani DirectX

1.2.7 (6.1.2015)
- Pridana detekce Windows 8.1
- Pridana detekce NET frameworku 4.5, 4.5.1 a 4.5.2
- Odebrano prehravani hudby
- Ukladani LOGu v UTF-8

1.2.6 (26.12.2012)
- Vyreseny nektere konflikty se starou x64 verzi instalatoru

1.2.5 (13.10.2012)
- Pokud nema uzivatel Admin prava a pouziva Windows Vista nebo novejsi, zobrazi se mu varovani, aby neinstaloval soubory do slozky Program Files

1.2.4 (3.8.2012)
- Pridano upozorneni pri vyberu adresare (pokud obsahuje soubory)
- Odstraneni 64bit verze

1.2.3 (10.3.2012)
- Oprava zjistovani CRC souboru
- Manawydan patcher se spousti s parametrem -forcecountdown pro zobrazeni tlacitka NASTAVENI

1.2.2 (5.3.2012)
- Nastavena standardni cesta pro instalaci na C:\Manawydan
- Upraveny dialog na vyber adresare pro cil instalace
- Preruseni instalace, pokud cilovy adresar neexistuje a uzivatel jeho vytvoreni zakaze

1.2.1 (28.2.2012)
- Pridana moznost ukladani stahovanych souboru primo na disk (Pokud mate malo pameti. POZOR: pro rozbaleni je vsak stale potreba cca 100 MB Ram)
- Odstraneni kontroly CRC souboru po stazeni Manawydan Patcheru

1.2.0
- Pri spusteni instalatoru se spusti i hudba (da se tlacitkem se symbolem repracku vypnout)
- Opraveni zjistovani pritomnosti souboru pred rozbalenim
- Upraveni reakce na stisk tlacitka Storno

1.1.1
- Zobrazeni informaci o vyuziti pameti programem

1.1.0
- Timeout pro pripojeni z serveru a stazeni souboru zvysen z 3. na 15 sekund
- Nastaveni programu se stahuje ze serveru hned po spusteni
- Pokud se podari stahnout nastaveni hned pri spusteni, spusti hned i zobrazovani Tipu & Triku
- Pridani tlacitka "Videonávod" pro zobrazeni videonavodu v internetovem prohlizeci (funkcni jen kdyz se podari stahnout nastaveni programu)
- Pridani tlacitka "Nastavení Proxy" pro nastaveni pripojeni pres Proxy server
- Dalsi upravy/opravy

1.0.2
- Odstraneni souboru 7z.dll (stahne se sam pri spusteni instalace). Instalator je ted tedy siren jako jeden EXE soubor a neni zapakovan.

1.0.1
- Predelana kontrola verze DirectX (misto nacteni verze z registru se kontroluji primo potrebne soubory)
- Pocesteni dialogovych tlacitek

1.0.0
- Navazovani na preruseny download
- Kontrola velikosti a kontrolniho souctu souboru po stazeni
- Pokud program najde stazene soubory v adresari DOWNLOAD, tak je rovnou pouzije (za predpokladu, ze souhlasi vsechny udaje)
- Omezeni rychlosti stahovani souboru
- Neni potreba mit nainstalovanou UO (instalator si sam stahne potrebne UO soubory)
- Stazeni a instalace na jedno kliknuti
- Velikost MW souboru: 224 MB, velikost UO souboru: 342 MB
- 32 a 64bit verze

+ Herni tipy & triky (sepsal Poutnik)
+ Informacni dialog s moznosti stazeni potrebne verze DirectX a .NET Frameworku (navrh Colwyn)
+ Minimalizace instalatoru do systemove listy

Pokud vas napada jeste nejaka vlastnost, kterou by mel program umet, piste.
V pripade problemu sem zkopirujte obsah souboru manawydan_install.log
Odpovědět
#2
Postřeh:
Instalační složka by měla být implicitně zakončena adresářem /MamawydanUO.
Pak by se nestalo, že někdo nainstaluje hru přímo do složky Downloads.

Pokud tomu tak je, ignorujte tento post Wink
Odpovědět
#3
Nesnasim, kdyz si instalacni program dela co chce a vnucuje mi svoji slozku, takze ... implicitne to zakonceny nebude nicim Smile
Implicitne je po spusteni nastaveno : C:\Manawydan
a kdo si to pak kam da je jeho vec. Kdyz s PC neumim, tak na to nesaham.
Odpovědět
#4
C:\Manawydan ... někteří tam nemohou zapisovat (účty s omezeným oprávněním)
Ale jinak s tím nemám problém.

Takže jen aby se zeptal, pokud vybere složku, která není prázdná, jestli v ní chce vytvořit složku Manawydan (doporučeno), nebo instalovat přímo do ní, s klasickou poznámkou "(tato volba je určená pouze pro zkušené uživatele)"
Odpovědět
#5
Huh jak nemuzuou zapisovat ? To je jako zase nejaka specialni feature Win7 a jejich dementniho systemu ochrany ? Mel jsem za to, ze problem dela pouze Program Files.

Nad tim vyberem neprazdne slozky a optanim se na vytvoreni popremyslim.
Odpovědět
#6
S tím rootem problém není...

Jediný problém je při výběru cesty přes FolderBrowserDialog.
Uživatel musí kliknout na NEW FOLDER, jinak se mu hra nainstaluje do existujícího adresáře.
Odpovědět
#7
Hele at klikam, jak klikam, tak na vyberu adresare nevidim nic spatnyho. Pokud uzivatel klikne na vyber adresare a neklikne na OK (jako ze si adresar vybral), tak mu zustane nastavena predchozi cesta (standardne C:\Manawydan), takze pokud uz si nejakej pres OK vybere, tak at se pak nedivi, ze se mu to tam nainstaluje.

To uz je pak problem uzivatele, ze nechape slovni spojeni "Vyberte adresar do ktereho chcete soubory nainstalovat" (pokud nekdo nezvladne ani tenhle jednoduchej krok, tak snad at pocitac vubec nepouziva).
Takze jedinou upravu kterou udelam je, ze pridam kontrolu jestli je adresar do ktereho chces soubory nainstalovat prazdny.
Odpovědět
#8
Nova verze
Odpovědět
#9
Říká se tomu uživatelská přívětivost, Rade.
Prostě mě při instalování dostalo, že musím kliknout na to tlačítko, napsat Manawydan a teprve pak vybrat složku.
Ale nebudu prudit, pokud to neva nikomu jinému. Na to už jsem příliš starý...
Odpovědět
#10
Ano rika, ale kazdej si pod tim predstavuje neco jinyho Smile Budme radi, ze tam lze slozku pres tlacitko vytvorit Smile Puvodne to neslo Biggrin Kazdopadne ... momentalni situace s vyberem adresare je z 95% stejna jako u vsech ostatnich instalatoru. Tim bych to ukoncil.
Me proste z principu serou instalatory, ktere mi vnucujou vlastni adresar ... tobe se to prozmeny libi. Neda se nic delat Smile
Odpovědět
#11
Však proto jsem chtěl ten test na neprázdný adresář Smile
... vyzkouším novou verzi a dám vědět...
Odpovědět
#12
Základní pravidlo uživatelské přívětivosti: i sebedokonalejší uživatelské rozhraní bude dělat někomu problém.
A Paretovo pravidlo: 80% výsledků je produktem 20% vynaloženého úsilí a času. Biggrin
Odpovědět
#13
No hele o tom že to mám v Downloads jsem věděl dávno Biggrin ale bylo mi to jedno protože to fakčilo teda až do doby s tím novým patchem 206 ale reinstallnul jsem to do normální složky a je to v poho, takže jestli to řešíte kvůli tomu že jsem línej párkrát kliknout, tak se neobtěžujte Biggrin
Odpovědět
#14
To s tim tvym downloads je zajimava vec. Hlavne me zarazilo, ze ti zmizel soubor jen tak Smile Respektive asi k tomu doslo pro aktualizaci samotneho patcheru, ale vuuuubec nemam poneti proc. Asi zase nejaka magie ze strany Windows a jejich podelane politiky s pravy Smile
Odpovědět
#15
Nevím, jestli se s tím dá něco dělat, ale tohle by mohlo leckoho odradit.
[Obrázky: 55581915.jpg]
Odpovědět
#16
Hehe, cucham cucham nejakou novou nedoladenou zvracenost od Mrkvosoftu. Treba vydaj Service Pack/aktualizaci. Biggrin
Odpovědět
#17
Jinak samotný MW jde spustit pouze jako správce. Zkusím si ho pak ještě nainstalovat do nějaké uživatelské složky.
Odpovědět
#18
Hehee at ziji podelana Windows 8 Biggrin Mno co ... tohle je zase uchylarna Microsoftu. Kazdopadne nejsem si vedom toho, ze by instalator vyzadoval nejakym zpusobem admin prava, ale nejak jsem to netestoval.
Odpovědět
#19
Mám pocit, že jakékoliv zapsání dat, či tak něco do program files chce admin práva.
[Obrázky: mw2it.jpg]
Ale například jsem zjistil, že například v kořenovém adresáři (který by minimálně podle měl mít přísnější kontrolu) nic takového není potřeba a klient tam normálně jde. Wacko
Odpovědět
#20
Mas pravdu. Se zapisem dat do Program Files problem byt muze. Proste Windows 7/8 sux v tomhle ohledu Smile Takze jedine doporucuju vse spoustet s Admin pravy, kdyz to cpes do Program Files.

EDIT: Zkusim tedy do instalatoru pridat zjistovani, zda ma uzivatel admin prava a pokud ne, tak odmitne instalaci do Program Files Smile
Odpovědět



Skok na fórum: