Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sekání klienta
#1
V poslední době zaznamenávám mírné sekání klienta, ale dnes ráno to přešlo na daleko vyšší úroveň. Mám připojit nějaké soubory či něco připsat, aby se přišlo na řešení?
Odpovědět
#2
Nejsem si jist co bude Geo potřebovat, ale neuškodí: Verze windows, procesor, grafická karta, paměť. Sekání je stálé, nebo jen v některých situacích?
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#3
Windows: W7, procesor: Intel Core i3-2100, grafika: NVIDIA GeForce 9600 GT, paměť: 4 giga. Sekání je nejlépe patrné při jízdě na mountovi nebo, když se snažím seslat modlitbu -> trhaný pohyb.
Odpovědět
#4
Urcite jeste dodej soubory logu (DebugLog.Error.... a DebugLog.Info.....) v adresari LOGS ze dne, kdyz k tomu sekani dochazelo.

Na tve sestave by k sekani melo dochazet maximalne pri rychle jizde na mountu v oblastech/mestech, ktera jeste nemas nactena v cache, ale jnak ne.
Odpovědět
#5
[attachment=1081][attachment=1082]
Odpovědět
#6
Huh, na poslední verzi není nic nového, nebo změněného, co by mohlo klienta zpomalit.
... Ale určitě to budu řešit.

A pomohlo by, kdyby se vyjádřili i ostatní, jestli zaznamenali podobný problém...
Odpovědět
#7
Teďka jsem hrál a nic se nesekalo, ale animace, které dělala postava byli zpomalené -> trvali asi 4X déle (boj, modlení atd...).
Odpovědět
#8
Jediny problem co mam se sekanim je kdyz dam [control na NPC, to pak vypada, jak kdyby melo x-krat pomalejsi animace (hlavne pozorovano u chuze a behu) a mensi rychlost nez bez controlu. Takove controlovane NPC snad i beha pomaleji, nez chodi hraci pesky, aspon co sem videl posledne.
Ale to bude hadam jiny problem, dlouhodobejsi a vlastne ani nevim, jestli to je v Mantisu, myslim, ze sem to tam videl, podivam se.
EDIT: Aha, tak je tam uzavreny bug424 ale problem stale trva, nevim jiste, jestli stale ten samy problem, nebo je to v necem jinem.
EDIT2: Taky je tam otevreny a prirazeny bug471, tak to bude asi ono. Smile
Odpovědět
#9
Mno faktem je, ze soucasne ovladani pres control je fakt na ... a clovek si pripada, jak kdyz ovlada nejakou loutku s lagama. Nevim, proc to tak je resene zrovna u nas, kdyz na sphere, ale i control, co jsem kdysi zkousel jako script fungovali naprosto v pohode.

Kazdopadne at uz byly priciny k takovemu chovani jakekoliv, tak je mozna na case prikaz control prescriptovat a vyladit Smile Neexistuje uz zadna zabrana, proc by se nas control mel chovat tak debilne Smile (nehlede na pady, pripadne zacykleni celeho serveru)

EDIT: Ted jsem si vsimnul, ze se vyjadruju k necemu, co tu nema vubec co delat Biggrin
Odpovědět
#10
Ono kdo ví jestli tam neprobíhá nějaká kolize mezi AI a ovládáním, kdo ví. Zatím nebyl čas na to mrknout.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#11
Řešení je to dobré, tedy z pohledu hráčů, kteří s postavou mohou i nadále jednat jako s tím samým npc.
Ale s prezentací gmku, který postavu ovládá, se už dávno mělo něco udělat.

A navíc upravená rychlost postav do toho hodila další vidle Angry
Odpovědět
#12
Tak jsem přeinstaloval klienta a bylo po problému, ale po nahození zálohovaného Configu, se problém opět objevil, tak jsem ho zkusmo smazal a problém opět po zapnutí hry nenastal, takže jsem si jen překonvertoval makra a hurá do hry -> starý Config teďka leží na smetišti. Smile
Odpovědět
#13
Můžeš mi ten starý config poslat?
geo(at)manawydan.cz
Odpovědět
#14
V příloze:

.rar   Config.rar (Velikost: 2,31 KB / Stažení: 620)
Odpovědět
#15
Opět se mi začal sekat klient, třeba když jedu na lamě nebo v běhu se modlím, též rychlost ducha je sekaná. Při normální chůzi či běhu je vše v pořádku.
Zkoušel jsem i další své postavy, ale podařilo se mi výše uvedené problémy navodit jen po smrti u ducha (zkoušel jsem modlení a kouzlení u postav rasy člověka, což bylo v pořádku, tak mě napadá, jestli to nesouvisí s rasovou rychlostí?).
Odpovědět
#16
To je bohuzel normalni. Klient nestiha pri te rychlosti nacitat data z HDD, takze dokud je nema v cache, tak dochazu k sekani. Tohle mozna casem zmizne, az Geo dodela moznost nahrani souboru s grafikou do pameti.
Odpovědět
#17
Tak jsem teďka lognul a je po problému, teďka mi to běhá až moc dobře Smile
Odpovědět
#18
Díky předchozí úpravě a následnému reportu Areho a Gerga se mi povedlo v klientovi izolovat snad už poslední příčinu resynchronizace během boje. Na opravě pracuji...
Odpovědět
#19
Včera večer se nová verze klienta dostala do stavu "stabilní pro testování". Během dneška bych si chtěl vyšetřit dostatek času na ladění a bojování a zítra by mohla být verze uvolněna.
A pak už snad žádný zbytečný resync...
Odpovědět
#20
čuss...po posledním patchi se mi faaakt hodně seká klient nebo hlavně pohyb...zkoušel sem patchnout znovu a reinstalu bych se chtěl vyhnout...nějaké rady?
Odpovědět



Pravděpodobně související témata ...
Téma: Autor Odpovědi: Shlédnutí: Poslední příspěvek
  Sekání klienta při chůzi Hypo 68 77 046 09.06.2017 v 15:01
Poslední příspěvek: Biosek

Skok na fórum: