Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 4.5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[RP] Trpasličí kronika
#1
4. Toru, roku 269.
Toho dne proběhl první velký sněm trpaslíků. Účast byla díky Moradinovi nadpoloviční a proto se podařilo zvolit nového vůdce trpasličí rasy. Zvolen byl Darvás, učenec, pěvec a historik. Jeho volba proběhla bez větších potíží a nebyli s ní spojeny větší problémy. Darvás byl zvolen na post exilarchy, který pro onu příležitost sám vymyslel.

Prvním krokem exilarchy bylo dohodnutí nákupu jídla, jež bude vydáno mezi trpaslíky. Společné fondy (prozatím darované mistrem kovářem, Istarem) tím sice byli vyčerpány, ale dozajista na dobrou věc.

Druhým pak byla výzva, aby trpaslíci ze svých mnohých výrobků nezapoměli darovat i budoucímu trpasličímu skladu, jež se plánuje. Ze skladu pak budou výrobky dále rozdělovány a město Ishar dostane svou část.

Posledním závažným bodem programu bylo jednání o rozšíření svatyně a prostor okolo, mj. založení skladu. Zde většina záleží na rozhodnutí Isharského sněmu.

Nevydařilo se přesvědčit trpaslíka Furgasse k hlídkování na okolních cestách. Jelikož byl jediným přítomným válečníkem - návrh neprošel.

Sepsal, exilarcha Darvás ve dni 6. Sarvy 269
Zemřelý - Křesimír Jitrolístek, Kelemvor nechť ho přijme do své říše
Žijící - Darvás, vypravěč, lingvista, historik, pěvec.
Odpovědět
#2
Do davu pred úschovňou kde sa črtalo päť trpazličích postáv, pri ktorých stál gnóm počúvajúc ich reči a pritakávac sa zjavil na pohľad mág chudej postavy...

"Trpazlíci, trpazlíci, trpazlíci.. furt len trpazlíci."Ohlásil sa pridhádzajúci mág-gnóm. Jeho výzor a výraz tváre mnohým naokolo nasvedčoval, že sa venuje temným silám mágie."A čo gnómov spomenúť vo vašich rečiach?"zahlásil pousmievajúc.
"Prečo by musel hliadkovať práve bojovník?" povedal nečakajúc na odpoveď a pokračoval. "Celé dni sám brázdim lesmi a udržiavam cesty bezpečné.. pravdupovediac ani nie kvôli ostatným. Ale kvôli skúsenostiam a peniazom. Nezapočul som toho mnoho ale ak hľadáte niekoho na túto prácu, verte či nie - som na ňu ako stvorený."

Dopovedal a dal najavo že si nieje istý či sa jednalo o túto vec.
Geod - mág, samotár.

No bong - No life
Odpovědět
#3
(06.10.2008 v 22:25)Eadriwin napsal(a): Do davu pred úschovňou kde sa črtalo päť trpazličích postáv, pri ktorých stál gnóm počúvajúc ich reči a pritakávac sa zjavil na pohľad mág chudej postavy...

"Trpazlíci, trpazlíci, trpazlíci.. furt len trpazlíci."Ohlásil sa pridhádzajúci mág-gnóm. Jeho výzor a výraz tváre mnohým naokolo nasvedčoval, že sa venuje temným silám mágie."A čo gnómov spomenúť vo vašich rečiach?"zahlásil pousmievajúc.
"Prečo by musel hliadkovať práve bojovník?" povedal nečakajúc na odpoveď a pokračoval. "Celé dni sám brázdim lesmi a udržiavam cesty bezpečné.. pravdupovediac ani nie kvôli ostatným. Ale kvôli skúsenostiam a peniazom. Nezapočul som toho mnoho ale ak hľadáte niekoho na túto prácu, verte či nie - som na ňu ako stvorený."

Dopovedal a dal najavo že si nieje istý či sa jednalo o túto vec.

I mág samozřejmě může hlídkovat na cestách, ale musí projevit zájem a hlavně. Nejlépe se objevit na sněmu. Každá aktivita bude samozřejmě po zásluze oceněna.
Zemřelý - Křesimír Jitrolístek, Kelemvor nechť ho přijme do své říše
Žijící - Darvás, vypravěč, lingvista, historik, pěvec.
Odpovědět
#4
19.10. zemřel I. exilarcha Goren-Zaru Darvás, bylo též potvrzeno, že král Zlota I. padl v boji.
Z tohoto důvodu byl svolán trpasličí sněm do svatyně (24.10. 20:30). Proběhne pohřeb krále Zloty a exilarchy Darváse.
Odpovědět
#5
4.Toru, 274 roku
Tohoto dne jsem se ve svatyni sešel s orckým náčelníkem Nazgelem. Chtěl jsem ho požádat o pomoc při znovu získání Goren-zaru.
Vedli jsme hodně dlouhý rozhovor. Nazgel přislíbil pomoc, pokud jim dodáme zbraně a železo. Ale u tohoto bodu se rozhovor zvrtl v hádku, kdo, že má nakopat železo na jejich výrobu. Dopadlo to tak, že rozzlobený Nazgel při odchodu řekl, že nám „pomůžou“, když jim dáme zbraně a zbroje…
Jinak doufám, že trpaslíci a i gnomové nezapomněli na svoji povinnost dávat část svých výrobků nebo výdělku skladu v Moradinově svatyni. Proto jsem nechal zařídit bednu před svatyní, do které můžou dávat „dary“. Tyto „dary“ budou použity na podporu trpaslíků a gnomů jako jednotlivců, ale i rasy.
Sepsal, Gerg správce svatyně
Odpovědět
#6
2.Toru, 276 roku
Na tento den jsem uspořádal sněm ve svatyni, ale jak to tak chodí nikdo na něj nepřišel, až na gnómku Sayu. Vysvětlil jsem jí co je potřeba - zbraně a zbroje pro orky - a ona vstala a šla... Po nějakém čase se vrátila a přinesla zbroje a zbraně, na které narazila při své cestě. Bohužel pořád nám ještě chybí tyto věci:
1 tvrzené drátěná tunika
2 tvrzené drátěné rukávy
2 tvrzené drátěné rukavice
4 tvrzené drátěné kalhoty
snad se je nám podaří je sehnat. Ale to není vše, co udělala pro svatyni, trpaslíky a gnómy: darovala 23 zlaťáků a 500 stříbrných a to nemluvím o těch 25 ingotech železa... *zde stránka končí a zápis na druhé nepokračuje*
Odpovědět
#7
29.Toru, 276 roku
Konečně se nám podařilo si naklonit orky pro naši věc! Sice jsme měli po cestě problémy - napadli nás bandité a koně to nepřežili, ale zvládli jsme to. Teď zkusím jednat s lidmi a uvidím jak to dopadne.
Odpovědět
#8
8.Toru, 278. roku
Po dlouhé době opět píšu do trpasličí kroniky. Podařilo se mi zajistit pomoc elfů, ale od lidí se stále odpovědi dočkat nemůžu. Též doufám, že se nám podaří dostavět toho nového golema...
Odpovědět
#9
14.Toru, 291.roku
Je to už 13 let co jsem psal do téhle knihy a 23 let od Pohromy, která postihla všechny rasy na celém světě Manawydanu. Během tohoto dlouhého času, se nám podařilo mnoho věcí:

Svatyně byla přestavěna na velkolepější stavbu.
Byl poražen démon 4. element Bolesti.
Založil jsem cech Normek, který se snaží sdružovat všechny trpaslíky a gnómy, snaží se o jejich sjednocení a návrat do domovského města Goren-Zaru.
Myslím si, že jsem snad už všechny přesvědčil o podporu při znovuzískání Gorenu a jeho vyčištění od Yuan-Ti, odporných hadích válečníků.
Též jsem se snažil něco získat z Cypronské obnovy, snad smlouvy budou platit a my tím jen získáme. A Cyprona nám už nebrání v průchodu.

Nyní je potřeba zjistit co tvoří zbývající 3 elementy Bolesti, zajistit jejich zníčení a pak se snad už dostanem do našeho domova. Bohužel k tomu bude ještě vést krkolomná cesta.
Odpovědět
#10
24.Toru, 292.roku
V tento den se sešel v trpasličí svatyni sněm trpaslíků s gnómů. Mluvilo se a hlasovalo se o moje působení jako správce Moradinovi svatyně. Po dlouhé debatě se došlo k závěru, že nesplňuji podmínky pro správce a musel jsem odevzdat svoji funkci. Svoji funkci jsem odevzdal knězi Torogovi, který si ji ponechá do té doby, než se najde vhodný kandidát. Bude tak učiněno pomocí pergamenu, kde se bude hlasovat o novém nástupci.
Byl jsem sice překvapen, kolik trpaslíků proti mně hlasovalo, ale většinou to byli mladí a nezkušení trpaslíci, kteří zažijí ještě mnoho těžkých bojů a poznají, že jsem jednal správně. Nebo v to aspoň doufám. Nyní jen mohu přihlížet, co se, se svatyní v budoucích časech stane.
Zapsal Gerg, téhož času jen obyčejný kněz Moradinův.
Odpovědět
#11
24.Luny, 293.roku
Tohoto dne jsem se vydal se svým kamarádem Gepselem pročistit Isharské stoky od verbeže. Vybrali jsme si část s akademií a na konci, po úspěšném čistění, nás čekalo nemilé překvapení. Gepsela tam napadl nějaký divný sliz, který měnil barvy a různě světélkoval. Po jeho zneškodnění, ho kousek Gepsel nabral do flakónku a omylem se ho dotkl holou rukou.

Po odchodu ze stok se Gepselovi udělalo velice špatně, jeho kůže se začala měnit a ani mé pokusy ho vyléčit nedopadli úspěšně, tak jsem ho odvedl do svatyně, kde jsem se poptal na radu Toroga. Ten mi doporučil urychleně vyhledat alchymistu, bohužel do města nás nevpustili, tak jsem před branou Isharu požádal Garaina aby Gepsela pohlídal. Načež jsem se vydal do cechu alchymistů ve městě.
Bohužel, tam jsem narazil jen na nevrlého gnóma, který dal radši přednost svým pokusům, než pomoci živé bytosti. Po návratu k severní bráně jsem našel jen tři slizy a několik přihlížejících, od kterých jsem se dověděl, že se každý přemění na sliz, když se ho nějaký z nich dotkne. Z toho jsem usoudil, že jeden z nich je můj kamarád Gepsel.

Pak už nevím, jak se to semlelo, ale někoho napadlo něco se svěcenou vodou, a tak jsem ji přimíchal do flakónku s původním slizem. Obsah ve flakónku začal vřít a bulat, až úplně změnil svoji konzistenci z polotekutého na tekutý. A lék byl už možná na světě, ale nyní zbývalo už jen podat tuto tekutinu slizům. Po úspěšném podání léku, a to nechci ani mluvit o jejich chytání, se zase proměnili zpátky do své podoby, i když někteří trpěli menší ztrátou paměti.

Zapsal Gerg, kněží Moradinův
Odpovědět
#12
Z pohledu Gepsela:

24.Luny, 293.roku
V tedlecten den 'sem šel s Gergem do těch hnusnejch, smradlavejch stok, vyčistit to vod toho hnusnýho svinstva, šli jsme portálem do Akademie.
Mňo vyčistili 'sme celó akademii, ale na konci, když 'sme votevejrali železnou bednu, 'sme viděli, jak v hromádce zlaťáků něco vyzařuje, nejdřív to svítilo fialově, pak zas žlutě, nó, prostě nám to bylo sakra divný.
Byl to nějakej podivnej slizoun.
Ta sviňa chvíli na nás jen tak čumákovala, šak na mě pak zaútočila, Gerg jí rozmáznul palcátem.
Řek' jsem si, že se to jen tak nevidí, mňo, nabral 'sem kus divnýho slizu do flakónu a uschoval.

Najednou zbytky slizu začali nádherně a libě vonět, měl 'sem hlad, hroznou chuť si ukousnout pořádnej kousek z těch zbytků, mno, trochu sem si, ehm, samozřejmě ukous'. Fakt se tomu Sakra nedalo vodolat!

Najednou se mě začala motat kebule, spadl 'sem Gergovi do náručo. Pamatuju se jen že mě bolel celej trpaslík a začal sem fialovět.
Gerg začal hledat ňákýho schopnýho alcháče, kterej by mě z toho dostal, šak neúspěšně, zkóšel na mě různý zaklínadla - neúspěšně.
Pak mě odložil před Severní branou hradu, jelikož mě ta lidská strážná havěť, nechtěla pustit dovnitř, že prej bych je nakazil... Pche!
Pověřil kolemjdoucího Garaina, aby mě pohlejdal..


Mňo, nakonec jsem se probuďól v nákém sudě, vokolo mě hrsti sirnýho prachu, si říkam, co to sakra je.
No, vokolo mě stojí banda, Torlof, Garain, Fenek a Torog...
Vysvětlili mi, co se se mnou dělo. Byl sem celkem v šoku, dokud 'sem si nedal těch 6 korbílků pivečka..

Zapsal Gepsel Dubaron, kouzelník Moradinův.
Odpovědět
#13
5. Toru 293. roku
Pohřeb krále Zloty Zlatonossa začal 5. Toru 293. roku ve 2 hodiny před Moradinovou svatyní v Isharském dole. Bohužel nepřišlo moc přihlížejících, ale ti co už přišli, nebyli z pohřbu zklamáni.

Následuje popis probíhajícího pohřbu a proslov Moradinova kněze Gerga:

Vítejte, jsem rád, že jste se sem dostavili…

*zakašlal*

Takže… Sešli jsme se zde, abychom uctili smrt našeho krále Zloty Zlatossona.
[Obrázky: 1288986958.png]

Náš král, jenž přežil se štěstím a přízní Moradina Pohromu, tak jako my ostatní, nyní leží zde, v této kamenné hrobce, jenž mu umožní věčný klid a hodování v síních Moradina, našeho otce a stvořitele.

Král Zlota převzal korunu po Bandilorovi. Dlouho vládl Goren-Zaru a projevoval velký zájem o přátelství s ostatníma rasami, jako jsou třeba orkové. Byl to Moradinův kněží, jenž vedl svůj lid k prosperitě a věrnosti.

Bohužel, náš král byl zavražděn, pachatelé nebyli dopadeni a my se jen můžeme modlit k Moradinovi, aby je ztrestal svým kovářským kladivem a poslal je do devíti pekel…

*podíval se po přítomných*

Náš král zemřel a nového si zvolíme teprve tehdy, až vyženeme Yuan-Ti z Goren-Zaru a na počest Moradina otevřeme sudy piva v síních Gorenu a oslavíme tak své vítězství nad Pohromou, která nás napadla nepřipravené a ztrestala tak za naši neomalenost.
[Obrázky: 1288987065.png]

Tímto vás žádám, aby jste byli kdykoliv připraveni pomoci každému trpaslíkovi či gnómovi, jenž bude vaši pomoc potřebovat a byli kdykoliv připraveni vytáhnout do Goren-Zaru.

*rozhlédl se*

Nyní uctěme památku Zloty, jenž zde spočívá a já vás následně propouštím…

*odmlčel se*
[Obrázky: 1288987167.png]
[Obrázky: 1288987221.png]

Během pohřbu přišli i staří přátelé a já jen doufám, že se pohřeb líbil Moradinovi a hlavně Zlotovi, který nyní sedá po jeho boku.
[Obrázky: 1288987311.png]

Zapsal Gerg, kněží Moradinův
Odpovědět
#14
Trpaslíci, trpaslice, gnomové a gnomky!

Nám všem známý válečník, veterán Goren-Zarských válek, bývalý seržant armády, jeden z mála zuřivců posledních století a jediný žijící, ten, co zažil a přežil dva krále Goren-Zarské, ten, který bojoval po boku slavného Hamdina, maršála trpasličí armády, Bandilora Třpytivouse i Zloty Zlotassona, posledních dvou králů Goren-Zarských, nynější správce svatyně Fenek dává na vědomí následující:

Víra v Moradina upadá a je třeba ji znovu přiblížit všem, kteří o Moradinovu přízeň mají zájem. Nezáleží, je-li dotyčný trpaslík, gnom, člověk nebo elf. Kněží v posledních letech neplní své povinnosti a není tak divu, že zájem o naší víru upadá a přežívá jen v srdcích těch nejvytrvalejších a nejpravějších trpaslíků. Z tohoto důvodu se Fenek rozhodl strhnout zeď oddělující samotnou svatyni od dolu a zpřístupnit tak svatyni širší veřejnosti.

Z důvodů odkrytí svatyně je potřeba zajistit ochranu proti případným vandalům a nenechavcům.
Bojovník Fenek se rozhodl obnovit spolek Goren-Zarských bojovníků, který již za dob vlády Bandilora Třpytivouse, tedy dob, do kterých sahá paměť samotného Fenka Zuřivce, chránil Goren-Zar, jeho krále a občany před vším zlem a bezprávím. Tento spolek, vyznačující se rudými plášti, neoblomnou vůlí a odvahou, tvrdou disciplínou a smyslem pro povinnost, bude mít za úkol chránit svatyni proti těm, kteří jí budou chtít ublížit. Spolek bude mít též funkci trpasličí armády a bude vysílat své členy tam, kam bude potřeba.
Svatyni budou i nadále chránit golemové, kteří již ve svatyni jsou.
V případě nedostatečné ochrany svatyně, zabezpečované golemy a spolkem bojovníků, bude přistoupeno k dalším krokům.

Správce též rozhodl, že je nutno sepsat alespoň základní trpasličí zákony. Jejich změna či doplnění je možné a výhradní právo na to bude mít vládnoucí autorita. Základní zákony sepsané bojovníkem Fenkem jsou tyto:

1) Moradin je náš stvořitel a je přísně zakázáno jeho hanobení a jakékoliv jednání vedoucí k znesvěcení jeho jména. Porušení tohoto zákona bude považováno za vlastizradu a povede k vyloučení provinilce ze společnosti, vyhnání, popravě dotyčného nebo k mimořádnému trestu.

2) Trpasličí čest je základ společnosti a proto bude jakékoliv jednání, které by mohlo poškodit trpasličí národ na cti, považováno za vážný přestupek, který povede k vyloučení ze společnosti, nebo vyhnanství. Stejně bude zacházeno s trpaslíky, kteří poruší své slovo ať už z vlastní vůle, nebo z donucení. Trpaslík nikdy neslibuje to, co nedokáže dodržet. Zrada, hanobení či napadení spojence je též považováno za vážný přestupek proti trpasličí cti a bude po právu potrestán podle zákonů národa, jemuž se trestaný provinil.

3) Trpaslík nikdy neokrade svého druha stejně jako ho nikdy bezcitně nezavraždí. Porušení tohoto pravidla bude trestáno stejnou nebo vyšší měrou.

4) Za poškození trpasličího majetku bez udání závažného důvodu hrozí provinilci useknutí palce, ruky, nebo vyhnanství.

5) Ten, kdo se spolčí se zločincem, bude trestán stejně, jak by byl trestán zločinec sám.

6) Každý trest může být zrušen, bude-li to přáním toho, proti němuž byl přestupek spáchán.
Když potkáte člověka, který tvrdí, že ví všechno nejlépe, věřte mu... kdo jiný by to měl vědět lépe, než on sám.
Odpovědět
#15
26. Toru, 312. roku
Po dlouhých 19-ti letech jsem opět našel tuhle starou, pavučinami ometenou knihu, byla zastrčená za jednou skříní ve svatyni, by mě zajímalo, kdo ji tam nechal, ale to už odbočuji od toho, co jsem sem chtěl původně napsat, a když tak počítám, tak je to už nejméně 44 let od útoku Pohromy.

44 dlouhých a někdy i krutých let, když si teď vzpomínám na obléhání města Ishar fanatiky Linse-Sargi, ještě se stále divím, že jsme to všichni přežili, vždyť jejich cílem byla fontána, ukrytá v Isharských stokách, jeden z pěti elementů Bolesti, jenž stíhá náš svět. Ano, je pět elementů, které tvoří Bolest, nám známé jsou pouze dva: fontána a démon Tchirstich. Po pádu démona a zničení jeho těla, vliv Bolesti ustoupil. A od té doby se začalo zapomínat, že s Bolestí musíme bojovat, ne čekat, až opět přijde!

Ale někteří si pamatují, ví, co je třeba udělat, ale stejně čekají…
Odpovědět
#16
30.Toru, 317.roku
Portál je otevřen, bylo jen otázkou času, kdy Yuan-Ti, odporné hadí bestie, vyrazí proti naší svatyni. A byl to opravdu krutý boj.

[Obrázky: 20121028yuanti1.jpg]

[Obrázky: 20121028yuanti2.jpg]

[Obrázky: 20121028yuanti3.jpg]

Podařilo se nám je zahnat zpátky. No... spíše pozabíjet, což je určitě přesnější výraz. Ale jedna věc na celém útoku byla, a je podivná. Jeden hadí mág měl u sebe podivný krystal, který září a chvěje se, jako kdyby to bylo srdce. Nu což... zanesu ho mágovi, kterého si vydržuje lidský král, a uvidím, co mi poví.
Odpovědět
#17
26.Toru, 318.roku
Dnes kováře Hurgina napadl zajímavý experiment, a to zkusit vložit krystal do jednoho z našich golemů. Ale pak se ukázalo, že to nebyl až tak dobrý nápad.

[Obrázky: 20121126tajemnkrystal2.jpg]

Golema posedla neznámá vůle a začal vytvářet podivné stroje z ještě podivnějšího kovu, které kolem šířili zkázu a Bolest. Ano, Bolest, jenž začala proudit skrze krystal v golemovi. Nezbylo nám proto nic jiného, než golema zničit, naštěstí krystal zůstal nepoškozen. Ještě, že jsem si od Hurgina vynutil slib, že mi když tak postaví nového, ale ještě jedna věc byla zváštní, ty stroje byly postavené z nám neznámého kovu, tak jak se u nich u devíti pekel objevilo železo?
Odpovědět
#18
29.Sarvy, 319.roku
Během několika málo dnů se stalo několik důležitých událostí pro každého trpaslíka a gnóma, jenž na tomto světě přebývá.

[Obrázky: 20121216krvavkrystal1.jpg]

Nejprve se ke mně donesla (na zelené ještěrce s modrým pláštěm) informace, že na severu žije nějaký čaroděj, jenž by mohl vědět, co mám dělat s oním krystalem. Proto jsem neváhal a ihned (s několika dalšími dobrodruhy) za ním vyrazil. Cestu nám zkřížili jen nějací bandité, ale vesměs jsme čarodějovo obydlí našli ihned, kdo by ho taky nepřehlédl, když stojí na skále, že?

[Obrázky: 20121216krvavkrystal4.jpg]

Čaroděj slíbil pomoc, ale jen, když projdeme jeho zkouškou, prošli jsme až na druhý pokus...

[Obrázky: 20121216krvavkrystal6.jpg]

[Obrázky: 20121217krvavkrystal3.jpg]

[Obrázky: 20121217krvavkrystal4.jpg]

Poté mi čaroděj předal náhrdelník z onoho krystalu, jenž dokáže svého nositele ochránit před Bolestí a já se tak stal prvním trpaslíkem, jenž po dlouhé době stanul ve městě Goren-Zaru.

[Obrázky: 20121217krvavkrystal5.jpg]

Pak co bych tu se tu rozepisoval? Následovala práce sekery a kladiva a z Yuan-Ti zbyli jen úhledné mrtvoly.

[Obrázky: 201212271pokusvgorenu1.jpg]

Bohužel, má práce nekončí, musím pátrat po dalších náhrdelnících, nebo krystalech, jenž by mi pomohly Bolest úplně utlumit. Na to tam slouží podivný stroj, kdo ví, kdo ho tam dal...

[Obrázky: 201212271pokusvgorenu3.jpg]

Ale modropláštníci mi už jednou pomohly, tak proč by nemohli pomoct zas? Nyní probíhá vyjednávání, tak uvidím, kam mě to dovede.

[Obrázky: 201212271pokusvgorenu4.jpg]
Odpovědět
#19
9. Toru, 330. roku

Dnes byli do naší svatyně pozváni různí kouzelníci. Ze zvědavosti jsem se šel podívat, zda nějací skutečně dorazili. Když jsem vešel do svatyně, uviděl jsem u stolu, kromě Toroga, sedět 2 lidské kouzelníky. Sorena a...toho druhého jsem ani neznal jménem. Na stole před nimi ležel rudý pulzující krystal, který byl ve středu jejich zájmu. Chvíli mluvili, ale zdálo se mi, že jen náhodně nadhazovali nápady.
Když jim došly ony nápady, chtěli se podívat do Goren-Zaru, jak vlastně vypadá onen amulet, který oslabuje bolest. Šel jsem tedy jako doprovod. Ve svatyni si chvíli prohlíželi stojan s amuletem a vedli nějaké kouzelnické řeči.
Když jsme se vraceli zpět, v jeskynních chodbách jsme narazili na elfku. Po chvíli se ukázalo, že by mohla být přínosem a přidala se ke dvěma kouzelníkům. To už jsme měli 3! Ve svatyni opět tápali a přemýšleli nahlas. V tom se otevřely dveře svatyně a objevil se v nich velký nos. Vstoupil žlutě oděný gnóm, který nám pověděl o nějakém jiném gnómovi. Tenhle druhej gnóm nám prej mohl pomoct, tak jsme se ho vydali hledat.
Netrvalo dlouho a našli jsme ho na vyvýšeném místě, což nám poradil ten první gnóm. Taky na sobě měl takový žlutý hadry.

[Obrázky: 20cy.jpg]
To už je 5 kouzelníků nebo nějakejch koumáků!
Ten nám povídal o tom, jak zkoumal bolest, o obrech, obětech a dalším. Také nám řekl, jak se později ukázalo, nejdůležitější věc. Jakási spojitost krve a bolesti. Padlo také jméno Urzina Trolokrva. Taky mu tam něco bouchlo. Pěkná řacha!
Tak jsme se vydali jít hledat Urzina. Marně.
Ve svatyni jsme pak zase seděli u stolu a kouzelníci plácali a plácali. Soren se v tom rozpomněl na onu spojitost krve a bolesti. Vytáhl dýku, bodl se do prstu a krví se dotkl krystalu. V tom to s ním cuklo a celý byl jako v křeči. Zbledl a vypadal, jako kdyby celou noc propil.
Torog mi nařídil odnést krystal do Goren-Zaru. Tam jsem jej umístil na stojan, ke kterému se následně připevnil. V tom jsem to ucítil. Bolest v Goren-Zaru naprosto opadla! Trpasličí exil tak končí. Můžeme se vrátit domů!
Odpovědět
#20
16. Toru, 330. roku

Ke Goren-Zarskýmu hluku kovadlin se 'neska přidaly i další ruchy. Bylo potřeba pomoc' s opevněním a tak jsem se chopil práce. Než jsem vůbec stih' začít, objevili se nezvyklí hosti. Člověk, elf a hobit - Edwin, Adish a... hobit. Akorát mi byli prd platní, protože s kamenem ani nehli - ani se jim nechtělo. Tím pádem jsem jim už nevěnoval ani špetku pozornosti. Začal jsem makat. Kameny doslova lítaly halou, div nikoho nezamáčkly. Prostě normální trpasličí práce - rychlá, kvalitní a jen pro trpaslíky bezpečná. Nakonec jen dobře, že se mi ti tři u toho nemotali.
[Obrázky: wt8k.jpg]
Balvany se měnily v dokonale opracovaný kameny a ty v pevnou zeď. Tím však práce nekončí. Teda končí, ale jen 'neska. Brzo se zas najde další a bude se hodit každá schopná ruka. Mezitím, kdo chce pomoc', může - stačí se mrknout na seznamy vyvěšený u truhel. 'Sou tam věci, který nám dost pomůžou ve výstavbě. Něco z toho jsem už stih' udělat, ale neváhejte taky něco sehnat.
OdpovědětSkok na fórum: