Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[RP] Novinky ze světa trpaslíků a gnómů
#1
Z nařízení exilarchy Darváse: Dne 10. 10. proběhne ve svatyni Pána Moradina druhý sněm trpasličího exilu. Bude oznámeno, co je v blízkém plánu trpaslictva a též budou rozděleny úkoly zájemcům o spolupráci na rozvoji trpasličího exilu.
Mimo jiné bude na začátku rozděleno jídlo potřebným. Jídlo bylo zakoupeno hlavně díky daru mistra kováře Istara.


Sepsáno 6. Toru 269
Exilarcha Darvás

- Dodatek - Sněm a výdej proběhne okolo 20: 00.[/align]
Zemřelý - Křesimír Jitrolístek, Kelemvor nechť ho přijme do své říše
Žijící - Darvás, vypravěč, lingvista, historik, pěvec.
Odpovědět
#2
Pohlédl na sochu a tázavě se jí zeptal: "Mám to udělat? Myslíš že to zvládnu?"
Dívaje se soše do očí čekající odpověď. Ale odpověď nepřišla.

Za několik okamžiků si vzal kus nějakého svitku, pero a začal psát:

Já Gerg, si dovoluju svolat všechny trpaslíky a gnomi na bohoslužbu ve jménu Moradina. Tato událost započne 27. Toru tohoto roku(19:45).

Tento svitek ještě několikrát opsal a připíchnul do všech hospod, na které narazil.
Odpovědět
#3
Chtel jsem se jako obvykle pomodlit k Moradinovy, jdu tedy do svatyne a co nevidim... Na dece se tu vali kdejaka verbez, a to se tu ma dnes konat obrad... Snad to tu stihnu trochu uklidit....
Michael - Dratenik, technik a kovar Michael Bumprask - alchymista
Michael Cibulka - farmar ...no a jeste jeden ;)
Odpovědět
#4
*bouchl kladivem o štít* Ach... Moradine, za co mě tak trestáš?
Proč nikdo nepřišel? Kromě jednoho tvého věrného a mně.*uklonil se*

V tom se ozvalo klepání na dveře svatyně...
Odpovědět
#5
Zamračená trpaslice ucesla se svitkem a perem do dolu na zem a začala psát.

"Bratři dnes v jsem byla zákeřně napadnuta a okradena jedním ze špičatých uch. Bylo mi odcizeno velké množství jednotlivých prachů z hlíny, diamantů, hotovosti a přetavené rudy. Byla jsem okradena i o tolik potřebné jídlo. Onen elf byl příznivcem jakési Mayi. Vykřikoval cosi o tom že ji budeme uctívat a že započala její nadvláda.
Tímto vás všechny vyzívám, aby jste ihned ukončili veškeré směnné činosti a obchody s touto hanebnou rasou a připravili se na odplatu.

Podepsána Chazime el Mara, kovářka"

Připevnila svitek na Moradinovu svatyni a pustila se s vervou do kopání.
Odpovědět
#6
Sedl ke stolu a zacal psat:" Jsem velice znepokojen situaci ktera se deje v okoli dolu a zaroven jak jsem si povsiml i ve meste. v dole byli zabiti kopaci, dnes kdyz jsem sel k magicky akademii videl jsem tam mrtvou zenu..myslim ze se jmenovala Selena. Doufam ze se tato situace s timto vrahem nejak vyresi. Michael" Podepsal se a predal dopis poslickovy se slovy:" Odnes to starostovy."
Michael - Dratenik, technik a kovar Michael Bumprask - alchymista
Michael Cibulka - farmar ...no a jeste jeden ;)
Odpovědět
#7
Tímto si dovuluji pozvat všechny trpaslíky a gnomi na:
3. Trpaslíčí-gnómský sněm.
Musí se projednat důležité věci ohledně skladu, svatyně a zmizelého Istara.
Tento sněm se uskuteční 26.toru tohoto roku
(26.11. v 19:45).
Odpovědět
#8
Prosím všechny trpaslíky a gnomi, aby se dostavili 3. Toru příštího roku na sněm. Podepsán Gerg
Odpovědět
#9
na dverich mistniho hostince se obevil kus papiru s textem v trpaslictine


*Ja trpaslik Furgass timto zadam knezi moradinovy, aby me kontaktovali v dulezite veci na proreseni..
najdete me v mistnim hostinci *

podepsan Trpaslik Furgass, posledni bojovnik Goren Zarsky a strazce mesta Goren Zaru.

(kontakt : 455 - 572 - 296 )
Zakladatel klubu nespokojených hráčů
G.O.R.A
Raději vládnout v pekle, než sloužit v nebi.
Niccolo Machiaveli
Odpovědět
#10
(OOC) Gergu v kolik hodin)
Severus Gasel Snape - vyvolávač
Maniel - pyrofor bez expů:(
Rarfu
Mým hlavním cílem je - dotáhnout spolu s GM systém zakázek do hotové podoby

Odpovědět
#11
Sedl si ke svitku a začal psát:

Kvůli událostem, které se staly 2. Toru tohoto roku se sněm trpaslíků a gnomů ruší a přesouvá na neurčito.
To že nebude sněm neznamená, že po vás nic nepožaduji:
1. Všichni kováři ať vyrábějí zbraně a jiné důležité věci.
2. Farmáři nechť pěstují a vaří všechny různé druhy jídel.
3. Prosím všechny truhláře, aby se spojili s kováři a navzájem se doplňovali.
4. Gnóm Magnus jako bývalí příslušník trpasličí gardy hledá členy pro svoji ozbrojenou skupinu. Nabízí výcvik a za to požaduje věrnost a poslušnost.
5. Jestli chcete něco uložit do skladu, tak vyhledejte Mě, Michaela anebo Magnuse.

A je tu i samozřejmě braná povinnost dávat část svého výnosu skladu.


Podepsán: Gerg

Připíchl svitek na dveře svatyně a odešel.
Odpovědět
#12
"Pomoc, krysy, vsude samy krysy, a jeste k tomu velky jak vedro na vodu..."
(OOC: Nevim jaky maj skilly ale podle me je nekdo slechtil u Cernobylu)
Michael - Dratenik, technik a kovar Michael Bumprask - alchymista
Michael Cibulka - farmar ...no a jeste jeden ;)
Odpovědět
#13
Já Gerg, věrný služebník Moradinův, zvu všechny trpaslíky a gnomi na bohoslužbu ve svatyni, která se uskuteční 20. Toru tohoto roku (sobota-20:00)
Odpovědět
#14
Jenom dodam, ze by bylo velice zadouci, aby prisli vsichni trpaslici a gnomove, kteri budou mit cas...

Pokud neprijdou, tak muzou pocitat s moradinovou pomstou..Ninja
Zakladatel klubu nespokojených hráčů
G.O.R.A
Raději vládnout v pekle, než sloužit v nebi.
Niccolo Machiaveli
Odpovědět
#15
Přistoupil ke dveřím do svatyně a položil k nim svitek, ve kterém se píše:

Moradin vás ochraňuj, trpaslíci.
Chtěl bych upozornit na elfí kněžku, která se v dole chovala naprosto nepřipustně a bezdůvodně uhodila jednoho z našich soukmenovců! Byla pobízena k odchodu po dobrém, přes její neustálé narážky byla vyvedena násilím. Pokuď byste někdo potkali někoho podobného chování, jednejte s ním podobně. Po NAŠEM dole se nikdo takový prohánět nebude!
Dále bych chtěl podotknout, že se v našem dole objevil odpadkový koš, díky Moradinovi za něj. Udržujte proto v dole pořádek a všechen přebytečný materiál vyhazujte, ať se tam přes něj pak nikdo nemusí brodit.

Fenek
Když potkáte člověka, který tvrdí, že ví všechno nejlépe, věřte mu... kdo jiný by to měl vědět lépe, než on sám.
Odpovědět
#16
Hobit v knezskem odevu vyvesil na dvere svatyne velky pergamen:

Dne 21.Toru roku 271 v jednu hodinu rano se od severni brany mesta Isharu vyda vyprava majici za cil posilit ochranou clonu proti bolesti.
Timto zadam, aby se dostavili jiz osloveni knezi a saman. Taktez uvitame pomoc vsech, kdoz budou chtit pomoct. Nevime co nas tam ceka, misto konani obradu se nachazi za hranicemi kralovstvi!! Proto se vybavte vsim potrebnym pro boj.
Pokud se obrad povede, posuneme hranici bolesti!!!

(takze v nedeli 20.prosince v 19hodin)

Glumik Jedlicka
sluzebnik bohyne Jondaly
Odpovědět
#17
Asgaard Mooner se před vchodem do dolu hluboce nadechl,dodal si odvahy a vešel do jeskyně.Nikde nikdo nebyl a tak přišel ke vchodu do trpasličí sluje a ze záhybu pláště cosi vylovil.Položil pergamen na zem a zašoupl ho pode dveřmi.Na svitku stálo jen jedno slovo GERG,rozbalení dopisu je záležitostí okamžiku:

"Je mi líto Vašeho golema,nenapadl mě,přesto jsem ho neoprávněně zničil.Je mi to moc líto.Jsem připraven přijmout váš trest a nést následky.Zároveň prohlašuji,že s tímto neomluvitelným činem nemá Arcanum nic společného a nic o něm ani neví.Dovolte mi prosím,vzácní trpaslíci, obhajobu.Nevěděl jsem,že je to trpasličí strážce.Přiřítil jsem se z boje v podzemí vašeho dolu a najednou vidim golema.Ihned jsem ho znicil.Považoval jsem ho za hrozbu.Později mi jeden z vasich trpasliku vynadal a tím jsem se dozvěděl,že to byl váš soukromý majetek a že strážil vchod do vaší sluje.Ještě jednou se moc omlouvám a jak jsem již řekl v úvodu,jsem připraven nést následky tohoto,byť neúmyslného,zločinu.S pokorou očekávám vaše rozhodnutí."
Podepsán vlastní rukou
Asgaard Mooner

Asgaard se narovnal,zamyslel se,povzdychl si a se smutným výrazem ve tváři,pomalým šouravým krokem a se svěšenými rameny, opustil důl.

(myslel,jsem,že se jedná o nějakou zapomenutou potvoru z questu)
"Bože dej mi odvahu změnit věci, které mohu změnit.
Dej mi trpělivost přijmout věci, které nemohu změnit.
A dej mi moudrost, abych rozlišil jedno od druhého."
Ch.F.Oetinger
Odpovědět
#18
Ten kdo mi přivede Asgaarda Mooneryho dostane odměnu 100 stříbrných, když přijde sám hrozí mu menší trest. (do 19:00 - 20:30)
Odpovědět
#19
Asgaard vstoupil do dolu,rozhlédl se po prázdném dole a zamířil přímo ke dveřím do trpasličí sluje.Zaklepal a když nikdo neotvíral,chviličku ještě počkal a poté odešel neznámo kam.
"Bože dej mi odvahu změnit věci, které mohu změnit.
Dej mi trpělivost přijmout věci, které nemohu změnit.
A dej mi moudrost, abych rozlišil jedno od druhého."
Ch.F.Oetinger
Odpovědět
#20
Na dveřích se objevil svitek.


Moradin vás ochraňuj, děti jeho i ti ostatní!
Dovoluji si stáhnout odměnu na hlavu Asgaardovu, jelikož sám, bez cizího pobízení a přičinění, přišel ke svatyni Moradinově a sám se vydal.
Trestat ho nebudu, to náleží Gergovi, avšak odměnu za jeho dopadení již nikdo nezíská.
Rozhodl se počkat na Gerga před svatyní a ani mé naléhání mu názor nevyvrátilo. Myslím, že je to ukázka pravé odvahy, i když pochází ze srdce člověka.

Fenek, budoucí válečník trpasličí.
Když potkáte člověka, který tvrdí, že ví všechno nejlépe, věřte mu... kdo jiný by to měl vědět lépe, než on sám.
Odpovědět



Pravděpodobně související témata ...
Téma: Autor Odpovědi: Shlédnutí: Poslední příspěvek
  [RP|Cech] Sněm trpaslíků a gnómů - Děti Moradina Halli 2 7 213 24.08.2013 v 10:54
Poslední příspěvek: Krucipísek
  [RP] Sněm trpaslíků a gnómů Tasticka 0 5 200 08.04.2013 v 22:26
Poslední příspěvek: Tasticka
  počínání trpaslíků a gnomu Istar 13 22 093 22.11.2008 v 13:59
Poslední příspěvek: Magnus

Skok na fórum: