Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[RP] Novinky ze světa trpaslíků a gnómů
#21
((OOC: bohoslužba proběhne zítra ve 20:00))
Odpovědět
#22
na kamenych dverich svatyne se objevil kus papiru a na nej napsano:

" Ja trpaslik jmene Torog timto zadam vsechny trpasliky a gnomy, aby se dostavili do svatyne dne 27.Togu roku 271 ( zitra v 20:00 )..

Musim vam vyridit jednu vec, ktera je akorad pro trpasliky a gnomy, ostatni rasy nejsou vitany ! "
Zakladatel klubu nespokojených hráčů
G.O.R.A
Raději vládnout v pekle, než sloužit v nebi.
Niccolo Machiaveli
Odpovědět
#23
Moradin vás opatruj, trpaslíci.
Dnes se mi s jedním lidským válečníkem podařilo spálit bednu s krysami na uhel. Nebezpečí od krys pocházející je tedy zažehnáno, již se nemusíme bát zamoření dolu všemožnou havětí. Fenek
Jen by možná někoho mohlo zajímat, že jsem při tom málem spálil trám, podpírající strop.
Když potkáte člověka, který tvrdí, že ví všechno nejlépe, věřte mu... kdo jiný by to měl vědět lépe, než on sám.
Odpovědět
#24
Trpaslici byli pozadani o nalezeni stare knihy, ktera se udajne naleza v podzemi pod hrbituvkem u Vilhelmovic..

Pripadne nalezci z rad netrpasliku budou stedre odmeneni penizky..
Zakladatel klubu nespokojených hráčů
G.O.R.A
Raději vládnout v pekle, než sloužit v nebi.
Niccolo Machiaveli
Odpovědět
#25
Skupinka dobrodruhů udolala posledního pavouka. "Tady to je, máme to!" "...hmm co to je za paznaky?" "Trpaslíčí runy?" "Určitě to bude ono, jenže... v tom si mi moc nepočtem. " "Až se dostaneme z tohoto prokletého místa vyhledáme, překladatele... a pak si zajdem pro odměnu" "Hmm... kudy odtud?"
Odpovědět
#26
na dverich se obevil papis s napsanym textem.

*ja trpaslik torog timto zakazuju jakekoliv vyjednavani o stare knizce, ktera je tedkom v rukach cechu acranum, pokud jej chteji, at ji maji, ale neprelozenou..

Nikomu nikdy zadnym trpaslikem nebude obsah knihy zdelen jinci rase, nez jsou trpaslici a duveryhodni gnomove...*
Zakladatel klubu nespokojených hráčů
G.O.R.A
Raději vládnout v pekle, než sloužit v nebi.
Niccolo Machiaveli
Odpovědět
#27
ja trpaslik Torog timto zadam ve jmene Moradinovym vsechny trpasliky a gnomy, aby se dostavili dve 2. Toru 272 roku v 0:00 hodin (zitra 2.1 18:00 ) do svatyne..

Jedna se velice dulezitou vec..
Zakladatel klubu nespokojených hráčů
G.O.R.A
Raději vládnout v pekle, než sloužit v nebi.
Niccolo Machiaveli
Odpovědět
#28
Když se poslední nemrtvý rozsypal na prach, tak jsem rychle popadl klíč a nepozorovaně vklouzl k zaprášené bedně v koutě místnosti. Rychle ji otevřel. A tam to bylo! Moradinovo kladivo! Schoval jsem ho do batohu a uháněl ke svatyni.
Torog tomu nemohl uvěřit, kladivo, které má chránit trpaslíky se vrátilo na své právoplatné místo.


Proto já, trpaslík Gerg, uspořádám obřad na Moradinovu počest, že nám ho pomhl získat. Všichni jsou zváni, nejen trpaslíci.
Následovat pak bude velká hostina.

Tahle slavnost se uskuteční 9. Toru tohoto roku ve 2 hodiny. (v pátek od 20:00)
Odpovědět
#29
"Nikdo nepřišel na obřad ve jménu Moradina... Jestli to takhle pude dál, tak se Moradin asi rozhněvá." *myslí si trpaslík Gerg*
Odpovědět
#30
Na dverich svatyne se objevil pergamen "Na Léto 11.Toru, 272. roku 2:00 hodin (dnes 20.00) svolavam poradu vsech trpasliku a gnomu, ta se bude konat v prostorach svatyne. Zaroven privitame po dlouhe ceste i naseho vudce Istara."
Michael - Dratenik, technik a kovar Michael Bumprask - alchymista
Michael Cibulka - farmar ...no a jeste jeden ;)
Odpovědět
#31
Na vědomost se dává že dne 30. Toru v jednu hodinu ráno(pátek 19:00) proběhne shromáždění trpaslíků a gnómů, kterému bude předsedat Exaliarcha Istar rin Oriel.
Na shromáždění se bude projednávat další směřování našich národů, proto prosím všechny aby se pokud možno dostavili.
Podepsán Moradinův Kněží Torog


Teda pánové, čekal sem o dost větší účast...
Cesta do pekel je dlážděná dobrými úmysly.

Žádný plán bitvy nevydrží střet s hráči...
Odpovědět
#32
Strašlivá novina, jeden z Isharských vojáků mi dnes donesl zprávu o tom že našel tělo našeho vůdce Istara rin Oriel rozsápané nestvůrami. Jako důkaz mi přinesl jeho potrhaný plášť a pečetní prsten. Takže o pravdivosti jeho slov nemůže být pochyb...

Podepsán Moradinův Kněží Torog
Cesta do pekel je dlážděná dobrými úmysly.

Žádný plán bitvy nevydrží střet s hráči...
Odpovědět
#33
Pohřeb pana Istara proběhne 15. Toru ve dvě hodiny(neděle 20:00). Po pohřbu se odebereme do Moradinovi svatyně kde budeme rokovat a zvolíme si nového vůdce. Kandidovat můžou všichni zasloužení členové trpasličí rasy a hlasovací právo přísluší všem trpaslíkům a gnómům.
Všechny prosím o co největší účast. Bude se rozhodovat o osudu našeho národa.

Podepsán Moradinův Kněží Torog


A tentokrát to myslím vážně, jak vás tam nebude aspoň 10 tak bude zle a budou lítat blesky...
Cesta do pekel je dlážděná dobrými úmysly.

Žádný plán bitvy nevydrží střet s hráči...
Odpovědět
#34
...bezel jsem k orci pevnosti podivat se za obchodem, kdyz jsem u rozcesti na Cypronu uslysel zvuk boje. Bezel jsem tim smerem, kdyz se ze zatacky vynorila tela mrtvych skretu. jejich kapitan se sklanel nad postavou a chystal se ji dorazit. Jediny co jsem mel po ruce byl krumpac. Vzal jsem ho po hlave az mu helma zazvonila... Chvilku kolem me krouzil a pak s krikem utekl... Sklonil jsem se k postave, byl to trpaslik... cely spinavy, ale v krouzkovem brneni, sice take spinavem, ne zrovna novem, ale kvalitnim... Kdyz se trpaslik probral z mdlob, dal jsem mu napit trochu piva. kdyz se dotycny rozkoukal, poprosil Moradina o pomoc se zhojenim svych zraneni. "Odkud je mi tak povedomi" pomyslel jsem si. Pak sem me zeptal na jmeno, tak jsem mu odpovedel, a jelikoz jsem ho tez neznal, i kdyz mi byl opravdu povedomi, pozadal jsem ho aby mi sve jmeno zdelil tez... "Zlota Zlotasson" odpovedel trpaslik, a ja mel najednou sucho v krku a ani drow by se ve me krve nedorezal... pro jistotu jsem se znova zeptal na jmeno, co kdyby me salily smysli...
Uryvek z knihy: Vzpominky kovarskych mistru - Michael
Michael - Dratenik, technik a kovar Michael Bumprask - alchymista
Michael Cibulka - farmar ...no a jeste jeden ;)
Odpovědět
#35
Na vědomost se dává, že městská pokladna Goren-zarská je téměř prázdná. Jelikož nejsme v Goren-zaru a pokladna tak nemá žádné příjmy, to se bohužel nezlepší pokud vy sami nesáhnete do svých kapes a nepřispějete. K návratu do našeho rodného města budeme potřebovat mnoho zlata. Proto apeluji na všechny Trpaslíky a Gnómy aby podle svých možností přispěli. Svoje příspěvky odevzdávejte mému pobočníkovi panu Michaelovi.

Zlota Zlotasson - Král trpaslíků
Cesta do pekel je dlážděná dobrými úmysly.

Žádný plán bitvy nevydrží střet s hráči...
Odpovědět
#36
Já, Gerg, svolávám trpasličí-gnómí sněm do svatyně, který se uskuteční 6.Toru tohoto roku ve dvě hodiny. (v pátek 20:00)
Účast je povinná!
Odpovědět
#37
OOC:
A který trpaslík či gnóm tam nepříde, toho stihne krutý trest!!
Cesta do pekel je dlážděná dobrými úmysly.

Žádný plán bitvy nevydrží střet s hráči...
Odpovědět
#38
Kvůli naléhavosti situace jsem se rozhodl zahájit vyjednávání s orky osobně. Za svou pomoc v budoucím boji o Goren-zar orkové požadují zbraně a zbroje a to:
4 kompletní tvrzené drátěné zbroje
6 kompletních drátěných zbrojí
10 kusů největších obouručních sekyr
5 kusů velikých obouručních mečů
5 kusů oboručních kladiv

Tímto vydávám příkaz všem trpasličím kovářům aby okamžitě začali s výrobnou požadovaného zboží. Všichni ostatní trpaslíci i gnómové pomůžou s těžbou rudy potřebné k výrobě, případně budou zboží shánět jinak (nákupem od cizích kovářů). Jakmile bude sboží shromážděno, bude k orkům vypravena karavana která ho předá a zajistí nám tak pomoc orků ve válce.

Podepsán Zlota Zlotasson Král všech trpaslíků.
Cesta do pekel je dlážděná dobrými úmysly.

Žádný plán bitvy nevydrží střet s hráči...
Odpovědět
#39
OOC:
Zbraně, zbroje ale i rudu předávejte stejně jako příspěvky d státní kasy Michaelovi.
Cesta do pekel je dlážděná dobrými úmysly.

Žádný plán bitvy nevydrží střet s hráči...
Odpovědět
#40
Tak na Orky bylo zatim predano:
5 kusů největších obouručních sekyr
Michael - Dratenik, technik a kovar Michael Bumprask - alchymista
Michael Cibulka - farmar ...no a jeste jeden ;)
Odpovědět



Pravděpodobně související témata ...
Téma: Autor Odpovědi: Shlédnutí: Poslední příspěvek
  [RP|Cech] Sněm trpaslíků a gnómů - Děti Moradina Halli 2 7 213 24.08.2013 v 10:54
Poslední příspěvek: Krucipísek
  [RP] Sněm trpaslíků a gnómů Tasticka 0 5 200 08.04.2013 v 22:26
Poslední příspěvek: Tasticka
  počínání trpaslíků a gnomu Istar 13 22 095 22.11.2008 v 13:59
Poslední příspěvek: Magnus

Skok na fórum: