Hlasování: Jste pro nové volby starosty Isharu?
Ano.
87.50%
7 87.50%
Ne.
12.50%
1 12.50%
Celkem 8 hlas(ů) 100%
* Pro tohle jste hlasoval(a) Vy. [Ukázat výsledky]

Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[RP] Volby starosty, podzim 17. Toru, 328. roku
#1
*na hlavní městské vývěsné tabuli se přes noc objevil vzkaz pečlivě napsaný červeným inkoustem*

Vážení a milí spoluobčané města Ishar,

s velikým zármutkem v duši Vám oznamuji, že náš milovaný starosta nedávno zahynul neznámou smrtí, neznámo kde, neznámo kým. Jeho tělo tedy opouští naše město – jeho duše s námi však zůstává napořád.


*zde je něco nečitelně napsáno a začmáráno*

Je tedy povinností nás, občanů, postarat se o vhodné fungování města a nahrazení funkce hlavy města.

Gimli Plantal, alchymista a vědátor, Gnóm s dobrým srdcem, hlásím se tímto na post starosty města Isharu.
Kdokoliv cítíc potřebu podílet se na správě města, je tímto vyzván, aby sám sebe nominoval na tento post. Po obdržení všech nominací proběhnou volby nového zástupce z řad dobrovolníků.

Navrhuji, aby volby nového vůdce města proběhly za účasti všech občanů i příznivců města, anonymním hlasováním prostřednictvím hlasovací bedny, která bude umístěna před radnicí.
Prosím potvrďte svým podpisem přečtení tohoto oznámení a dále slůvkem souhlasím/nesouhlasím vyjádřete stručně svůj názor.

O dalších krocích Vás budu informovat,

Gimli Plantal,
vědátor a alchymista města Ishar


*naškrábaný podpis*

*pod tímto dlouhým svitkem je připevněn svitek další, s pečlivě narýsovanými řádky pro podpisy*
Člověk nesmí nikdy přestat snít. Sen je potravou duše, jako jídlo je potravou těla. Během naší existence se nám sny mnohokrát rozplynou a touhy se zmaří, ale snít musíme dál. Dobrý boj je ten, který vedeme ve jménu svých snů. -- Paulo Coelho (Mágův deník)

*** Koala*Star ***
#2
pod listem se objevila odpověď s královskou pečetí

Vážený pane Plantale,

Vaše zpráva o smrti starosty nás velmi udivila, natož že se jí dozvídáme touto formou. Odkud máte onu zprávu a čím je možné ji podložit, pokud, jak chápeme, nejsou pro to žádné hmatatelné důkazy ani nejsou známy základní okolnosti oné události? Není možné, že by byl pouze nezvěstný?
Velmi si ceníme Vaší iniciativy, ovšem důrazně upozorňujeme, že vyhlašování nových voleb je v kompetencích krále či jeho zástupce. Volby tedy proběhnou tehdy a tak, jak k tomu bude vydán pokyn ze strany pověřené osoby. Naši úředníci nicméně zjistí mezi občany zájem o volby. Upozorňujeme rovněž, že volební právo je vyhrazeno toliko občanům. Vaše kandidatura bude nicméně v případě nových voleb přijata a občanství vám zařídí někdo z králových úředníků.
Pokud by se informace o smrti či nezvěstnosti starosty potvrdila, pak bude udělováno našimi úředníky občanství přechodně pro účely získání volebního práva.

podepsán
Garius,
zástupce krále pro oblast Ishar

OOC:

Dík moc za iniciativu, ale pár věcí se mi zda nešťastných a mohly být provedeny lépe. Radši tedy to vyhlášení voleb a okolnosti upřesním:
1. Pohřbít cizí postavu se mi zdá docela nešťastné, pokud nemáš její souhlas. Děláš z toho pro ní buď šach-mat nebo pat pouhým zveřejněním tohoto příspěvku (anebo to ta postava prostě může ignorovat).
Z RP pohledu to nicméně beru pouze jako tvrzení tvojí postavy, za které RP nese odpovědnost, takže mně je to vcelku jedno. Není na mě, abych se vůči tomu ohrazoval, jen to není zrovna běžná praxe.
2. Hlasování by bývalo lepší. Založil jsem ho (viz nahoře).
3. Nové volby budou, jakmile tu uvidím aspoň nějaký zájem v hlasování (zejména pak ze strany občanů, kteří mohou hlasovat v herních volbách nebo ze strany těch, kteří o občanství jeví aktivní zájem), dříve ne. O dalších krocích vás budu informovat já (respektive co do RP někdo z království).
4. Oslovení "spoluobčané" zřejmě není na místě, pokud nemáš občanství.
5. Mě šlo jen o to zjistit zájem o volby a případně posbírat kandidatury.. Vyhlášení voleb a informování o dalším průběhu je už práce pro GM, které může volby nastavovat, zapínat a vypínat a dělat další nutné kroky a reprezentovat království v RP rovině.

Teď k volbám:
a) hlasovat smí pouze občané, takže zkuste nejprve kontaktovat starostu (Colwyn Hawke.. jo, já zapomněl, ten je vlastně "asi mrtvej" Smile) skrz ICQ nebo SZ na fóru, kdo chcete občanství a pokud do 72 hodin neodpoví, pak se ozvěte mě.. pojem "příznivec města" nic neznamená;
b) hlasovat se bude skrz systémovou vývěsku u radnice, na její zprovoznění budete eventuelně upozorněni, pokud k volbám dojde;
c) hlasování zůstane nějakou dobu spuštěno (1-2 týdny tipuju), aby bylo dost času pro všechny;
d) nominovat své postavy můžete zde;
e) kdo chce, může se krom hlasování i vyjádřit šířeji v příspěvku (případný náznak zbytečného flamu nebo OT bude udušen v zárodku).

Nicméně myslím, že na nováčka skvělá práce! Ještě jednou díky.
#3
OOC: Tak to pardon no, nepromyslela jsem to dopředu... Můžu poprosit o smazání topicu? Úplně nevím jak to RP zahrát do outu.. Ale jestli musím tak něco vymyslím. Vůbec mi nedošlo že bych "zabila" postavu a už vůbec ne, že bych k tomu napsání neměla pravomoce.
Člověk nesmí nikdy přestat snít. Sen je potravou duše, jako jídlo je potravou těla. Během naší existence se nám sny mnohokrát rozplynou a touhy se zmaří, ale snít musíme dál. Dobrý boj je ten, který vedeme ve jménu svých snů. -- Paulo Coelho (Mágův deník)

*** Koala*Star ***
#4
OOC: Není důvod se omlouvat. Já bych to nechal. Ostatně pokud se starosta neozve, tak je prostě pohřešovaný nebo označený za mrtvého a všechno je v klidu.. Smile Když se ozve, tak sice nebude pohřešovaný nebo mrtvý, ale volby můžou proběhnout i tak. Rozhodně bych to nemazal, je to dobrý začátek a ty drobné připomínky by to měly uvést na pravou míru. Ta kandidatura snad platí, ne? Smile
Já jsem rád, že se někdo ozval, tak to přece teď nebudeme stornovat, to bych nerad. Na ty otázky ohledně podrobností o pohřešování nebo smrti nemusíš vůbec odpovídat, to se buď vyjasní samo, nebo zůstane nezodpovězeno, ale to vůbec nevadí, s tím si nedělej starosti.
Hlavně nezapomeňte hlasovat. Wink
#5
OOC: je to jen špatný pokus o vtip nebo fakt budou konečně volby? tak jako tak nechápu jak si noobik co nemá nejmenší ponětí o tom jak funguje politika na mw dovolí napsat něco takového...a starosta je pokud vím na pasivním příjmu a dá se s ním domluvit na schůzce
#6
OOC: sorry Stigu, už nekandiduji.. A upřímně - po dnešním chatu s tady ó-tak-chytrým montym si jdu hledat jiný shard.
Člověk nesmí nikdy přestat snít. Sen je potravou duše, jako jídlo je potravou těla. Během naší existence se nám sny mnohokrát rozplynou a touhy se zmaří, ale snít musíme dál. Dobrý boj je ten, který vedeme ve jménu svých snů. -- Paulo Coelho (Mágův deník)

*** Koala*Star ***
#7
OOC: Proč tady někoho buzerujete, že tu něco dělá? To že je starosta na nějakém pasivním přijmu ještě neznamená, že se stará o město. Jo oznámení o smrti starosty je sice trošku "divné - nebo spíš hloupé", ale ten post se dá lehce zeditovat a upravit. O město se nestará ani starosta ani slavný senilní pan král a jeho nohsledi. Takže mě se první post líbí kromě těch pár drobností. Nevím proč by se nemohl newbík ucházet o post starosty, když nikdo z veteránů stejně o tohle asi ani nejeví zájem. Akorát já osobně bych nedával do vedení starostu ale nějakou radu, jestli je to technicky možné udělat. Navíc je smutný už fakt, že tuhle iniciativu přebírá hráč namísto RT, kteří musí mít přehled o aktivitách starosty.

Jako nevraživost RT - hráči celkem chápu, ale nechápu nevraživost mezi hráči. A pro mě osobně je teda pořád lepší newbík co má chuť něco dělat než někdo kdo tu je roky a nedělá nic(ale zase chápu, že čím déle tu někdo je, tím méně ma energie).
A k chápání politiky.... politiku tu chápe i newbík, protože politika tu žádná není. Je tu království bez zájmů, které vede starosta. To je celá politika, to pochopí i malé dítě.

2Koala: Nebral bych to tak osobně. Konfliktům se stejně nikde nevyhneš.
#8
OOC: Eh, nevim jestli se k tomu vůbec chci IG vyjadřovat. Nejspíše ne... protože to by bylo na nějakej děsnej lágr. Ale tyhle pokusy, kdy se mě někdo snaží obejít aniž by se mě předem pokusil kontaktovat mi docela dost vadí. Tohle konkrétně je už docela za hranicí slušnosti.
Se mnou to je tak, že tu jsem když je potřeba. Pokus s tím má někdo problém, tak na svém místě nijak nelpím.
Avšak nevím o jediném vhodném kandidátovi, který by mě přesvědčil že by zvládal funkci vykonávat. Ve samosprávě města je volných míst hned několik a od doby Tibaulda zatím nikdo (krom skladníka Vendelína) nevydržel vykonávat funkci déle než dva týdny...
Taková je prostě má zkušenost a pokud se nenajde někdo, kdo by se dlouhodobě aktivně zapojoval to a skutečně něco vymýšlel, pořádat, spravoval, tak se své funkce nebudu chtít vzdát a ani pro to nevidím důvod.
Dokud je to tedy na mě, tak v zájmu stability tu raději zůstanu poloaktivní já, než snažílek, co za dva měsíce odejde (či se po chatování přesune na jiný shard).
Jestli se chce někdo vyřádit, stačí projít fórum, dohledat si volné funkce, napsat mi SZ a nějakou dobu něco pro město skutečně dělat. Pokud se někomu zdá že to je moc, tak asi nemá na to, aby na RP shardu dělal starostu.
#9
(18.09.2013 v 10:40)Fujiwara napsal(a): OOC:
Navíc je smutný už fakt, že tuhle iniciativu přebírá hráč namísto RT, kteří musí mít přehled o aktivitách starosty.
O město se nestará ani starosta ani slavný senilní pan král a jeho nohsledi.
Proč tady někoho buzerujete, že tu něco dělá?

OOC: Upřímně, ty tvoje posty mi už začínají připadat na stejné úrovni.. Akorát že nevraživost vůči RT a neustálé opakování nesmyslů a shazování jen proto, že nebude po tvém, ti přijde úplně normální, jak píšeš.
Tvoje představa "starosti o město", kterou si vyjevil jinde je čistě destruktivní. Já o to nestojím a říkám, že tvoje představy jsou hloupé hurvínkovské nesmysly založené na hloupém doslovném vidění herního světa.
Jestli to umíš líp, rád si to nechám předvést, podej si žádost, já si sednu, založím ruce a budu tě buzerovat. V tuhle chvíli by mi neudělalo nic větší radost, než se dívat, jak se v tom měsíc patláš, než rezignuješ.
Opravdu, moje funkce může být kdykoliv volná, takže jestli je někdo schopný dotáhnout to aspoň přes funkci adepta, tak do toho, rád se nechám poučit i z jiné než idealistické a od reality zcela oproštěné představy a i jinak, než pouhýma slovama, která nic neznamenají.


(18.09.2013 v 10:01)KoalaStar napsal(a): OOC: sorry Stigu, už nekandiduji.. A upřímně - po dnešním chatu s tady ó-tak-chytrým montym si jdu hledat jiný shard.

OOC: No, škoda, chtělo by to víc kuráže, jinak tě zdejší borci ohlodaj zaživa (nic proti montymu, osobně se s ním možná na něčem nepohodnu, ale aspoň mě netroluje a neshazuje všechno, co nezapadá do jeho utkvělé představy).. Osobně už taky nemám dvakrát chuť, takže chápu. Jen si myslím, že si jinde moc nepomůžeš, s tímhle se setkáš všude, natož v české UO.
Ostatně tady v ČR je to naprosto běžné - lepší je nevystrkovat hlavu, nic nedělat, nevystupovat z pasivní šedi a pouze kritizovat okolní svět bez snahy (pouhá slova kritiky nepovažuju za snahu) ho jakkoliv změnit. Wink


Jestli má někdo další zájem o kandidaturu, tak pište sem, ale je mi jasné, jak to zase dopadne. Jo, jasně, dejte mi to taky za vinu, papír snese všechno. Rolleyes
Jinak zbytečné řečičky směřujte jinam, tenhle topic má vcelku jasné téma a už teď jsme se zbytečně odchýlili.
#10
(18.09.2013 v 10:01)KoalaStar napsal(a): OOC: sorry Stigu, už nekandiduji.. A upřímně - po dnešním chatu s tady ó-tak-chytrým montym si jdu hledat jiný shard.

OOC: Být tebou, tak si to tak neberu .. měl jsi vidět co se dělo v pozadí na icq ( s určitými lidmi Biggrin ), jak jsem rozšiřoval orkštinu Biggrin Biggrin Biggrin.. a nemyslim tím teď přímo montyho, ten mě narozdíl od některých napsal přímo, že se mu to nelíbí. Biggrin
Hraju proto, abych si dokazoval, jak velký organ jsem.



Pravděpodobně související témata ...
Téma: Autor Odpovědi: Shlédnutí: Poslední příspěvek
  [RP] Kandidatura na starostu Isharu - Zima 26. Toru 329. roku Gorthaur the Cruel 0 4 338 26.10.2013 v 21:12
Poslední příspěvek: Gorthaur the Cruel

Skok na fórum: