Magické svitky
#21
SVN 2258
- při psaní svitku se uloží nejlepší dovednosti těch kdo se výroby účastní, perky se na svitek přenášet nebudou
- základní dovednosti svitku bez výrobce sníženy na 50
- snížena zátěž na paměť a velikost savu u svitků bez výrobce (sdílejí jeden soubor dovedností, který se nezapisuje)
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#22
Otestované.

Z pohladu skillu "Povolávaní" u Talona a u mňa (nula) to vyzerá že koník funguje ako má - tj podla jeho povolávania.

Ešte otázka:
Akú rolu plní skill "magie" pri úspešnosti zosielania svitkov? Ak mám skill 100 bolo by dobré vedieť že to je aj pri písaní na niečo dobré...

Zatial mám info že to súvisí s perkom "znalosť svitkov".

Edit:
Ešte som trochu uvažoval nad možnosťou aby mali svitky význam aj pre mága. jediné čo ma napadlo je umožniť písanie svitkov 7-8 kruhu kde by šlo o tie najultimátnejšie kúzla danej špecializácie.

Typu: Mark, Recall, Gate, Prst Smrti, Šílenství, železné telo a neviem čo ešte...
Ceny svitku (vzhladom na reagencie) by boli pomerne vysoké (okolo 500 str za kus). Nevýhoda - rozhodilo by to herný systém. Bard by to asi nebol schopný castiť (ani perk by mu to nedovolil), cena by odradzovala od "bežného denného použitia".

Je tam ešte jeden aspekt... momentálne by stačilo písemnictví 70 na písanie všetkého čo je dostupné. Nevidím motiváciu ten skill hnať do maxima.
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
Odpovědět
#23
Nejsem si jistý jestli a jak magie pro svitek funguje. Netuším ani jestli seslání svitku může selhat (nemělo by podle mě) - ve skriptech svitků jsem se zatím moc neochomítal.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#24
(21.01.2014 v 17:35)Whitey napsal(a): Nejsem si jistý jestli a jak magie pro svitek funguje. Netuším ani jestli seslání svitku může selhat (nemělo by podle mě) - ve skriptech svitků jsem se zatím moc neochomítal.

Ano svitok má šancu na fíz. (gheed, prosím potvrď), resp. šanca na úspech zrejme klesá s nízkou inteligenciou zosielatela. To je podla mňa OK.

Ak by písemnictví bolo predpokladom povedzme pre spelly rituálne, vyžadujúce viac mágov naraz s tým že každý účastník by MUSEL mať svitok bez ohladu že zvládne spell z hlavy tak sa bavíme o možnosti ktorá je zaujímavejšia než to čo som navrhol predtým, ale zároveň zložitejšia na prevedenie. Teraz hovorím povedzme o ... istom nemenovanom spelle ktoré nebolo použité od dôb začiatkov Arcana Smile
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
Odpovědět
#25
jj šance na fíz jsou velké, hlavně pokud hráč hraje orka Biggrin Biggrin
Hraju proto, abych si dokazoval, jak velký organ jsem.
Odpovědět
#26
Vím že se do svitků zapisuje Magie upravená o Písemnictví, konkrétně (Magie + Písmenictví) / 2.
Na sesílání se pravděpodobně používá Magie ze svitku.

Pokud svitek selže při seslání, je zničen nebo zůstává? Tady bych zachoval DnD systém dovednosti UseMagicDevice, kde šance na selhání je, ale selhání svitek nezničí (a z hůlek nespotřebovává nabití).
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#27
Predpokladám že svitok zmizne hned po "nakliknutí" a či fízne/nefízne sa rozhodne až po zacielení.

K tomu ako faktor pohyb, koncentrácia, sesílaní v boji a tak.

Takže áno. zmizne...
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
Odpovědět
#28
tak me napadlo, ze pokud se sejde vice masteru v oboru - skill nekro 100 oba dva, mohl by byt vysledny svitek ad svitkem - skill 120,
Severus Gasel Snape - vyvolávač
Maniel - pyrofor bez expů:(
Rarfu
Mým hlavním cílem je - dotáhnout spolu s GM systém zakázek do hotové podoby

Odpovědět
#29
Hlásím, že u svitku mi dnes z ničeho nic klesla šance na seslání na polovinu, přitom ještě včera jsem je sesílal bez problémů s cca 70% uspěšností, dnes se to pohybovalo jen kolem 35% a né nestál jsem ve tmě. Biggrin
Hraju proto, abych si dokazoval, jak velký organ jsem.
Odpovědět
#30
Svitkům které nenapsal hráč se snižovala účinnost ze skillu 80 na 50. Tu šanci seslání chci upravovat, respektive svitek po neúspěchu nebude zničen (jako v DnD.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#31
Aha, takže skill magie niečo so šancou na zoslanie svitku niečo naozaj robí, resp ako bolo písané predtým šanca na fíz sa počíta systémom (Magie + Písemnictví)/2. V mojom prípade je tento s 76.

Gheed, môžeš overiť či svitky odomňa majú približne rovnakú šancu na úspech ako predtým?
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
Odpovědět
#32
Šance na fiznutí je počítaná jako u normálního kouzla, skilly jdou ze svitku. Magie se upravuje podle uvedeného vzorce (pouze u ručního psaní), a na ní závisí sance seslání.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#33
takže svítky od mira kouzlené za světla:

denni světlo: 64.5% (ještě nedávno 80% .. nějak si nemůžu vzpomenout)
blesk: 64.5% (ještě nedávno 80-95% .. nějak si nemůžu vzpomenout)
kamenna kůže: 48.38% (ještě nedávno cca 72%)

Dokud se ty svitky ničí s každým použitím, tak je to docela napytel, vzhledem k tomu kolik stojí. Biggrin

E: blesk a denní světlo jsou 3. kruh, kamenná kůžu 4. kruh
Hraju proto, abych si dokazoval, jak velký organ jsem.
Odpovědět
#34
Šance a jiné vzorce se určitě neměnily.
Podívám se co se načítá ze skript, ale to by zas šance byla pořád stejná.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#35
To je dobre,ze je snizena ta sance,nechtel bych aby me ubleskoval nekdo se sekyrou ,kterou mi navic ubere pul hp Smile
Odpovědět
#36
Kontroloval jsem, skilly se ukládají správně.
Pozor, pokud spojuješ svitky na hromádky a vyskočí varovný gump, pak se dovednosti na svitku degradují na ty nejnižší v balíčku.
Tj. pokud stakneš Mirovo svitky na svitky od NPC (nebo opačně), snížíš tak skilly na svitcích.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#37
(27.01.2014 v 16:29)Pietro napsal(a): To je dobre,ze je snizena ta sance,nechtel bych aby me ubleskoval nekdo se sekyrou ,kterou mi navic ubere pul hp Smile


Jde vidět, že jsi nehral barda a nevíš kolik má many Biggrin
Hraju proto, abych si dokazoval, jak velký organ jsem.
Odpovědět
#38
(27.01.2014 v 16:36)Whitey napsal(a): Kontroloval jsem, skilly se ukládají správně.
Pozor, pokud spojuješ svitky na hromádky a vyskočí varovný gump, pak se dovednosti na svitku degradují na ty nejnižší v balíčku.
Tj. pokud stakneš Mirovo svitky na svitky od NPC (nebo opačně), snížíš tak skilly na svitcích.

Já je s ničím nespojoval, přišel jsem k vendorovi od mira, koupil do batohu svitky (žádné jiné jsem v něm neměl) a šel jsem testovat.
Hraju proto, abych si dokazoval, jak velký organ jsem.
Odpovědět
#39
(27.01.2014 v 16:46)Gheed napsal(a):
(27.01.2014 v 16:29)Pietro napsal(a): To je dobre,ze je snizena ta sance,nechtel bych aby me ubleskoval nekdo se sekyrou ,kterou mi navic ubere pul hp Smile

Jde vidět, že jsi nehral barda a nevíš kolik má many Biggrin

Asi jak kdo a jak s kterym buildem.. Smile Neni problem mit cloveka, Intu jet jako naprosto vedlejsi stat a tech blesku hodit treba 5 za sebou. Nemluve o tom, ze by nekdo treba jel tu Intu jako plnohodnotny stat. Biggrin
Odpovědět
#40
Jo jenže když jedeš intu jako plnohodnoty stat, tak pak nevemeš hrači sekerou pulku životu Tongue

JInak člověk bard hraje a 5 jich nehodí Smile

E: a už to začíná, mágove brečí, protože jim dokáže oponovat i jiné povolání než kněz Biggrin
Hraju proto, abych si dokazoval, jak velký organ jsem.
Odpovědět



Skok na fórum: