Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Info] Město Goren-Zar
#1
Ve městě se opět rozezvučely kovárny a výhně trpaslíků. Též započala stavba opevnění přilehlých chodeb, avšak materiálu je málo a ochotných rukou také.

OOC: Základní informace o městě.
Odpovědět
#2
Opevnění se stalo již skutečností, zbývá už jen vyzbrojit bojovníky a připravit odkopání závalu. Též do města zavítali další trpaslíci: Edem a Morul, možná i oni dokáží přispět městu, když naleznou tu správnou pomoc.
Odpovědět
#3
„Tak chlapi, tady vám konečně vezu ty slibovaný kovadliny! Konec lenošení co? Ale tu třetí mi neberte. Ta je támdle pro Morula. Taky se už určitě nemůže dočkat, až mu ji donesu."
Odpovědět
#4
"Je načase připravit ubytování pro další příchozí. Vše nepotřebné naházejte do plamenů výhně, vhodné kameny na stavbu přesuňte k bednám." Tak pravil Urzin Trolokrev.


OOC: Šutry naházet do beden.
Odpovědět
#5
Oprášil si ruce a přeletěl očima po zničeném nábytku. „Tolik krámů a ještě k tomu ze dřeva. To se pak není čemu divit, že to hovno vydrží," řekl a sedl si na jednu ze židlí, která ještě držela pohromadě. U nohou měl hromadu starých zničených knih, jednu vzal a začal v ní listovat. S odfrknutím ji však po chvíli zavřel a hodil obloukem do obrovské výhně. Kniha jen žbluňkla a nad místem, kde dopadla se ještě chvíli vznášel obláček dýmu. Takhle to udělal ještě s několika knihami. Nakonec mu u nohou zůstalo jen pár kousků, které si vyhození nezasloužily. Aby nepřekážely v práci, okamžitě je odnesl do Moradinovy svatyně Edemovi.
[Obrázky: ruk0.jpg]
Když už žádné listiny nezbývaly, chopil se práce. Začal házet veškeré dřevěné trosky do výhně. Šlo to celkem rychle, rozhodně rychleji než je dostat všechny z obytných prostorů. Než byl hotov, prošel kolem jeden z řemeslníků. „Tak 'sem tam udělal něco s těma prasklinama á hned to vypadá líp. 'šak sám uvidíš," pronesl za chůze a směřoval si to zpět ke kovadlině.
Už zbývalo jen pár věcí, když se Halli zastavil u obrazu nějaké trpaslice s malým dítětem. Chvíli si obraz se zaujetím prohlížel a rozhodl se, že by byla škoda jej vyhodit. Proto bude uschován jako zbytek knih ve svatyni, aby se mu nic nestalo během dalších prací.
Odpovědět
#6
Nedávno přišli do našeho města orci. Bumhug a Gobrug a že prej chtěj pomoc'. Že je doved zvuk práce - asi se fakt naší prací votřásá země! Orci však přišli právě včas. Kdo by to byl řekl, že zrovna voni budou schopní nám dodat pivo. No řekněte!
Gobrug u toho taky zavzpomínal na starej Goren-Zar a starý trpaslíky. Až 'sem se nestačil divit, jakou má paměť a zážitky.
[Obrázky: gzyf.jpg]
Dohodli jsme se tak na vzájemné pomoci. Aspoň teda doufám.. s něma mluvit to je taky zážitek! Doufám, že z toho my i voni vytěžíme co nejvíc.

To bylo pár čtyřdnů zpátky. 'neska nám dovezli to pivo, takže konečně můžeme vysvětit svatyni.OOC: Navazující událost bude v Novinkách ze světa trpaslíků a gnómů. V průběhu týdne ji dopíšu.
Odpovědět
#7
Tak 'sem si to tu konečně zařídil. Co? No svoje zázemí v Goren-Zaru přece! Urzin mi předal jeden z těch prostorů, co 'sem uklízel. Jasný, ještě to má ňáký mouchy, ale to se časem doladí. Vono shánět kvalitní nábytek je taky fuška. Ale zatím to stačí, hlavně že je kde být.
[Obrázky: 0rud.jpg]
No a kdybyste něco potřebovali, cokoliv, stavte se. Když neotevřu na první zabouchání, zamlaťte do těch dveří víc. Vony neupadnou. 'sme přece v Goren-Zaru eh? No a 'dybych neodpovídal ani pak, tak mi nechte nějakej vzkaz. Jo a jak mě vůbec nandete. Je to snadný! Ty další místnosti jsou zatim prázdný, ale 'dyž to chcete přesně, tak 'sou to druhý dveře na pavlači. No a pro sichr je na tabulce napsaný "Halli".

OOC: Vzkazy zatím prostřednictvím SZ/icq, dokud si to nevyřešim nějak elegantně ingame. Smile
Odpovědět
#8
Trpaslíci! Další část našeho města byla získána! Avšak padlo spousta bratří, proto pojďme uctít jejich památku. A to pivem a vzpomínkou!

Ale než se tak stane, musíme si připravit příslušné místo. Proto pojďme si postavit hospodu!


Tak pravil Urzin Trolokrev.

OOC: Sobota 4. 1. od 20:00. Každý je zván.
Odpovědět
#9
No tak sem se konečně zabydlel v Goren-Zaru a řek si, že se půjdu poohlídnout po nějaký práci. Sotva sem vyšel z mýho domku, tak na mě volá nějaký Hogard, že prý potřebuje někoho na odkopaní nově získaných chodeb. Tak jsme se nějak dohodli, ukázal mi cestu a zas kamsi zmizel k velký výhni. Já teda vzal pár krumpáčů a šel se podívat o co vlastně jde že. No teda bordel tam fakt byl, plno kamenů a různý zbytky čehosi.

[Obrázky: TrEqEYQ.png]

Jak jsem teda velmi odborně zhodnotil situaci, tak jsem se pustil do práce. Šlo ty líp než sem čekal a tak jsem to měl hotové docela rychle.

[Obrázky: uBcoik3.png]

Když jsem to teda měl hotový, zašel jsem za Hagardem a ten jak mě podle dohody slíbil, zaplatil za práci. A jelikož mi po práci pořádně vyhládlo, tak jsem se zas odkráčel posilnit do svýho domku.
Hraju proto, abych si dokazoval, jak velký organ jsem.
Odpovědět
#10
Tož sem si to zas jednou namiřil kolem výhně k chrámu, když von mě zastavil Hogard, že prej jestli bych mu s něčím nepomoh. Jelikož já sem dobrota sama že jo, tak, že bych mu pomohl, když mě řekne víc. No von teda spustil, že by potřeboval nakopat měď na nový golemy, že prej potřebuje doplnit počty nebo co. No každopádně ja mu na to kývl a nějak sme se dohodli, že mu teda tu měď seženu. Dal sem se teda do práce hned jak to šlo, ale povím vam, takou fušku sem dlouho neměl. Sem se tam s tim pachtil nejmíň tyden, než sem nakopal požadovanou kupu a pak sem to celej den tavil. No, ale jelikož sem přece Hurgin, tak mě to nijak neunavilo, že jo, tak sem mu to tam pak hned složil a šel mu říct, že to tam ma. Jak sem mu to řek, tak von hned, že by z části těch měděných ingotů potřeboval udělat nějaký součástky a listy, tak sem mu zas kývnul a dal se do práce. Šlo mi to docela rychle, ještě aby né že, načež sem byl hotovy. Von si pak Hogard nakráčel, že mi bude říkat co mám dělat, že prej ty golemy má naučený a kdesi cosi, no teda ja se musel normálně držet, ale co, dělám to pro dobro Goren-Zaru že. Tak sem to tam teda začal všecko tavit, spojovat a smontovávat dohromad. Hogard mě tam všecko ukazoval, co, kde a jak no a nakonec sme teda udělali celých pět golemu. No povim vam teda, mistrovský dílo! Na první pohled musí být jasný kdo to dělal že. Pak sme ty golemy naskladali všecky vedle sebe, no a teda jak stali vedli sebe, to byl pohled hehe. Nakonec jsme se bavili ještě čistě o trpasličích věcech a pak sme se rozešli každy svou cestou.

[Obrázky: MULojAY.png]


No ja si to namiřil rovnou do mýho domku, k sudu piva a nějakýmu masu. A jak sem se tak doma posilňoval, tak sem si vzpomněl, že von mě ani nezaplatil! No chápete to?! Jako sme všichni jednoho rodu, ale tak přece sem se tam s tim pachtil přes týden a von mě nic nedá! A jak je vůbec možný že sem na to zapomněl i ja? Hned zítra tam zanim zajdu a řeknu mu co si jako myslím!
Hraju proto, abych si dokazoval, jak velký organ jsem.
Odpovědět
#11
A máme tu novou knihu ze Šmirglova dobrodružství milé děti, které tentokrát zavítá do končit trpasličího města Goren-Zaru! Proto se pohodlně usaďte, nechte rodiče vystřízlivět a poslouchejte ty největší dobrodrůža na světě!

Pan Šmirgl se jednoho dne opravdu nudil a tak se rozhodl využít služeb cestovní agentury Íšárskej Bezďák, který nabízel originální zájezd do Goren-Zaru.

Jen co pan Šmirgl dorazil do Goren-Zaru, nestačil se divit. Uprostřed města obří kuchyň, která byla schopná cokoliv smažit a pálit. Všude samej trpajzlík a samá práce.

Jen mu bylo líto, že i přes tento počet trpajzlíků, zde nebyl nikdo jako pan Šmirgl, nikdo, kdo by hledal výzvu tohoto místa.
Tak pan Šmirgl šel hledat správce města.

Brej dén, tož tu merčim někoho kdo tu vouřaduje.
To budu já, jmenuji se Hogard, co potřebujete?
Tooož sem tu zmerčil, že se tu moc nekšeftuje nééé bocojavim, tož mě napadló, že bych vám helfnul to tu trochu rozjet né.
Pomoc by se nám určitě hodila, co umíte?
No semtam něco usmažim, vypěstuju, a tákhlenctó, ale jsem jinak tak trochu Drsnej, ale voni mi říkaj, že nejsem Drsnej, že sem prej Farmář bocojavim. Voni tomu prd rozuměj.
Tak tedy sud piva by se hodil a zkuste najít i nějaké tyhle kameny.

Pan Šmirgl tedy souhlasil, že oné turistické destinaci jménem Goren-Zar pomůže a šel na farmičku vypěstovat nějaké to pivo a uvařit chmel. Říkáte si, že se to dělá obráceně milé děti? No vidíte! A praví mistři to umí i takhle!
Proto pan Šmirgl tímto vyzývá všechny ostatní trpajzlíky, aby napochodovali do Goren-Zaru a pomohli tomu Horginovi rozjet kšeftíčky.


[Obrázky: UO_20140705_224403_86608.png]
OdpovědětSkok na fórum: