Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Info] Město Goren-Zar
#1
Ve městě se opět rozezvučely kovárny a výhně trpaslíků. Též započala stavba opevnění přilehlých chodeb, avšak materiálu je málo a ochotných rukou také.

OOC: Základní informace o městě.
Odpovědět
#2
Opevnění se stalo již skutečností, zbývá už jen vyzbrojit bojovníky a připravit odkopání závalu. Též do města zavítali další trpaslíci: Edem a Morul, možná i oni dokáží přispět městu, když naleznou tu správnou pomoc.
Odpovědět
#3
„Tak chlapi, tady vám konečně vezu ty slibovaný kovadliny! Konec lenošení co? Ale tu třetí mi neberte. Ta je támdle pro Morula. Taky se už určitě nemůže dočkat, až mu ji donesu."
Odpovědět
#4
"Je načase připravit ubytování pro další příchozí. Vše nepotřebné naházejte do plamenů výhně, vhodné kameny na stavbu přesuňte k bednám." Tak pravil Urzin Trolokrev.


OOC: Šutry naházet do beden.
Odpovědět
#5
Oprášil si ruce a přeletěl očima po zničeném nábytku. „Tolik krámů a ještě k tomu ze dřeva. To se pak není čemu divit, že to hovno vydrží," řekl a sedl si na jednu ze židlí, která ještě držela pohromadě. U nohou měl hromadu starých zničených knih, jednu vzal a začal v ní listovat. S odfrknutím ji však po chvíli zavřel a hodil obloukem do obrovské výhně. Kniha jen žbluňkla a nad místem, kde dopadla se ještě chvíli vznášel obláček dýmu. Takhle to udělal ještě s několika knihami. Nakonec mu u nohou zůstalo jen pár kousků, které si vyhození nezasloužily. Aby nepřekážely v práci, okamžitě je odnesl do Moradinovy svatyně Edemovi.
[Obrázky: ruk0.jpg]
Když už žádné listiny nezbývaly, chopil se práce. Začal házet veškeré dřevěné trosky do výhně. Šlo to celkem rychle, rozhodně rychleji než je dostat všechny z obytných prostorů. Než byl hotov, prošel kolem jeden z řemeslníků. „Tak 'sem tam udělal něco s těma prasklinama á hned to vypadá líp. 'šak sám uvidíš," pronesl za chůze a směřoval si to zpět ke kovadlině.
Už zbývalo jen pár věcí, když se Halli zastavil u obrazu nějaké trpaslice s malým dítětem. Chvíli si obraz se zaujetím prohlížel a rozhodl se, že by byla škoda jej vyhodit. Proto bude uschován jako zbytek knih ve svatyni, aby se mu nic nestalo během dalších prací.
Odpovědět
#6
Nedávno přišli do našeho města orci. Bumhug a Gobrug a že prej chtěj pomoc'. Že je doved zvuk práce - asi se fakt naší prací votřásá země! Orci však přišli právě včas. Kdo by to byl řekl, že zrovna voni budou schopní nám dodat pivo. No řekněte!
Gobrug u toho taky zavzpomínal na starej Goren-Zar a starý trpaslíky. Až 'sem se nestačil divit, jakou má paměť a zážitky.
[Obrázky: gzyf.jpg]
Dohodli jsme se tak na vzájemné pomoci. Aspoň teda doufám.. s něma mluvit to je taky zážitek! Doufám, že z toho my i voni vytěžíme co nejvíc.

To bylo pár čtyřdnů zpátky. 'neska nám dovezli to pivo, takže konečně můžeme vysvětit svatyni.



OOC: Navazující událost bude v Novinkách ze světa trpaslíků a gnómů. V průběhu týdne ji dopíšu.
Odpovědět
#7
Tak 'sem si to tu konečně zařídil. Co? No svoje zázemí v Goren-Zaru přece! Urzin mi předal jeden z těch prostorů, co 'sem uklízel. Jasný, ještě to má ňáký mouchy, ale to se časem doladí. Vono shánět kvalitní nábytek je taky fuška. Ale zatím to stačí, hlavně že je kde být.
[Obrázky: 0rud.jpg]
No a kdybyste něco potřebovali, cokoliv, stavte se. Když neotevřu na první zabouchání, zamlaťte do těch dveří víc. Vony neupadnou. 'sme přece v Goren-Zaru eh? No a 'dybych neodpovídal ani pak, tak mi nechte nějakej vzkaz. Jo a jak mě vůbec nandete. Je to snadný! Ty další místnosti jsou zatim prázdný, ale 'dyž to chcete přesně, tak 'sou to druhý dveře na pavlači. No a pro sichr je na tabulce napsaný "Halli".

OOC: Vzkazy zatím prostřednictvím SZ/icq, dokud si to nevyřešim nějak elegantně ingame. Smile
Odpovědět
#8
Trpaslíci! Další část našeho města byla získána! Avšak padlo spousta bratří, proto pojďme uctít jejich památku. A to pivem a vzpomínkou!

Ale než se tak stane, musíme si připravit příslušné místo. Proto pojďme si postavit hospodu!


Tak pravil Urzin Trolokrev.

OOC: Sobota 4. 1. od 20:00. Každý je zván.
Odpovědět
#9
No tak sem se konečně zabydlel v Goren-Zaru a řek si, že se půjdu poohlídnout po nějaký práci. Sotva sem vyšel z mýho domku, tak na mě volá nějaký Hogard, že prý potřebuje někoho na odkopaní nově získaných chodeb. Tak jsme se nějak dohodli, ukázal mi cestu a zas kamsi zmizel k velký výhni. Já teda vzal pár krumpáčů a šel se podívat o co vlastně jde že. No teda bordel tam fakt byl, plno kamenů a různý zbytky čehosi.

[Obrázky: TrEqEYQ.png]

Jak jsem teda velmi odborně zhodnotil situaci, tak jsem se pustil do práce. Šlo ty líp než sem čekal a tak jsem to měl hotové docela rychle.

[Obrázky: uBcoik3.png]

Když jsem to teda měl hotový, zašel jsem za Hagardem a ten jak mě podle dohody slíbil, zaplatil za práci. A jelikož mi po práci pořádně vyhládlo, tak jsem se zas odkráčel posilnit do svýho domku.
Hraju proto, abych si dokazoval, jak velký organ jsem.
Odpovědět
#10
Tož sem si to zas jednou namiřil kolem výhně k chrámu, když von mě zastavil Hogard, že prej jestli bych mu s něčím nepomoh. Jelikož já sem dobrota sama že jo, tak, že bych mu pomohl, když mě řekne víc. No von teda spustil, že by potřeboval nakopat měď na nový golemy, že prej potřebuje doplnit počty nebo co. No každopádně ja mu na to kývl a nějak sme se dohodli, že mu teda tu měď seženu. Dal sem se teda do práce hned jak to šlo, ale povím vam, takou fušku sem dlouho neměl. Sem se tam s tim pachtil nejmíň tyden, než sem nakopal požadovanou kupu a pak sem to celej den tavil. No, ale jelikož sem přece Hurgin, tak mě to nijak neunavilo, že jo, tak sem mu to tam pak hned složil a šel mu říct, že to tam ma. Jak sem mu to řek, tak von hned, že by z části těch měděných ingotů potřeboval udělat nějaký součástky a listy, tak sem mu zas kývnul a dal se do práce. Šlo mi to docela rychle, ještě aby né že, načež sem byl hotovy. Von si pak Hogard nakráčel, že mi bude říkat co mám dělat, že prej ty golemy má naučený a kdesi cosi, no teda ja se musel normálně držet, ale co, dělám to pro dobro Goren-Zaru že. Tak sem to tam teda začal všecko tavit, spojovat a smontovávat dohromad. Hogard mě tam všecko ukazoval, co, kde a jak no a nakonec sme teda udělali celých pět golemu. No povim vam teda, mistrovský dílo! Na první pohled musí být jasný kdo to dělal že. Pak sme ty golemy naskladali všecky vedle sebe, no a teda jak stali vedli sebe, to byl pohled hehe. Nakonec jsme se bavili ještě čistě o trpasličích věcech a pak sme se rozešli každy svou cestou.

[Obrázky: MULojAY.png]


No ja si to namiřil rovnou do mýho domku, k sudu piva a nějakýmu masu. A jak sem se tak doma posilňoval, tak sem si vzpomněl, že von mě ani nezaplatil! No chápete to?! Jako sme všichni jednoho rodu, ale tak přece sem se tam s tim pachtil přes týden a von mě nic nedá! A jak je vůbec možný že sem na to zapomněl i ja? Hned zítra tam zanim zajdu a řeknu mu co si jako myslím!
Hraju proto, abych si dokazoval, jak velký organ jsem.
Odpovědět
#11
A máme tu novou knihu ze Šmirglova dobrodružství milé děti, které tentokrát zavítá do končit trpasličího města Goren-Zaru! Proto se pohodlně usaďte, nechte rodiče vystřízlivět a poslouchejte ty největší dobrodrůža na světě!

Pan Šmirgl se jednoho dne opravdu nudil a tak se rozhodl využít služeb cestovní agentury Íšárskej Bezďák, který nabízel originální zájezd do Goren-Zaru.

Jen co pan Šmirgl dorazil do Goren-Zaru, nestačil se divit. Uprostřed města obří kuchyň, která byla schopná cokoliv smažit a pálit. Všude samej trpajzlík a samá práce.

Jen mu bylo líto, že i přes tento počet trpajzlíků, zde nebyl nikdo jako pan Šmirgl, nikdo, kdo by hledal výzvu tohoto místa.
Tak pan Šmirgl šel hledat správce města.

Brej dén, tož tu merčim někoho kdo tu vouřaduje.
To budu já, jmenuji se Hogard, co potřebujete?
Tooož sem tu zmerčil, že se tu moc nekšeftuje nééé bocojavim, tož mě napadló, že bych vám helfnul to tu trochu rozjet né.
Pomoc by se nám určitě hodila, co umíte?
No semtam něco usmažim, vypěstuju, a tákhlenctó, ale jsem jinak tak trochu Drsnej, ale voni mi říkaj, že nejsem Drsnej, že sem prej Farmář bocojavim. Voni tomu prd rozuměj.
Tak tedy sud piva by se hodil a zkuste najít i nějaké tyhle kameny.

Pan Šmirgl tedy souhlasil, že oné turistické destinaci jménem Goren-Zar pomůže a šel na farmičku vypěstovat nějaké to pivo a uvařit chmel. Říkáte si, že se to dělá obráceně milé děti? No vidíte! A praví mistři to umí i takhle!
Proto pan Šmirgl tímto vyzývá všechny ostatní trpajzlíky, aby napochodovali do Goren-Zaru a pomohli tomu Horginovi rozjet kšeftíčky.


[Obrázky: UO_20140705_224403_86608.png]
Odpovědět
#12
Tož a ták to bolo! Rozmáchl se trpaslík korbelem piva po okolních "spolupijících"
Hadice před náma prchali, jako by viděli samotného Urzina, tož ta vám pravím ! Prohlásil vážnou tváří a dlouhým lokem z korbele hasil svou žízeň.
Há! Šak jsme je hnali, až k hen tej, bolesti. Od začátku muselo být jasné, že nemajů žádnů šancu. Když sa na vás ženů tací švarní vousáči, je lepšé zebrat nohy na ramena.  
Na čež se oval jeden z mladých a bojem nezkažených trpaslíků. Ale Gungrime, strážný Kelgrid říkal, že vás párkrát tahali z bryndy, dokonce jednoho z vás Yuan-ti připravili o kalhoty. 
Trpaslík s korbelem se okamžitě ošil.Tož to je strašná kravina, bo nic takého sa něstalo a vobec, Kelgridovy rozbiju držku! Ale nejdřív dopiju náš úlovek. Trpaslík seskočil ze svého vyvýšeného místa a kolíbavým krokem došel k soudku piva.
Šak to bola uplná hračka, pobíc pár hadic. Pokračoval spokojeně trpaslík. Zablohovac cestu, abychom mohli začít opravovat našu knajpku bola tééž hračka. Nejsme žádné holobrádci, ani já ani Logan. Však celů tu novů stěnu som s Loganom postavil ako když nic! Napustil si další korbel piva a jen tak letmě dodal. Tož tak vám povím, až seženeme všecko potřebné, buděme mac v Gorenu najrajšů knajpu v kraju. AAA to vám slibujem, jako že sa Gungrim, najvetší geroj  Goren-zárský jmenuju!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Finis coronat opus - In nomine et ad honorem tenebrae
Odpovědět
#13
V Goren-Zaru opět došlo k povyku. Trpaslíci, jak to už u nich bývá zvykem, opět vedli debatu o tom, proč se vlastně nic nedělá s dobýváním jejich domoviny. Načež slovo dalo slovo a dvě zrzavé karikatůry se vydaly osvobodit
Goren-Zarskou hospodu ...

Tož a mám toho dost, kdejaký ušáty šotek nebo holobrádek nám tu furt leze a akorát mě rozčiluje! A jak pak mám být v klidu, když tady nemáme žádnou pořádnou hospodu ani pivo!

JO! U Moradina taky toho mám tak akorát dost, furt tady jen pobíhaj za nějakýma výpravama do podzemí, ale že by někdo už konečně roztřískal držky těm slizským Yuan-Ti a aspoň osvobodil hospodu to ne! Tak! Popadní kladivo a dem !

A taky se tak stalo, dva zrzaví trpaslíci s naježenými vousy pozvedli sve zbraně a se vší zuřivostí a abstinencí se vrhli vstříc né příliš vzdálené hospodě. Tlačili před sebou Yuan-Ti až k bolesti bez jakýchkoliv problému. Údajně se nějaký mladší strážný zmínil, že je několikrát museli zachraňovat a údajně jeden z trpasllíku i při úprku ztratil kalhoty. Ale to jsou pravděpodobně vše jen výmysly mladého trpasíka, kterého pak z neznámých důvodu našli s rozbitým obličejem v popelnici.

[Obrázky: Iajsp8D.png]

Navíc nebojácní trpaslíci po bojích vlastníma rukama vytvořili kus za hospodou obrannou zeď z kamenů, která zdržela další Yuan-Ti do chvíle, než mohly přijít posily. Ještě tehož večera se začlo pracovat na obnově hospody a vytvoření pořádného obranného valu.

[Obrázky: 6PDshWE.png]
Hraju proto, abych si dokazoval, jak velký organ jsem.
Odpovědět
#14
Výprava za krystalem

U výhně v Goren-Zaru byl spozorován trpaslík a gnom jež provádějí jakýsí cirkus, udájně tam po sobě řvali, koktali, pištěli a rozlívali pivo. Někdo dokonce tvrdí, že viděl trpaslíka jak chytil gnoma za plášť a na chvílí ho pověsil nad výheň. Co je na tom skutečně pravdy, však nikdo neví, jen samotní účastnici.

Nedlouho po té, byl spatřen Logan jak řve, chcete-li hlasitě vykládá Gungrimovi cosi o krystalu, hospodě a orčici.

Tož ti říkam, že ten .. tož jak se ten cyp jmenuje .. ten, jo! Garm mi řikal, že pry estli chceme tu hospodu jakože fakt udržet, tak že budeme potřebovat jakesi krystal od ušaku a když ho donesu takže pry hospoda bude enom moje! Ale tak znáš mě velkeho dobráka Logana že jo héhé .. Když mi pomůžeš získat ten krystal, tak ti pulku nechám !


Půlku jo? Hospoda jo? Tož to dem ....ééh .. ta orčica Lorga co umi vařit pivo je taka mudra! Každy kdo umi vařit pivo musí být mudry! Tož dem za ňu! Ta bude vědět kde to je!


Načež ještě chvíli debatovali a následně vyrazili. Trpaslící potulující se krajinou byli spozorování v Cyproně, následně pak na trzích u Isharu. Kde se prý i přesto, že něco málo vypili chovali jako praví šlechtici. údajně tam dalo i vzniknout cosi o chorobě zvané "Hyc". Jak se projevuje nebo co to vlastně je však nikdo neví. Den poté byli všichni spatření na tržišti v Cyproně spolu i s podivnou lidskou ženou a elfkou podivného vzezření.

[Obrázky: UHmIxRz.jpg]

[Obrázky: gGXPSfi.jpg]

Ještě nutnou chvíli debatovali a probírali důležité aspekty výpravy. Následně se vydali na cestu. jako první je zastavili nějací pobudové, kteří udajně neměli pivo a dokonce ještě měli tu drzost chtít po výpravě finanční poplatek!

[Obrázky: fMX7727.jpg]

Tak jim trpaslíci z vesela rozbili hlavy a pokračovali s podivným doprovodem dál. Cesta sice byla plná překážek...

[Obrázky: WIsQOat.jpg]

a podlých nástrah ...

[Obrázky: X3ojkE4.jpg]

Ale nic s čím by si neúnavní trpaslíci neporadili. Po nutné chvíli došli k první křižovatce.

[Obrázky: 3BTeT2L.jpg]

Po krátké taktické debatě se vydalí dál do oblastí plné podivných tvorů a úkazů. Až dorazili k hranicím údajně elfího města.

[Obrázky: QdEaakz.jpg]

Ve chvíl, kdy vstoupili za hranice, je obklopila hustá mlha. Avšak neohrožení trpaslíci vedení trpasličím instikntem se za pomoci ušatého průvodce prodírali mlhou a monstry jež v ní čekaly bez větších potíží.

[Obrázky: eDBDmQW.jpg]

[Obrázky: ltqtAcs.jpg]

Až došli k cíli výpravy. K elfímu dolu, jež skrýval stojan s krystalem po kterém se trpaslíci lačně vrhnuli.

[Obrázky: S9afMCX.jpg]

Potom všechno nabralo rychlý spád. Jakmile trpaslíci vynesli krystal a stojan z dolu, začala se na ně sbíhat všemožná havěť a družina byla nucena se rozdělit, až se opět sjednotila mimo elfské hranice,  kus cesty zpátky.

[Obrázky: Y3ck3Zh.jpg]

Krátce po tom, co se opět sešli u ohniště, elfka a lidská ženština v rychlosti opustily neohrožené trpaslíky. U ohniště zůstali jen trpaslíci s orčicí decentně popíjející pivo.

[Obrázky: oHbHKmt.jpg]

[Obrázky: sDb5eGP.jpg]

Nakonec se i trpaslíci s orčicí vydali zpátky do Cyprony. Orčice se odtud vydala zpátky k orkům a trpaslíci dále do Goren-Zaru s domělým pokladem. Po cestě se již domlovuli na tom jak vše patřičně zapijí, jak by měla orčice již začít vařit pivo a jak jsou celkově neohrožení a jedineční....

Tož jak dojdem do Gorenu tak se eště mrknem na ten krystal a pořádně to zapijem!

Tož jasné a ja konečně shodím ten pojebané stojan!


OOC:
Nevrinovi velké díky za screeny
Gmkum díky za asistenci
Lidské ženě díky za zajímavý zvrat který výjde najevo až později


Brak: ++++
Hraju proto, abych si dokazoval, jak velký organ jsem.
Odpovědět
#15
Jaro 5. Luny 398, Vilhelmovice

Na stole před elfem ležel dokument, který se začal pomalu srolovávat, s rozlomenou gorenzarskou pečetí. Řezbář si mnul oba spánky jednou rukou, neboť obsah písemnosti pro něj nebyl příliš uspokojivý. Jak již říkal Garmovi, který onen spis donesl, k vyhotovení všech položek seznamu by bylo potřeba velkého množství materiálů, především mědi, které ve skladech není nikdy dost. To však nebylo to hlavní, co elfa znepokojovalo. Ne, to, co ho trápilo, nebylo na řádcích seznamu, ale mezi nimi. Už kdysi podobnou zakázku pro trpaslíky zhotovovali, ale tenkrát se pracovalo přímo na výsledném produktu, který byl tentokrát lišácky rozdělen na jednotlivé díly. Tedy lišácky elfovi po prolétnutí seznamem okamžitě vyvstala historie obchodů s Goren-Zarem a oč s největší pravděpodobností jde, takže bychom se o rafinovanosti požadavku mohli přít. Na seznamu chyběla jedna důležitá položka k výslednému dílu, snad proto, že autor tušil, že z těchto dílen nic takového nezíská, nebo že by prozrazoval příliš mnoho.


Poledne, někdy během léta 398. roku

Elf zrovna ukládal nějaké dokumenty do knihovny v zasedací místnosti, když venku zaslechl známé hlasy. Sotva vykoukl z okna v patře, oslnil ho odlesk známé pleše jeho dlouhodobého kolegy – Sindriho. Zrovna se vrátil z dolů a prohodil pár slov s Caldwellem. Před domem brzy započal již známý ruch, jehož účelem bylo dostat hromady natěženého materiálů do sklepa budovy. Když tato činnost, jenž by se dala také popsat jako uložení hornin zpět pod povrch zemský, ustanula, Sindri usednul na své obvyklé místo v dílně. Chvíli něco dělal, ale brzy byl vyrušen svitkem, který se mu zničehonic objevil s lehkým zaklepáním na rameni. "S tímhle přišel Garm," promluvil za jeho zády elf. Sindri odložil, co právě dělal, a začal pročítat jeho obsah. Svraštil čelo, odložil jej na stůl a se slovy: "To je hodně mědi," si přejel rukou po pleši. Elf, který se mezitím přesunul ke svému stolu, který byl příhodně situován tak, že na něj trpasličí kovář viděl ze svého místa, souhlasně kývl. Řezbář si začal chystat materiály k nějaké práci, přitom se oba dál bavili. Padl dotaz, v jakém termínu by to jakože v Goren-Zaru chtěli, na což vzrůstově vyšší z řemeslníků odpověděl tak, že to vyvolalo značný údiv na jinak kamenné tváři trpaslíka. "No... tak to asi nepůjde," konstatoval trpaslík a jal se vysvětlovat, jak sotva dokončil práci sjednanou na jednich z předchozích trhů – tu pro Gobruga. A tím to dle slov plešatého a malého zdaleka nekončilo. Elf na chvíli ustal v přípravě materiálu: "Netrklo tě ještě něco, když sis to četl?" zeptal se přes rameno. Trpaslík znovu vzal spis, krátce se do něj podíval a utvrdil svého kolegu: "Golemové."


Večer, ten samý den

Elf opět seděl u velkého stolu s knihovnami za svými zády. Část místnosti a hlavně zatím prázdný svitek osvěcoval malý svícen. Elf si nachystal brk, inkoust a dal se do psaní. Psal dlouze. Dával si, jako obvykle, záležet na úhlednosti celé písemnosti. Když dílo dokonal, obsah ještě zkontroloval a následně vysušil inkoust. Krátce nahřál červený vosk, vzal pečetidlo a odpověď v dané věci byla po důsledném pohybu připravena k doručení.
Když o něco později téhož dne začal goren-zarský výtah klesat z šachty do města, vysokou halu rozsvítila tlumená zář. Jak klesal výtah, tak světlo dál a dál prosvěcovalo chladné kamenné zdi. Když s malým houpnutím dosedla celá plošina do nejnižší polohy, před zraky vousaté stráže stanul muž oděný ve vínově červeném úboru s lucernou, zdrojem záře, v ruce. Svižným krokem se vydal vstříc jediné svobodné části Goren-Zaru, vyklusal po schodech na pavlač a zastavil se až u mohutných dveří, u kterých bylo vytesáno: "Garm, písař goren-zárský." Halou se pronesly dvě rány na ocelové dveře, které se za okamžik otevřely, v nich nos a za ním gnóm ušpiněný od inkoustu. "A-á-ano?" zamžoural na muže. Mohlo by se zdát, že písař známý svým koktáním, se zakoktal, ale tentokráte tomu tak kupodivu nebylo. Pouze reagoval na lucernu a kvapem si clonil před jejím svitem oči. Muž pohotově ztlumil její jas a spustil: "Dobrý večer, jsem zde jménem isharionské obchodní společnosti. Mí pánové si dovolují vyjádřit lítost nad nemožností splnit Vaše požadavky do žádoucího data. Společnost se omlouvá, ale z důvodů zaneprázdněnosti Vám jednoduše nemůže vyhovět. Další informace jsou v tomto dokumentu, určeným pouze Vám," vychrlil, avšak srozumitelně, a předal gnómovi dopis s červenou pečetí.
Odpovědět
#16
Hledání ztraceného krystalu


Jak už to u trpaslíku bývá, vše začlo v Goren-Zaru. U Goren-Zarské výhně šlo zahlednout i zaslechnout trpaslíka jež strašlivým klením způsoboval to, že ho každy obcházel tří metrovým obloukém.

Tož zdar, co tu tak řveš. Co ti došlo pivo?

Ale hovno pivo teho mám dost, ale tej krystal nemám co sme pro něho šli! 

[Obrázky: o7TjrdK.png]


Načež se trpaslící přesunuli k sudu piva a začli dlouze a kultivaně debatovat.

Tož tohle musíš zkusit! Temu řikaji hadica, ale ne hadica jako hadica ale jako hadica šak chapeš ne ? Tadyk to nasadíš a enem saješ přimo ze sudu. Tož zkus to a uvidíš! Ve chvíli kdy jeden z trpaslíku přiložil ovčí střevo k ústům a potáhl se začal druhy trpaslík nekontrolovatelně řehtat. Tož jak ti chutná ovčí prdel, zrovna tam tym srala. Tož čemu mi to davaš ty hovado! Druhý trpaslík si několikrát odpliv  Tož nestyď sa šak sem viděl že ti chutná. Z místnosti se náhle začal ozývat jen hlasitý smích, který přehlušil u hučení nedaleké výhně.

[Obrázky: N5vz42M.png]


Po dlouhé a kultivované debatě se trpaslici vydali pátrat po krystalu. Jako první byli spatřeni ve Vilhemovicích patrající po nějakém elfovi, dokonce tam udajně někomu vybili okno. Když neuspěli, tak se vydalí za nejmoudřejí osobou jakou nyní znají. A jak to už bývá.. orčice jež umí vařit pivo z nich byla velice nadšená.


[Obrázky: V03N66a.png]

[Obrázky: V8rhnef.png]

Od orčí pevnosti, trpaslíci obohacení orčí moudrostí se vydali do Isharu kde shodou okolností potkali elfa jehož hledali poprvé.

Tož ti řikam že má hyc!

JÁ!

Obchodovat neche, ale zlaťáky by chtěl! To je bordel todlenc to !

JÁ, však je cely zhycovaný bo nepije!

A tak tam debatovali s elfem i bez elfa nějakou tu dobu. Nutno podotkou, že podle očitých svědku elf snad ani nebyl pořádně puštěn ke slovu. Od kultivované debaty s elfem se vydali směrem k přístavu. Zde byli trpaslici spatřeni jak diskutují s podivnou elfkou, opouštějí Ishar a zase se vrací. O pár hodiny později se přístavem nesl šílený randál a povyk.

Co to!

To je nějaka hycovina, chce nás zahycovat !

Trpaslíkum se z ničeho nic začly plést nohy přes nohy, poskakovali a tancovali. Načež jeden z trpaslíků instiktivně sáhl po kladivu a přetáhl elfku po hlavě. Trpaslíci sice přestali poskakovat, ale do toho se již vložily stráže a vše rázně vyřešily. Po neúspěšné výpravě se trpaslíci vrátili do Goren-Zaru aby se poradili u soudku piva, co budou dělat dál. Když v tom jim někdo zabouchal na železné dveře.

Zdravím páni trpaslící, jmenuji se Mallwin Miel a toto je můj přítel Torlof Zlatovous. Chtěli bychom udobřit naše né přiliš dobré vztahy a proto dovolte abych Vás pozval do nově otevřeného domu radosti a samozřejmě je tam i pivo.

Jelikož slova věty vyřešily všehny otázky, tak se šlo. Dům radosti, jak se ukázalo bylo vlemi zajímavé kultůrní zpestření. Poté se zde pilo, řečnilo a koukalo dlouho do noci.


[Obrázky: 709yVhP.jpg]

[Obrázky: qxvGHr0.png]
Hraju proto, abych si dokazoval, jak velký organ jsem.
Odpovědět
#17
V Goren-zárské provizorní místnosti rady bylo zase jednou veselo. Garm, městský písař se snažil vydolovat jakékoliv užitečné informace o nedávné výpravě proti skřetímu zamoření horních tunelů.
"Tak som přišol z hen tým Gobrugom od ich pevnosti a tu už čekal Torlof a jeho poskoci. Gobrug coši fulal o tém, že v těch skřetiskách čmuchá levotu a vobec sa tvařil ako by mu čmajzli samotné srdce hory."
Trpaslík zdvihl džbán pivo, upil z něj a pak pokračoval.
"Tož som rychle zavelel k odchodu, bo eden z tých cypů si zobral medveda a mal som obavu, aby nam v Gorenu něvylepšil podlahu."[Obrázky: 9926cc454f0425e3f3b151fe6a5fe5b5.png]
Gnomský písař si udělal pár krátkých poznámek do své hrubé knihy a naslouchal dále.
"Ked sme došli do tunelou narazli sme na bandu čudných skřetou, co sa schovávali ve stínoch a vůbec boli zákeřné jak sviňa. Ale nic co by zastavilo švarné vousáče. Rychle jsme našli díru v zemi, kudyma sa ta holota prokopala a sestůpili jsme do akési podzemní chodby."
Trpaslík si přiložil džbán k ústům a začal hltat jeho obsah, což vytvořilo nepříjemnou chvíli ticha.
"Co t-t-t-t-t-to b-b-b-bylo za chodbu ?"
Rozkoktal se gnom a otřel si své inkoustem zbarvené ruce do žluté tuniky.
"Co já vím, bolo to tam celé rozbité a hrozilo, že sa to celé zrůtí. Tož sme sa tlačili ku předu a narazili na jeden z tých čudných čaryfukoidních portálou. Já bych tam vlétnul ako že nic, ale Gobrug začal menic barvy ako da aká ještěřica a prskal čosi v tém smyslu, že to može býc past, či co. Tož sme tam nad tým chvílu přemýšleli a Gobrug zkůšal akési triky, ale nakoněc sme stejně prošli. "
[Obrázky: caf246acd53d75058c56eed1f2ceb75c.png]
"Hen na druhé straně sa strhla taká mela, že kebych tam něbol, už by bolo po všech! To je jasné. Někteří boli posrané strachy, ale já zavelel k útoku a bolo!"
Gnom se na tuto poznámku jen lehce poušklebil, ale rychle opět zaujal svůj podle něho nejvíce neutrální pohled. Gungrim si samozřejmě všímal pouze svého džbánu a lehce s ním šermoval ve vzduchu při popisu proběhlé potyčky ze skřety.
[Obrázky: db8f2149c9ff70c67ce0860d60cbc8f5.jpg]
"Jak bolo dobojované chceli sme tam to místo prozkůmac, ale furt se nám pletli do cesty popadané balvaniska a další bordel, tak sme to všecko spoločně odklízeli. Samozřejmě já som urobil zase najviac, bo chcu jít příkladem, že. "
[Obrázky: 9f6a41dfbb3850fdee6e030306b3af07.jpg]

[Obrázky: 526a4d600b4a6daf82f6adb591bae4c6.jpg]

"Tož ale pak sa to všecko pokašlalo, bo hen ten v bílé robě našol akési svitky a začal nadávac, že náš všecky kdoši zradil a že za to kdosik zaplací a tak!"
Trpaslík do sebe kopl posledních pár hltů ze džbánu a smutně pohlédl na prázdnou nádobu. I přes svůj značně zamračený pohled pokračoval ve vyprávění.
"Navíc sa ukázalo, že ten kdo tam to místo okupoval spoločně zo skřetiskama a hadicama bola akási čorná ušanda co še jí nadává Dizzila von něco." Gobrugovi skoro spadlo obočí ak to méno vzpomínal. Zdá sa, že majů spoločnů minulost či co. Beštija tam urobila akési malůvky na zemi a vytvořila další portálisko ale teraz na zákeřné tajné heslo. Tož než sme na to přišli aj já přečetl všecky ty blbé papíry co sme našli po celém tom poničenom městě. Hen ta Dizzila má za lubem velké levoty, to sa z tého dalo vyčíst a hlavně na to něbudě sama."
[Obrázky: fc282920e4cfda2d04197043217d8ef1.jpg] 

"Doležité je, že sme tam našli aj Shunarov lektvar a na koněc i jeden z tých kryštalou co tak nutně potřebujeme a hlavně jsme našli dva sudy piva. Všecko bránili hen ty Skřetiska a hadice. Tož to je dost na prd, ked sa také dvě skupiny beštií spojí. Ale nění to nic, co by švarných vousáčou a ich pomocníkou zastavilo." 
[Obrázky: 8eeaa7684e52e980230ec0b822e77dbc.jpg] 
Ošil se trpaslík a opět koukl na prázdný džbán.
"Gobrug nám tež tvrdil, že stojan z kryštalem sa dá použít aj opačně, tož aby tvořil bolesc a vobec aj dalšé užitočné věci už víme"
Gnom poposkočil na své židli a rozkoktal se: "B-b-b-budeme m-m-m-m-muset být víc o-o-oo-o-opatrní při opravě toho poškozeného stojanu. Byl b-b-b-bb-bych nerad, kdyby jsme spustili tu opačnou funkci."
Trpaslík jen mávl rukou.
"Žádné strach, to něbudě žádné problém, zlikvidujem hadice, zabijem hlavnů hadicu, dáme stojan na místo a zapněme ho. A pak tu budě nejlepšá knajpa na celom svěce!"
Promnul si trpaslík spokojeně vous. Gnom se však tvářil zamyšleně a vůbec nevěnoval pozornost Gungrimově bezstarostnosti. 
"Tož, ale abychom se vrátili k té výpravě." Přerušil přemýšlivé ticho Gungrim.
"Na koněc sme sa dostali z té pasti, aj ked sme němali při sebe Lorgu, najmůdřejšu orčicu, která vaří pivo. Ušák Mallwin to tak dlůho zkůšal, až začal zníc ako ušatica a pak ho ten čaryfukovnický bazmek puscil. Asi to tu čaryfukovinu aj rozbilo, bo pak nás to pustilo všeckých, aj keď ako ušatica nezněl nikto dalšé z nás."
[Obrázky: 95160969f6060c6fc1b8348a4dd5a5b4.jpg]

"Tož, pak nás to vyhodilo kajsi nak Holobrádskou věžou, a nastal čas abychom sa věnovali doležitým věcom."
[Obrázky: 741a514f5e426c3c3aea6fba5ad9d89e.jpg]
[Obrázky: a4ae8499e58d9e7cc2a641e8412a4e6d.jpg]
Gnom si upravil knihu, která ležela na stole před ním tak, aby dobře viděl na své vlastní poznámky.
"Ten t-t-tt-t-tunel odpálíme, nechc-c-c-c-ci riskovat, že nám tam tudy polezou další příšery nebo ta Dizz-z-z-z-z-zila. Mám pro takové p-p-p-p-případy připraveno pár speciálních soudků."
Trpaslík přikývl.
"Aj tak nevíme jaká část našoho města to vlasně bola a proč tam něbola bolesc, ked by mala být všade. Celé mě to začíná da ako smrdět levotami."
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Finis coronat opus - In nomine et ad honorem tenebrae
Odpovědět



Skok na fórum: