GM postavy
#41
Třeba v tom, že si pak jedna blbá hydra poměrně logicky vysoluje celou tu slavnou armádu, protože zásah by musel proběhnout na všech humanoidech, kteří jsou v současnu řešení stejným vyvážením, jako ony mytické bytosti.. Tedy reálně dáš veliteli armády ránu do hlavy clubem za 5 str. a ani nemusíš číst nějak moc fantasy.
Odpovědět
#42
Jako jo můžeš, ho sejmout kyjem za 5 st, ale to není ani tak o vyvážení, ale spíš o tom, že v realitě nejsou hit pointy. I když no, když o tom uvažuji, ono to asi moc nepůjde ani v tom reálu, neboť i když mu dát tu pěknou pecku po hlavě, kyj za 5st asi přilbu neprorazí, lebku tudíš také ne, šéf armády možná padne s lehkým otřesem mozku, načež tě vykuchaj jeho lidi a on, se dost možná po pár minutách jakž takž vzpamatujeSmile

Ale jo, jsem stoupenec toho že mytické bystosti, by měli mít vyšší limity, než běžní lidé...Naproti tomu, běžní lidé by měli mít lidské limity.

A prostě no, líbilo by se mi, kdyby opravdu bylo něco typu tabulka síly, co by plus mínus shrnovala, jaké jsou kde a u čeho limity, jakým to odpovídá levelům atd. A tohle platilo jak pro hráče, tak pro NPC, nebo dobře..NPC by asi měla mít mírný boost u warů a větší u mágů, aby se trochu dorovnala AI. Ale ve výsledku stoupenec toho, že "průměrný" hráčský seržant, má odpovídat průměrnému NPC seržantovi...A ne se cítit, jako ocas za obyčejným řadovým NPC vojákem (ted se bavím, spíš o eventech, než o nastavení guardů, kterým prostě nejde dát úplně normální síla).
Napadáš lidi od vidění a pak fnukáš na fóru. PŘIJMI ZODPOVĚDNOST ZA SVÉ ČINY! Kňouro.
Odpovědět
#43
Nestačím se divit, že by se musela rozdělit diskuze v topicu, který byl sám nedávno oddělen od zcela jiné diskuze? :-)

Když už mluvíme o Králi lapků, netuším, co se tu řeší. Třeba je to neuvěřitelně hluboká a výjimečná postava. Ten tip, o kterém se píší romány, sympatický záporak s komplikovanou minulostí. V prvním díle knižní pentalogie, která ještě nebyla napsána, to byl jen obyčejný vesnický synek, který se - jak už to v knihách bývá - takřka neuvěřitelnou shodou událostí vyšvihl až na velmi vysoký post v isharské armádě, a to jen proto, aby byl vzápětí zákulisními praktikami sražen na samé dno, jen aby znovu povstal a udělal si jméno na odvrácené straně společnosti. Snad se už jeho čas chýlí ke konci a říká se, si pro něj Satanáš už chystá zvláště velký kotel, ale dokud je naživu, je to stále ještě jeden z nejobávanějších bojovníků na kontinentu. Nenechte se oklamat skutečností, že nemá jméno a při soubojích netrousí jednu cynickou hlášku za druhou - je to antihrdina, kterého je třeba respektovat.
Odpovědět
#44
Zdravím, sice nerad se zapojuji do věcí RT, ale po dnešku mě v tom pár věcí utvrdilo, abych to udělal a pár lidí si všimlo mého názoru, který nebude nejspíše jen můj.

Abych řekl něco na začátek, UO jsem hrál už dávno na nejmenovánem serveru, kde jsem strašil kolem 4 let. Co mě na původní hře štvalo? Nulový přístup RT co se týče eventů, PK jen o nascriptovanym Yoku, non-RP na dobrym serveru.

Do minulyho měsíce jsem si spokojeně hrál GW2, když mě hra omrzela a ze srandy jsem si zapl skoro po 4 letech MW (mimochodem, hrál jsem tu, protože mě projekt nadchl, ale bohužel bylo to tu stejné jako na každem jinem shardu z mého pohledu).

Když jsem se vrátil, myslel jsem, že to bude jízda na týden, jen abych zjistil jak se to tu změnilo. Udiveně koukám na status, že tu hraje průměrně 5 lidí, ale neřešil sem to, méně znamená více.

Hned první den mě odchytl Triad, který mě uvedl do dění elfí dějové linie, ukázal mi tábor. Světe div se, po skoro čtyřech letech tu konečně běhalo ochotné gm co mělo super komunitu a hned druhý den byl event, který byl nejen zábavný, ale i kvalitní.

Bohužel vše není světlé jak se zdá a po pár dnech tu vidím i členy RT, kteří jsou s prominutím vyloženě nasra*ý, za to, že ten denní průměr tvoří většinou lidi, kteří chodí na Triadovy eventy.

Vrcholem byl dnes vyloženě ukradený vendor v táboře jedním z RT, který reagoval jedině tím, že Elfové mají už takhle velký support.
Ehm... prosím daného RT, aby se vžil do mojí situace.
Vzhledem k tomu, že na Manawydanu už takhle nehraje moc lidí a nějaká pomoc do začátku, krom neustálýho vodění NPC v Isharu nebo nekonečnýho sekání dřeva pro jedno NPC není. Kazí to potom celý dojem ze hry a málokdy potkáte hráče, který vám rád pomůže.
Do toho se zde zjeví člen RT, který smazne jediného vendora, který nějaký bojový začátek vůbec nabízí, za peníze ze startovních questů. (prosím aby ten dotyčný nasadil brýle a začal číst nejméně 4x tyto věty: Ten vendor slouží jen lidem co do guildy patří, protože je tábor izolovaný, ty věci nejsou zadarmo a jejich cena odpovídá tomu, co si začátečník může dovolit. Lidi, který už nějakou dobu hrají ho skoro nepoužívají a hlavně ty ceny nejsou nastavene nějak, že by Quendë dokázalo žít samostatně - NEMŮŽE, pořád chodím do ostatních měst, jako ostatní schánět věci co ten vendor nemá a mít nebude. To si ten daný RT myslí, že je lepší celé dny uhánět crafta, který tu ani nechce hrát, místo toho, aby tam měl vendora co prodává za cenu, která platí náklady a nájem? Ostatní si třeba dávají věci zadarmo.).
Chci tím říct to, že nechápu proč ostatní členové podkopávají snahu jediného GM, který pomáhá ostatním hráčům a hlavně jim chce pomáhat.

Je tu super Orčí komunita, která opravdu krásně RP hraje a kdyby měli stejného GM jako Triad, byl bych akorát rád a rád bych si četl v RP o jejich eventech. My z těch eventů nic z věcí krom pár zkušeností nemáme a jediné čeho dosáhneme je pokrok v příběhu, což nám stačí.
Chápu, že někteří hráči z jiných ras tomu závidí, také bych záviděl, ale proč nezkusit sehrát hezkou RP roli a přidat se k nám (klidně i orkové), určitě by to šlo a my bychom byli rádi, že je nás víc. Klidně i GM může projednou zahodit svůj status a jít jako hráč s námi, nebo může dělat nového záporáka v eventech. Všichni můžete pomoct.

Ale tím, že budete pokračovat v blekotání o rasovem supportu, kradení vendorů a neustale nesmyslné podkopávaní něčí práce docílite jen toho, že ten zbytek co vám tu hraje se prostě naštve a půjde hrát něco jiného, nebo jinam.

Gratuluji všem co se sem prokousali a doufám, že jste aspoň trochu pochopili moji myšlenku, daný člen RT ať se nad sebou vážně zamyslí.

EDIT: Jen bych chtěl ještě dodat, že ty věci co prodával byly z velké části vyrobené ze surovin, které jsem nosil já ZADARMO do tábora, takže ten dotyčný okradl bez důvodu přímo i mě, jako hráče - gratuluju.

Děkuji, Spiritea.
Odpovědět
#45
Tady bohužel hlavně došlo k nedorozumění, než nějakému hroznému prohřešení, neřešitelnému problému či zlé vůli. Vendor nebyl smazán, ukraden ani rituálně obětován a byl nebo bude vrácen na původní místo.
Ovšem je někdy snazší volit standartnější způsoby řešení (systémový vendoři s předdefinovaným seznamem zboží a cenami) a vyhnout se tak potížím.
Věci mají často mnohem více rovin, než lze shrnout s našimi aktuálními dispozicemi na mnoho řádků, proto raději píšu jen krátce. Vše by se dalo řešit krátce, ale lidé někdy potřebují dlouhá pravidla, zdi a mantinely, aby se předešlo možným nedorozuměním a neshodám..

Pokud se mě někdo zeptá, jestli jsou mi bližší "explicitní pevné mantinely dané autoritou a standartní postupy" než "svézákonodárnost mysli", pak říkám, že se zde zařídím dle aktuálních potřeb, je mi to vcelku jedno.. Smile Každopádně taková rozhodnutí zde by měla být respektována a být hlavně v souladu s potřebami hráčů a minimalizací souvisejících rizik pro ně, aby případný konsenzus nikoho příliš nepoškozoval. Tudíž následky té dočasné situace by se na vás neměly projevit, služba již pouze nebude rozšiřována a bude do budoucna řešena jinou, standartnější metodou.
Odpovědět
#46
Ahoj,
Jsem rád že jsi se k tomu ozval, aspoň jsem pochopil účel tvojí reakce a rád bych ti na to řekl jak jsem psal výše. Ten vendor je určen pro guildu jako takovou. Tábor nepotřebuje vendora, který má nascriptované ceny a funguje jako samostatný člen. Nevím jestli si hrál nějakou jinou MMO, ale v guildách to tak funguje normálně, že si členové mezi sebou věci darují nebo prodávají věci za babku.
Tohle je úplně ten samý případ, jen se to řeší skrze toho vendora.
Mě jako hráče takový vendor vůbec nepoškozuje a nepoškozuje ani ostatní (resp. to cenové zvýhodnění je možná v řádu průměrných 50st.), naopak mi do začátku hodně pomohl a je mi líto, že sis to vysvětlil trochu jinak než to ve skutečnosti je.
Odpovědět
#47
Já si nic nevysvětluju, ani neprezentuju žádné hotové soudy, ani jsem to nezačal z vlastní iniciativy řešit.. Jen říkám, že čistě jako hráč si např. můžu pořídit vendora a dělat si s ním co chci, jako GM to už tak snadné není. A to bych vám taky doporučil - pokud chcete guildovního vendora, ať si ho někdo z hráčů najme a zařídí si zásobování výrobky hráčů a přeprodej dalším členům či prodej za nízké ceny. Nikdo na tom nebude tratný ani postihovaný - bude aspoň více podpořen obchod mezi hráči a odbyt hráčských výrobků. Za vzor doporučuji čistě hráči zbudované, zásobované a rozsáhlé tržiště orků, kde obchod jen kvete a navíc to ještě přináší příjmy do pokladny (obchodní daň).
Odpovědět
#48
Bohužel si asi nepochopil co jsem ti psal a pakliže nic nevysvětluješ, o důvod víc aby jsi příště nejednal bez rozmyslu a zeptání se.
Ten vendor je hráčský. Věci v něm vyrobila hráčem vyexpená postava z věcí, které hráči samotní natěžili. To že craftovací postava patří GM neznamená, že je nějak boostlá nebo že si nalinkoval předměty. Navíc ten vendor je normálně placený z toho co koupí. Daň neplatí z důvodu, protože by se mu stejně vrátila.
Pokud ti vadí, to co prodává, tak se podívej právě k tebou zmiňovaným orkům, kteří například mají hezké stáje a prodávají koně. To v Quendë nemáme a asi ani mít nebudeme.
Podle mě si zbytečně a bez rozmyslu udělal něco o čem sis ani nezjistil základní podstatu.
Jestli ti to tolik vadí, tak se domluvím s majitelem vendora, že se přepíše na mě, aby si měl klidnější spaní a beztak uvidíš, že bude placen z toho samého co předtím, z věcí co natěžili/vyrobili hráči.
To že ta craft postava patří GM, neznamená, že si ty předměty linkuje.
Odpovědět
#49
(17.03.2014 v 16:41)Thortogily napsal(a): To že ta craft postava patří GM, neznamená, že si ty předměty linkuje.

Ty vo** .. dej si par facek ..tim jako chceš říct, že hraní krafta je zbytečné? .. napišu gm ať ho udělá, proč ho expit..

Jinak tví zmiňovaní orkové, si museil vše s prominutím ode****, aby něco měli, museli si vyexpit krafty nebo to sehnat někde od jineho krafta, ty staje si museli sami postavit a koně sami vystopovat, žadně gm jim neaddlo krafta

ps. omlouvam se za upřímnost, ale tohle mě zas dostalo ...
Hraju proto, abych si dokazoval, jak velký organ jsem.
Odpovědět
#50
Bohužel si to asi nepochopil spíš ty.. Smile Nejednal sem bez rozmyslu a zeptání se, protože sem nejednal vůbec, už jsem se to snažil naznačit od začátku. Že ti to teď vysvětluju neznamená, že jsem něco udělal či neudělal. Zbytečně to adresuješ mně, jen sem se snažil dát vědět, jak to bude do budoucna a že to co už jste si zasloužili vám nikdo nebere, takže není nutné ze mě dělat někoho, kdo tomu nerozumí nebo neznal podstatu věci, když tomu tak není. Biggrin
Každopádně mně nic vysvětlovat nemusíš.. Moje spaní neřeš, to je zbytečná starost. Je pravidelné, klidné a pevné.
Slovo linkovat neznám. Každopádně výrobce je podstatný a věci by měla do budoucna vyrábět také hráčem naexpená a vlastněná postava.
Mluvíme oba trochu o něčem jiném. Ty píšeš o tom, co bylo dříve, což já dobře vím (a věděl jsem to ještě dříve, než se to uvedlo do provozu, takže neřekl bych, že je nutné mi něco vysvětlovat) a podstatu věci znám. Já mluvím o tom, co bude, to už je něco trochu jiného, protože to koneckonců s minulostí nemusí mít žádný vztah..

EDIT: Hlavně sem tu nechtěl ale žádný zbytečný flame. Dosavadní problém jsem nijak nekomentoval, komentoval jsem postup do budoucna, takže není potřeba mi vysvětlovat věci z minulosti..
Odpovědět
#51
Vazne vam stojim za ten flame? Nechte toho, myslim ze uz stacilo.
Nic stejne nevyresite a pokud se chcete akorat do sebe navazet a zhadat se, tak prosim - dlouho nikdo neprestal mit chut hrat..
Odpovědět
#52
skôr by som povedal že došlo k nedorozumeniu.

ak robím event ktorý má mať nejaký konkrétny výsledok (posun v deji, prípadne pridanie featury do sveta) dohodnem sa s GM presne na tom čo chcem a tiež aká forma kvestu to bude. Určí sa cena za featuru a tiež to či je nejaká featura vôbec možná.

Pár krát sme v cechu robili "zberatelské" kvesty kde šlo o to zozbierať suroviny za ktoré sa opravovala poškodená budova.

V takýchto prípadoch si niektorí hráči automaticky povedia že ide o support. Nejde. Nikdy som nechcel a ani nedostal nič zadarmo.

vo vašom prípade mám skôr pocit že išlo o nedorozumenie.
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
Odpovědět



Skok na fórum: