Časové údaje
#1
Chtěl jsem se zeptat, zda jste někdy nezvažovali do hry zavést podrobnější rozdělení dne. Občas to může dělat problémy v rozhovorech (pozdravy, loučení apod.) a činnostech, které jsou nějak časově limitované. Ve hře to pak způsobuje, že se hráči snaží vyhnout nějakým přesnějším informacím (například mě zrovna napadlo, že jsem ve hře moc neviděl, že by se někdo šel skutečně naobědvat). Občas jsou tyto "úskoky" viditelné a mohou kazit dojem z rozhovoru.
Vím, že je přesný čas vypsán zde na fóru, a že se tu spíše nimrám v drobnostech, ale myslím, že by nemuselo být na škodu mít podrobnější informace dostupné přímo ve hře - a nemyslím tím nutně hodiny (spíše dopoledne / poledne / odpoledne / podvečer apod). Netuším jak náročné by to bylo na realizaci (synchronizace s fórem?) a zda by tohle bylo možné zavést bez Gea.
Nevím, zda se tu něco podobného již probíralo. Rozhodně tohle nevnímejte jako nějakou výtku. Jde o návrh herního prvku (který by usnadnil a zpříjemnil orientaci v čase na MW), který vychází z mých postřehů jako hráče. Nechci vám přidávat zbytečnou práci, takže pochopím, když z důvodu časové náročnosti nebo vaší vytíženosti, tento návrh necháte plavat.
Odpovědět
#2
[cas ukazuje pokud vím ráno, večer, noc a odpoledne - tedy minimálně.
Odpovědět
#3
Vážně? Mně to vždycky vyhodilo jen den/noc.
Odpovědět
#4
No na to odpoledne bych život nevsadil, ale ráno a večer určitě Smile
Odpovědět
#5
[cas opravdu píše přesnější hodnoty - konkrétně: Ráno, Den, Večer, Noc.. Zcela přesný čas lze ve hře získat použitím vyrobitelných Hodin.
Nyní mi hodiny např. píšou "Stmívá se. Luna: 4:57" (a [cas píše Večer).
Každopádně Den a Noc prostě vrací nejčastěji, takže nejspíš se ti zatím jen "nepoštěstilo".. Smile

Na úpravy takových příkazů každopádně není nutný Geo, složitější věci může dělat Whitey a ty jednoduché bych snad zvládl i já. V úvahu připadá třeba právě to rozdělení Dne na odpoledne a dopoledne nebo něco podobného, pokud by o to byl zájem.. To snad není nic složitého, jen se musí zjistit od kdy do kdy je dopoledne a odpoledne a následně do skript přihodit o danou podmínku navíc.
V zásadě se to může udělat libovolně dopodrobna, pokud bude stále důvod používat hodiny - takže pokud sem někdo napíše časové rozsahy a jejich "názvy", klidně lze zavést i takové detaily jako "časné odpoledne", "pozdní dopoledne", "okolo poledního" atd.
Odpovědět
#6
Aha, tak to se omlouvám za zbytečný topic. Tohle jsem nikdy nezaregistroval. Přišlo mi, že pokaždé kdy jsem použil [cas, tak to psalo jen den nebo noc. Rolleyes Každopádně díky za info.

To Stig: Možná bych to mohl udělat - uvidím, jak budu mít čas. Už takhle sklouzávám u Quendë, i přes mou nízkou aktivitu.
Odpovědět
#7
Myslím, že tak jako tak je to dost možná poznámka na místě, protože Den sám o sobě trvá tuším déle než Ráno + Večer + Noc dohromady.. Biggrin Tudíž bližší upřesnění Dne alespoň na úrovni odpol/dopol nemusí být nutně na škodu.
Odpovědět
#8
Halli napsal(a):To Stig: Možná bych to mohl udělat - uvidím, jak budu mít čas. Už takhle sklouzávám u Quendë, i přes mou nízkou aktivitu.
To je v pohodě, asi to pak najdu (event. rovnou upravím) rychleji přímo ve skriptech, než laborovat s kalendářem na fóru nebo něco vymýšlet.. Smile

Herní čtyřden v číslech - 6 hodin (0:0-5:59):

Ráno: 1:00 - 1:14 (hodin = 1 AND minut < 15)
Večer: 4:45 - 4:59 (hodin = 4 AND minut >= 45)
Noc: 5:00 - 0:59 (hodin >= 5 OR hodin = 0)

=> Den: 1:15 - 4:44
Pravé poledne by pak vycházelo na 3:00.
Mám podle toho přidělat do příkazu [cas odlišení Dne na Odpoledne a Dopoledne (třeba do závorky za Den)? Event. stačí souhlas s tímto přísp., kouknu se sem později jestli o to někdo má zájem.. Smile
Odpovědět
#9
Když už jsme u toho rozdělení času a dne Biggrin Nešlo by udělat, aby v létě byly delší dny a kratší noci a v zimě naopak? Ono to vypadá trošku podivně jak i v zimě jsou mnohem delší dny než noci Biggrin .. Ostatně předpokladam, že když se střídají 4 roční období, tak to s delkami dnů a nocí bude obdobné jako v realitě. Biggrin
Hraju proto, abych si dokazoval, jak velký organ jsem.
Odpovědět
#10
(13.03.2014 v 00:48)Gheed napsal(a): Když už jsme u toho rozdělení času a dne Biggrin Nešlo by udělat, aby v létě byly delší dny a kratší noci a v zimě naopak? Ono to vypadá trošku podivně jak i v zimě jsou mnohem delší dny než noci Biggrin .. Ostatně předpokladam, že když se střídají 4 roční období, tak to s delkami dnů a nocí bude obdobné jako v realitě. Biggrin

*zakašlal*
Hraju proto, abych si dokazoval, jak velký organ jsem.
Odpovědět
#11
*chrhlá* Návrh *chrchlá*
Kód:
LÉTO (tak to funguje aktuálně, stále a neměnně)
Ráno: 1:00 - 1:14
Večer: 4:45 - 4:59
Noc: 5:00 - 0:59
=> Den: 1:15 - 4:44
(Svetlo: 1:00 - 4:44 [3:45])
(Tma: 4:45 - 0:59 [2:15])

ZIMA
Ráno: 1:00 - 1:14
Večer: 3:15 - 3:29
Noc: 3:30 - 0:59
=> Den: 1:15 - 3:14
(Svetlo: 1:00 - 3:14 [2:15])
(Tma: 3:15 - 0:59 [3:45])

JARO
Ráno: 1:00 - 1:14
Večer: 4:15 - 4:29
Noc: 4:30 - 0:59
=> Den: 1:15 - 4:14
(Svetlo: 1:00 - 4:14 [3:15])
(Tma: 4:15 - 0:59 [2:45])

PODZIM
Ráno: 1:00 - 1:14
Večer: 3:45 - 3:59
Noc: 3:30 - 0:59
=> Den: 1:15 - 3:44
(Svetlo: 1:00 - 3:44 [2:45])
(Tma: 3:45 - 0:59 [3:15])

Každopádně otázka je, zda stačí to takhle časově upravit a zda se pak bude správně stmívat a rozednívat či zda to nenaruší nic jiného.. to už je na testech (předem na lokále, později ve hře) a na hlubší analýze skript.
Můžu zkusit, jestli k tomu nikdo nic nemá.
Odpovědět
#12
http://forum.manawydan.cz/showthread.php...2#pid80532
Odpovědět



Skok na fórum: