Specifická zvěř na specifickém území
#1
Zajímal by mne váš názor na to, aby na určitém území byla jen specifická zvěř. Například, aby na území elfů nebyly jen pouhé laně a jeleni, ale například vzácnější druhy laní a jelenů, které by se vyskytovali například pouze na elfím území. Ale nemusí jít pouze o elfy a jejich "rasová" zvířata.. ale taky, že papouška najdete jen v pralese a ne někde před Isharem. Tohle jsou příklady, co mě napadly. Pokud by o tom byl zájem, tak bych rád tento topic měl pro návrhy, co by kde mělo/mohlo být a co by kde naopak nemělo být. Myslím, že by to znatelně zpříjemnilo chození po světě a taky by to například mohlo v pozdější fázi ovlivnit návody na (rasové)předměty - některé suroviny by bylo možné získat právě z těchto zvířat.
Odpovědět
#2
Já jsem rozhodně pro, stejně tak pro odlišné regiony pro stopování. O tohle už tu kdysi byla snaha kolem Isharu, ovšem tehdy mi přišlo, že orkové se cítili být dotčeni, že už kolem sebe nemají dvě tlupy medvědů, tři smečky vlků a pět stát laní, na které měli tak super questy, takže se jim to zase navrátilo.
Když potkáte člověka, který tvrdí, že ví všechno nejlépe, věřte mu... kdo jiný by to měl vědět lépe, než on sám.
Odpovědět
#3
Jsem taky pro. Když budou konkrétní návrhy, bude šance to realizovat. Bez nich by se na to musel jeden člověk zaměřit, protože tenhle typ revizí bývá poměrně časově náročný.
Můžu kdyžtak i přidělat do analyze příkazu možnost výpisu bylinkaření a stopování. Výpis spawnerů a toho co spawnují už v analyze příkazu existuje, je možnost to spustit pro celou mapu nebo pro jeden konkrétní region.
Odpovědět
#4
Určitě jsem pro. Ale spíš než "uzemí elfů, orků, lidí" bych to viděl na oblasti na mapě. Aby na západním (Isharském) pobřeží byli jiné druhy srnek než na západním, stejně tak vlci, medvědi atd. Stačil by jen jiný odstín a malinkojiné staty a už by to bylo zajímavěší než najít všechno všude nehledě na region.
O specifických oblastech jako les/Jungle ani nemluvím.
Např. v Isharské západní oblasti by byla tradiční šelma vlk a medvěd, naopak na východě by to byly kočkovité šelmy vzhledem k volnějšímu prostoru a jungli.
- To že mě nevidíš neznamená že tu nejsem -
Odpovědět
#5
Myslím, že by se právě mělo začít tím větším územím a pak přejít k těm menším územím. Podle mě by prozatím stačilo jednotlivé druhy zvěře odlišit vzhledově a možná i trochu statově/skillově.. například menší dmg, ale o to víc života atp. Já osobně jsem si už nachystal takový seznam zvířat, která by se mohla nacházet na jihu, jihovýchodě - elfí území.

Takže bych navrhoval takovýto plán prozatím na větší území (pak bychom přešli k menším celkům):
Citace:1) Zkontrolovat, která zvířata se kde spawnují a v jakém počtu. Následně udělat revizi spawnů, aby to nikde nebylo přeplácené a aby nikde nebyla až příliš velká koncentrace zvěře. A také najít a eliminovat nelogické spawny, příklad - V Isharu se spawnuje 20 papoušků.
2) Podat návrhy na nová zvířata. Myslím si, že by bylo lepší předložit nějaký menší seznam pro jednotlivá území, než naplácat jen tak do větru 20 druhů zvířat, aby se to pak někde pospawnovalo.
3/4) Vymyslet loot z těchto zvířat? - Prozatím by to mohlo sloužit ke skladování zásob.. a nebo je tu druhá možnost, nahodit loot, až to bude celé kompletní.
4/3) Naspawnovat nové druhy zvířat a ještě jednou provést bod 1).
5?) Jedinečné suroviny z těchto zvířat pro jedinečné rasové výrobky? Mně osobně se líbí i ta možnost, že pokud hráč stáhne nějakou stříbrnou lišku u elfů, tak sice bude mít kůži ze stříbrné lišky.. ale bude se mu počítat jako běžná kůže a nebude z ní tak moc vyrobit dejme tomu (příklad!) elfí kožené brnění, ale pouze normální kožené brnění. - nevím, jestli by to šlo nějak realizovat tímto způsobem?

Po celou dobu by tento topic sloužil pro feedback, případné upravování již hotových revizí a také pro veřejnou komunikaci na tohle téma. Aneb - co nebude vyřčeno v tomto topicu, jakoby neplatilo. Já osobně si zaměřím na území elfů a blízkého okolí. Chci poprosit všechny hráče, co mají zájem se na tomto podílet, aby se ozvali zde - to samé platí i pro GM. Smile
Jak jsem pochopil, zájem o to je.
Odpovědět
#6
jo tohle by tu bylo celkem potřeba, zatím jediné co je tu specifické jsou Lední medvědi na severu Biggrin, v džungli východně od Eldamaru třeba vůbec nejsou gorily,pumy, leopardi apod. naopak jsou tám králíci,veverky a jiné potvory co se tam nehodí, papoušky tu ani nemáme ne? Smile
Odpovědět
#7
Neměla by se ta vzácnější zvířata spíš stopovat, než spawnovat?
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#8
Ono nejde ani tak o vzácnost jako spíš o jednotlivé druhy, které žijí pouze na určitých územích, kde mají vhodné životní podmínky. Například jak řekl Thanis to s těmi ledními medvědy. Ale tak nebo onak by se mohly vytvořit i vzácné druhy, které by bylo možné stopovat právě na specifickém území. Smile
Odpovědět
#9
Tady jde asi, Whitey, spíš o to, že liška, žijící na trvale zasněženém území, bude mít srst bílou, zatímco liška žijící v mírném podnebí bude mít srst rezavou. Nejde tedy o vzácný druh lišky, ale o určitou rozmanitost co se prostředí týká. Nebo alespoň takhle jsem to pochopil já, jestli se tu jedná o vzácné zrzavé vráně žijící v Goren-Zarských stokách, tak se omlouvám.
Když potkáte člověka, který tvrdí, že ví všechno nejlépe, věřte mu... kdo jiný by to měl vědět lépe, než on sám.
Odpovědět
#10
Taky bych se na položku "vzácné zvíře" zatím vyprdnul a v prvé řadě udělal specifická zvířata pro dané oblasti.

Loot ze zvířat by měl být konkrétní - stáhnu ledního medvěda = mám kožešinu z ledního medvěda ne Velkou kožešinu obecně z jakýhokoli medvěda. Tím narážím na plán (se kterým plně souhlasím) zaměnitelnost surovin ve výrobě. Použiju na kožešinový plášť kožešinu z ledního medvěda? ok budu mít plášť bílé barvy. Použiju dubový prkna na sud? budu mít dubový sud (s větší odolností?).

Určitě bych se na to díval z celkového pohledu a nedělal jen jednu oblast. Podíval bych se na mapu, hmm na západním pobřeží bude tenhle druh vysoké zvěře, na východě bude třeba (menší) slabší, ale rychlejší vysoká, na severu bude něco jako Sob. Takhle porovnat všechny druhy co existujou s podmínkou logického výskytu. V Jungli nebude hnědý medvěd, ale jeho menší příbuzný, černý medvěd, na severu bude na sěžných pláních lední medvěd, atd.
- To že mě nevidíš neznamená že tu nejsem -
Odpovědět
#11
jo moc pěkné návrhy Smile
neudělalo by se i více druhů kůží? (zelená-aligátor,modrá-šedí vlci, apod) tyto kůže by měly právě různé barvy a možná i vlastnosti (například ochranu proti různým elementům.....třeba zelená by byla odolnější a chránila by lépe před jedem...modrá před chladem....tak by se mohly tvořit sety brnění apod.
Odpovědět
#12
S těma barvama bych byl opatrnej, v rámci toho jakou barvu má zvíře. Aby to tu nebylo barevný jako v cirkuse Smile
- To že mě nevidíš neznamená že tu nejsem -
Odpovědět
#13
Hlavně než se zavedou odlišné materiály do výroby, tak nejspíš ještě uplyne spousta času, takže já bych se pro začátek držel té odlišnosti fauny po mapě, loot ze zvířat se pak dá nastavit celkem snadno v bestiáři, pokud se nepletu.
Když potkáte člověka, který tvrdí, že ví všechno nejlépe, věřte mu... kdo jiný by to měl vědět lépe, než on sám.
Odpovědět
#14
Materiály bohužel stojí na mé neschopnosti vyplňovat jakékoliv tabulky.
Pokud by se toho chtěl někdo ujmout, poskytnu mu podklady.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#15
Něco z těch materiálu už jsem kdysi rozpracoval (kovy), bylo to dělaný (výpočtama) podle fyzikálních vlastností známých kovů. Určitě ty podklady někam nahoď, ať už interně, nebo veřejně.. Smile

Jinak co se výskytu týče, udělal bych to tak, že se prostě vezme "obrázek" s terénem, jeden z těch, z kterých se generuje mapa, upraví se a následně se v něm prostě udělaj ty specifický oblasti. Loot a Carving taky považuju až za druhotnej problém.
Odpovědět
#16
Jako moc pěkná myšlenka, pokud mi někdy zbyde volná chvíle určitě zkusím nějaké návrhy dát dokupy...
Jinak co se týče materiálů, jo byli by pěkný, ale...Takové info pro Pietra, je rozdíl mezi kůží a kožešinou, kůže má v zásadě vždy velmi podobnou barvu. A co se týče kožešin, podle mě by stálo za úvahu to toho zařadit občas i jiné vlasnosti a podle toho různé výrobky...
Což mě vede k tomu, o čem jsem nedávno uvažoval a co teď zmínil Whitey, aneb vzácná zvířata a fakt, že by do budoucna vůbec nebylo špatné, aby tu luxusní kožešinové výrobky nestáli ani tak na tom, že je to koežšina z medvěda (tu si na sebe spíš obleče samotný lovec), ale spíš z 20 hranostajů, co lovec obtížně vystopuje a pak za drahá peníze prodá, aby si tím král olemoval rouchoSmile
Napadáš lidi od vidění a pak fnukáš na fóru. PŘIJMI ZODPOVĚDNOST ZA SVÉ ČINY! Kňouro.
Odpovědět
#17
Whitey, jestli dodáš podklady, myslím, že by se nad tím pár chytrých hlaviček (včetně Ilicia, takže případné následné obstrukce z jeho strany by se eliminovaly (sorry Illicie Biggrin)) mohlo zamyslet a třeba by se něco vykoumalo, třeba ne, ale jistá šance by tu byla. Tákže: Sem s nimi.
Když potkáte člověka, který tvrdí, že ví všechno nejlépe, věřte mu... kdo jiný by to měl vědět lépe, než on sám.
Odpovědět
#18
Myšlienka sa mi páči a je čiastočne implementovaná = byliny z podtemna.

Nejaké základné delenie:

a) Všeobecne rozšírený druh:
Takéto zvieratá najdete skoro všade. Niektoré sa tak vyskytujú skoro všade. Typickým predstavitelom by mohol byť vrabec.

b) Rozšírenie na základe podnebného pásma.
"Ladové" poddruhy nájdete len tam kde je aspoň 10 mesiacov chlad. V takejto variante sa vyskytujú medvede, líšky, vlci, sovy, drobné hlodavce ako svišť a veverička. Niektoré majú zimnú srsť po celý rok, iné menia farby podla obdobia.

Tajga - medvede, vlci, veveričky majú "bežnú" farbu. Súčastné delenie medvedov na MW je dostatočné (hnedý, čierny, kodiak). Až v tejto oblasti sa vyskytujú malé plazy a hady (vretenica, užovka) a obojžívelníky (mloci, žaby). Môžete nájsť aj "horské" varianty tigrov a mačkovitých šeliem avšak velmi vzácne. Nájdete tu vrany sovy, orlov, vysokú zver a tak...

Mierne pásmo:
Lesy a horské oblasti majú faunu velmi podobnú ako tajga. Môžete ale stretnúť menej vlkov a nejaké divoké mačky. Vzácne rysa. Ešte tu nájdete dravcov ako orol alebo sova a vysokú.

Mestá majú ako typického obyvatela domáce zvieratá - psi, mačky. Dalej zvieratá žijúce v mestskom prostredí - holuby, krysy, myši.

Väčšina vtáctva migruje týmto pásmom. Vrany, vrabce, a podobne, okrem toho je možné v okolí ludských miest nájsť zdivočelé varianty domácich zvierat (mačky, psy) alebo naopak divokých predkov domácich zvierat (prasa, zubor, divoká sliepka).

Subtropické pásmo:
Na vlkov, alebo medvedom môžete naraziť len na horách. V otvorenej krajine prevláda možno tak kojot a menšie mačkovité šelmy ako puma. Na juhu nájdete v zime vtáctvo ktoré od nás odlieta. Vysoká sa tu už ale nevyskytuje, avšak divoké kone alebo lamy áno.

Tropické pásmo:
Velké a tradične jedovaté plazy a hady, krokodíly. Väčšie druhy obojživelníkov. Väčšia pestrosť vtáctva, netopiere (nie nežijú len v jaskyniach), opice, ludoopi a orangutani zvlášt.

Pobrežné oblasti:
Pridajte čajku (racek) od tajgy až po subtropické pásmo.

Dalej sú ešte podzemné a púštne varianty niektorých živočíchov. Hlavne plazy a hady, škorpiony, a pavúky.

Endemity:
Živočíchy žijúce len v jednej oblasti. Obvykle je to ostrov alebo iná prírodne uzavretá oblast, prípadne záhrada čínskeho cisára.

Podzemie
V tomto smere sa Podtemno aj Goren-zar môžu od ostatných lokalít líšiť. V podzemí žijú hlavne netopiere, pavúci, ale vo výrazne menšej miere než by sa dalo čakať v dungeone.

V norách je možné nájsť spiace medvede počas zimného spánku.

Podzemie okrem toho vplýva na zrak - väčšina bytostí čo tam žije dlhodobo vývojom oslepne.

Pod zemou určite nenájdete zvieratá čo behajú po volných pláňach (oclock, kôň ani lama) alebo po stromoch (orangután, veverička) a žiadne vtáctvo.

Do toho celého môžeme napasovať fantasy zverimex z UO.

Krokodíl, jašteričí ludia, yuan-ti - nemajú radi zimu.
Zombies - nemajú radi teplo - privela hmyzu a rýchlejší rozklad. Preto sa dajú nájsť v jaskyniach alebo "volne" na severe. V južnejších oblastiach zombiu nenájdete - skôr kostry (ak je vlhko a teplo) a múmie (ak je teplo a sucho).
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
Odpovědět
#19
Ramgardský prales: dosaavadní zvěř nahrazena tropickou zvěří: Gorila,Leopard,Puma - obecně je teď prales nebezpečnější jelikož pumy a leopardi utočí.
Odpovědět
#20
Na prales se podívám Smile dík za výpomoc - do budoucna s Tebou počítám.. do konce víkendu podám taky svůj pracovní plán a konečně něco udělám.
Odpovědět



Skok na fórum: