Specifická zvěř na specifickém území
#21
Já bych možná trochu zredukoval počet leopardů a pum v lese. Thanis sice říkal, že už ho redukoval, ale stále si myslím, že jich je tam přespříliš. V žádném lese nenajdete tak početné skupinky predátorů. Vešel jsem jen na samotný okraj a měl jsem problémy se odtamtud vůbec dostat, když se jich na mě vrhlo sedm najednou. Už jen v reálném světě bych chtěl vidět, jak se takové množství šelem uživí a čím. Gorilama? Těch neagresivních by mělo být vždy víc. Ano, je spousta lidí, co by rádi všude bojovali, ale jsou i tací, kteří ne.
Odpovědět
#22
ono je taky potíž tom že spawner neumí nějak nastavit rozestupy proto se někde objeví i větší skupinka a jinde je zas prázdno ještě je zredukuju a přidal bych nějáké neagresivní, budu rád když dáte návrhy.
Odpovědět
#23
Jedině vyměnit jeden spawner s maxidosahem za více spawnerů...
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#24
ono je po celem pralese několik spawneru u každýho jsem dal Range 90, jinak teda znova jsem snížil počet NPC
Odpovědět
#25
Já vím, že se to asi nastavuje blbě a chápu, že se to musí ozkoušet. Smile Zkusím promyslet nějaké návrhy na další druhy zvířat, ať jen nekomentuju a s ničím nepřispěju. Většinou to jsou asi primáti a ptactvo, potkat hada asi taky nebude moc složité, savci, co jsem četl, spíš menšího vzrůstu, jako tapíři a lenochodi...
Odpovědět
#26
Exotický ptactvo (Tupoun), spousta hadů a hmyzu (např. mravenci apod.), žáby a různý obojživelníci, netopýři (pokud maj kam zalejzat), různý opice a opičky a malý savci, kajmani, různí plazi (bazilišek apod.) a ještěři (+ bažinní skřítci), vysoká zvěř v podobě různejch rohatejch potvor apod., housenky, stonožky atd. Takovýhle džunglovitý prostředí bývaj nejbohatší ekosystémy (na jednom stromu toho pomalu žije víc než jinde na kilometru), tak píšu jen to, co je pro nás nejspíš relevantní. Tuším, že taky v bestiáři máme pár "non-RL podivností", který se do džungle vcelku hoděj, otázka je jejich nastavení (můžete testnout a dát vědět).. myslím, že jsou to vcelku nevyužitá monstra, jen si je najít, naházet do spawnerů a poladit.
Odpovědět
#27
jo díval jsem se, uvažoval jsem o Obřím hadovi ale zas má je silny jed, dám možná Anakondy, hodně potvor třeba i ten Leopard jsou nezrevidované a hlavně většina jsou agresivní NPC a já zas nechci aby to byla pro hráče procházka smrtí, dám tam ještě ty ropuchy ty agresivní nejsou
Odpovědět
#28
Leccos se dá třeba různě "ošulit"/vymyslet z neagresivních monster.. Přejmenovat, přebarvit.. Třeba z fretky jinej malej savec, z laně/jelena něco exotičtějšího, to samý i s ptákama apod... Něco z toho se dá tuším udělat i čistě přes spawner, jméno a barva by přes něj mělo jít nastavit.
EDIT:
Třeba tahle stránka.. je sice pro děcka, ale pro naše účely docela dobrá.. Biggrin Žádné zbytečné řeči o biodiverzitě a mikroklimatu a prakticky pro každej terén tam nějaký monstra už máme.
http://www.enchantedlearning.com/biomes/
Odpovědět
#29
jen ať tu je uzemí,kde když někdo vleze ať na něj skáčou nebezpeční tvorové (pravá džungle) Smile a na konci ať je třeba v jeskynce truhlička s odměnou když to někdo přežije (nebo skupina)
Odpovědět
#30
Pietro, tomu bych se chtěl právě vyhnout. Dungy jsou tu na každém kroku a vše se poslední dobou ladí pro dungaře, ale skutečný svět o něčem takovém není. Tohle má být RP svět, tedy svět reálného vzhledu. Ne dung, ve kterém je spousta divokých nebezpečných zvířat, které na konci budou hlídat nesmyslně ukrytou truhličku s pokladem. Ano, je sice logické, že každá druhá opice má potřebu hlídat v džungli truhlu s magickým mečem, ale i tak...
Odpovědět
#31
Ano,tohle neni dung...ale to neznamena,ze dzungle neni nebezpecna Wink dzungle neni na romanticke prochazky...
Odpovědět
#32
O to mi taky nejde, kdybych chtěl romantickou procházku, půjdu asi taky jinam. Ale nacpat tam všude nebezpečné zvířata jen, aby sis mohl zabojovat a na konec truhličku taky není úplně košér. Džungle může být nebezpečná, ale jsou i výpravy, co prolezou džungli napříč a nepotkají víc, než pár opic.
Odpovědět
#33
2Pietro: Ale taky na tebe hned všechno nezaútočí. Možná tě to překvapí, ale většina zvěře napadne člověka, až když se cítí v bezprostředním ohrožení. Oni taky nestojí o to nasazovat krk, když jsou nažraní a můžou se v klidu někde povalovat. Navíc s jejich vyvinutými smysly se lidem vědomě vyhnou. Taky nechápu, kde by se v džungli vzala nějaká truhlička s penězi nebo něčím jiným.

IMO nebezpečí džungle především spočívá v malých tvorech a rostlinách, kteří se přizpůsobili podmínkám, výskytu predátorů a "kompetice" - extrémně jedovaté malé žabky, miliony druhů různého hmyzu, hadi, pavouci - prostě tvorové, kterých si člověk všimne často až příliš pozdě (jejich velikost, maskování a jejich oblíbené predátorské pozice a triky na jejich přirozenou kořist - had opět však zaútočí jen v ohrožení). Podle mě nejvyšší pravděpodobnost otravy je u rostlin (popálení při otěru nebo konzumace neznámých plodin a částí rostlin - kdo by tohle dělal?). Existují extrémně jedovaté kopřivy, které dokáží zabít psa, dospělého člověka či koně (australská Dendrocnide moroides - není to žádný prcek).
Odpovědět
#34
Jako tak nějak, nevím ale zrovna co se týče predátorů, džungly za nějak extrémně nebezpečnou nepovažuji. Potíž je spíš hmyz, nějací jedovatí hadi, k tomu složitý pohyb a obtížná orientace, eventuelně prostě schopnost člověka, co není na džungli zvyklý sehnat potravu...Potíž je, že ve hře se tohle takřka nedá zohlednitAngry
Ale jako mluvit o "pravé džungly" ve smyslu, že je tam má být hustota šelem zhruba 5 jaguárů na ar, mi přijde nesmysl. S tím že tyhle šelmy tam nejspíše pomřou hlady, protože zrovna v džungly moc velkých býložravců nežije, tudíž je tam málo potravy i pro velké šelmy.
Napadáš lidi od vidění a pak fnukáš na fóru. PŘIJMI ZODPOVĚDNOST ZA SVÉ ČINY! Kňouro.
Odpovědět
#35
Nevím, jestli jste pochopili zcela správně moji myšlenku.. nechci po světě dávat truhličky s pokladem a okolo tucet bodyguardů právě toho typu ve kterém jsou zrovna regionu. Chtěl bych postupně tvořit svět, ve kterém když budete procházet danou oblastí, tak tam budou specifická zvířata právě pro danou oblast. Nejde mi jen o to, tam naházet nový nebezpečný NPCčka s truhličkama, aby se mohl chodit harvit někam jinam. Pokud to vidíte takhle, tak je lepší rovnou udělat dungeon v té oblasti.

Díky za Stigův příspěvek, přesně popisuje můj záměr s rozmanitostí.
(26.05.2014 v 21:54)Stig napsal(a): http://www.enchantedlearning.com/biomes/

Možná by nebylo od věci se taky poradit, než tam naházet tucet nebezpečných npc vedle sebe.
Thanis napsal(a):jo díval jsem se, uvažoval jsem o Obřím hadovi ale zas má je silny jed, dám možná Anakondy, hodně potvor třeba i ten Leopard jsou nezrevidované a hlavně většina jsou agresivní NPC a já zas nechci aby to byla pro hráče procházka smrtí, dám tam ještě ty ropuchy ty agresivní nejsou
Odpovědět
#36
Tak znovu upraveno: Ubral jsem pum,leopardu a goril, přidány nově Anakondy,obří žáby,ropuchy,tupouni,obří hadi, krokodýli,ostnatec.
Ještě přidým živé šlahouny.
Jinak včera jsem testoval Baziliška, je to pěkná potvůrka jen ji chybí perky, dal bych mu Bojové 3.
Odpovědět
#37
Dobre uz mlcim...jste hrozni jak hned prehaniteBiggrin
proste jsem si na eventu vsiml takove jeskyne na konci dzungle,tak me to napadlo...to je jen moje obhajoba,at si nemyslite,ze vsude vidim truhlicky...peace
abych taky prispel: podel dlouhych rek by se mohli vyskytovat nejaci vodni zivocichove (zelvy,zabky) nejaci slabi hadi...uzovka apod Smile
Odpovědět
#38
Tupouna bych třeba viděl vyloženě jen pro pralesní oblasti a zrušil bych mu tu agresivitu aby tam nebyl samej agresivní šmejd Smile
- To že mě nevidíš neznamená že tu nejsem -
Odpovědět
#39
Takže změny do Bestiáře budou:
- Tupoun - útočí jen v obraně (neagresivní)
- Bazilišek - přidat perky Bojové 3

Když vás napadne něco dalšího, tak se to pak udělá najednou a hodí se respawn.

Jinak ono taky velkou část toho území tvoří bažina/slatiniště nebo jak to nazvat, takže se to může nějak rozumně nakombinovat..
Ono by ani těch větších savců nemuselo být málo, ale většina z toho jsou tak exotický, že by se pro to ani nenašla animace. Sad
Odpovědět
#40
Bazilišek zrevidován (bylo nekompletní nastavení), Tupoun upraven, přidáno NPC Papoušek (mladší brácha Tupouna, s vlastní animací a tělem).
Odpovědět



Skok na fórum: