Manawydan
(19.05.2017 v 14:36)Nevrin napsal(a): Je skutečně tím hlavním problémem pouze neuspokojivá aktivita GM? Podle mě tu existuje obrovská rezerva v tom, jak hráči samotní využívají svoje možnosti ve hře. Je strašně málo eventů, které by jako otevřené pořádali hráči pro ostatní hráče. Přitom je toho tolik, co můžeme dělat i bez asistence GM. Akce k příležitosti otevření hospody, která tu nedávno proběhla budiž příkladem. Turnaje, které se sporadicky pořádají u orků. Můj letmý pokus s pořádáním pravidelných trhů... Pokud se zamyslíte, určitě přijdete na spoustu nápadů.

Tak jako mají GMka moc inspirovat k činnosti hráče, mají hráči opačně moc inspirovat k činnosti GMka.
No vida, dobrá myšlenka, když jsem tohle psal já, bylo mi vždycky vyčiněno, tak jsem rád, že někdo se na to dívá i z té druhé strany podobně.

(19.05.2017 v 14:36)Nevrin napsal(a): Jedním z epických momentů Manawydanu bylo, když Bratrstvo a spol. s orky překazilo akci, kterou vedl u pevnosti ve skalách za Cypronou Poutník s postavou Kristiána. Poutník do toho vložil spoustu úsilí, které dorovnala stejnou měrou strana, kterou vedl Segoves. Do všeho se zapojilo na manawydanské poměry nebývalé množství lidí na obou stranách. Byla jen obrovská a, podle mého, ne nevyhnutelná škoda, že se nedomyslelo, jak Poutníka za jeho díl práce v tom celém kompenzovat a udržet ve hře.
Je hrozně těžký někoho kompenzovat v momentě, kdy se tu brečí, že "odměny dostali jen vyvolení, GMka by vůbec neměli hrát, Poutník měl bílýho koně a to dokonce dvakrát - support"... Btw. zrovna tohle je naprosto ilustrativní případ toho, jak se to má s tím (ne)supportem, když ani pouhá informace o Bratrstvácké akci předem neleaknula, třebaže mohla (údajný střet zájmů).
Jinými slovy - já jsem radši zvolil cestu se nevměšovat a vyhnout se jakémukoliv podezření ze supportu. Těch konstrukcí a nařčení je nicméně dost i tak (jedno navíc by mě nezabilo, že Smile ), takže nejspíš to byla chyba, snad by to stálo za to, druhá věc je, jestli by to něco změnilo.
A mimochodem, taky to pokládám za jeden z nejlepších MW momentů, zlaté časy.
Odpovědět
Joo to byly časy, Bratsrtvo vs Orci, Cyprona, Ishar, Saara, Drowové...to už nikdy nebude, kdy se hráči dokázali bavit mezi sebou. Já absolutně nechápu tyhle názory, kde se snažíte vše házet na questaře, ta hra nemá být udržitelná questařem, který bude mluvit za npcčka někde v hospodě, jasně přijemné zpestření, ale hráči se musí dokázat zabavit sami a to jim musí umožnit herní systém, pokud neumožní chybu bych hledal tam.
It's good to be bad.
Karlos Strench - Elf, hraničář
Odpovědět
(22.05.2017 v 18:22)Kara napsal(a): Joo to byly časy, Bratsrtvo vs Orci, Cyprona, Ishar, Saara, Drowové...to už nikdy nebude, kdy se hráči dokázali bavit mezi sebou. Já absolutně nechápu tyhle názory, kde se snažíte vše házet na questaře, ta hra nemá být udržitelná questařem, který bude mluvit za npcčka někde v hospodě, jasně přijemné zpestření, ale hráči se musí dokázat zabavit sami a to jim musí umožnit herní systém, pokud neumožní chybu bych hledal tam.

V pořádku, tak ať se questaři plně věnují questům. Smile
Koukám, že Rewan od toho raději dává ruce pryč. Smile No, je to furt ten stejný člověk jak ve hře, tak na fórku... Tak čemu se divím.
Berroson-Bojovník, správce kasáren - Bratrstvo
Dobrt Sejlka-Farmář, kuchař Cech Mistr - Řemeslníci Cyprony
Odpovědět
Nějak nevím o co se tu teď snažíš ale klidně v tom pokračuj Smile
Pokud jde o questy... Jak jsem psal vyšetřování krádeže v bance stále pokračuje... Teď je to dokonce ve fázi kdy je v base jeden z podezřelých... A světe div se - je to hráč...
Odpovědět
Snažím se z tebe dostat zpětnou reakci Smile A né aby si napsal to, co si tu už psal, tak třeba tě něco napadne když si to přečteš ještě jednou Smile
>>>>>>No, co se týká odměn za tvé questy ke mě informace už přišla jak to zhruba vypadalo Smile
Komunikace s hráči občas proběhne Biggrin No, asi si vybíráš nějaké dané členy.
A že já se o to nezajímám? Rewane... Kdyby si o čemkoliv informoval, tak se zajímám až až. Ale jelikož nejsi vůbec schopný dát včas vědět tak jak se mám o tom dozvědět? Jakto, že to má zajímavou dohru u některých hráčů když jsem tam byl stejně jak oni, nějak to ke mě asi nedošlo, nebo to bylo úmyslné ? Smile
O každém větším questu by si měl informovat dopředu, a v lepším případě dát hlasování jaký den je nejlepší aby se mohlo zúčastnit co nejvíce lidí. Ale to se u tebe asi nedočkám. Už i Stig, který má práce s MW nad hlavu se zapojuje do hry s hráči.
BTW: všechno si klidně nečti, jen tím ukazuješ jaký máš o to zájem Smile <<<<<<

Světe div se- když si k tomu vybereš daného hráče, ano, bohužel já ho vybrat nemůžu Smile Stejně tak jako si vybereš ostatní hráče kteří budou v questu pokračovat, taky bych rád pokračoval KDYBY SE TO KE MĚ NĚJAK DOSTALO :*


Trošku mimo mísu:
Těším se až budeš mít quest který se nebude motat kolem Isharu Smile
Berroson-Bojovník, správce kasáren - Bratrstvo
Dobrt Sejlka-Farmář, kuchař Cech Mistr - Řemeslníci Cyprony
Odpovědět
Ok... Dík za shrnutí...
O veřejných q informuju... Některé typy questů ale prostě nejdou nahlásit dopředu... Proto si vybírám časy kdy je ve hře víc lidí ale vždy počítám i s variantou že se hráči nechytí na návnadu
... Na ostatní části komentu mi tak nějak nestojí za to odpovídat bo jen rýpeš ... Jen zopakuji shrnutí jiných lidí co ti odpověděli přede mnou : projev iniciativu
Odpovědět
Jo, máš pravdu je to rýpání, chci dozvědět proč jsou tedy zapojeni jak ty říkáš hráči, když mám o to zájem taky, a nikde jsem se k tomu ani nemohl dostat Smile
Berroson-Bojovník, správce kasáren - Bratrstvo
Dobrt Sejlka-Farmář, kuchař Cech Mistr - Řemeslníci Cyprony
Odpovědět
Myslíš jako třeba ten quest s přepadenou hlídkou, ze kterého jsi v půlce odjel? Od něj se všechno odvíjelo. Obrana Isharu, která byla na foru ohlášená, bylo pokračování questu. Zapojilo se do něj dost lidí. Jen ty ses k němu nemohl dostat.
Odpovědět
Jen něco ode mě k tomu eventu kdy se branil Ishar. Ten event byl podle mě naprosto špatně koordinovany, Rewan sice skrz world všude hlasil, že je Ishar napadeny u armády, nicméně kam měli hráči jít nebo co měli dělat to už nijak neřešil, ani skrz RP vojáku. Pak to dopadlo tak, že po Isharu zmateně pobihalo několik hráčů, kteří vubec netušili kde se co děje a kde se bojuje.
Denetrius Aho - Radní Svobodných, Válečník
Drsnej Jakšmirgl - Vévoda ze Šmirglu, Vynálezce Pepřového Cvelfa a Gnomí haxny na česneku, ale hlavně Farmář
Spiritea - Knihovnice a opatrovnice Arcana, Bardka
Odpovědět
(23.05.2017 v 15:15)Thortogily napsal(a): Jen něco ode mě k tomu eventu kdy se branil Ishar. Ten event byl podle mě naprosto špatně koordinovany, Rewan sice skrz world všude hlasil, že je Ishar napadeny u armády, nicméně kam měli hráči jít nebo co měli dělat to už nijak neřešil, ani skrz RP vojáku. Pak to dopadlo tak, že po Isharu zmateně pobihalo několik hráčů, kteří vubec netušili kde se co děje a kde se bojuje.

Pilgrim: líp bych to asi nedokázal napsat než Thortogily Wink 1)quest s bankou :jak mám něco získat když každý z hráčů litá po isharu sem a tam a ani se neví kde se co má řešit. Hospoda byla zavřená, v baráku armády když jsem šel žádný z npc neodpovídal a hráči taky odešli. 
 2)Co se týče s questem přepadení armády, tak jsem to už vysvětloval, Berroson Ishar nějak moc nemá rád, a už vůbec né armádu. Tak jsem odešel, chtěl jsem se zapojit na druhou stranu abych bojoval proti vám, kteří jste bojovali za Ishar - bez odpovědi. 
A za farmáře tam fakt chodit nebudu... 
3)Co se týkalo toho dalšího questu tak se přiznám že jsem nemohl, byl jsem v Brně. No, nejlepší na tom prý bylo 5.000 expu. Tak jsem prý o nic nepřišel tak asi tak Smile
Nebyl jsem tam, nemůžu hodnotit. Třeba to bylo super propracované. Ale motivace k tomu je někde jinde. Smile
Berroson-Bojovník, správce kasáren - Bratrstvo
Dobrt Sejlka-Farmář, kuchař Cech Mistr - Řemeslníci Cyprony
Odpovědět
Představa, jak na jednom místě napadám Ishar a na dalších pěti místech po celém Isharu reaguju za NPC a navádím další hráče na správné místo a ještě pro každého dalšího hráče improvizuju samostatnou dějovou linku (třeba když se snaží postavit na stranu útočníků), je dost mimo. Rewan je tu relativně nový, takže tím spíš aby to všechno stíhal je totální nesmysl. Co si tak pamatuju, tak před X lety jsem taky nezřídka hledal, kde se zrovna hraje event (v tom lepším případě jsem věděl, že někde v Isharu a/nebo Vilhelmovicích) a nikdo si nestěžoval, že GM nemá čas reagovat na každého individuálně. O tom, že někdo o ničem nevěděl a někdo nedostal za event vůbec nic ani nemluvě.
Z nějaké objektivní faktické kritiky si člověk třeba odnese ponaučení, ale řeči jako "dostali jen něco vyvolení", "nějak to ke mě asi nedošlo, nebo to bylo úmyslné", "tak jsem prý o nic nepřišel", "je to furt ten stejný člověk jak ve hře, tak na fórku" atd. - to je úplně k ničemu, bezcenné kecy s jediným úmyslem. Tohle vážně nepotřebujeme a jediný důsledek může být negativní.
O co lépe a méně konfliktně zní třeba "díky za event, ale možná by příště mohlo být lepší..." nebo "nešlo by prosím..." nebo "já vím, že si asi sotva stíhal, ale kdyby náhodou příště šlo...".
Nebo prostě a jednoduše:
Citace:- předem plánované akce zkus zapisovat do kalendáře
- zkus nás příště líp nasměrovat na místo, kde se hraje
Který z těch způsobů má někoho pouze na*rat a který z těch způsobů povede spíše k zlepšení/změně?

Myslím, že už jsme opět ve fázi, kdy si Rewan musí říkat, že lepší je snad nedělat nic, než číst tohle (ne že bych si myslel, že to ještě čte). Smile Natož pokud někteří ani neskrývají osobní antipatie a zaujatost.
Pak se divte, že nikdo nechce dělat questy a ten kdo se do toho se sebezapřením pustí, tak do dvou měsíců při čtení těchhle komentářů psychicky vyhoří. Wink Hlavně až se i ten poslední questař pod tíhou hejtu půjde předávkovanej práškama oběsit do rybníka, nezapomeňte si postěžovat, že nejsou eventy a že takhle by to teda nešlo. Biggrin
Odpovědět
(24.05.2017 v 01:43)Stig napsal(a): Myslím, že už jsme opět ve fázi, kdy si Rewan musí říkat, že lepší je snad nedělat nic, než číst tohle (ne že bych si myslel, že to ještě čte). Smile Natož pokud někteří ani neskrývají osobní antipatie a zaujatost.

čtu Biggrin...v práci moc zábavy nemám tak aspoň pročítám hejty pro pobavení...jen mi to moc nestojí za odpovědi
questy raději dělám menší pro hráče od kterých nepřichází podobné citové výlevy ale právě jak říkáš-objektivní kritika...jen škoda že nikdo z těch hráčů nedělá zápisky Angry
Odpovědět
Pojede ještě někdy MW prosím ?
Odpovědět
To záleží asi nejvíc na tom, jestli se podaří přesvědčit lidi, kteří s tím dokáží něco udělat, že MW pro ně není v téhle chvíli už jen ztráta drahocenného času. Můžeme udělat leccos. Můžeme oživit alespoň forum. Někteří lidé tu naznačovali, že by byli ochotni přispět finančně na provoz Windows serveru, pokud se LINUX ukazuje jako příliš velká překážka.
Jak říká jedno orčí rčení. "Gugha nagn urár nuguk na urár"
Odpovědět
Otazka je, keby server bezal, akym smerom by sa uberala hra? Neviem, cim ste sa tu minuly rok bavili, ale pri tak malom pocte hracov, aky tu prevaznu cast roka vladol, mi pridu remesla, obchod atd uplne zbytocne.
Keby sa nas tu naslo aspon 5 aktivnych hracov, mohli by sme vytvorit klasicku partu pozostavajucu z tanka, barbara, rangera, maga a knaza. Ale chcelo by to aj aktivne GM, ktoreho by bavilo vytvarat akcie pre tuto partu. A nemam na mysli staticke questy. Tie su prilis casovo narocne a pre 5 hracov podla mna uplna strata casu.

Ale neverim, ze by si tychto 5 hracov spolu s GM naslo pocas tyzdna hoc len jeden vecer cas a chut, stravit tento vecer pri nejakej par hodinovej akcii. A keby aj ano, ostava otazka, ci poplatky za server a vsetka praca okolo neho stoja za tieto 4 vecery za mesiac.
Odpovědět
Já spíš nechápu proč to Bio neřekne narovinu, že na to nemá čas ani naládu to dělat. Na forum evidentně odpovidaji už jen hráči a nikdo z RT.
Denetrius Aho - Radní Svobodných, Válečník
Drsnej Jakšmirgl - Vévoda ze Šmirglu, Vynálezce Pepřového Cvelfa a Gnomí haxny na česneku, ale hlavně Farmář
Spiritea - Knihovnice a opatrovnice Arcana, Bardka
Odpovědět
Ja na to mam chut, ale valim pred sebou ted tolik veci a mam hovno cas, az je mi z toho na bliti. Sorry jako.
Democritus would say about his atomos proposal "I TOLD YOU SO" like 2400 years ago!
Odpovědět
Dík Biosku, že ses ozval. Že si neztratil chuť je alespoň nějaká dobrá zpráva. Jaké kroky tenhle přechod vlastně obnáší? Co máte v téhle chvíli za sebou a co ještě zbývá? Co nehraju na MW, tak mi nějaký volný čas přebývá. Na stará kolena jsem dostal chuť pochopit trochu i tuhle technickou stránku.
Jak říká jedno orčí rčení. "Gugha nagn urár nuguk na urár"
Odpovědět
Server i client jsou napsany v C#.
Oboje jede na plnym .NET Frameworku 4.x, ktery de pustit jenom na winech.
Server jsem zmigroval na .NET Core, ktery je cross-platformni.
Momentalne uz mi server komplet jede, ale nejsou vyresene restarty, ktery jsou specificky tim, ze potrebujes nejaky mechanismus, jak zevnitr serveru pustis sebe sama znova a sebe vypnes.
Chci toho docilit pres docker, ze server dockerizuju. Zkousel uz jsem 2 pristupy pres daemona nebo pres screen command, oboje se mi po asi 3 dnech marnyho snazeni nepodarilo rozjet.
Democritus would say about his atomos proposal "I TOLD YOU SO" like 2400 years ago!
Odpovědět
Já chci taky zpět Manawydan!! i kdybych si měl jen tak expit, či vytvářet RP příběhy a výpravě na gobliny Smile
chybí mi to!

Bio držím palce Smile
Odpovědět



Skok na fórum: