Hlasování: Jste pro?
ANO
60.00%
6 60.00%
NE
40.00%
4 40.00%
Celkem 10 hlas(ů) 100%
* Pro tohle jste hlasoval(a) Vy. [Ukázat výsledky]

Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trpasličí jazyk
#1
Takže sice tu hraji teprve krátce,ale co jsem si všimnul tak např. Elfové mají vlastní ''RP'' mluvu,která je pro ně typická.Takže mě napadlo,po domluvě s Galranem,že tu zveřejním svůj návrh Smile

A to je vlastní jazyk,typický jen pro trpaslíky Smile samozřejmě jen základní věci,aby to nebylo moc komplikované jako je ANOxNE,pozdrav a tak.

Malá ukázka:

Gr'duzk - Dobrý den

Gz'kra't - Nashledanou

O'kej - Dobře, dobrý

Ai - Ano

Nai - Ne

*Uragh* - vyjádření dobré/špatné nálady a stav emoce

Khazad - trpaslíci

Smyslem toho,by mělo být trpaslíky kromě toho,že je každý zaklada hlavně jako kováře nějak odlišit a udělat trochu víc zajimávé pro jiné hráče po stránce RP.

Jinak jsem čerpal odsud zdroje: http://www.kovari.mysteria.cz/slovnik.htm ,žádné kopírování to není.Je to ze shardu Imperial Dawn,který skončil cca před 6 lety a všechny tyhle hráče,co mají ten web jsem znal Smile
Odpovědět
#2
Nápad obecně zní dobře, jen se trochu nemůžu smířit s tím O'kej Smile
Odpovědět
#3
Jenom bych poprosil,pokud někdo dá NE v anketě,tak by mě zájímal důvod.Smile
Odpovědět
#4
Jako jo souhlasím, že dát dokupy nějakou trpasličtinu vůbec není od věci. Ale stejně jako Pilgrimovi mi to o'kej přijde jak pěst na okoSmile
Odpovědět
#5
Tak to už je detail a dá se to nahradit něčím jiným.
Odpovědět
#6
Odstranil jsem prefix [RP]. Takto značte pouze RP témata (occ je v nich zapovězeno), která se následně objeví na webu v novinkách.
Odpovědět
#7
Taky jsem pro a držim palce při rozšiřování slovníku.
- To že mě nevidíš neznamená že tu nejsem -
Odpovědět
#8
Klidně, ale za svoji postavu to bohužel moc dodržovat nebudu. V mojí představě prostě trpaslící mluví jak lidi, jen negramotně (něco jako když čech poslouchá moraváka)
Odpovědět
#9
(11.08.2014 v 22:26)Thortogily napsal(a): Klidně, ale za svoji postavu to bohužel moc dodržovat nebudu. V mojí představě prostě trpaslící mluví jak lidi, jen negramotně (něco jako když čech poslouchá moraváka)

Tak tvoje představa..já to myslím jako celkový návrh,který by byl RP pravidlem pro rasu.Moje představa je totiž celkově úplne opačná a nevím proč by trpaslík měl mluvit negramotně atd,prostě jak přihlouplý imbecil.Spíše naopak např. takový trpasličí kněz nebo mistr kovář co dělá nejlepší zbroje a zbraně je hodně chytrý.

A důvod? Moc velká univerzálnost jako u lidí u kterých si můžeš hrát RP jaké chceš.Rasa jiná než lidi jako Elf/Trp/Ork by měla být o tom,že tvoří dohromady jakousi komunitu a měla by se něčím odlišovat a hrát dohromady + mít svoje DL.Potom možná každý nebude zakládat krafty trpaslíky,jen proto že mají nějaké bonusy,které se ti prostě vyplatí.Můj názor Smile
Odpovědět
#10
Bohužel Trpajzlicí crafti žadny bonusy nemaji Smile
Ono to že tu mají rasy svoji RP neznamená, že ji ve většina používají. Stejně jako narazíš na Elfa, kterymu nerozumíš ani prd, tak denně potkávám elfy, kteří mluví jako lidé.

Hlavně co se týče trpaslíků, tak ti obecně zde komunitu nemají vůbec. Goren-Zar je na mrtvým bodě, málokdo na něj má čas a povětšinou jsou trpaslíci jen další postavy, ktery si tu rasu zvolili podle sebe.

Spíš bych to bral jako doplněk do hry a ne jako RP pravidlo a hlavně vnést do hry taková nářečí by chtělo podle mě skrze nějakou událost (třeba nalezení starosvitků s jazykem trpaslíků, nebo příchod starších učitelů), ale ze dne na den bych to raději moc nezobecňoval
Odpovědět
#11
Tak třeba něco dělat aby tu komunita byla a v Goren Zaru se hrálo Wink
Odpovědět
#12
(11.08.2014 v 23:52)Thortogily napsal(a): Spíš bych to bral jako doplněk do hry a ne jako RP pravidlo a hlavně vnést do hry taková nářečí by chtělo podle mě skrze nějakou událost (třeba nalezení starosvitků s jazykem trpaslíků, nebo příchod starších učitelů), ale ze dne na den bych to raději moc nezobecňoval

To mi přijde jako nesmysl. Jako že po pohromě ztratili trpaslíci vlastní identitu a tradice jo? Smile A ted je budou objevovat skrz nalezené svitky? Příchod starších učitělu odkud? W je pořád v testovací a vývojový fázi, takže v tom nevidím problém že se ten slovník udělá a začne pomalu používat, tak jako u orků i elfů. Je to jen o RP hráče, který chce o stupeň výš nebo nechce a hraje rasu jen jako jinýho člověka.
- To že mě nevidíš neznamená že tu nejsem -
Odpovědět
#13
Rygos: Naprostý souhlas :-)
Odpovědět
#14
a nebooo...a nebooooooo!!! co takhle kdyby někdo moudrý navrhnul řešení perku znalost cizího jazyka? Smile ...když budete vymýšlet trpasličí řeč dopadne to jako u orků...nikdo jim nerozumí a dost často ani oni sobě navzájem...chceš to nějakou dobu než si zvyknou a chudáci noobici...
Odpovědět
#15
(12.08.2014 v 10:20)monty napsal(a): a nebooo...a nebooooooo!!! co takhle kdyby někdo moudrý navrhnul řešení perku znalost cizího jazyka? Smile ...když budete vymýšlet trpasličí řeč dopadne to jako u orků...nikdo jim nerozumí a dost často ani oni sobě navzájem...chceš to nějakou dobu než si zvyknou a chudáci noobici...


Tady těch 5 zákládních slovíček si nezapamtuješ?:-) Myslím,že to stačí na odlišení dost.Nemyslel jsem vymýšlet a používat víc slov.Jen toto.

A řešení perku atd. co takhle dobře zahrát RP trpa,aby lidi měli důvod ho hrát právě z tohoto důvodu?Smile
Odpovědět
#16
Já bych se víc slov nebál - komplexnější slovník.
Určitě se najdou HC RP trpové co by to využívali a popravdě by mě to bavilo ve hře potkat nějakýho ortodoxního trpoše, kterej je ze starý školy a lidskou řečí odmítá ze zásady mluvit.
Pak by byly pěkný sicuace kdy se takový trp snaží domluvit s elfem nebo člověkem a používá jen trpasličí slovník Smile Pro mě moc zajímavý ikdyž uznávám pro toho trpa dost náročný na hru, ale o to by ho ty rozumnější hráči víc oceňovali.
Myslím si že tu chybí takovéhle vyhraněné postavy, že prokletí MW je v tom, že naprostá většina lidí hraje co je herně/systémově výhodný ne aby si vymodelovali unikátní postavu, kterou nikdo nemá a snažili se jí hrát.
- To že mě nevidíš neznamená že tu nejsem -
Odpovědět
#17
(12.08.2014 v 10:52)Rygos napsal(a): Já bych se víc slov nebál - komplexnější slovník.
Určitě se najdou HC RP trpové co by to využívali a popravdě by mě to bavilo ve hře potkat nějakýho ortodoxního trpoše, kterej je ze starý školy a lidskou řečí odmítá ze zásady mluvit.
Pak by byly pěkný sicuace kdy se takový trp snaží domluvit s elfem nebo člověkem a používá jen trpasličí slovník Smile Pro mě moc zajímavý ikdyž uznávám pro toho trpa dost náročný na hru, ale o to by ho ty rozumnější hráči víc oceňovali.
Myslím si že tu chybí takovéhle vyhraněné postavy, že prokletí MW je v tom, že naprostá většina lidí hraje co je herně/systémově výhodný ne aby si vymodelovali unikátní postavu, kterou nikdo nemá a snažili se jí hrát.

No z části souhlasím,ale zase bych nic nehnal do extrému.Podle mě těch pár slov a nějak celkově oživit Trpy by bylo fajn a dostatečné.A třeba časem kdyby byla početná skupina komunity trpů,tak pak postoupit dál Smile
Odpovědět
#18
jojo i u orků to začalo nevinně pár slovy Smile ....jako jo dobrej nápad ale aby to nedopadlo tak že si trpaslíci nebudou rozumnět sami navzájem
Odpovědět
#19
(12.08.2014 v 11:17)monty napsal(a): jojo i u orků to začalo nevinně pár slovy Smile ....jako jo dobrej nápad ale aby to nedopadlo tak že si trpaslíci nebudou rozumnět sami navzájem

Nene,takovy extrém ne Smile Kdyby hrálo aspoň 10 lidí aktivně trpy,tak pak se může výmýšlet spousta dalších věcí Smile
Odpovědět
#20
Biggrin jako 3/4 servru jo? spíš dej nějaké slovíčka a kdo chce ať si tak mluví Smile
a ten jazyk je i pro gnomy? mám zato,že gnom se dobře učí jazyky,akorát mluví o sobě jako o třetí osobě někdy Smile
Odpovědět



Skok na fórum: