Znalost zvířat
#1
Docela užitečné je i to,kdyby šly vidět staty,počet životů a možná i rezistence ochočeného zvířete (více listů v paperdollu po použití skillu na peta)
znalec zvířat dokáže posoudit jak silný,obratný,či inteligenntní jeho mazlík je nebo proti čemu je odolný.... ale nejsem si jistý jestli to zde chybí umyslně nebo ne Smile
Odpovědět
#2
Spíš než číselné údaje statů bych byl pro slovní stupnici. Rezisty podle mě v ráci RP nemám jak zjistit i kdybych byl sebelepší znalec zvěře.
Nemůžu si pomoc, ale snažil bych se podobné věci udržet v RP rovině a výpisům číselných hodnot bych se snažil vyhnout.
- To že mě nevidíš neznamená že tu nejsem -
Odpovědět
#3
ano jsem pro,ale když už tak pro vše....ať ze zbraní zmizí číslo (jaká je potřeba síla a obratnost ...i skill) a nahradí se slovní stupnicí.... a Rygosi, někdy si fakt nepřeju abys odpovídal zrovna ty Smile nic ve zlém,ale ono to pak tvoří flame (ale nevyprudilo mě to u tohohle příspěvku,ale u příspěvku ke starostovi,jen nechci spamovat) ...
myslím,že hraničář u svého mazlíka dokáže přesně určit vše. konec tečka.
Odpovědět
#4
No vidíš a já myslel že je to o diskuzi tyhle návrhy a stejně tak stížnosti, jeden si stěžuje a druhý projeví zase svůj názor když to vidí jinak, ale asi se pletu a není tu moc v oblibě opoziční postoj.

Já jsem pro aby se to nahradilo slovní formou vše, udělala by se slovní stupnice a někde na wiki vysvětlení rozsahu.
- To že mě nevidíš neznamená že tu nejsem -
Odpovědět
#5
takže i status postavy? Smile
Odpovědět
#6
(16.08.2014 v 10:14)Rygos napsal(a): No vidíš a já myslel že je to o diskuzi tyhle návrhy a stejně tak stížnosti, jeden si stěžuje a druhý projeví zase svůj názor když to vidí jinak, ale asi se pletu a není tu moc v oblibě opoziční postoj.

Tady spousta lidí osobně neunese ani drobnou připomínku, natož přímo rozdílný názor.. Smile Už jsem si pomalu začal zvykat, ale jinde jsem to v takové míře snad nezažil.

Jinak slovní spojení versus čísla.. Já nevím no, ale spousta lidí si tu zas stěžovala na absenci tabulek s konkrétníma číslama pomalu ke všemu, co tu máme. Ale tak tohle bude asi holt podle osobních preferencí..
Odpovědět
#7
Pietro:
Ted flamuješ ty a mě to vytýkáš Wink
Ale ano klidně i status postavy. K čemu potřebuješ vědět jestli máš sílu 91 nebo 92?

Stig:
souhlasím Smile
jenže MW se hlásí jako RP shard, takže by se to mělo trochu od toho odvíjet a podrobný číselný výčty v tabulkách . . . no nevím k RP hře mi to nesedí nemůžu si pomoc. Ale to je můj názor, kterej občas pronesu, dostanu za něj pěkně spucováno a zase zmlknu a bez problémů akceptuju to jak to je Smile
- To že mě nevidíš neznamená že tu nejsem -
Odpovědět
#8
Ale tak já s tím třeba i docela souhlasím. Máme tu perky jako třeba Znalosti, máme tu identifikaci předmětů.. Dle mýho názoru, pokud by to mělo být fakt promáklý a hodnověrný, tak je prostě základem všeho slovní popis a s tím jak si schopnější danou věc odhadnout, s tím roste přesnost toho slovního popisu. S tím, že při velké přesnosti se třeba i ke konkrétním číslům nebo aspoň k řádové hodnotě dopracuješ, ale bude to vždy jen něco, co je OOC a co je třeba v závorce..
Odpovědět
#9
Hm takže teď to změníme vše n jména a z půl roku zpátky na čísla? protože tu budou zas jiní hráči kterým se to nebude líbit. Tyhle změny mi přijdou fatálni zbytečné.
Odpovědět
#10
Celkem běžné, že si někdo dělá nároky jen na kladné reakce na veřejném fóru. Jenže to je pak systém Velkého bratra a ne nějaké diskuze, kde se sbírají názory od všech. Už jsem si zvykl: "Nepřeju si, aby mi sem psal někdo kdo tu nehraje" "Nepřeju si, aby mi sem psal někdo komu se to nelíbí"... Jediné co si tak někdo může žádat je slušnost a psaní k tématu.

Mě čísla nebo tabulky u her, kde musím navrhovat svoji postavu třeba nevadí. Kdysi jsem žádal i požadavky na ochočení zvěře a uvítal bych i náročnost na vykopání rud apod. Podle mě neznamená, že když znáte pravidla pána jeskyně, tak automaticky nemůžete hrát i slušné RP jen proto že máte přístup k nějaké tabulce. Nevidím v tom přímou úměru. Tabulky zná hráč, je jen na něm co dovolí znát postavě. Ale oba přístupy mají něco do sebe.
Odpovědět
#11
je to moje téma, já si tu flamovat můžu Biggrin a dobře, už nebudu podávat návrhy, taky už mě to nebaví, protože se ozve jedině Rygos a Fujiwara a mají něco proti tomu,že chci ať se k tomu vyjádří lidé co s tím mohou něco dělat (RT tým), je to jejich výtvor ten shard a oni musí vědět co zde chtějí a taky zamítat nebo přijímat návrhy....
ale proč vy dva? protože máte ve většině jen negativní a opoziční názory a RT se pak už nedrží toho návrhu,ale spekuluje se o tom co jste tomu vytkli a navrhuje se něco uplně jiného...ten topic jsem založil já a dal jasný návrh,takže nechci ať to někdo pak zkresuje nebo měni ...prostě jste pro nebo proti.... jednoduché ne? Smile
Odpovědět
#12
Ok.

1. Jsi v sekci návrhy = Různé nápady od vás a diskuse kolem nich
2. Flamovat nemůžeš, protože porušuješ pravidla fóra.
3. Jsi ve veřejné sekci fóra, takže nemáš právo psát kdo může a kdo nemůže reagovat

A co, že mám něco proti něčemu? Nemám právo napsat svůj názor v sekci návrhy? Od čeho by pak taková sekce byla? Kvalitní RT tým si vyslechne i kritiku. Žádný názor není dokonalý ani můj ani tvůj, proto je běžné, že se nad ním diskutuje aby se dospělo k ideálnímu řešení. Jsou lidi co kritiku nesnesou, to chápu. Každopádně pokud patříš mezi ně, tak si prosaď pravidlo Velkého bratra a udělej blacklist lidí, kteří budou mít zákaz se vyjadrřovat, protože 1.tady nehrajou 2.mají zkreslené představy 3.mají negativní a opoziční názory 4.protože to řekl Pietro... možná bych i věřil, že bys v tomhle našel podporu(minimálně Sokarovo plusko dává naději na úspěch).

Hlavně to tu zase zamkněte, jen protože se někdo neumí chovat a porušuje pravidla.
Vítejte v Severní Koreji.

Díky Stigu za dobrý názor. Podporu jsem nečekal, ale je vidět že občas vítězí rozum nad "vztahy".
Odpovědět
#13
Je to naše fórum. A je to fórum diskuzní. Takže pokud někdo založí téma a napíše návrh, tak k němu taky bude probíhat diskuze, jak tomu na diskuzním fóru bývá. Tahle pravidla jsou platná bez ohledu na to, kdo co navrhnul a založení topicu k ničemu neopravňuje, pravidla jsou už daná.

Nechápu, proč se tu každý za nějaký lehce odlišný názor hned uráží. Krom toho zrovna Fujiwara nenapsal třeba nějaký protinázor, ale v podstatě něco co podporuje návrh tvůj. Stačí jen číst a odložit na chvíli zaslepenost vlastníma představama. Ostatně má to sloužit všem, a ne jen jednomu člověku, takže prostě prostor k vyjádření mají všichni.
Kdyby všichni dokázali na chvíli zapomenout na svoje ego a genialitu vlastních návrhů a názorů a naslouchali také ostatním, bylo by nám tu všem lépe.
Odpovědět
#14
boha umíš číst? ....ano tohle je sekce návrhů a ne diskuze...ano může vzniknout diskuze,ale nějaká konstruktivní (to znamená,že něco vzniká,ne zaniká) .... ne opačná (což je ta vaše)
podá se navrh - názor RT -RT si to proberou mezi sebou - podají výsledek .. a tím to končí, není to tak těžké

a po přečtení Stigova postu: ok, teď to uuuplně chápu, takže tady bude plno diskuzí,ale žádný výsledek...je to vaše forum..
už nebudu ,,prudit'' ,ale podle mě tohle funguje špatně, to je zase můj názor.
Odpovědět
#15
A názor, že by někdo byl spíš pro slovní spojení něco zničil? To by mě teda zajímalo co..
Fakt jdu radši hrát Care Bears, tady je to marný. Biggrin

EDIT: Pietro: Myslím, že zrovna já na ten "žádný výsledek na základě diskuzí" dělám i několik hodin denně s docela viditelnýma dopadama. Ne proto, že bych realizoval čistě svoje představy, protože jsou zaručeně nejlepší. Ale protože něco umím a chci s tím nějak přispět i kdybych si výsledek představoval jinak.
Mně je to jedno, pokud se většině bude líbit něco jiného, než mně, tak to prostě udělám podle většiny. A nebudu ublížený, nebudu hrozně končit s MW, že můj názor nikdo nesdílí a že lidi píšou protinávrhy.. Je to komunitní (M)MORPG, s přístupem jedináčka si radši jděte zahrát singleplayer přesně podle svých představ, kde se o ničem nediskutuje a nikdo cizí do toho nekecá.
Odpovědět
#16
Omlouvám se ti Pietro za to že se neshodneme a jsem tak moc drzý že ti to otevřeně a slušně napíšu a omlouvám se ti i za to, že na tvoje návrhy nereaguje moc jiných hráčů a skoro nikdo z RT jen já a Fuji.
- To že mě nevidíš neznamená že tu nejsem -
Odpovědět
#17
Vraťme se k tématu.

Nelíbí se mi myšlenka zobrazování konkrétních statů. Jsem RPG hráč ze staré školy a současný trend "chci tohle protože to je o 1 lepší" se mi nelíbí.

Nebráním se ale popisu v obecné rovině:
Klady a zápory NPC mají být popsané v jeho popisu - "má hustý kožich chránící před chladem", "jeho síle nic neodolá", "je inteligentní, hravý a rychle se učí" atd.
Uvažuji také o rozšíření popisu NPC o text který se zobrazí pouze po splnění požadavku na skill:
"Lední medvěd je velký a bílý. [Animals=10:Má hustý kožich, který ho spolu s vrstvou tuku chrání před chladem.[Tailoring=20: Dělá se z něj skvělé zimní oblečení.]] Vyvarujte se setkání s ním[Animals=15:, bývá agresivní]."
Hráč bez skillů si přečte: "Lední medvěd je velký a bílý. Vyvarujte se setkání s ním.".
Hráč s Animals 10-14: "Lední medvěd je velký a bílý. Má hustý kožich, který ho spolu s vrstvou tuku chrání před chladem. Vyvarujte se setkání s ním."
Hráč s Animals >=15: "Lední medvěd je velký a bílý. Má hustý kožich, který ho spolu s vrstvou tuku chrání před chladem. Vyvarujte se setkání s ním, bývá agresivní."
Hráč s Animals >=10 a Tailoring>=20: "Lední medvěd je velký a bílý. Má hustý kožich, který ho spolu s vrstvou tuku chrání před chladem. Dělá se z něj skvělé zimní oblečení. Vyvarujte se setkání s ním."
Hráč který má jen Tailoring a Animals má menší než 10 neuvidí poznámku o šití, protože ta je vnořena do poznámky o kožichu.
Hráč s Animals >=15 a Tailoring>=20: "Lední medvěd je velký a bílý. Má hustý kožich, který ho spolu s vrstvou tuku chrání před chladem. Dělá se z něj skvělé zimní oblečení. Vyvarujte se setkání s ním, bývá agresivní."

Pokud máte někdo zájem o vytváření takovýchto popisů, řekněte mi to a já systém rozšířím o tyto požadavky na skilly.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#18
Pokud takové popisy někdo sepíše a bude to rozumné, budu je házet do hry. Nějaké větší vymýšlení popisů ale neslibuju, na to mám přecijen až moc jiných věcí.. Sad
Odpovědět
#19
Jak je tady celý den hezky ticho, když jsem tu navrhl aby se někdo věnoval popisům NPC Smile
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#20
No, aspoň víme jak zaručeně ukončit ty zdejší hádky Biggrin
...jinak ty popisy se mi taky líbí. Klidně něco sepíšu Smile.
Odpovědět



Skok na fórum: