Stav světa, Bolest, Plány a diskuze okolo
#1
Vím že je to možná zbytečný řešit. Vím, že málokdo o tomhle chce slyšet. Ale zajímalo by mě jestli vůbec někdy bude ve světě nějaký progres. Už je to skoro rok co se svět v eventu s Bolestí skoro vůbec nikam nepohl (když nepočítám dobití jednoho dolu pro elfy, kteří beztak už nehrajou).
Nejde mi ani tak o to, že bych chtěl hned cely svět otevřený, ale spíš asi tak o to, že se ve světě prostě nic neděje.
Denní průměr je sice kolem 6 hráčů, ale podle mě to takový problém není, aby se něco sehrálo ne?
Mapa, která je otevřená je žalostně maličká, zajimavých míst tu moc není.
Když už s hráči nějakou vlastní DL rozjedeme, ztroskotá to prostě na tom, že není ani na mapě prostor k tomu něco sehrát, nebo je k  tomu zapotřebí pomoc někoho z GM, kteří na to čas taky nemají.

Proto se chci narovinu zeptat. Je tu nějaké GM, které by bylo aktivní a schopné se přizpůsobit naší hráčské DL, nebo přijít se způsobem opravdu něco změnit ve světě? Nemyslím tím věc, co tam zůstane jeden den a druhý zmizí, protože se někomu něco nelíbí, ale opravdu člověka co si to promyslí, nechá hráče intuitivně jednat a je schopný na tom stavět tak, aby výsledek mohli vidět i ostatní hráči.

Je nám jedno, jestli se to bude týkat třeba jenom jedné rasy, nebo něčeho určitého, ale myslím, že nejsem jediný komu tu chybí nějaký "pokrok"
Odpovědět
#2
Pokrok v ničení Bolesti mi chybí také. Interně jsme několikrát mluvili i o tom že za každé velkém město osvobozené od Bolesti zvýšíme o 1 skillcap.
Navrhuji založení družiny (gildy), která na fóru načrtne směr kterým se hráči chtějí ubírat. GM ji pak můžou zaúkolovat nebo se domluvit na čase pro organizování eventu.
Gilda: Jsme "Dobrodruzi ze Severu" a chceme usilovat o vyčištění velkého města na severu, které pak chceme obsadit".
RT: Cesta na sever je dlouhá a nebezpečná. Nejprve vyčistěte první úsek cesty od vlků (100x trofej z vlka) a připravte si zásoby na cestu (jídlo, oblečení, dřevo, křesadlo, lihoviny...).
Gilda: ... splněno. Chceme vybudovat základní tábor na hranici území s věčným sněhem.
RT: Budete potřebovat průvodce, máme připravený event na X.T., co v 20:00?
Gilda: Super, budeme tam. Nezapomeňte to dát na fórum do kalendáře Smile
atd.
Výhoda takovéhle komunikace je že se můžou zapojit v různé doby různá GM, je to blbovzdorné proti výpadku ze strany GM nebo hráčů (protože potřebné info je na fóru) atd. A víc mi připomíná papírovou verzi RPG her, kde GM reaguje na akce hráčů Smile
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#3
*když to čte, tak slintá blahem nad nápadem*
Odpovědět
#4
Jo je to fakt, že se už nic neděje.Chtělo by to změnu,ale myslím si že je docela dost žalostné,když se nás sejde ve světě cca 7 lidí,že nejsou schopni se domluvit a jít společně něco podniknout.Rozhodně nechci,aby tento můj názor někdo kritizoval.Jen sem prostě napsal co si myslím.
Odpovědět
#5
Ráda bych se přidala, a pomáhala při takovýchto věcech, myslím že je vážně na čase rozšířit hranice RP, které v manawydanu poslední dobou celkem umírá. Mělo by se vážně něco podniknout, něco velkého, nějakou výpravu za "mír" atd..
Kdyby se něco takového opravdu uskutečnilo "hlásím se do služby" Biggrin
Pokud budu mít čas, počítejte se mnou. (Což já nejspíš mít budu.)
"Vy vidíte, ale nepozorujete." - Sherlock Holmes
Odpovědět
#6
Kdo máte zájem sledujte tyto dva thready
http://forum.manawydan.cz/showthread.php?tid=3166
http://forum.manawydan.cz/showthread.php?tid=3164
Odpovědět



Skok na fórum: