Náročnější jídla a pití jako buffy?
#1
Zdravim.

Už to tu bylo omylane dokola, ale prostě si dupnu a zkusím to znova.

Pro farmáře prostě nemá z pohledu ekonomiky smysl dělat náročnější pitiva a jídla, protože postava nerozlišuje (krom RP hráčů) co vlastně v tu chvíli jí. V takovy moment se pro farma vyplácí pouze dělat jídla s co nejvíce sloty jezení v poměru co nejlehčímu získání surovin a hned je šoupnout do prodeje. Já se tak nějak snažím dokola dělat různý speciality nebo náročnější jídla, ale troskotá to na několika věcech:

1. cena na prodej je pak nesmyslně vysoka

2. hráčové to nechtěji koupit, protože jim přijde snažší koupit levnější s více sloty

3. u pití jsem zaregistroval snad jen že pivo pomaha regunu hp, co takhle ten mošt, víno apod? Slyšel jsem něco o mana regenu, ale v praxi jestli to funguje nevím.

Nešlo by prostě jednoduše udělat, že určitá jídla (ty náročnější) by třeba po snězení tří slotu dala buff třeba na 10 minut na nějaky rezist elementu? Nebo přidala třeba haste (běh, rychlost útoku)?

Je to přece škoda že tu x farmu dokola dělá jen masa/pivo a občas chleba a konec, přitom těch receptu je tuny
Denetrius Aho - Radní Svobodných, Válečník
Drsnej Jakšmirgl - Vévoda ze Šmirglu, Vynálezce Pepřového Cvelfa a Gnomí haxny na česneku, ale hlavně Farmář
Spiritea - Knihovnice a opatrovnice Arcana, Bardka
Odpovědět
#2
Dobrý nápad, souhlasím, ale chtělo by to celou ideu nějak dotáhnout, aby to mělo hlavu a patu. Možná by stálo za to, vymyslet i nějaký systém stravování (cukry, tuky, bílkoviny Biggrin nebo třeba zelenina, maso, obiloviny, atd.) s tím, že by postava strádala v případě nedostatku jednoho/druhého. Nebo třeba snížení nasycení při neustálé konzumaci stejných jídel (hráč by byl nucen jídelníček obměňovat)
Evelin - Bylinkářka, co lehce k bohatství přišla
Desmond - Bard na volné noze s bohatou sbírkou zářezů na loutně
Odpovědět
#3
Dobré by třeba bylo kdyby po těch náročnějších jídlech hráč hladověl pomaleji.
RP zápisky na fóru neslouží jako informace pro Vaše herní postavy, které pak zneužijete ve hře.
Odpovědět
#4
(16.04.2017 v 17:53)Thanis napsal(a): Dobré by třeba bylo kdyby po těch náročnějších jídlech hráč hladověl pomaleji.

Nebo třeba i tohle. Jde mi o to, že farmáři obecně nemaj ten správnej "poke" pro to aby se snažili dělat náročný jídla a defakto se jen vezou s tim co kdo zrovna chce, protože jidlo co dělaj stačí.
Denetrius Aho - Radní Svobodných, Válečník
Drsnej Jakšmirgl - Vévoda ze Šmirglu, Vynálezce Pepřového Cvelfa a Gnomí haxny na česneku, ale hlavně Farmář
Spiritea - Knihovnice a opatrovnice Arcana, Bardka
Odpovědět



Skok na fórum: