Výroba hrotů šípů a šipek
#1
Dovolila bych si navrhnout, aby hroty šípů a šipek bylo možné vyrábět z libovolného ingotu stejně, jako je tomu u hrnků a pohárů.

V současnosti se vyrábějí pouze z mědi, která se ale dost odčerpává na výrobu prakticky veškerého nářadí a nástrojů. Připočteme-li její nezanedbatelné užití ještě do slitin, není divu, že je pak právě tento kov a ruda téměř nedostatkovým zbožím.

Možnost vyrábět hroty z jiých kovů vytíženosti mědi odlehčí a zároveň umožní další výrobu z olova, které je při daném výrobním nastavení vyloženě nadbytkové, protože kromě opravdu pár slitin není k ničemu.

Možnost vyrábět hroty z olova mi ani z hlediska RP nepřipadá nijak špatná, protože ano, olovo je těžší než kupříkladu v současnosti používaná měď, ale tak by byl ten hrot o něco menší, měl malinko jiný tvar, cokoli. - Tímto samozřejmě míním pouze RP vysvětlení, rozhodně po nikom nechci, aby to překresloval, vytvářel jiné obrázky pro hroty, nebo přepočítával kolik těch hrotů bude ze kterého ingotu.
Brundibárka - Trpasličí kovářka, Cadfael - Hobití bylinkář, Jasmín Tříska - Hobití řezbář a truhlář, Radagasta - Trpasličí lovkyně, Raistlin - Trpasličí koželuh a kožešník, Kunigunda - Tajemství pro otrlé
Odpovědět
#2
Nevzpomínám si přesně, v jakym stavu je systém materiálů, ale něco takovýho by mělo jít přes nastavení výrobních návodů - místo suroviny "ingot mědi" hodit "Libovolný ingot" a jako materiál výrobku nastavit "Libovolný ingot", mělo by se to pak přenést na výrobek..
Jen nevím, co to potom udělá a co z toho vyleze za výrobky, snad by měli mít v tooltipu napsaný druh materiálu, ale parametrama se asi lišit nebudou, to nevím jistě.
Každopádně mě napadá asi jen jeden kov, u kterýho by se mi krom mědi mohlo vyplatit dělat hroty - marcinit, toho je víc než je potřeba. Olova je taky moc, ale dá se přímo předělat a snadno prodat za 50 str./ingot, zatímco u nejlevnějších ingotů bude cena někde okolo 10str./ingot (a nejdou tak přímo a rychle zpeněžit jako olovo).
Odpovědět
#3
Uvedený návrh si dovolím podpořit. 

Za kováře mohu říct, že je mi vždy líto mědi na výrobu šípů. Má mnohem širší uplatnění i jinde. Naopak olovo se mi obecně hromadí.

Možnost vyrábět hroty šípů z olova, by snad herní ekonomiku nějakým zásadním způsobem nenarušilo. Potenciální zlepšení dostupnosti kvalitního střeliva by naopak mohlo mít i pozitivní efekt. Beru to tak, že šípy jsou svým způsobem spotřební zboží, u kterého lze očekávat velké objemy prodeje. Je to tedy cesta, jak ze světa umožnit smysluplný odliv určitých předmětů. 

Netroufám si však odhadnout náročnost technické proveditelnosti. 
Odpovědět
#4
Výroba s tím počítá, stačí nahradit měď GenericIgnotem. Žádný bordel to neudělá, akorát až se někdy dodělá vliv materiálu tak budou mít olověné a podobné šípy horší vlastnosti.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět



Skok na fórum: