"Berit" i v Cyproně?
#1
Moc děkuji za postavu Berit v Isharu. Osobně mi to přišlo hodně vhod, protože se se svými nízkými, a tudíž pomalými, řemeslníky mohu věnovat ještě více práci a ještě méně času trávím zbytečným cestováním. Proto se chci zeptat, zda by podobná Berit nemohla postávat také v Cyproně. Jsem poněkud sklerotická a když doběhnu do Cyprony, tak jakž takž udržím první zboží, kvůli kterému jsem dorazila, a díky navigaci najdu obvykle i prodejce hned na první dobrou. Ale pokud mám v plánu kupovat ještě další položky, je to obvykle v čoudu, protože už neudržím za kolik se dané zboží prodávalo v Isharu. Prostě alespoň mně osobně by dost píchlo se pak jít zeptat zase té cypronské Berit, kde že to měli ty další věci. :-) (Jo, já vím, můžu si to zapisovat do svitku a bude to uber RP, ale to je spíš taková krajní možnost. :-) )

(Opět, jako vždy: nemám nejmenší tušení, jak moc složitý požadavek na vás kladu, proto se omlouvám, pokud je to nějak komplikované.)
Brundibárka - Trpasličí kovářka, Cadfael - Hobití bylinkář, Jasmín Tříska - Hobití řezbář a truhlář, Radagasta - Trpasličí lovkyně, Raistlin - Trpasličí koželuh a kožešník, Kunigunda - Tajemství pro otrlé
Odpovědět
#2
Bratr Berit Bernard přicestoval do Cyprony. Smile
Odpovědět
#3
Galrane to NPC Berit nebo jeho klony je super práce. Vyřešil jsi velký a vleklý průser Manawydanu, kdy byl slušný opruz obíhat podvodnické nebo nezaplacené vendory a nikdo to nechtěl řešit. Ty jsi to rozsekl, takže poklona.
Odpovědět
#4
Děkuji moc!
Brundibárka - Trpasličí kovářka, Cadfael - Hobití bylinkář, Jasmín Tříska - Hobití řezbář a truhlář, Radagasta - Trpasličí lovkyně, Raistlin - Trpasličí koželuh a kožešník, Kunigunda - Tajemství pro otrlé
Odpovědět
#5
Není za co. Taky si myslím že se mi povedlo.
Galran jen umístil druhé NPC do hry Biggrin

Viz. http://forum.manawydan.cz/showthread.php...9#pid88529 a dál.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#6
Ano, jen jsem umístil druhé npc do hry. Biggrin
Pokud je zájem, tak se může umístit i další (pokud víte kam), ale to už zadarmo nebude. Tongue
Odpovědět
#7
Tak poklona tobě Whitey, dobrá práce.
Odpovědět
#8
Dík. Ještě je v plánu naučit ho (draho) prodávat věci co nikdo neprodává.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#9
Na tuhle funkci čekám jak netrpělivý hyperaktivní pes na žrádlo.
Hraju proto, abych si dokazoval, jak velký organ jsem.
Odpovědět
#10
Skvělý nápad!

Klasickým příkladem jsou proužky zpracované kůže. Bez nich nevyrobím žádné nože ani meče (a kdo ví, co možná ještě dalšího). Nikdo je neprodává, ale přijdou za mnou lidé - udělej dýky, meče, rádi si připlatíme. Takhle budou mít možnost si chybějící surovinu třeba i samotní klienti takto opatřit (když jim to nepadne v pokladu někde) a mohou si pak nechat vyrobit zboží speciálně na zakázku, nebo se slevou, prostě cokoli, na čem se pak v rámci RP s řemeslníkem domluvěj, ale ať je hlavně možné vyrábět.
Brundibárka - Trpasličí kovářka, Cadfael - Hobití bylinkář, Jasmín Tříska - Hobití řezbář a truhlář, Radagasta - Trpasličí lovkyně, Raistlin - Trpasličí koželuh a kožešník, Kunigunda - Tajemství pro otrlé
Odpovědět
#11
Nejsou kůže? Hlavně že si hraničář(i) stěžují že nemají co dělat a že do Znalosti zvěře cpou body zbytečně. A to s novou výrobou zbraní bude potřeba přidat nové druhy kůže :-)
Uvidím jak dopadne tenhle prodloužený víkend, mám v plánu skriptovat tak snad do toho nic nevleze (zase).
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#12
Oni hraničáři za to nejspíš ani nemůžou, hraničář totiž sežene prvotní suroviny. Proužek kůže musí zpracovat až svobodný řemeslník. Skoro všechno pracuje v nějakém řetězci a pokud chybí jen jeden článek, tak z toho prostě nic nevznikne. Takže hraničář si stěžuje, protože prostě nemá poptávku od svobodného řemeslníka.
Každopádně funkce by to byla výborná, obzvlášť teď kdy může být problém něco shánět. Akorát to chce trochu vymyslet, aby to mělo o něco vyšší cenu a třeba bych to omezil max na průměrnou kvalitu kdyby to šlo. Ale to jen tak bokem.
Odpovědět
#13
Tak jsem si vyšetřil chvilku, teď začínám testy.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#14
SVN 3443, bylo restartováno.

Pokud prostředník zjistí že se požadovaný předmět neprodává, nebo se prodává pouze dráž než od něj, pak se nabídne že ho sežene.
(cena u prostředníka = 4x systémová cena, tj. 2x dráž než věc prodává systémový vendor)
Zeptá se postupně na počet, kvalitu, oznámí cenu a zeptá se na souhlas. Pak vám zboží vydá.
Smlouvání lze kdykoliv přerušit - "Už nic nechci", "Mám toho akorát tak dost", nebo klidně "Jdi do prdele!" (reaguje na konkrétní slova). NPC pak na vás začne reagovat opět normálně, tj. čeká na oslovení a dotaz co po něm chcete.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#15
Hehe, koupil jsem si 1x Stříbrňák s Mistrovskou kvalitou Smile Stál mě 5,2 stříbných (a platí jako 1 stříbrný).

Prosím o testy na zneužití - zkuste zda se vám nepodaří koupit něco co by jít nemělo.
Určitě nepůjdou koupit "mistrovské" návody (hlavní skill nad 75 včetně) a věci které nemají definovanou cenu.

Jo a prostředníci vám i poradí pokud podle jejich mínění umíte danou věc vyrobit Smile
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#16
Ať se snažím jak se snažím, nějak mě Berit nejde říct co chci. :-D ... mohl by tady někdo prosím hodit větu, se kterou mu jde nakupovat ? Já používám: Berit kde koupím NÁZEV(nebo jeho část)

zkoušel jsem velkou valečnou sekeru :-D, sekáček, koženou zbroj, krátky meč, millerit, chalkopyrit (pokžadé mi odvětí- nějak jsem vám nerozuměla, kolik ? .. flakonek mi třeba šel :-D
Hraju proto, abych si dokazoval, jak velký organ jsem.
Odpovědět
#17
"Nějak jsem vám nerozuměla, kolik?" = už konstatovala že věc nejde sehnat a zeptala se tě na to kolik kusů té věci chceš.
Mrkni se do logu, jmenuje i věc kterou z tvojí hlášky vyrozumněla.

Pokud se nechceš dál bavit o koupi předmětu musíš to přerušit. Prosté RP "Z toho nic nebude", nebo krátké "Stop" postačí (reaguje na několik klíčových slov, mezi nimi i na poslání do prdele).
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#18
Vážím si toho, že někdo přidává nové možnosti do hry. Třeba ta funkce na zjištění nabídky prodejců konkrétního zboží se myslím povedla.

Dlouho jsem však váhal, zda něco napsat k možnosti objednat si nedostupné zboží. Na rozdíl od většiny, totiž nad touto novinkou nejásám. Zdá se mi, že je to náhražka něčeho, co by mělo fungovat jinak a přirozeněji. Zákon volného trhu, nabídky a poptávky. Dopad změny nevidím pouze jako pozitivní. Taky nevím, zda bude jednoduché uhlídat systémové ceny.

Většinu základních surovin na výrobu se mi dařilo s trochou snahy sehnat. I bez známostí nebyl dříve problém od obchodníků koupit proužky vypracované kůže. Sehnat kvalitní česnek byl větší problém, ale taky se časem podařilo. Že vzácnější věci nejsou dostupné hned, myslím ničemu nevadí.

U některých dodávaných výroků se mi zdá malý rozdíl v ceně s ohledem na kvalitu (třeba kožený batoh)

Některé ceny mi připadají obecně divně spočítané – třeba roba s kapucí za necelých 5 st je opravdu výhodná koupě.

Taky vidím problém s nedostupnými prodejci. Je to jednoduchý způsob, jak znemožnit nákup přes Berita. Taky, když někdo jako jediný dá do prodeje zboží s nesmyslnou cenu, může nastat problém.

Obecně si myslím, že tento systém může omezit interakci mezi hráči. Pořád tu je navíc málo využívaný systém řemeslných zakázek.

Vzácné návody bych možná přidal do pokladů v dungu, kam se řemeslníci těžko vypraví.

Byl bych nerad, aby tento systém nahrazoval neaktivní (nebo chybějící) řemeslníky.
Odpovědět
#19
Některé věci o prostředníkovi jsem již psal, jiné doplním:
- věci prodává 4x dráž, než je systémová cena (tj. 2x dráž než je cena systémových prodejců a cena navrhovaná při nastavování vendora)
- dokud je někde u vendora alespoň jedna věc levnější než ten čtyřnásobek, pak prodej nenabídne
- předražené věci jsou hlídány (viz. předešlý bod), tj. pokud jsou na trhu samé dražší než čtyřnásobek tak nabídne prodej
- neprodává věci se skrytými recepty (tj. ty s hlavním skillem nad 75, nebo přímo nastavené jako skryté)
- stávkující projdejci budou hlídání, viz. novinky (SVN 3445, bylo restartováno)
- výpočet rozdílné ceny kvality je dán koeficientem, který se používá na vše kde má kvalita vliv. Mizerná = 50% základní ceny, Mistrovská = 130% základní ceny.

Divně spočítané ceny:
- pokud jde o ceny u zobrazených vendorů, jde čistě o vůli hráčů jak si je nastavili. U té róby klidně může jít o prodej lootu, nejlepší je za vendorem zajít a mrknout na kvalitu (loot je Mizerné kvality).
- pokud jde o ceny navržené překupníkem když nabízí dodání zboží, pak může jít o chybu nastavení systémové ceny. Takové věci lze nahlásit, zkontrolujeme pak nacenéní podle výrobního postupu.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#20
Děkuji za vysvětlení

dovolím si konkrétní testy a příklady:

Robu s kapucí žádná obchodník neprodává. Berit mi ji dodal ve výborné kvalitě za 4st 63md. (překvapivě i s erbem Cyprony na prsou )

Neodolal jsem a nechal si také dodat silný kámen duší za 5t 22md mistrovské kvality. (zdá, se že nerozlišuje mezi obrovským a velkým kamenem duší). Tady je fakt asi něco špatně.

Při dodání lamy za 1st  se něco nepovedlo. (předmět nelze vytvořit)

Překvapilo a mě dodání výborné páky za necelých 6st. To jsem opravdu nečekal

Nevím, zda je žádoucí aby Bert odkazoval třeba na obchodnici Alani, ke které se pravděpodobně nelze dostat.

Rád bych koupil taky Ilmenit, o kterém mi Bert říká, že je bezcenný a nikdo ho neprodává… Dodat za vyšší cenu mi ho však nechce. Hnědý medvěd jako bezcenný mi taky nepřipadá.
Odpovědět



Skok na fórum: