Brnění
#1
Zdravím,
Pro info : Mám postavu orka, lvl 23 a úhyb 76.
S touto postavou jsem testoval jednotlivá brnění (kvalita výborná) a výsledkem mohu říct, že je plate brnění totálně k ničemu. Při jeho v celku velké pořizovací ceně a problémem sehnání už bych si myslel že bude rozdíl mezi jednotlivými brněními. Perk těžké zbroje mám jen na 3. ale testoval to i Fargon na perku 4. A taky žádný rozdíl. Normálně lepší výsledky měl vyztužený falér. Je šance, že se to bude měnit a nebo to bude definitivní. Zjištuji že i s plate brněním je totální zbytečnost mít dovednost uhýbání, když mě stejně trefí všechno. A když od harpie klidně dostávám za 30 (opakuji do úhybu 76, plate brnění a perk 3).
Odpovědět
#2
áno...všichni o tom ví, lidi na to nadávají, ale údajně je to v pořádku...

http://forum.manawydan.cz/showthread.php...918&page=7

tady jsou i konkrétní testy toho jak moc jsou plátovky na nic...osobní doporučení...dokud nebudou hotové zbraně, choďte v kožených zbrojích bo ani nazí nemáte takovou mobilitu Biggrin

EDIT: abyste to nemuseli pročítat...provedli sme testy s thanisem, nejlepší zbroje ze své kategorie (lehká, střední, těžká)-vše mistrovských kvalit...ve tvrzené plátové zbroji war schytá poměrně velké množství zásahů z nich jde spousta skrz zbroj dokonce I od velice slabých mobek (hlavně střelci jsou peklo)...rozdíl ve ýši poškození je minimální oproti lehké a střední zbroji...zdá se že vysoká mobilita je mnohem větší výhodou než téměř neznatelný rozdíl redukce zranění...uvidíme co a jak bude s novými zbraněmi
Horian Voren-správce Isharu, seržant Armády Isharionu
Linda Averová-žoldák ve službách Cyprony
Odpovědět
#3
Vím o tom, pro CS4 už mám vypracovanou alternativu (problém je ve vyhodnocení zasahu), bohužel jsem delší dobu na všechno sám.

Monty, netvrď nesmysly. Nikde na zmíněném odkaze nepíšu že je to v pořádku.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#4
sry tím sem myslel že vzhledem k (ne)nastavení zbraní a soubojáku celkově to ani jinak nejde, aby byla plátovka spíše na škodu...příště místo "v pořádku použiju" napíšu "whitey o tom ví"
Horian Voren-správce Isharu, seržant Armády Isharionu
Linda Averová-žoldák ve službách Cyprony
Odpovědět
#5
Taky jsem v minulosti udělal pár testů zbrojí. Rozhodně nemohu tvrdit, že je všechno špatně. Ovšem o ideální stav se taky nejedná. 

Hodně záleží na protivníkovi, s kterým se bojuje. Někdy jsou rozdíly u jednotlivých druhů zbrojí celkem znát – především na výši utrženého zranění při úspěšném zásahu.
V některých případech pociťuji rozdíly v boji beze zbroje, lehkou, či střední zbrojí. Ovšem rozdíly mezi střední a těžkou zbrojí jsem měl zanedbatelné. Z mého pohledu jsou si těžká a střední zbroj rovnocenné. Nemohu však posoudit, jak výsledky ovlivňuje skill uhýbání.

Navíc se chová nelogicky systém mobility. Možná tady by mohl být nějaký problém.  Postava bez jakéhokoliv oblečení má mobilitu 30.  Po oblečení plátového kompletu klesne na cca 25. Jestli je pravda, že vyšší mobilita je pro obranu horší, tak mi něco nesedí....

Potvrzuji, že střelci jsou pro mě v plátech peklo. (na druhou stranu to tak asi má být. Považuji to celkově za přínos)

Je něco, s čím bych mohl pomoci?
Odpovědět
#6
Nyní asi ne. Pracuji aktuálně na CS4, ještě tam pár věcí zbývá. Pro zbraně bude jinde zmíněný editor, podle hodnot které do něj dáme se bude odvíjet síla zbrojí. Snažím se taky zmenšit počet proměnných které se na CS podílí, pro snazší nastavení. Např. štít bude mít jen dva parametry - šanci na zablokování rány a požadavek na perk. Bude vždy fungovat na 100%, ale perk určí zda ho můžeš vzít do ruky nebo ne.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#7
Něco pro mě udělat přece jen můžete - motivovat mě ke skriptování. Akorát nevím jak to udělat.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#8
Je libo flame jak je vše nahovno? nebo podrbání za uchem nebo na pytlíku? :-)

E: nejlepší brnění je pet v první linii
Hraju proto, abych si dokazoval, jak velký organ jsem.
Odpovědět
#9
(18.06.2015 v 11:21)Whitey napsal(a): Něco pro mě udělat přece jen můžete - motivovat mě ke skriptování. Akorát nevím jak to udělat.

Stačí dnešních 17 online?  Happy

EDIT: 19 online
Odpovědět
#10
(18.06.2015 v 11:21)Whitey napsal(a): motivovat mě ke skriptování.

JEDU JEDU JEDU, zadny flakani a at to odsejpa!!! Biggrin
Democritus would say about his atomos proposal "I TOLD YOU SO" like 2400 years ago!
Odpovědět
#11
Ahoj,
nevím kam to napsat, tak to píši sem. Díval jsem se na rozdíl mezi obyč pláty a tvrzený pláty. A na to, že jsou cenově někde jinde a jsou tvrzené, tak u těch dvou druhů brnění se moc neliší jejích obrana. Můžete se na to prosím podívat, a když tak i poupravit? Děkuji.
Odpovědět
#12
budou se prosím tvrzené pláty upravovat ?
Odpovědět
#13
Všechny zbroje mají nyní pouze defaultní nastavení, rozdíl mezi pláty a tvrzenými pláty je půl kategorie (nepamatuji si teď o kolik to hýbá s parametry).
Zbroje mají mít stejně jako zbraně různé výhody a nevýhody, např. pláty mají mít postih proti drtivým zbraním a tvrzené pláty ho můžou mít nižší.
Jen se nenašel nikdo kdo by to sepsal.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#14
(03.08.2017 v 18:53)luckman napsal(a): budou se prosím tvrzené pláty upravovat ?
Budou, jak píše Whitey. Hoď to prosím na Gitlab. https://gitlab.com/Manawydan/Public/issues
Odpovědět
#15
nezvažujete u kovových brnění větší redukci fyzického dmg od nepřátel? Smile
Odpovědět
#16
(03.08.2017 v 20:04)Whitey napsal(a): Zbroje mají mít stejně jako zbraně různé výhody a nevýhody, např. pláty mají mít postih proti drtivým zbraním a tvrzené pláty ho můžou mít nižší.
Jen se nenašel nikdo kdo by to sepsal.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#17
Pokud tu napíšu co je potřeba k navržení zbrojí, ujme se toho někdo?
Nejde o nic složitého, jde o stejný systém "perků" jako je u zbraní (těžká zbraň, dlouhá zbraň, zubatá zbraň...).

1, Navrhnout perky zbrojí, například takovéhle:
Perk zbroje "Kompaktní zbroj" - zbroj má postih 25% proti drtivým zbraním, bonus 25% proti lehkým čepelím.
Perk "Kovová zbroj" - postih 20% proti energii a alchymii (kyseliny), bonus 20% proti ohni a chladu.
Perk "Vycpávaná zbroj" - postih 20% proti ohni, bonus 20% proti energii.
Perk "Tvrzená zbroj" - postih 10% proti elementům, bonus 10% proti fyzickým typům útoků.
Prosím nevymýšlejte těmto perkům nic jiného než kombinace absorpcí zbroje, případně vlivu na blokování magie.

2, Přidělit zbrojím navržené perky:
"Plátová zbroj, zbroj kategorie 5, Kompaktní, Kovová"
Síla kompletní zbroje je 2 + 2x kategorie, tj. u této zbroje 12 do všeho. Perk Kompaktní zbroj to upraví na 9 proti drtivým, 15 proti lehkým čepelím, 12 vše ostatní.
V kombinaci s perkem Kovová zbroj budou výsledné absorpce této Plátové zbroje:
9 drtivé, 9.6 proti energii a kyselinám, 12 bodné a těžké čepele, 14.4 proti ohni a chladu, 15 proti lehkým čepelím.


3, Na kompletní zbroj lze aplikovat i "bonus za uniformu", např. pokud mám všechny díly plátové zbroje můžu dostat bonus dalších +1 proti sečným zbraním za jednolitý systém obrany.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#18
Já věděl jak se zbavit nežádoucí pozornosti u nedodělaných zbrojí Biggrin
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#19
bug1656
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#20
smím se zeptat co jest runová zbroj?
Odpovědět



Skok na fórum: