Brnění
#21
Jedno z možných vylepšení zbroje. Sníží obrany zbroje, ale také sníží postih na kouzlení.

V základu bude mít zbroj "vlastnost" podle materiálu a konstrukce (první dvě skupiny vlastností).
Perk zbrojíř pak umožní na část zbroje přidat další vylepšení.
Chci překopat výrobu zbraní a zbrojí, všechny půjdou vyrábět ze všech kovů/kůží (přidají se další kůže).
Materiál lepší než měď věc různě vylepší (např. ocel dá zbroji +10% do fyzických absorpcí).
Perk zbrojíř teď omezuje přístup, v novém systému umožní zbroje vylepšovat.
Stejný systém jsem plánoval už u zbraní, jen nebyl čas a chuť. A pak se přešlo na řešení bugů, vývoj se zaříznul.

V bug1656 si sepisuju koncept (o který jsem tu prosil), co chci dát zbrojím za možnosti. Prozatím se použije pro lepší rozlišení zbrojí, tak jak to teď funguje u zbraní. Ty mají často stejnou kategorii, ale rozdlné vlastnosti jim různě rozhodí parametry, takže nejsou stejné. Časem se dodělá to vylepšování.
Celkem to zlepší situaci ve zbrojích - můžu pak klidně dát top lehkou zbroj na stejnou úroveň se základní střední zbrojí (teď jsou všechny zbroje odstupňované).
Díky tomu že ta koženka bude "Kožená, Pružná" a ta první kroužkovka "Kovová, Pružná" tak nebudou mít stejné hodnoty i když budou mít stejnou základní sílu zbroje.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#22
Určitě supr nápad, o kterém už se tu mluvilo. Jen bych se chtěl zeptat na upřesnění výroby z "nestandardních" materiálů.
Chápu, že u normální koženky, která se prostě dělá pouze z kůže a u normální plátovky/kroužkovky/drátovky (ať už se to jmenuje ve hře jakkoliv), která se prostě dělá pouze ze železa je to koncepčně relativně snadné (teda až na to, že místo železa to půjde nově dělat i z horších kovů... ale to by pak asi měla být nově ta zbroj z mědi horší, než ta aktuální ze železa). Jde furt o výrobky složené z jedné hlavní suroviny (kůže/jeden druh kovu).
Ale co se zbrojema více speciálníma/náročnýma, které se dělají z více druhů materiálů - např. ze železa + slitiny? Bude se stále nahrazovat jen to železo a ta slitina zůstane stále stejná? To by asi dávalo nejvíc smysl, protože ta slitina může být zásadní třeba u rasových výrobků, protože danou slitinu třeba vynalezla daná rasa a ten výrobek by změnou té slitiny ztratil svou "podstatu".
Jsou zbroje, co se vyrábí z kombinací železa a např. oceli/modré oceli, další příklady sem ani nepíšu, protože to už jsou obvykle recepty 75+. U zbraní je to dost nastejno - nejhorší jsou z mědi (těch je naprosté minimum), ale zbytek má jako základ většinou železo (např. dráty nebo ingoty) + např. nějakou slitinu (opět např. dráty nebo ingoty) + proužky kůže/násadu/topůrko/atd.
Dost zásadní tedy je určení toho, který z těch materiálů je možné nahradit a který musí zůstat přesně zachován, což se předpokládám objeví jako nová možnost v nastavení návodu... Jak ovlivní použité materiály celkovou náročnost výrobku - předpokládám, že meč z oceli bude náročnější než ten samý typ meče z mědi?
A co teprve třeba zpevněná koženka, která se vyrábí ze základní koženky (ta nově předpokládám může být z různých druhů kůže a vyrábí ji švec) + železných drátů - co tam vlastně půjde nahradit a jak se to bude chovat? Je to výrobek kováře - co když třeba vezmu koženku z dračí kůže a zpevním ji drátama z oceli? Půjde to vůbec až takhle složitě kombinovat, nebo tam budou nějaké mantinely? Jaký vlastně bude primární materiál takového složeného výrobku z více materiálů - předpokládám, že ten primární materiál se urči pro vlastnosti zbroje a/nebo bonusy do rezistů apod.?
Odpovědět
#23
Já si právě říkal že bych zbroje udělal jednotně, tj. s dobrým skillem udělám i plátovou zbroj bez extrémních surovin. Ta po mě bude chtít jen základní kov + doplňkové věci na řemení, vycpávky, zlaté lemování...
Horší kovy / lepší kovy (kůže, dřeva) by měly přímý vliv na zbroj, například plátová zbroj z mědi bude sice za pár mincí (relativně), jenže měď jí předá své vlastnosti "Měkký kov" (1/2 durability) a "Vodivý kov" (1/2 absorpce energie). Zato stejná zbroj třeba z Modré oceli může z kovu dostat "Odolná" (+1 kategorie, tj. celkově lepší parametry) a pokud ji bude vyrábět člověk (modrá ocel je tuším jejich rasová) tak ještě "Kvalitní výrobek" (o 1 třídu vyšší kvalita výrobku).
Další slitiny a jiné prvky budou pro vylepšování, tj. pokud zbroji budu chtít přidat vlastnost "Runová" tak budu muset sehnat některou ze slitin.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#24
Zlaté lemování - takže zlato by mohlo být povinné a ten druhý kov by byl volitelného (libovolného) typu... Aktuálně se to tuším v návodech dá udělat přes zadání suroviny něco jako "Libovolný kov" (GenericIngot) + druhého kovu napevno. Pokud by se tohle dalo nastavovat i nadále stejně, tak asi proč ne, možnosti jsou pak široké a v podstatě je to jen otázka nastavení. Pokud se zároveň nějak upraví proces "tvrzení" zbroje tak, aby to nebyly samostatné návody ale jen úprava - vylepšení - existujících výrobků (bez jejich smazání?), tak se tím zároveň i vyřeší věci jako ta "zbroj z dračí kůže tvrzená modrou ocelí", takže to bude i mnohem flexibilnější a méně komplikované, než teď (tvrzená kožená zbroj se vyrábí z obyčejné kožené zbroje a železa, ale tvrzená plátová zbroj se vyrábí přímo ze železa + slitiny). Samostatné návody/itemy jako zpevněná kožená zbroj, tvrzená plátová zbroj a tvrzená kroužková zbroj by se teda daly rovnou zrušit. Na druhou stranu oprava takového itemu by pak asi měla zahrnovat i materiál použitý na to zpevnění/tvrzení.

Spíš jen přemýšlím nahlas z pohledu černých řemesel... Smile

Btw. tady jsme k surovinám kdysi dávno vedli interní diskuzi a jsou tam i nějaké tabulky a hodnoty, třeba by šlo zrecyklovat: http://forum.manawydan.eu/showthread.php?tid=2360
Co se mi na tom líbí, že ten základ je postavenej na reálnejch surovinách z RL světa, tudíž váha kovů včetně těch fantasy slitin jde spočítat naprosto přesně (většinu už jsem v tom tématu spočítal) a podobně je to třeba i s vodivostí elektřiny a tepla/chladu, odolností proti kyselině atd. Tudíž to všechno lze získat v podstatě vědeckou metodou, stejně jako ta váha.
OdpovědětSkok na fórum: