Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Telegrafické zprávy.
#1
Někdy není k vytvoření plnohodnotného zápisu síla. Jindy jde o maličkost, která se nezdá být dostatečně zaznamenáníhodná. Pro tyto případy nechť slouží tento topic.
Jak říká jedno orčí rčení. "Gugha nagn urár nuguk na urár"
Odpovědět
#2
Po několika letech strávených na severní hranici se Gobrug vrátil do Pevnosti a seznamuje se s novinkami.

Z posezní v hospodě s mistrem Jakšmirglem získal přehled o posledních drbech z Isharionu, ale jen málo informací o tom co ho zajímalo nejvíc. Totiž pokroky ostatních v boji bolestí.

Nedaleko Pevnosti potkal trpaslíka, který se představil jako Gungrim a poslal skrze něho vzkaz do Goren Zaru s pozdravem od Gobruga přáním setkat se k rozhovoru.
Jak říká jedno orčí rčení. "Gugha nagn urár nuguk na urár"
Odpovědět
#3
Týden nabitý událostmi.

Středa 29.7.
- pan Šmirgl na sebe tentokráte vzal roli posla a orkům přišel přetlumočit vzkaz z Goren-Zaru. Goren-Zar přivítá každého, kdo je schopen pomoci v boji s bolestí a s nepřáteli trpaslíků, kteří obsadili jejich město. Za to nabízí odměnu v podobě podílu na pokladech, které se případně podaří osvobodit.

Čtvrtek
- během předchozího rozhovoru s panem Šmirglem bylo vyjeveno, že trpaslíci budou potřebovat Shunnarův lektvar pro potlačení bolesti. Gobrug s Bumhugem se proto na doporučení pana Šmirgla vydali navštívit alchymistu Rubbyho, řečeného Guma. Rubby potvrdil, že přípravu lektvaru studuje a měl by být schopen lektvar připravit, pokud se mu dostane potřebných ingrediencí. Orkové potvrdili, že mají dostatek fialových květů tilaronpu i ibuprofenia. Zbývá zajistit přístup k fontáně pod Isharem.


Pátek
- další den začal setkánim s alchymistou Rubbym a dozvěděli jsme se, že se mu nepodařilo přesvědčit správce Isharu Horiana, aby mu dovolil připravit lektvar u fontány.
- Do Goren-Zaru za vůdcem trpaslíků Urzinem jsme se ve třech vydali i bez lektvaru. Po cestě se přidal Denetrius.
- V Goren-Zaru nás přijal Urzin Trolokrev a slova se jako první ujmul šaman Gobrug. Připomenul dobré vztahy orků s trpaslíky z minulosti a že oba národy řeší v boji s bolestí stejný problém. Urzin nicméně projevil praktičnost trpaslíka a řeč svedl od obecností na bezprostřední úkol, kvůli kterému poslal zprávu, která po Šmirglovi dorazila k orkům. Trpaslíci musí překonat opevnění, které si hadi vybudovali v jedné z chodeb. K tomu žádají pomoc a Shunnarův lektvar. Gobrug vyjádřil pochybnosti o užitečnosti Shunnrova lektvaru, ale plán nakonec přijmul.
- Alchymista Rubby, který se tentokrát představil jako Guma, vysvětlil problémy, na jaké při snaze o výrobu lektvaru narazil. Za hlavní překážku označil Horiana, který mu nedovolil provádět výzkum v blízkosti Isharské fontány. Na Horianovu hlavu se následně strhla smršť obvinění. Z úmyslného poškozování trpaslíků, z lhostejnosti k těžkostem lidí i všech ostatních ras na okraji lidského království.... Gobrug příliv osočování zastavil a prohlásil, že se s Horianem setká osobně, aby zjistil skutečný stav.
- Na závěr Gobrug doručil předběžnou výzvu k uzavření závazné dohody o vzájemné pomoci v boji s bolestí.
- Aby nebyla sešlost bojovníků v Goren-Zaru zcela bez užitku, vydali jsme alespoň na průzkum oblasti přiléhající k cíli plánovaného útoku. Pobili jsme několik hadích bojovíků a s příslibem brzkého setkání opustili Goren-Zar

*zápis ze sobotního setkání s Horianem bude následovat*
Jak říká jedno orčí rčení. "Gugha nagn urár nuguk na urár"
Odpovědět
#4
Sobota
Výsledek setkání se správcem Isharu Horianem víc, než naplnilo optimistická očekávání a Gobrugovi se podařilo domluvit přístup k fontáně pod Isharem.

Pondělí
Abysme neztráceli další čas, vyrazili Bumhug s Gobrugem pro alchymistu Rubbyho. Ten stěží dostal čas na krátkou přípravu a už ho vedli za starostou Horianem. Zanedbání přípravy se málem vymstilo. Z důvodu bezpečnosti vstoupil do podzemí pouze Gobrug s Rubbym. Rubbyho nejistota způsobená odbytou přípravou vyvolala u Horiana pochybnosti, ale Gobrug tlačil, ať se výroba tolik potřebného lektvaru dál neodkládá. Co by se tak mohlo stát? Vstup k fontáně předcházela osobní prohlídka, kterou provedli přítomní strážci fontány. Gobrug chtěl provést ještě jednu vlastní prohlídku a dát Rubbymu poslední instrukce.

Rubby se ale v blízkosti fontány nečekaně utrhl a ke zděšení Gobruga i ostatních se vrhl k fontáně a začal okamžitě pracovat. Horian tasil zbraň, Gobrug se připravil zakročit, pokud by se dělo něco jinak, než bylo naplánováno. Rubby dokončil výrobu, kterou ostatní rozeznali jako přípravu Shunnarova lektvaru. Potom ale vyměnil suroviny a začal míchat něco jiného. Horian Rubbyho činnost přerušil a rozzuřený Gobrug se na Rubbyho obořil. Přikázal mu, ať se vysvlékne z oblečení a všechno co má, předá k prohlídce. Rubby začal protestovat, že si nenechá vzít svojí dýmku, ale Gobrug nebyl v rozpoložení o čemkoliv vyjednávat. Vyslovil motlitbu a napřáhl ruku k ráně. Horian byl ale rychlejší a Rubbyho připravil o vědomí. Následovala důkladná prohlídka a odebrání vyrobených Shunnarových lektvarů.

Všichni opustili podzemí a protože Bumhug na nás už nečekal, vyžádal si Gobrug od Horiana doprovod stráží. Rubby se vrátil domů a Horian s Gobrugem poslal bojovnici, která se představila jako Aloana. Aby předešel jakýmkoliv možným nástrahám, vyhnul se Gobrug v doprovodu Aloany hlavním cestám a bez obtíží dorazili k Pevnosti.

Rubby si později vyzvednul zmenšenou odměnu za práci a Lektvary si mezi sebou rovným dílem rozdělil Gobrug s Bumhugem.
Jak říká jedno orčí rčení. "Gugha nagn urár nuguk na urár"
Odpovědět
#5
Orkská bylinkářka Garrova se ocitla v situaci, kdy sklad s jejími věcmi je zavřený, banka s penězi mimo provoz a pomocník, kterému dala na starost svůj obchod se někam ztratil. Se vším majetkem zbožím i penězi. Než se věci dají zase do pořádku, pronajala si nejlevnější pokoj v jednom Isharském hostinci a hledá jakékoliv zaměstnání, které jí vydělá na jídlo a možnost znovu pracovat. Kdyby aspoň nebyla zima...
Jak říká jedno orčí rčení. "Gugha nagn urár nuguk na urár"
Odpovědět
#6
Farmářka Lorga přes vývěsku před Isharem poprvé oznámila konání trhu u Pevnosti. Samotným trhem prošlo několik kupců i prodávajících. Lorze se podařilo doplnit tenčící se zásoby a získat i nějaké menší objednávky.

Garrova prohrála notnou sumu svých vydělaných peněz v herně.
Jak říká jedno orčí rčení. "Gugha nagn urár nuguk na urár"
Odpovědět
#7
Když farmářka Lorga dorazila, jako každý čtyřden, k jedné ze svých ohrad pro zvířata pronajatých ve Vilhelmovicích, našla v ní bohužel pouze mrtvá těla zvířat. Všechna zvířata byla zabita něčí rukou. Čím si to zasloužila, mohla Lorga jenom hádat. Zrušila tedy pronájem svých zbylých ohrad u Isharu a přeživší zvířata odvedla k osadě u Cyprony. Ve spravedlnost v Isharu pro neobčana a orka k tomu, nedoufá.

(Prasee zemřela na farmě Andělina Farma 7 něčí rukou / obdrženo 10.9. 2017 23:35:24 / zabita byla 3 prasata a jedna ovce)
Jak říká jedno orčí rčení. "Gugha nagn urár nuguk na urár"
Odpovědět
#8
OOC: Reakce zde: http://forum.manawydan.eu/showthread.php...#pid101284
Odpovědět
#9
Gulrn seděl na studně na Isharské tržnici, ukusoval ze zakoupené klobásy, a už notnou chvíli pozoroval dvojici lam. Lamy vypadaly vyhládle a upínaly zrak ke každému kolemjdoucímu v naději, že se snad najde něco k jídlu. Po majiteli ani vidu. Gulrn seskočil ze studně a lamám nabídl palici kukuřice a aniž by ho někdo zastavil je odvedl hlavní branou. Třeba za ně někdo zaplatí, když je nabídne na trhu v Cyproně.

[Obrázky: lamagulrn.jpg]
(Pokud chce majitel svoje zvířata zpět, ať se ozve. Pár dní budou u postavy Gulrn.)
Jak říká jedno orčí rčení. "Gugha nagn urár nuguk na urár"
Odpovědět
#10
Tenhle topic byl zamýšlený pro zprávy, které třeba nepřekročily významností práh pro plnohodnotný zápis, ale informují ostatní, že ve hře někdo běhá a je aktivní. V minulosti byl trestuhodně nevyužívaný. Zkusím ho tedy znovu oživit a konečně naplnit jeho účel.

Dnes se ve hře sešla tlupa tří orků. Vyměnili si informaci, že pro pokračování boje proti žlutým plášťům je třeba vypravit loď někam k ostrovu v severním moři. Pro tento účel je třeba shromáždit značné množství jasanových klád, které budou orkové těžit a vykupovat.

Orkskou pokladnici obohatili o kořist od Abigora.
Jak říká jedno orčí rčení. "Gugha nagn urár nuguk na urár"
Odpovědět
#11
Ashley před orkskou Pevností vykupuje jasanové klády. Vendor v Galu Gundu prodává kořeny ženšenu.
Jak říká jedno orčí rčení. "Gugha nagn urár nuguk na urár"
Odpovědět
#12
Ten Felix si nějak vymýšlí. Ale dobrá, dostane co žádá. Gobrug nakoupil věci potřebné pro vybavení Felixovy dílny. Jakmile se dokončí všechny práce na vyčištění jeskyně, nebude už nic bránit ve výrobě zbraně proti Solari.
Jak říká jedno orčí rčení. "Gugha nagn urár nuguk na urár"
Odpovědět
#13
Černé perly, ženšen, mandragora. Vše co si zákazník žádá.
Jak říká jedno orčí rčení. "Gugha nagn urár nuguk na urár"
Odpovědět
#14
3 hodiny se trojice odvážlivců probojovávala přes hordy nemtvých protivníků k vytouženému cíli, bájné studnici přání. Mohli si přát bohatství ve zlatě, nejlepší zbraně či zbroje. Jejich volbou ale bylo něco jiného. Zbavit se nájezdníků ze vzdálené země. Studnice jejich přání vyslyšela a vydala malý díl surovin potřebných pro výrobu ledové zbraně.
Jak říká jedno orčí rčení. "Gugha nagn urár nuguk na urár"
Odpovědět
#15
Belthazor s Gobrukem se vydali z Isharu na sever, aby z poražených ledových stvoření získali ledové kameny pro boj s nájezdníky ze vzdálené země.  Při zpáteční cestě se na hranici Ledové země rozdělili a každý šel svojí cestou. Belthazora napadlo, že by se mohl podívat na Mrazivého obra, který by mohl ukrývat nějaké bohatství. Po krutém a poměrně dlouhém boji s bolestivým výkřikem Mrazivý obr padl poražen k zemi. Po krátkém odpočinku se Belthazor vydal do místa, kde přebývá. Nikde nic nebylo, pouze samý sníh a obklopující holé skály. Z ničeho nic zafoukal chladný vítr, který odkryl navátý sním a všiml si třpytivého místa. Ze zvědavosti se s pomalým krokem se vydal k místu a pozorně si ho prohlédl. Po chvíli pozorování si uvědomil, že našel místo, které je bohaté na různé přírodní horniny, jenž si pamatuje z hlubinného kopání v Cypronském dole.

[Obrázky: dX7qf.png]
OdpovědětSkok na fórum: