Ekonomika z pohladu farmare
#1
Zdravim,

po dlouhe dobe sem se vratil na shard a musim rict hodne se mi libi jak se za tu dobu(4 leta) co sem tady nebyl shard posunul dal. 
Tak nejak sem si zvykl i na to, ze momentalne neloguje moc lidi, s par hraci sem se spratelil a posledni vic-nez mesic loguju ted temer kazdej den aspon na nejakou tu hodku.
Chtel bych se ale trochu podelit o svou frustraci, ktera je samozrejme spusobena i nizkym poctem logujicich hracu - jde totiz o ekonomiku na shardu.
Zalozil sem si postavu Farmare, jelikoz se mi celej koncept tohto povolani na shardu hodne libil a myslim si, ze je unikatni. 
Momentalne sem schopnej co to uvarit a upect, chovam ovce a slepice a tak sem schopnej produkovat i nejake ty suroviny pro jine remeselniky. 
Muj problem je, ze neni nikoho kto by vyrobky koupil, ceny podobnych surovin co prodavam ja sou u ostatnich obchodniku velmi rozdilne a i s nejnizsimi cenami na shardu a obchodnikem na trzisti sem za posledni mesic nevydelal nic a sel sem vyrazne do minusu kdyz spocitam naklady za pronajem ohradky, podnajem a prenajmuti obchodnika. 
Poradilo se mi najit na trzisti v isharu a cyprone par obchodniku co kupovali tovar kterej sem prodaval a i kdyz za velmi nevyhodne ceny sem se rozhodl jim prodavat. Tymhle spusobem sem odstranil asi 2-3 obchodniky jelikoz jim dosla hotovost na existovani - asi ne moc prijemne pro majitele a taky vubec ne prijemne pro mne

Zatim sem se zameril jen na hru ale asi mi nezustava nic jine nez byt i trochu vokalni na foru aby lidi vedeli, ze se nekde neco vyrabi a prodava, tak to treba skusim pristi dni, jestli to tu porad nekdo cte..
Kazdopadne kdyz se kouknu na danou situaci, nevim jakej je vas nazor jestli teda ocekava nekdo jeste velky prisun hracu ale ja teda moc nevim jestli to tu bude znova plne, mozna by by bylo fajn pro lidi co logujou udelat nejake ty ulevy pro vyrobni povolani jelikoz dopyt po produktech je hodne nizkej.
napadlo me treba neco nasledovne:
- odstranit nebo snizit poplatek za denni pronajmuti obchodnika
- razantne snizit pronajem ohradek a treba i ubytovani(rad bych si treba otevrel i hostinec ale na to nikdy za aktualnich podminek nevydelam)
- prodlouzit dobu kdy zmiznou npc obchodnici kdyz jim dojde hotovost

Z meho pozorovani sem si vyvodil, ze treba ostatni vyrobni povolani nemuseji mit tyhle existencni problemy, treba takovy kovari mi prijdou hodne vic za vodou.
Jen pro vasi predstavu. Aktualne mam pronajmute tri ohradky na ktere se mi poradilo jaks taks vydelat jedna na sazeni, jedna pro slepice a jedna pro ovce a berany - to cini 500 + 600 + 750 = 1850 stribrnych na mesic. K tomu sem se odvazil pronajmout si na skousku v blizkosti ohradek jeden barak za 3000 stribrnych na mesic - tohodle se budu muset po vyprseni podnajmu vzdat jelikoz tolik stribrnych nevydelam. Pronajem obchodnika me stoji cca. 30 stribrnych na den = 210 na tyden. 
Ceny za ktere sem nucenej prodavat kvyli dopytu a cenam u jinych obchodnicich sou priblizne - 1 stribrny/kus bavlna, 2 stribrne/kus vlna, 15 stribrnych za vypracovanou kuzi, 1-2 stribrny za kus ovoce nebo zeleniny, 15-17 stribrnych za kus pecene drubeze nebo zeber. Ani za tyhle ceny se mi temer nic nepodarilo prodat a nechci si asni spocitat kolik bych toho musel prodat abych si dokazal aspon na pronajem ohradek a obchodnika vydelat.
When you turn I will be gone
whispering my hidden song.
Odpovědět
#2
Nezkoušel jsi najít NPC dávající zakázky? Nejsou to klasičtí obchodníci, jsou to NPC po světě - převážně Ishar, Vilhelmovice a Cyprona, tuším. Nechá se u nich usmlouvat zakázka na různé zboží (perk Smlouvání výrazně pomáhá), podle toho jak je NPC nastavené a co mu v gumpu řekneš.
Nemám tucha kolik jich po světě je, ale kdyžtak nějaké přidám. Původní (zatím neuskutečněný) záměr je aby každé NPC které nemá kvest atd. dávalo zakázky alespoň za pár peněz.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#3
Jo par sem jich nasel, nebyl sem ale schopnej zadnou zakazku naplnit, jelikoz se mi podarilo zatim dosahnout jen lvl 6 za tu dobu co mam farmare a v kazde zakazce co sem nasel sem zatim videl, ze pozadujou u nekterych produktu minimalni surovinu o kvality mistrovske. U mnohych produktech z vareni, peceni se mi podari neco o mistrovske kvalite obcas udelat. Produkty z farmarceni se mi podarilo vypestovat zatim vzdy jen o kvalite mizerne a spatne, a to byl kamen urazu jelikoz mistrovske seminka a plody jeste vypestovat nedokazu a byli zatim v kazde objednavce co sem nasel.
When you turn I will be gone
whispering my hidden song.
Odpovědět
#4
Hele ted sem si skusil ty zakazky trochu obehnout, vyzera to, ze by se s tym dalo neco delat, nasel sem neco co bych splnit i vedel, skusim se tomu pristi dny trochu vic venovat, uvidime jako to pujde. Diky za dobrej napad Smile
When you turn I will be gone
whispering my hidden song.
Odpovědět
#5
Hodně záleží na nastavení NPC - některá si hodně vymýšlejí (kvalitu i sortiment), jiná chtějí jen to co dokážeš. Závisí také hned na první větě gumpu, jestli jim řekneš povolání nebo ne.
Pokud by jsi narazil na nějaký problém, dej vědět.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#6
Ahoj Dorione - Tebe si pamatuju z dávných časů, vítej zpět.
Pokud ještě hraješ, rád bych navázal spolupráci.
Pro začátek sháním slámu (libovolnou) v řádu tisícovek snopů. Vezmu i nějaké zrní (libovolné), ale to spíš tak jen 300 pytlíků.
Ovoce - libovolné - po 100 kusech od jednoho druhu.
Nějaké pokrmy, co hodně zasytí (libovolné) - cca 50 kusů.

Na cenách a další spolupráci se rád dohodnu (ať už ve hře nebo po SZ/ICQ), aby to pro Tebe bylo výhodné. Napiš mi prosím SZ, pokud si to přečteš a pošli kdyžtak rovnou cenovou nabídku na uvedené zboží (nebo to probereme ve hře a napiš, kdy se Ti to hodí).

Jo a kdybys neměl kde složit hlavu nebo sháněl nějaké ohrady nebo políčko a pokud netrváš na Isharu, tak kdyžtak řekni - můžu se podívat po nějakém místě v Cyproně za výhodných podmínek, případně si můžeš cenu nájmu odpracovat nebo splatit v surovinách (hlavně sláma, potřebujeme ji na střechy nových domů).
Měj se fajn a ať Ti to jde. Snad ještě hraješ - býval bych odepsal dřív, ale nějak nestíhám.
Valerie (Semper Fidelis) - kovářka, drátenice a slévačka, vévodkyně Cyprony
Odpovědět
#7
Ahoj,

samozrejme, ze hraju, jen sem tady zapomel reagovat, promin Smile 
Budu velice rad, jestli muzes napis mi prosim te kratkej odkaz na icq 294190812(kontakt na tebe sem tady nevidel) at se na necem dohodnem a pak poresime zbytek ve hre. 
Budu na icq az koncem tydne ale urcite se ozvu spatky.
When you turn I will be gone
whispering my hidden song.
Odpovědět



Skok na fórum: