Lagy!
#1
Hoj asi nejsem jediny kdo si vsiml ze posledni dobou server dost laguje :O Nebylo by lepsi najit jiny hosting?
Mallwin Miel - Elf/Hraničář
Godefroy - Gnom/Mág
Heahmund - Člověk/Kněz

„Na hudbě je krásné to, že ti ji nikdo nemůže vzít.“ 
Odpovědět
#2
Odkud pramení jistota, že se jedná o problém hostingu? Smile Snad někdo ze skripterů na něco přijde..
Odpovědět
#3
Jen takovy muj poznatek, lagy se mi vždycky nejčastěji ději při nějaky interakci (vendor apod)
Denetrius Aho - Radní Svobodných, Válečník
Drsnej Jakšmirgl - Vévoda ze Šmirglu, Vynálezce Pepřového Cvelfa a Gnomí haxny na česneku, ale hlavně Farmář
Spiritea - Knihovnice a opatrovnice Arcana, Bardka
Odpovědět
#4
Vendor který má mnoho výrobků může teoreticky způsobit lag ve chvíli když pracovává seznam těch věcí pro gump.
Nejsem si jistý zda je to jen lag pro toho kdo nakupuje (odeslání maxigumpu), nebo jestli lag pro celý server.
Uvítám pokud tuto věc někdo otestuje.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#5
Hmm to otevření vendora je dle mne na straně toho kdo v něm nakupuje, nevšiml jsem si že by to někomu laglo když jsem ho otevřel.
Jinak zdá se mi že serveru dělá problém když je online  více hráčů.
RP zápisky na fóru neslouží jako informace pro Vaše herní postavy, které pak zneužijete ve hře.
Odpovědět
#6
Hm, tak to vypada, ze pred prvnima bugama k vyreseni prijde zivy profilovani serveru, abychom zjistili co to dela a proc. Nastesti na to mam ted cerstve koupenej resharper se vsema utilitkama, takze udelame prvni krok s mantisem, a pak se na to vrhnu.
Democritus would say about his atomos proposal "I TOLD YOU SO" like 2400 years ago!
Odpovědět
#7
Zpětně se sem vracím, vyvolá lagy už jen přítomnost více hráčů na obrazovce, nebo až některé akce (kouzlení, běhání hráčů z dohledu a zpět atd.)?
Můžete mi sem občas hodit čas kdy k tomu došlo? Server si hlídá a loguje příliš dlouhé akce, tj. lag zaviněný skripty by mohl být v logu (např. jako moc dlouhá prodleva timeru některé AI).
Pokud tam záznam bude, je problém určitě ze strany servru. Pokud ne, pak může jít o problém čehokoliv, včetně hostingu nebo klienta (máte někdo možnost sledovat zatížení CPU?).
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#8
Tohle bude nejspis zalezitost serveru. Co jsem tak pozoroval, tak vytizeni kolisa i kdyz na serveru nikdo neni a s lidma dokaze vylitnout na 100% aniz by doslo k akci delsi jak 300ms, ktere se loguji.
Proste hosting ... kdyz clovek nema dedikovanej vykon, tak se neda nic delat. Tohle minulej nedelal, ale tam byl zase problem s pameti. Ted s pameti problem nemame, ale zase s necim jinym.
Odpovědět
#9
(02.04.2017 v 20:05)RadstaR napsal(a): Tohle bude nejspis zalezitost serveru. Co jsem tak pozoroval, tak vytizeni kolisa i kdyz na serveru nikdo neni a s lidma dokaze vylitnout na 100% aniz by doslo k akci delsi jak 300ms, ktere se loguji.
Proste hosting ... kdyz clovek nema dedikovanej vykon, tak se neda nic delat. Tohle minulej nedelal, ale tam byl zase problem s pameti. Ted s pameti problem nemame, ale zase s necim jinym.

A nemůže se nějak zkontaktovat poskytovatel? Je to opravdu demotivující....
Berroson-Bojovník, správce kasáren - Bratrstvo
Dobrt Sejlka-Farmář, kuchař Cech Mistr - Řemeslníci Cyprony
Odpovědět
#10
To samozřejmě může. Možná nám to neřekne takhle natvrdo, ale defakto v tomhle ohledu jsme asi na shared hostingu úplně bez nároku. Co nám ale řekne určitě, že pokud potřebujeme vyšší výkon, můžeme si za něj připlatit, ať už to bude rovnou dedikovanej server, nebo něco jinýho, koneckonců poskytovateli jde o to prodat. Smile
Pokud vím, Biosek psal něco o možnostech diagnózy a řešení interně. Bylo by hloupý přejít na dražší variantu hostingu a pak zjistit, že tam furt někde máme nějaký další bottleneck.
Odpovědět
#11
Psal jsem to jenom interne.
Nejdriv chci vyresit crashe, ktery nastali rok zpet, aby se nikdy ty samy neopakovali a pak vyresit lagy. Pro technicky znalejsi sw pri zatizenym serveru na nej pripojim profilerem a budu sledovat nejpomalejsi mista, ktery se pak zoptimalizujou.
Democritus would say about his atomos proposal "I TOLD YOU SO" like 2400 years ago!
Odpovědět



Skok na fórum: