Návrh na systémovou změnu levelování - pragmatické řešení.
#41
Dneska jsem dal 11 level, ke své nelibosti mi bylo umožněno zvednout si zbraňový skill pouze o dva ***** ***** **** **** body. Tohle není rpg ale ***** *****. a ten kdo to vymýšlel je ***** ***** a **** *****. V praxi naprosot nefungující ******. Hráč vůbec necítí žádnej progress a samozřejmě tohle vůbec není systémem zohledňováno. Nebo někde máte tabulku moster? který mají bojové dovednosti odstupňované po 2 **** bodech?


Příklad z praxe

Level 10 bojová dovednost max 50 % (možné zbraně kryss, šídlo)
Level 11 bojová dovednost max 52 % (možné zbraně kryss, šídlo)
Level 12 bojová dovednost max 54 % (možné zbraně kryss, šídlo)
Level 13 bojová dovednost max 56 % (možné zbraně kryss, šídlo)
Level 14 bojová dovednost max 58 % (možné zbraně kryss, šídlo)
Level 15 bojová dovednost max 60 % (možné zbraně kryss, šídlo)

ano další bodnou zbrań kterou může zloděj používat( DO **** HURÁ!!!!!) je až od zbraňového skillu...ÁNO! 75 % VELKÁ GRATULACE,!!!! AŽ ODEHRAJEŠ TISÍC HODIN A ZABIJEŠ STATISÍCE MOBEK( na level 12 to dělá 6000 goblinů, nebo 1200 vlků, skřetů) A ZÍSKÁŠ O 13 LEVELŮ VÍC! BUDEŠ MOCI POUŽÍVAT NOVÝ TYP BODNÉ ZBRANĚ, ještě potlesk, potlesk a **** do tváře.


Tohle není vůbec žádný progress ale pouhá frustrace, která demotivuje k nějakému hraní, vzhledem k tomu kolik času je předemnou a jak ubohý je výsledek a satisfakce za dosažení levelu, tohle prostě nepovažuji a nikdo nemůže považovat za přiměřenou "odměnu" za level a čas strávený ve hře, to se na mě **** nezlobte! ŘÍKÁM ODBLOKOVAT STROP DOVEDNOSTÍ! A dovolit hráčům expit ne je za to trestat. Díky za pozornost.
#42
Tohle neni wowko, zvykej si.
Democritus would say about his atomos proposal "I TOLD YOU SO" like 2400 years ago!
#43
(25.04.2017 v 19:24)Biosek napsal(a): Tohle neni wowko, zvykej si.
Tohle není argument.
#44
Už zde bylo oznámeno, že se stropy se v nejbližší době hýbat nebude.

Pokud chceš bojové povolání s velkou paletou zbraní, doporučuji válečníka nebo kněze.
Zloděj není (pozor, velké překvapení) primárním bojovým povoláním. Jeho síla leží (nebo má ležet) úplně někde jinde.

PS: Bojový skill ti zvyšuje (mimo jiné) šanci zásahu.

EDIT: Přestávám si být jist tím "nebojovým povoláním" (na základě screenshotu jinde na fóru), ale vždy jsem si to myslel.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
#45
(25.04.2017 v 19:52)Segoves napsal(a):
(25.04.2017 v 19:24)Biosek napsal(a): Tohle neni wowko, zvykej si.
Tohle není argument.
Ale je.
Democritus would say about his atomos proposal "I TOLD YOU SO" like 2400 years ago!
#46
Krásný přednes.

Osobně mám nahráno docela dost RPG a MMORPG a můžu říct, že posun s každým lvl je tak v 1/10 všech her. Například i ve WoW je někdy potřeba čekat také několik lvl na nová kouzla/equip. Neříkám, udělat lvl tam je podstatně snažší, ale tady mi to zase tak hrozné nepřijde. Alespoň si člověk své postavy (a postav ostatních) váží. Tvrzení, že na lvl je potřeba zabít 6000 goblinů je zcestné a platí jen a pouze tehdy, pokud by těch 6000 goblinů padlo během jedné minuty hry, protože za minutu hry dostanu třeba 10 exp z online XP (což dělá 5 goblinů?). Dále pak dostanu 15 exp místo 2 exp z goblina, pokud mám fresh exp (vyplatí se více, když hraju často menší dobu - podpora lidí, kteří nemají přiliš času hrát v kuse). Takže to prosím zkus spočítat znova. A nebo ještě lépe, dělej si čárky za moby, které zabiješ a pak přijď a řekni, kolik to ve výsledku dělá (a ano, když se budeš snažit toho zabít co nejvíc co nejrychleji, tak to číslo poroste, ale ber prosím vpotaz, že jsme na RP serveru a zabíjení mobů zde není primární činností - a ještě - zkus při tom dělat třeba licence z těch je taky pár XP) - nevím kolikrát to ještě budu muset psát. Přijde mi, že to stále nechápeš a nebo to nechceš pochopit. (podle mě to spíš nejsi schopný pochopit)
Evelin - Bylinkářka, co lehce k bohatství přišla
Desmond - Bard na volné noze s bohatou sbírkou zářezů na loutně
#47
(25.04.2017 v 20:27)Desmond napsal(a): Krásný přednes.

Osobně mám nahráno docela dost RPG a MMORPG a můžu říct, že posun s každým lvl je tak v 1/10 všech her. Například i ve WoW je někdy potřeba čekat také několik lvl na nová kouzla/equip. Neříkám, udělat lvl tam je podstatně snažší, ale tady mi to zase tak hrozné nepřijde. Alespoň si člověk své postavy (a postav ostatních) váží. Tvrzení, že na lvl je potřeba zabít 6000 goblinů je zcestné a platí jen a pouze tehdy, pokud by těch 6000 goblinů padlo během jedné minuty hry, protože za minutu hry dostanu třeba 10 exp z online XP (což dělá 5 goblinů?). Dále pak dostanu 15 exp místo 2 exp z goblina, pokud mám fresh exp (vyplatí se více, když hraju často menší dobu - podpora lidí, kteří nemají přiliš času hrát v kuse). Takže to prosím zkus spočítat znova. A nebo ještě lépe, dělej si čárky za moby, které zabiješ a pak přijď a řekni, kolik to ve výsledku dělá (a ano, když se budeš snažit toho zabít co nejvíc co nejrychleji, tak to číslo poroste, ale ber prosím vpotaz, že jsme na RP serveru a zabíjení mobů zde není primární činností - a ještě - zkus při tom dělat třeba licence z těch je taky pár XP) - nevím kolikrát to ještě budu muset psát. Přijde mi, že to stále nechápeš a nebo to nechceš pochopit. (podle mě to spíš nejsi schopný pochopit)

Fresh exp trvá chvíli, pasivní gain expů jak u koho, že. Licence nejsou nic extra a ty expy jsou velmi nízké, a hraju NEBOJOVÉ POVOLÁNÍ(zloděje) KTERÝ NA LEVELU 12 NEMÁ NA TO DÁVAT LICENCE! SPRÁVNĚ BY NEMĚL ANI BOJOVAT Podržteno sečetno, čeká mě 6000 goblinů. Což je asi 200 x stoky(samozřejmě s xp boostem a licencemi! )
#48
(25.04.2017 v 20:10)Biosek napsal(a):
(25.04.2017 v 19:52)Segoves napsal(a):
(25.04.2017 v 19:24)Biosek napsal(a): Tohle neni wowko, zvykej si.
Tohle není argument.
Ale je.
Ale není a navíc to srovnání...no...skutečně kvalit Wowka ani 0,01 % nedosahujete. Wowko si svou slávu na slunci vysloužilo, právě fungujícím systémem XP, super questy a pod., kde skutečně je hráč za progress a hraní odměňován. Díky tomu má miliónů předplatitelů a aktivních účtů o proti tomu tento shard 20 aktivních účtů. To srovnání skutečně není na místě. Od wowka byste se měli učit a inspirovat se v tom dobrém. Původní ultimu taky hrajou stále statisíce hráčů, protože má super fungující xp systém, soubojový systém a hráč je za progress a trávení času ve hře odměňován. Když tam hráč rozhodne že se vyexpí tak je expy odměněn, tady se mu pouze **** do tváře.
#49
Nikdo tě tu nedrží...
#50
(26.04.2017 v 09:15)Marilla napsal(a): Nikdo tě tu nedrží...
S tímto přístupem jste skutečně za 6 let dotáhli manawydan k dokonalosti Smile Všechny ostatní shardy vám závidí server status.

Nechci si tě Marille dotknout, ale je čas naslouchat kritice a ne těm x( x = 1 až 5 hráčů), kteří vás budou slavnostně poklepávat po zádech v každém postu a vždy se postaví proti jakékoliv změně. Tihle hráči, stejně jako tento přístup, který cituji Vás dotáhl k tomuto krásnému výsledku. I když já zapomněl, blíží se maturity a státnice!
#51
To není o tom, že by za mnou někdo stál, je to o tom co tu stále vymýšlíš za nesmysli, prostě mi přijde, že z toho chceš udělat wow nebo jinou hru na ten způsob a zrovna teď sem něco napsal.... Kritika se naslouchat dá a lidi co tu hrají nebo co to tu vedou ví, že manawydan má mouchy, ale také se ví, že se s tím něco dělá.

A když píšeš něco o tom, že je to někde lepší... Tak jdi a hrej tam, nebo hraj tady a pomáhej tam kde je to potřeba. Nemusíš nutně hledat všechny věci, které se ti nelíbí. Jak se říká "sto lidí sto chutí".

Stěžuješ si, že máš za zloděje málo expů, zkus hrát crafta. Už tu bylo mnohokrát zmíněno, že craft nemá pořádně jak expit, tak sem se s tím prostě smířil, že to tak bude a už to dál neřeším.
#52
(26.04.2017 v 10:04)Marilla napsal(a): To není o tom, že by za mnou někdo stál, je to o tom co tu stále vymýšlíš za nesmysli, prostě mi přijde, že z toho chceš udělat wow nebo jinou hru na ten způsob a zrovna teď sem něco napsal.... Kritika se naslouchat dá a lidi co tu hrají nebo co to tu vedou ví, že manawydan má mouchy, ale také se ví, že se s tím něco dělá.

A když píšeš něco o tom, že je to někde lepší... Tak jdi a hrej tam, nebo hraj tady a pomáhej tam kde je to potřeba. Nemusíš nutně hledat všechny věci, které se ti nelíbí. Jak se říká "sto lidí sto chutí".

Stěžuješ si, že máš za zloděje málo expů, zkus hrát crafta. Už tu bylo mnohokrát zmíněno, že craft nemá pořádně jak expit, tak sem se s tím prostě smířil, že to tak bude a už to dál neřeším.
Chápu to správně, že jsi mí právě řekl: Drž hubu a krok ? Biggrin
#53
(26.04.2017 v 08:53)Segoves napsal(a): Ale není a navíc to srovnání...no...skutečně kvalit Wowka ani 0,01 % nedosahujete. Wowko si svou slávu na slunci vysloužilo, právě fungujícím systémem XP, super questy a pod., kde skutečně je hráč za progress a hraní odměňován. Díky tomu má miliónů předplatitelů a aktivních účtů o proti tomu tento shard 20 aktivních účtů. To srovnání skutečně není na místě. Od wowka byste se měli učit a inspirovat se v tom dobrém. Původní ultimu taky hrajou stále statisíce hráčů, protože má super fungující xp systém, soubojový systém a hráč je za progress a trávení času ve hře odměňován. Když tam hráč rozhodne že se vyexpí tak je expy odměněn, tady se mu pouze **** do tváře.

Já teda opravdu nechápu, co tu ještě děláš? Tak běž hrát WoW, když ti tak vyhovuje. Nebo jdi hrát UO na oficiální servery, kde hraje statisíce hráčů. Očividně máš k tomuto serveru mnoho výhrad, takže není nic jednoduššího, než jít zkusit něco jiné. Tvá kritika tu zdá se nefunguje a pravděpodobně nikdy nebude.

Nebo jsi snad nějaký spasitel MW? Snažíš se ho udělat "lepší"? A nebo prostě trollíš Smile.
Evelin - Bylinkářka, co lehce k bohatství přišla
Desmond - Bard na volné noze s bohatou sbírkou zářezů na loutně
#54
Samozřejmě se jej snažím udělat lepší a ochránit před takovými "yesmany" jako jsi ty, kteří to dotáhli na 10 online ve špičce. Je mi jasný, že kdyby můj nick byl napsán zeleně, už jen kýveš hlavičkou.
Každopádně tak jako tak blíže se návrh na systémovou změnu Č. 2 BiggrinDD
#55
No, srovnání s WoW, na jehož vývoji a contentu dělají řekněme desítky či stovky placených profíků a do marketingu se lijou a lily miliony (dolarů) a můžou si dovolit vydávat jeden datadisk za druhým, nevím nevím, nějak mi to pokulhává...
Pokud tu hráč napíše svůj názor, je zbytečný mu předhazovat server status, nebo že to oni (hráči) "dotáhli na 10 lidí ve špičce". Jejich vliv na to je v podstatě minimální a často nejlepší co můžou dělat pro server status (krom toho, stát se členem RT a investovat hodiny práce) je leda tak dotáhnout pár kámošů a bavit se s nima ve hře.
Krom toho, pokud tu někdo předloží řešení, které tu nemá velké zastání, přijde mi jako hodně velká demagogie brát si za rukojmí server status a tvářit se, že to předložené řešení by na tom server statusu něco mohlo změnit. To je jen domněnka.
Přijde mi, že už se tu trochu mele z cesty. Smile

PS: Je jasné, že bez nějakých změn se z aktuálního server statusu nikam nepohneme. Že to bude o to těžší, že na CZ scéně je za ty roky pokles na nějakých např. 33% lidí ve špičce (MW: z 30 na 10; DP1: z 300 na 100). Ale abychom byly někde na úrovni WoW nebo aspoň ofiko UO shardů, tak by to chtělo hlavně budget a platit tým lidí, který nad tím bude sedět 8 hodin 5 dní v týdnu + udělat marketing za hromadu peněz. To se tu ale bavíme o něčem úplně jiném. Bez toho je to samozřejmě úplně na jinou debatu a můžeme v těch pár lidech (partička masochistů) investovat jen část volného času.
#56
Opravdu miluju tyhle lidi, co se ukážou na měsíc jednou za X let a začnou bombardovat fórum a hru jak to tu stojí za mierdu s domněnkou, že se to tady hned celý překope podle jejich představy.
#57
Jinak, Segovesi, k tvému zloději: Mám zloděje lvl 25. Nikdy nebyl ani v blbých stokách. Z bojových skillů má skill 15 na dýky. Toť vše. Přesto se expit dá a já si myslím, že i přes nedodělaný systém pro zloděje má spoustu RP možností. Jistě. Tebe RP moc nezajímá. Zloděj se dá vyexpit i jako naprosto nebojové povolání. A možnosti plížení, maskování, odemykání zámků, deaktivace pastí a další z něj dělají zajímavý RP charakter.
#58
(26.04.2017 v 11:17)Segoves napsal(a): Samozřejmě se jej snažím udělat lepší a ochránit před takovými "yesmany" jako jsi ty, kteří to dotáhli na 10 online ve špičce. Je mi jasný, že kdyby můj nick byl napsán zeleně, už jen kýveš hlavičkou.
Každopádně tak jako tak blíže se návrh na systémovou změnu Č. 2 BiggrinDD

Já nevím, nepřijde mi že bych na něco kýval. To že nesouhlasím s tebou neznamená, že nutně souhlasím se vším co na MW je a co se na MW děje. Nemá smysl o něčem diskutovat s lidmi z jiného světa Smile - shoda se prostě nikdy nenajde a když ano, je jen pomyslná.
Evelin - Bylinkářka, co lehce k bohatství přišla
Desmond - Bard na volné noze s bohatou sbírkou zářezů na loutně
#59
(25.04.2017 v 18:32)Segoves napsal(a): Dneska jsem dal 11 level, ke své nelibosti mi bylo umožněno zvednout si zbraňový skill pouze o dva ***** ***** **** **** body. Tohle není rpg ale ***** *****. a ten kdo to vymýšlel je ***** ***** a **** *****. V praxi naprosot nefungující ******. Hráč vůbec necítí žádnej progress a samozřejmě tohle vůbec není systémem zohledňováno. Nebo někde máte tabulku moster? který mají bojové dovednosti odstupňované po 2 **** bodech?

ano další bodnou zbrań kterou může zloděj používat( DO **** HURÁ!!!!!) je až od zbraňového skillu...ÁNO! 75 % VELKÁ GRATULACE,!!!! AŽ ODEHRAJEŠ TISÍC HODIN A ZABIJEŠ STATISÍCE MOBEK( na level 12 to dělá 6000 goblinů, nebo 1200 vlků, skřetů) A ZÍSKÁŠ O 13 LEVELŮ VÍC! BUDEŠ MOCI POUŽÍVAT NOVÝ TYP BODNÉ ZBRANĚ, ještě potlesk, potlesk a **** do tváře.

Zajímavé, že si na tyto věci dokážeš stěžovat jenom ty, už i mě tvoje vulgarismy přestávají opravdu bavit. Jak můžeš napsat že ten kdo to vymýšlel je *** atp.? Co si dokázal ty až na shazování projektů lidí co na tom několik let dřou, kteří do toho vkládají čas, peníze,... Opravdu Manawydan potřebuje lidi jako si ty? Přijde ti normální takhle nadávat na chatu, a ještě toto napsat na fórum? S omluvou se divím že si ještě tady a nemáš ban. Něco se ti nelíbí? Expíš pomalu? Co tě zde teda drží když si na všechno jenom stěžuješ. Tím co tu píšeš skriptery, GMka ani nikoho jiného nenamotivuješ. Jak už výše psal Marilla, zkus to třeba za crafta. Já jsem za týden a něco dal z lvl 11 na 17tku (s farmářem). Za jeden den jsem jednou udělal 18,5K expů, tak kde je problém? Opravdu, uvědom si co tady píšeš, píšu tady toto za sebe, a rozhodně mě přestáváš bavit.

Edit: Je mi jasný, že kdyby můj nick byl napsán zeleně, už jen kýveš hlavičkou.
K tomu se raději vyjadřovat nebudu...
Berroson-Bojovník, správce kasáren - Bratrstvo
Dobrt Sejlka-Farmář, kuchař Cech Mistr - Řemeslníci Cyprony
#60
(26.04.2017 v 16:57)Berroson napsal(a): Zajímavé, že si na tyto věci dokážeš stěžovat jenom ty, už i mě tvoje vulgarismy přestávají opravdu bavit. Jak můžeš napsat že ten kdo to vymýšlel je *** atp.?

Na druhou stranu, aspoň tady už to hvězdičkuje... Tongue Laugh



Skok na fórum: