Rozšlapaná truhla guildy Wagnagové
#1
Mnou propuštěný kůň rozšlapal truhlu na souřadnicích 1288 590. Truhla s největší pravděpodobností patřila k přilehlému štítu guildy Wagnagové. V truhle byly 4zl a 21224st, které má nyní v batohu postava Gulrn společně s onou truhlou. Z toho důvodu teď nejsou u orků zaplacené stráže a sklad.
Jak říká jedno orčí rčení. "Gugha nagn urár nuguk na urár"
Odpovědět
#2
Zmiňované peníze jsem trashnul, tak mi, až se k tomu někdo dostane, bude muset věřit.
Jak říká jedno orčí rčení. "Gugha nagn urár nuguk na urár"
Odpovědět
#3
Systémová pokladna pevnosti Galu'gund je jinde. Stráže prostě aktuálně "jen" nejsou zaplacené.
Poslední majitel truhly před Tebou byl Zorgulg Grugar. Ideální by bylo, kdyby se sem ozval, případně kdyby do něj někdo šťouchl, zda o tom něco ví. Těch rozšlapaných truhel v logu vidím víc na stejném místě, všechny ostatní podle logu byly prázdné.
Odpovědět
#4
Neuvědomil jsem si, jak omezené často možnosti GM v těhle věcech vlastně jsou. Banka a sklad přestaly fungovat pár dní po rozšlapání té truhly, tak jsem si to spojil s tím. Po rozšlapání té bedny jsem na zemi našel akorát ty peníze, neupoutanou truhlu a mrtvé prase. Nasypal jsem naslepo 25zl do truhly poblíž 1223 603. Za jak dlouho by se peníze odečetli, pokud jsem trefil správnou truhlu?
Jak říká jedno orčí rčení. "Gugha nagn urár nuguk na urár"
Odpovědět
#5
Ono to funguje tuším takto:
- z pokladny města (pevnosti) se nic samo neodečítá, za žádných okolností
- starosta (náčelník) může zaplatit za stráže (vězení, banku, sklad atd.) pomocí tlačítek v Zákoniku - teprve v tomto momentu se odečtou peníze z truhly
- pokud nikdo za nic nezaplatí skrz Zákoník, z truhly se nic neodečítá a služby nejsou zaplacené a nefungují

Souvislost s nefunkčností stráží nebo banky/skladu by tedy nejspíš neměla existovat, ani kdyby se opravdu jednalo o systémovou pokladnu dané oblasti. Asi to bude opravdu spíš jen shoda náhod.

Jsem teď bohužel v práci a tak momentálně nemůžu ověřit (blokované porty), zda na těch souřadnicích co píšeš se opravdu nachází ta pravá pokladna. Ale co jsem se včera díval, bylo tam přes 20 zlatek.
Úplně nechápu, jestli ty peníze co si tam nasypal (kdy to bylo?) byly Tvoje vlastní, nebo ty z té truhly, ale mám dojem, že si psal, že ty původní peníze si vyhodil kvůli nosnosti? Smile
Ono dohledat se dá v logu leccos (v podstatě je tam "skoro vše"), jen člověk musí vědět, po čem se koukat. Ve finále je lepší se prostě doptat a v případě potřeby jen ověřit v logu, aby člověk nehledal Atlantidu celý večer s nejistými výsledky (že něco najdu neznamená, že jsem nepřehlédl něco relevantního, co mě už nenapadlo hledat).

Jako jde tu v podstatě jen o 3 věci k dořešení:
1. Opravdu ty peníze z rozšlapané truhly patří městu a ne třeba do Zorgulgova osobního vlastnictví?
2. Nejsi teď sám za sebe 25 zl v mínusu? Smile
3. Poplatky města by měl platit starosta... technicky to může zaplatit i GM, ale nerad bych platil z cizích hráčských peněz služby města, tohle je vhodné spíš jen v místech jako Ishar a Nullden, kde jde víceméně o "erární" peníze.
Odpovědět
#6
Pozici truhly lze zjistit v zákoníku (GM a členové s právy ovládat pokladnu), pokud ještě existuje.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#7
Samozřejmě, systémová pokladna je aktuálně v pořádku.
(03.07.2017 v 03:09)Stig napsal(a): Systémová pokladna pevnosti Galu'gund je jinde. Stráže prostě aktuálně "jen" nejsou zaplacené.
Odpovědět
#8
V truhle je peněz dost. Pomohlo by tedy změnit starostu na někoho, kdo to může odkliknout? Moje postava Gobrug, nebo náčelník orků Luckman/Zorgulg Grugar.
Jak říká jedno orčí rčení. "Gugha nagn urár nuguk na urár"
Odpovědět
#9
Vyřešeno předáním práv na Luckmanovu postavu.Jestli bude problém pokračovat, dejte vědět.
Odpovědět
#10
Není ještě všem trápením konec. Sklad sice funguje, ale bankéř si stále stěžuje na nezaplacení. Je to něco, co ještě musí odkliknout Zorgulg?
Jak říká jedno orčí rčení. "Gugha nagn urár nuguk na urár"
Odpovědět
#11
(09.07.2017 v 20:12)Nevrin napsal(a): Není ještě všem trápením konec. Sklad sice funguje, ale bankéř si stále stěžuje na nezaplacení. Je to něco, co ještě musí odkliknout Zorgulg?

Ano, Luckman/Zorgulg nezaplatil za provoz banky a vězení.Musí to odkliknout v zákoníku a zaplatit.Vše by po tom mělo fungovat.
Odpovědět
#12
Promiň, zapomněl jsem na to. Už je to v pořádku Smile
Odpovědět



Skok na fórum: