Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ekonomie, obchod..
#21
(19.11.2008 v 11:41)Beddy napsal(a): Neklame-li mě paměť, loot reagencí se zvyšoval, protože nebyl nikdo kdo by mágům poskytl dostatek reagencí. Možná by stálo za to, to zase omezit. Ne proto aby měli bylinkáři a spol. zisk, ale proto, aby mág někdy taky použil "konvenční" zbraň. Jak jsem hrával Baldurs gate - mág používal kouzla, až když šlo do tuhýho, jinak používal prak nebo dagger nebo tak něco.
Myslim, ze lootovane mnozstvi je v pohode, spis bych zdrazil nektera kouzla. Jak uz sem rekl, napriklad ty summony. Pac myslim, ze by to melo zadouci efekt (at nam ty summy neklamakujou uplne zadarmo a at na druhou stranu v tomhle ohledu mene "vynosne" vlny nedrou bidu), narozdil od snizovani lootu regu plosne..
Valerie (Semper Fidelis) - kovářka, drátenice a slévačka, vévodkyně Cyprony
Odpovědět
#22
(19.11.2008 v 13:03)Siren napsal(a):
(19.11.2008 v 11:41)Beddy napsal(a): Neklame-li mě paměť, loot reagencí se zvyšoval, protože nebyl nikdo kdo by mágům poskytl dostatek reagencí. Možná by stálo za to, to zase omezit. Ne proto aby měli bylinkáři a spol. zisk, ale proto, aby mág někdy taky použil "konvenční" zbraň. Jak jsem hrával Baldurs gate - mág používal kouzla, až když šlo do tuhýho, jinak používal prak nebo dagger nebo tak něco.
Myslim, ze lootovane mnozstvi je v pohode, spis bych zdrazil nektera kouzla. Jak uz sem rekl, napriklad ty summony. Pac myslim, ze by to melo zadouci efekt (at nam ty summy neklamakujou uplne zadarmo a at na druhou stranu v tomhle ohledu mene "vynosne" vlny nedrou bidu), narozdil od snizovani lootu regu plosne..
ja bych spise povolil summony nad 25+ levelu
Zakladatel klubu nespokojených hráčů
G.O.R.A
Raději vládnout v pekle, než sloužit v nebi.
Niccolo Machiaveli
Odpovědět
#23
tohle tema me nenecha klidnym...ja hraju wara i maga a tak je tedy porovnam:
MAG: nektere jeho kouzla rezou tak nehorazne mnozstvi regu az to neni pekne...jo...z lootu je dost regu tak se to kompenzuje ale kdyby nebylo anci tak nemam vubec nic...Siren...vis ty vubec jaky nedostupny reg potrebujes na chapadla? PAVUCUNU.....abnormalne nedostupne zbozi....jo...jde to i bez toho ale je mensi sance a stoji to dost magu....a ted hlavni vec!!!!uvedomte si na jakem sme levelu! to ze sou ted chapadla silne neznamena nic...potom kdyz je zakastis pred wara tak ho mozna tak naseres a on je jednou ranou znici...v soucansne dobe je nejmocnejsi vlna VAN...sipky ubiraj nejvic a ma summony-ALE...vi vubec nekdo z vas jake sou kouzla na vyssim levelu?!kdyz potom nevyjde s vlnou van jedno kouzlo tak je mag mrtvej...a i kdyz vyjde tak neni jisty ze vyhraje...
WAR: prej neda vlka....ja dal 2 vlky beze zbroje s drevorubeckou sekyrou na 4. lvluBiggrin....a to prosim na 2 rany...tak me tu nestvete ze je war slabej...jo...jasny na maga nema ve velkem prostoru ale byl se vubec nekdo z vas mrknout na zapasy poradane orky? ani jeden mag nevyhrral...me dokonce zranil jen jednou a to za 5 HPBiggrin

no shrnuti: podle me sou ted postavicky vicemene vyrovnane...warum jenom chybi itemy=vyplyva z toho ze nejsou perky pro kovare...omezil bych teda prisun regu z lootu aby se magove vic spolehali na ostatni.....nejvic me ale stve ze se testuje ekonomika a vendori davaj lahvicky za 15 strBiggrin a loot zcela nahrazuje nebojove povolani....secteno a podrtrzeno-snizit loot a zavest perky...a hotovoSmile
Horian Voren-správce Isharu, seržant Armády Isharionu
Linda Averová-žoldák ve službách Cyprony
Odpovědět
#24
Vzdyt tvrdim totez....


U chapadel nesouhlasim. Nasi drowi skupinu na lvl 30+ pojely npc s chapadly co kouzlily z druheho brehu. Chapadla maj sanci na paralyzu. Jakmile se to stane, ses v riti a nezachrani te nic. Tenkrat sice nekteri zalamili (sli k omracenym ackoliv vedeli ze je ma mag v targetu), ale i tak, ucinky chapadel byly silenyRolleyes A jeste silnejsi jsou v dungu, kde te tim npc blokne, znicis je, a bum mas druhy a umiras (vse ozkouseno na vlastni kuzi).
Odpovědět
#25
Neřešte tu WAR vs MÁG, jednak je to offtopic, druhak se to řeší jinde a navíc soubojovej systém evidentně neni finální (viz včerejší testy)

Furgassi, ty ses na vánoce krutě vymódil (málem sem leh pod stůl)

Celkem mám obavu, že ekonomika nefunguje přesně tak, jak by měla:
Správně by peníze měly týct ze systémovejch zdrojů (loot, řemeslný zakázky) přes spotřebitele (výměnou za zboží) k výrobcům a od těch by je měl vybírat zase systém (daně, poplatky za pole a pod.)
U každýho z těhle mezičlánku by mělo zůstat jen minimum peněz.

Jenže obchod moc nekvete a peníze se hromaděj, kde nemaj.
Člen klubu spokojených hráčů
Lidi by měli míň mluvit a víc poslouchat
Odpovědět
#26
Kde neni kupni sila, nemuze byt poptavka. Alias nekdo kdo stezi udrzuje svoji vybavu si urcite nebude kupovat nahradni obleceei do spolecnosti, potiony k ruznym ucelum, a ruzne zbytecnosti co ve sve cinnosti neupotrebi. To je tak nutny brat v potazSmile
Odpovědět
#27
(19.11.2008 v 13:44)monty napsal(a): Siren...vis ty vubec jaky nedostupny reg potrebujes na chapadla? PAVUCUNU.....abnormalne nedostupne zbozi....jo...jde to i bez toho ale je mensi sance a stoji to dost magu....
To dobre vim, vzdyt sem ti to ve hre rikal, ze je shanim. Smile Problem je, ze krom nas je shani taky kazdej prvni nebo druhej knez. V lootu jich moc neni.

Jinak nevim, jaka sou vyssi kouzla, jak to chodi na 25+ levelu. Ja pisu svoje dojmy z Bety 2, z pozice nekoho, kdo zacinal nedavno. Takze jestli je umysl to kompenzovat nejak na vyssim levelu, tak ok.
Valerie (Semper Fidelis) - kovářka, drátenice a slévačka, vévodkyně Cyprony
Odpovědět
#28
(19.11.2008 v 12:16)HaFiK napsal(a):
(19.11.2008 v 12:01)Patrick Forbs napsal(a): jinak k těm mágům... už to tu říkám po několikátý... musíte si uvědomit že není mág jako mág... jako to že sumoner vybije jedním sumonem všechno neznamená že všichni mágové dokáží bůhvíco... mám mága hodně vysoko a nemám ani moc peněz ani moc regů... neříkám že mágové jsou slabí ale jako promiňte viděl sem co dokáže war na vysokým lvlíku, jinak na blbýho vlka potřebuju tak 15 šipek a s šancí 95% mi klidně pět po sobě fizzne... přitom mě vlk dokáže zabít na dvě na tři rány když se mu povedou... jasně nemá prakticky šanci, ale zase na druhou stranu sem dal vlkovi s alchymistou na lvl 1 ránu sekerou za 17HP, tak tu nevykládejte jaký jsou warové děsný chudinky... to že poloobrovi neprorazíte zbroj je fakt hrůza... jen tak mimochodem vlnou Hielo ani Ji mu taky vůbec nic neudělám...

1. ano, jsou ruzni, ale mag ma prakticky vzdy jistotu ze da dmg.
2.ten blbej vlk zabije wara stejne jako maga, jedinej rozdil je v kozene zbroji (kterou ale jen tak mezi nami, nosi i magove)
3. sekery maji dany velky rozsah dmg. Ma snad kazdy valecnik delat jen sekery? A kdyz to beres takhle, videl jsem dmg kouzlem kolem 20-30.
4. puloborovi war neprorazi zbroj-->nic mu neudela-->neziska klic. Mimochodem, pulobr ustoji i deset waru a archeru s vybavenim co je nyni ve hre a postupne je sunda dolu.
Hafík má pravdu, přijde mi docela přehnaný téměř stoprocentní damage u jejich kouzel, chápu že je od toho vlastnost odolnost proti magii, ale co mě zaráží že žádné npc s ní nejspíš neoplývají.
-jinak Hafiku mýlíš se půlobra nedáš ani v 50 warech se současným vybavením.
(19.11.2008 v 13:34)furgass napsal(a):
(19.11.2008 v 13:03)Siren napsal(a):
(19.11.2008 v 11:41)Beddy napsal(a): Neklame-li mě paměť, loot reagencí se zvyšoval, protože nebyl nikdo kdo by mágům poskytl dostatek reagencí. Možná by stálo za to, to zase omezit. Ne proto aby měli bylinkáři a spol. zisk, ale proto, aby mág někdy taky použil "konvenční" zbraň. Jak jsem hrával Baldurs gate - mág používal kouzla, až když šlo do tuhýho, jinak používal prak nebo dagger nebo tak něco.
Myslim, ze lootovane mnozstvi je v pohode, spis bych zdrazil nektera kouzla. Jak uz sem rekl, napriklad ty summony. Pac myslim, ze by to melo zadouci efekt (at nam ty summy neklamakujou uplne zadarmo a at na druhou stranu v tomhle ohledu mene "vynosne" vlny nedrou bidu), narozdil od snizovani lootu regu plosne..
ja bych spise povolil summony nad 25+ levelu

mno tak to je zas přehnané! Určitě bych je povolil ale jejich síla(hp) by mohlo býti odvozeno i od levelu mága(hp + hp za level mága)
(19.11.2008 v 13:44)monty napsal(a): tohle tema me nenecha klidnym...ja hraju wara i maga a tak je tedy porovnam:
MAG: nektere jeho kouzla rezou tak nehorazne mnozstvi regu az to neni pekne...jo...z lootu je dost regu tak se to kompenzuje ale kdyby nebylo anci tak nemam vubec nic...Siren...vis ty vubec jaky nedostupny reg potrebujes na chapadla? PAVUCUNU.....abnormalne nedostupne zbozi....jo...jde to i bez toho ale je mensi sance a stoji to dost magu....a ted hlavni vec!!!!uvedomte si na jakem sme levelu! to ze sou ted chapadla silne neznamena nic...potom kdyz je zakastis pred wara tak ho mozna tak naseres a on je jednou ranou znici...v soucansne dobe je nejmocnejsi vlna VAN...sipky ubiraj nejvic a ma summony-ALE...vi vubec nekdo z vas jake sou kouzla na vyssim levelu?!kdyz potom nevyjde s vlnou van jedno kouzlo tak je mag mrtvej...a i kdyz vyjde tak neni jisty ze vyhraje...
WAR: prej neda vlka....ja dal 2 vlky beze zbroje s drevorubeckou sekyrou na 4. lvluBiggrin....a to prosim na 2 rany...tak me tu nestvete ze je war slabej...jo...jasny na maga nema ve velkem prostoru ale byl se vubec nekdo z vas mrknout na zapasy poradane orky? ani jeden mag nevyhrral...me dokonce zranil jen jednou a to za 5 HPBiggrin

no shrnuti: podle me sou ted postavicky vicemene vyrovnane...warum jenom chybi itemy=vyplyva z toho ze nejsou perky pro kovare...omezil bych teda prisun regu z lootu aby se magove vic spolehali na ostatni.....nejvic me ale stve ze se testuje ekonomika a vendori davaj lahvicky za 15 strBiggrin a loot zcela nahrazuje nebojove povolani....secteno a podrtrzeno-snizit loot a zavest perky...a hotovoSmile

souhlasím s tebou, počkat na itemy pro wary pak posuzovat, ale počítám s tím že vám přijdou taky silnější kouzla, jinak vlci dost polepšili jsem 8 level šerm 40 taktika 37 a mám co dělat dát vlka sám (třeba dám dva zásahy, je skoro mrtevej pak 10 minu a on mezitim zregeneruje cca kolikrat 4 minutový souboje)
Ekonomika- jaký je hlavní problém?
***************************
popravdě řečeno, budu teď spíše Pesimista Radstar, ale pokusím se v závěru navrhnout řešení.

- ekonomika se vyvíjela 1000 let, jen 1000 let trval směnný obchod, než byl nahrazen platidlem a tady se snažíme o přirozenou ekonomiku během pár měsíců, téměř bez zásahu, což je docela nemožné.

Hlavními problémy:ekonomiku nelze za současných podmínek téměř testovat, protože neplatí jeden základní vzorec, který je součástí každého společenství a který byl nezbytnou podmínkou než došlo k dělbě práce> specializaci řemeslníků>rozmanitý sortiment zboží, tím byla a jest základní sociální potřeba a jistota a potřeba. Tudíž pravidelný, zajištěný přísun jídla, zajištěné jídlo a pak teprve další věci. Ano jídlo se zde dá zajistit, ale nízké levely jsou bez šance, začínají s 250 stříbrnáky, to je tak maximálně si koupit sekeru a jít těžit dřevo a sotva se uživí nebudou mít peníze na to aby šli a udělali kšeft řemeslníkům s tím že si koupí meč, brnění, nebo nějaký pěkný šat a sám řemeslník bude mít a má problém s odbytem zbožím proč? protože každou ekonomiku tvoří nákupní síla, zde je nákupní síla nulová a to hned z několika důvodů: uvedu příklad válečníka> není možnost opravy jeho vybavení, tudíž když se zničí musí si koupit nové(2*280 stříbrných+ 120 rukavice + meč a štít tuším(tříkrát sem jej už obnovoval během deseti dnů), což na nízkém levelu děláte skoro celý den a ještě do toho se musíte živit), špatně se shání i jídlo a je drahé 50 stříbrnáků za maso je docela makačka pro první levely bez rozdílů)
Tudíž ekonomika v praxi vypadá takto> člověk dře aby se nažral, může sice jít na blázny ale zase z nich nemá peníze na náklady spojené z provozem, když vydělává prachy musí utratit za žrádlo= zakletý kruh

ŘEŠENÍ:

Je to úplně jednoduché, je potřeba zvýšit nákupní sílu, aby se zajistila základní potřeba shánění jídla(nákup od kraftů) jakmile bude nákupní síla převyšovat tuto základní potřebu(uživí se a ještě mu zbudou peníze) pak může přemýšlet o dalších variantách nákupu, tudíž začne tvořit poptávku na kterou bude reagovat okolí( lepší jídlo, lektvaty, šípy, zbraně brnění, opravy brnění atd. atd.)

vzorec by měl vypadat tedy takhle= za jeden herní den(8 hodin> za předpokladu že v herním dnu bude pracovat osm hodin, se rovná v reálném čase dvěma hodinám!), by měla postava být schopná si zajistit dostatek jídla(nákupem) a zároveň stále utržit peníze, tedy ušetřit= nákupní síla= tvorba poptávky. Od které se začnou odvíjet ostatní ceny naprosto přirozenou cestou!

Musí se vycházet od základní potraviny kterou je chléb(jeden chléb musí vystačit na 24 hodin i vám by vystačil tedy na 8 hodin herního času, zbude čas na boje, odpočívání i tlachání v hospodě), cena musí být ohodnocena dle nákladů spojené s výrobou plus zisk řemeslníka.
tady za předpokladu že chléb se bude prodávat za 50 stříbrných, hráč musí během dvou hodin vydělat více! Možná se kvůli tomu bude muset předělat současné torzo ekonomiky, ale jen tento vzorec je správný a v praxi bude fungovat, za předpokladu, že si tento vzorec nebude chtít deformovat a uzpůsobovat do současného systému hry, ale systém hry přizpůsobíte tomuto vzorci> vzkaz zemědělcům: zemědělci nikdy nebyli milionáři, budete se muset s tím smířit.
Odpovědět
#29
Oprava vzorec by se dal upravit světuBiggrin : a to tedy za osm hodin( 24 hodin herního dne) si člověk musí být schopen zajistit potravu během dvou hodin(osm hodin herního dne) a ještě mu zbytí dost peněz na další položky.
Odpovědět
#30
Jedine z me vybavy co vyrabi craft je mec. Zbytek veci remeslnici neumeji, jednak proto ze nejsou dostupni a jednak pro to, ze nemaji perky.
Odpovědět
#31
a také nemůžeme opravovat
Severus Gasel Snape - vyvolávač
Maniel - pyrofor bez expů:(
Rarfu
Mým hlavním cílem je - dotáhnout spolu s GM systém zakázek do hotové podoby

Odpovědět
#32
to Pandrhola: Milionáře ti neberu..ale pořád musím být výdělečná abych mohla pořizivat nástroje atd. Kupříkladu ten jeden slavný kus chleba mě ve finále vyjde dráž než třeba kus masa. Jo až bude k dispozici slapice a nebudu muset kupovat vajíčka atd atd tak to nebude problém..zatím však je a to dost velký.
Faktem je že se ještě nikdy nestalo, aby ke mně někdo přišel a odešel bez jídla. Jsem schopná se nějak domluvit s každým kdo pro to je ochotný něco udělat.
Jenže dokud budou takoví, kteří po mě budou chtít opéct skoro 200 plotic (na které vyplýtvám skoro celý sud oleje) s celkovou sytostí 1400 (kus po 7 sytosti) místo 10 kusů drůbeže s celkovou sytostí 1500 (kus po 10ti porcích každá porce po 15 sytosti) a já budu teda muset furt dokola pěstovat další 400 kukuřice na olej.. Ono to není všechni jen u řemeslníků..to je potřeba si uvědomit.
Faktem pořád zůstává že pokud nebude někdo vysloveně línej tak u mě se nají vždycky. Tuhle jsem s kovářkou dostala od jednoho diamanty za měď na zakázku..udělala jsem z nich prach a kus těch peněz prostě dostal a myslím si že neměl nejmenší problém uživit se za to pár dní reálného času. Prostě nebyl líný..
Samozřejmě že když někdo přijde a bude jen škemrat s tím že nebude nic na oplátku tak je jasné že nic nedosane.
Odpovědět
#33
tisíce let vývoje reálný ekonomiky? Možná díky tomu se vyvinuly peníze, banky, úvěry a podobný serepetičky, ale pro ekonomiku shardu to nemá žádnej význam. A rozhodně ne tržní ekonomika tak, jak ji známe dneska.

1. Mám ten názor, že nutný výdaje postavy musej být jen o malinko nižší než příjmy - pamatuju si jedno z prohlášení RT tohohle shardu, že zlatka nemá bejt běžná věc.
2. Nejde o to, aby nováček hnedka nasyslil 5k ptříbrnejch na vercajk - od toho aby mu pomohly, maj bejt cechy, případně nějaký statický questy.
Člen klubu spokojených hráčů
Lidi by měli míň mluvit a víc poslouchat
Odpovědět
#34
(22.11.2008 v 11:26)Anča Sazeničková napsal(a): to Pandrhola: Milionáře ti neberu..ale pořád musím být výdělečná abych mohla pořizivat nástroje atd. Kupříkladu ten jeden slavný kus chleba mě ve finále vyjde dráž než třeba kus masa. Jo až bude k dispozici slapice a nebudu muset kupovat vajíčka atd atd tak to nebude problém..zatím však je a to dost velký.
Faktem je že se ještě nikdy nestalo, aby ke mně někdo přišel a odešel bez jídla. Jsem schopná se nějak domluvit s každým kdo pro to je ochotný něco udělat.
Jenže dokud budou takoví, kteří po mě budou chtít opéct skoro 200 plotic (na které vyplýtvám skoro celý sud oleje) s celkovou sytostí 1400 (kus po 7 sytosti) místo 10 kusů drůbeže s celkovou sytostí 1500 (kus po 10ti porcích každá porce po 15 sytosti) a já budu teda muset furt dokola pěstovat další 400 kukuřice na olej.. Ono to není všechni jen u řemeslníků..to je potřeba si uvědomit.
Faktem pořád zůstává že pokud nebude někdo vysloveně línej tak u mě se nají vždycky. Tuhle jsem s kovářkou dostala od jednoho diamanty za měď na zakázku..udělala jsem z nich prach a kus těch peněz prostě dostal a myslím si že neměl nejmenší problém uživit se za to pár dní reálného času. Prostě nebyl líný..
Samozřejmě že když někdo přijde a bude jen škemrat s tím že nebude nic na oplátku tak je jasné že nic nedosane.

****************************************
Ančo aničko, tento vzorec počítá s tvým ziskem za chléb Smile vy stanovíte základní strop, tak tedy: na kolik tě vyjde chléb? a započti si do nej zisk, gm pak musí uspůsobit hru tak aby každý hráč během dvou hodin byl dosáhnout této sumy + peníze navíc.

-víš v čem trošku problém, nemáte cech pak už bylo snadné si rozdělit funkce, jeden kukuřici, druhej tamto. Jeden olej druhej tamto, jako myslím si že pro tebe musí být hodně těžké zaskakovat za všechny potenciální zemědělce Smile
(22.11.2008 v 12:07)Beddy napsal(a): tisíce let vývoje reálný ekonomiky? Možná díky tomu se vyvinuly peníze, banky, úvěry a podobný serepetičky, ale pro ekonomiku shardu to nemá žádnej význam. A rozhodně ne tržní ekonomika tak, jak ji známe dneska.

1. Mám ten názor, že nutný výdaje postavy musej být jen o malinko nižší než příjmy - pamatuju si jedno z prohlášení RT tohohle shardu, že zlatka nemá bejt běžná věc.
2. Nejde o to, aby nováček hnedka nasyslil 5k ptříbrnejch na vercajk - od toho aby mu pomohly, maj bejt cechy, případně nějaký statický questy.
to co naznačuješ a říkáš, není v rozporu s tím co jsem napsal výše.
Odpovědět
#35
Ale pořád to je o tom že vzhledem k momentálnímu stavu se mi vůůbec ale vůbec nevyplatí chleba dělat. Maso má mnohem větší sytost a je pro me mnohem jednodušší ho udělat - tím také mnohem více umožňuji osttaním hráčům nějaký výdělek..nezlob se na mě ale když kuchnou 10 holubů dostanou od mě za maso 100 stříbrných a to mi nepřijde zas tak moc málo. V tu chvíli mě to stojí pouze koření, kde pepř a česnek si vypěstuju a sůl s flakonkama opět koupím, a potom taky olej..jenže tak mizivé množství na jednu porci masa že to je zanedbatelné vzhledem k tomu kolik to maso sytí.
Ve chvíli kdy budu dělat chleba je tu pro mě navíc pěstování obilí, kupování vajec plus zmizí šance pro hráče vydělávat si prodejem.
Proto preferuju zásadně maso před čímkoli jiným.

A co se týče slavného cechu Smile Jo myšlenka byla super..jenže sežeň tak aktivní hráče aby ti byli obden na poli. Už jsem tu psala že momentálně nemám absolutně žádný problém jakéhokoli začínajícího farmáře tak založit, aby byl naprosto za vodou. Ale zas chci aby se na to nevykašlal a fakt dělal protože jinak je to pro mě naprosto vyhozený výdaj..
Odpovědět
#36
Pandrhola: aha... takze zacinajici mag je schopen ihned si vyvolat summona, ale zato jinci povolani musi jako blbci expit, aby mohli vyuzit schopnosti.. pokud to samozdrejme dobre chapu
Zakladatel klubu nespokojených hráčů
G.O.R.A
Raději vládnout v pekle, než sloužit v nebi.
Niccolo Machiaveli
Odpovědět
#37
hmmm furgasi ne zacinajici mag si muže leda tak vyvolat holuba a tne nemuže utočit.Až na lvl 4 si může dělat lepší summony
Severus Gasel Snape - vyvolávač
Maniel - pyrofor bez expů:(
Rarfu
Mým hlavním cílem je - dotáhnout spolu s GM systém zakázek do hotové podoby

Odpovědět
#38
presto to je kravina.. reknete me jak si muze nekdo, kdo zacina s magii muze umet cokoliv vyvolat?!
Zakladatel klubu nespokojených hráčů
G.O.R.A
Raději vládnout v pekle, než sloužit v nebi.
Niccolo Machiaveli
Odpovědět
#39
Jestli jste si nevšimli pánové tak tento topic není věnován problematice magie..
Odpovědět
#40
Jen se optám: Co dělalo 90% obyvatelstva ve středověku? Dřelo na poli, aby mělo co do huby a stejně jich půlka chcípala hlady.

Ekonomika teď pokulhává, není kde co prodat, protože nám vývoj malinko ustrnul (vinou vnitřní krize RT).
Děláme co se dá, pár lidí se přijalo, pár se nakopalo do pozadí, takže se zase hýbeme.

Nastavit ekonomiku taky není jen tak, zvláště při šesti postavách na účtu - chtěl jsem dát možnost výkupu řemeslnických výrobků, ale to pak znamená že si každý nadělá půl účtu kraftů, aby s nima suportil ten zbytek.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět



Skok na fórum: