Hlasování: Jsou potřeba nové volby starosty v Isharu?
Ne, funkce starosty je zcela zbytečná.
7.69%
2 7.69%
Ne, starosta je neaktivní, ale aktuálně to ničemu nevadí.
7.69%
2 7.69%
Ne, aktivita starosty zcela dostačuje.
11.54%
3 11.54%
Ano, starosta je neaktivní a potřebujeme aktivního.
34.62%
9 34.62%
V případě voleb uvažuji o kandidatuře za svou herní postavu.
3.85%
1 3.85%
Systémově již mám volební právo (občanství) v Isharu s libovolnou ze svých postav.
3.85%
1 3.85%
Před případnou volbou bych měl(a) zájem podat si žádost o občanství s libovolnou ze svých postav.
30.77%
8 30.77%
Celkem 26 hlas(ů) 100%
* Pro tohle jste hlasoval(a) Vy. [Ukázat výsledky]

Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 4 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[OOC] Politika a správa města Isharu a okolí
#41
(18.09.2008 v 14:54)makovec napsal(a): tak ono hlavne nema cenu vubec nic rozdelovat.

rozhodne z logiky veci nemuze bejt v rade isharu kdokoliv kdo neni clovek nebo hobit. ishar je hlavni mesto lidi a hobitu, takze tam usoun, ork nebo skrcek nemaj vubec co resit.

Sám jsi toto auditko založil za účelem diskuze hráčů, co si o dané problematice myslí,
mám dojem že tu padlo i několik rozumných návrhu a nakonec tu napíšeš z tvého postavení možnou variantu.
Proč si tedy to auditko zakládal?

(18.09.2008 v 15:38)Tulgyr napsal(a): ja taky nic neřešim Biggrin jenom se vám směju jak se ten zbytek hádá o posty v radě která ani neni ...

Nevšiml jsem si ani jediného postu typu "Já chci být v radě".
Očekával bych spíš konstruktivnější diskuzi, než podobné posty.
Bartoloměj - lidský hraničář
-toho času správce Isharionu, nyní na odpočinku.
Odpovědět
#42
stejně to budeš ty Barte tak vo co go ?
“Oheň hřeje, oheň pálí. Bohové nás chrání, bohové nás ničí. Zabij…. nebo budeš zabit. Konec lekce.”
One Hit, One Kill, IK, Konec, Bye
Odpovědět
#43
zalozil sem ho v lidsky sekci a tudiz primarne pro lidi, aby se dohodli jak se budou stavet k okoli, jaka politika se nastoli. plus jak sem psal, sem naklonen tomu aby si ostatni urcili sve sve zastupce pro jednani s hostiteli... vyslance, parlamentare, zmocnence.. nazyvejme je libovolne.

ale zkus si to prenest do realneho sveta.. predstavte si ze by cikani, vietnamci, rusove.. cili mensiny zijici na nasem uzemi si nutili sve zastupce ve vlade.. to jak uznate sami je ponekud obskurni
Odpovědět
#44
(18.09.2008 v 19:15)makovec napsal(a): zalozil sem ho v lidsky sekci a tudiz primarne pro lidi, aby se dohodli jak se budou stavet k okoli, jaka politika se nastoli. plus jak sem psal, sem naklonen tomu aby si ostatni urcili sve sve zastupce pro jednani s hostiteli... vyslance, parlamentare, zmocnence.. nazyvejme je libovolne.

ale zkus si to prenest do realneho sveta.. predstavte si ze by cikani, vietnamci, rusove.. cili mensiny zijici na nasem uzemi si nutili sve zastupce ve vlade.. to jak uznate sami je ponekud obskurni

Nesouhlasím, fantasy svět s reálným nelze srovnávat.
Pohroma zasáhla všechny rasy, proto konkrétně moje postava bude prosazovat smír mezi "dobrými" rasam
a bude prosazovat rovnost mezi těmito rasami. To, že Pohroma odezněla v isharu a okolí bere jako štěstí,
ale ne rozhodně něco, kvuli čemu bychom se měli nadřazovat nad ostatními rasami.

(18.09.2008 v 18:26)Tulgyr napsal(a): stejně to budeš ty Barte tak vo co go ?

Upřímně řečeno, raději bych nebyl a využil bych toho času k otestování několika jiných charakterů,
tak abych si lépe mohl vybrat do ostré verze, za co budu hrát.

Nicméně stále je pro mně prioritou fungování Isharu z hráčského pohledu.
Bartoloměj - lidský hraničář
-toho času správce Isharionu, nyní na odpočinku.
Odpovědět
#45
aby som zhrnul svoj osobný postoj.

Nájdete ma na moste pri Vilhelmoviciach ako svoj čas venujem ochrane toho mostu. V prípade ak je tam čisto a pokoj tak svoje schopnosti prenesiem na výskum hlavne mágie a nekromancie.

čo sa týka oficiálnej politiky isharu nemôžem ju z rôznych dôvodov priamo zdieľať alebo sa jej účastniť. to či budem "politicky" aktívny nakoniec ukáže až to ako velmi sa budem v rôznych veciach angažovať a to je skôr vec zábavy než nejakého riešenia situácie v Ishare.

toto je inak dôvod prečo som pohromu prežil. pamätám si vela vecí čo bolo predtým a viem aj to ako sa k tomu stavu vrátiť... ak sa do toho zapojí niekto kto predtým v hre nebol (a nieje známy) tak je to trochu zvláštne.
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
Odpovědět
#46
Pohroma zasáhla všechny rasy, proto konkrétně moje postava bude prosazovat smír mezi "dobrými" rasam
a bude prosazovat rovnost mezi těmito rasami.


to uz si pak reste jak potrebujete.. to uz je prave na vas (byt porad doufam ze najdu spratelenou dusi ktery je z OSN na zvraceni .o).. kazdopade se na necem takovym prave tady domluvte, jak to bude komu vyhovovat.. predem si urcete jakou politku prave ta skrumaz narodu bude mit
kazdopadne zvazuju jeste jednu vec... byt to je zcela jise ovlivnovani z my strany (ale v tomhle neustoupim. fakt bych nerad mel dvaceticlennou radu, ale zadny obyvatele)

mit mistokrale, jedinyho despotu vladce (a je jedno jestli lidumila nebo "tý dylyno, dýk to je rasýsta"). jemu k ruce velitele armady (domobrany, policie... nazyvejme to jakkoliv.. ale dohromady jeden celek) a starostu (ktery bude mit pod palcem ishar i hobitin)

cili strukturu

guverner
|
--velitel
|
--starosta

pravo veta a pravo rozhodovaci by samozrejme mel jen ten jeden, druzi dva by meli poradni hlas... tot cela struktura. Na mnoha serverech a v mnoha hrach se naprosto osvedcila, je jednoducha, pruhledna, rozhodnuti necekaj na to az se nekde nekdo sejde, lidi se pak nehadaj "taky ste na me mohli pockat".. proste pohoda
Odpovědět
#47
Sice do toho nemam moc co kecat, ale muj nazor je ten, ze byste si meli udelat politiku podle sebe. Nenechte si diktovat od nejakeho makovce jak to ma vypadat a zkuste utvorit nejaky politicky aparat sami. At uz jedinec nebo nejaka rada, pracujte na tom, abyste byli respektovni a ostatni vas chteli zvolit pro vase kvality (i kdyby to byla jen pretvarka), ne protoze nejaky GMko reklo, ze vladce bude ten. I treba kdybyste meli radu o 20-ti lidech, proc ne, zahy vsak zjistite, ze to fungovat nebude, protoze bud nebudete mit o cem rozhodovat nebo se s vetsi pravdepodobnosti neshodnete. Takze pokud je tu nekdo z vas, kdo by chtel zkusit nejakou tu vedouci pozici, pracujte na sve reputaci a zkuste to. Pokud ziskate podporu vetsiny aktivnich hracu, tak verim ze i makovec ustoupi.
Odpovědět
#48
hmm ocividne sa tu 95% hracov zaujima o fungovanie mestskej rady:p To sa mi budu tazko zhanat komplici do party :/
When you turn I will be gone
whispering my hidden song.
Odpovědět
#49
(19.09.2008 v 12:10)Dorion Strack napsal(a): hmm ocividne sa tu 95% hracov zaujima o fungovanie mestskej rady:p To sa mi budu tazko zhanat komplici do party :/

To si ani nemyslím Smile
Odpovědět
#50
gut. fredy ma recht .o)

koneckoncu, i na tom se najdou nejaka pozitiva. bud to pujde nebo holt mate pech .o)
Odpovědět
#51
(19.09.2008 v 12:27)Snails napsal(a):
(19.09.2008 v 12:10)Dorion Strack napsal(a): hmm ocividne sa tu 95% hracov zaujima o fungovanie mestskej rady:p To sa mi budu tazko zhanat komplici do party :/

To si ani nemyslím Smile

ja taky ne.. aaaaaaaaa nechci byt 5ti procentni mensina.. to je jako byt gayem :-X
Zakladatel klubu nespokojených hráčů
G.O.R.A
Raději vládnout v pekle, než sloužit v nebi.
Niccolo Machiaveli
Odpovědět
#52
já budu orkem...to je jedno procento z těch pěti procent
“Oheň hřeje, oheň pálí. Bohové nás chrání, bohové nás ničí. Zabij…. nebo budeš zabit. Konec lekce.”
One Hit, One Kill, IK, Konec, Bye
Odpovědět
#53
Mě teda rozhodně makovcův navrh přijde jako nejpoužitelnější jen bych striktně netrval na tom že všechny úřady musí zastávat lidé vzhledem k nastálé situaci. člověk by musel být jen král.
[Garret Lannister] - budoucí známý bard Manawydanu

Když hraješ hru o trůny, buď zvítězíš nebo zemřeš.
-Cersei Lannister-
Odpovědět
#54
můj názor na správu města a okolí:

1.král=člověk(jednoznačně-Ishal byl, je a dude město lidí)
2.2 rádci(guverneri, nejvyšší šlechtici....)=1člověk a 1 hobit
3.mluvčí od každé rasy(kromě drowů)=ja již bylo tady někde zmíněno, lidé mají "schopnost zapomínat" a tak bychom měli i našim současným přátelům orkům (i jiným rasám) ukázat, že spolupráce s lidmi pro ně může být výhodnější než se uzavřít sami do sebe...

ale jsem přece jen člověk a mohu se mýlit...
Horian Voren-správce Isharu, seržant Armády Isharionu
Linda Averová-žoldák ve službách Cyprony
Odpovědět
#55
Když pominu svoje úlety o 9ti členný radě a podobně, jako postava se k přistěhovalejm rasám chovám zdvořile, protože oni nejsou rádi že jsou v isharu já nejsem rád(a), že jsou v Isharu, nicméně jinou možnost nemaj a jedinej způsob, jak se jich zbavit, je jim pomoct dostat se zpátky do svejch měst.
Člen klubu spokojených hráčů
Lidi by měli míň mluvit a víc poslouchat
Odpovědět
#56
Je tu ale ještě jedna věc, kterou, pokud vím, zatím nikdo neřešil a která by se, podle mě, mohla ukázat jako docela velkej problém Wink
Dejme tomu, že se teda nakonec dohodnem na podobě rady nebo prostě vládnoucího uskupení.. Jenže.. Jak to pak zrealizovat? Koho dosadíme? Jak ho dosadíme? Budou se dělat volby? Jak? Asi trochu předbíhám, ale chtělo by se to zamyslet i nad tímhle.. Smile

S pozdravem Athril, milovník přírody a všeho živého... kromě drowů.
Athril
Odpovědět
#57
imo ten kdo bude mit nejvic respektu se proste casem stane prirozenym vudcem
Odpovědět
#58
Barte, uz se tesis? Biggrin
Odpovědět
#59
(24.09.2008 v 22:51)monty napsal(a): můj názor na správu města a okolí:

1.král=člověk(jednoznačně-Ishal byl, je a dude město lidí)
2.2 rádci(guverneri, nejvyšší šlechtici....)=1člověk a 1 hobit
3.mluvčí od každé rasy(kromě drowů)=ja již bylo tady někde zmíněno, lidé mají "schopnost zapomínat" a tak bychom měli i našim současným přátelům orkům (i jiným rasám) ukázat, že spolupráce s lidmi pro ně může být výhodnější než se uzavřít sami do sebe...

ale jsem přece jen člověk a mohu se mýlit...

Spocitej si kolik je ras. Zase - pulka shardu by byla jen na rade.

Muj navrh zni.

Král teď nefunguje, královská rodiná není tj. místo "vůdce" by přebral nějaký velekněz.

Velekněz
- by byl buď GM nebo prověřený a dobrý RP hráč (přikláním se k druhé možnosti) a tento velekněz by zastával hlavu Isharu a zároveň by mohl světit Kněze (viz systém víry).

Dále jeden zástupce lidí (Ishar) a jeden zástupce hobitů (spolupráce s Isharem, nejbližší okolí Isharu). To jsou podle mě jediné dvě kompetentní rasy co by měly rozhodovat o chodu města. Rada by mohla být veřejná tj. kdokoliv s návrhem k chodu města by mohl na radu přijít, přednést návrh, nebo řešení radě a ta by rozhodovala. Tím pádem by byla účast na radě dobrovolná a tím pádem můžete pomáhat Isharu - nebo jít s kamárádem mlátit potvory.
_______________________________
Alatariel - Služebná božstva elfského
Odpovědět
#60
jj, rozumnej nazor.. klidne veleknez, (nebo i posledni tulak.. proste nekdo kdo strhne davy).

ale v zadnym pripade ne gm
Odpovědět



Skok na fórum: