Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mravenci - quest
#1
Tak me to nedalo a zakladam topik o mravencich na zaklade upozorneni od Dommiho a novinek.

Tyhle informace zatim nezname IG, alespon o tom neni nikde psano, ze by treba byl vyslan od mravencu nejaky pruzkumnik, nebo nejaka ceta, ktera by otestovala armadu Isharionu nebo vubec pevnost mesta ci jeho okoli a ze nekdo musel bojovat s mravenci.
Takze ciste zatim OOC info. Mozna ze by rada Isharionu mela nejak napsat nebo byt pripravena a mit plan na to jakym zpusobem by mela Rada jako celek reagovat az treba mravenci zautoci nebo co ja vim co bude, tak aby vedeli co maji delat, jak maji jednat, jake prikazy atd.
GMs se nam snazi asi neco tema novinkama naznacit je to OOC informace, kterou zatim IG nezname, ale asi nam nebyla poskytnuta jen tak pro nic za nic, takze bych uvital, kdyby se nejen clenove Rady, ale i ostatni hraci nejak zapojili do nejakych ja nevim planu nebo priprav abychom vsichni tak nejak vedela co bychom meli delat apod.

Treba na zacatek nejake stavy zasob ruznych drevenych klad, beden, veci, ktere by pomohli nejak v budoucnu treba zaterasit, zpomalit utok mravencu, ktery dle novienk zrejme prijde.
Mezitim by treba mohl Horian s armadou delat nejake cviceni, nejake formace, jak se chovat v kritickych chvilich apod. Wink

To jen tak na zacatek, protoze nic se IG zatim s mravenci nedelo, kdyz neni na foru zatim o tom zminka ani v RP topicich, takze jak jsem psal nahore, nevime ze se nejaky utok pripravuje :-)
Rimoy Agarnish - [Renom Ordo]
"Jen silný donutí osud. Slabého donutí osud sám." - Konfucius
Odpovědět
#2
Prej horian s armadou :-D
Jinak bratrstvo by určitě pomohlo svou silou - ale nic neni zadarmo Tongue
It's good to be bad.
Karlos Strench - Elf, hraničář
Odpovědět
#3
problem je z rady isharionu zbylo min nez pulka.... a v armade moc lidi nehraje.... takze opakuju co jsem rekl huz puvodci toho questu, ze na nej kaslu pac mam dulezitejsi veci na reseni..... uzijte si ho a netahejte do nej lidi co o nej nestojej.... Angry
Odpovědět
#4
Jako promin Glumiku, ale co je dulezitejsi nez ochranit mesto pred ja nevim nejakym utokem? Takze kdyby treba na Ishar utocili demoni, tak ty reknes sorry na tohle seru mam dulezitejsi veci na praci? Hmm a co kdyz treba ty mravenci zaberou pulku mesta coz se klidne muze stat? Reknes sorry, nestojim o quest? Jo to je vazne skvelej pristup. Mas u me bod! Ano chapu ze resis system najmu atd. ze toho mas hodne, ale questy, co se tykaji mesta nebo vubec toho jak tu rikas co budujete, proste ignorovat nemuzes.

Ano, Horian a jeho armada. Nezalozil ji snad? Nemela by fungovat? To ze v armade nikdo nehraje je problem nyni Horiana jako jejiho Velitele a mel by s tim neco udelat. Pokud nebude fungovat pak pozbyva smyslu.

Ja si tu pripadam jako v matersky skolce nekdy fakt.

Takze znovu. Kdyz uz se nikdo k tomu nema, tak se zkusim zeptat ja.
Moje otazky pro vsechny, hlavne pro alchymisty, remeslniky, zlodeje:
1) Jake jsou stavy vasich zasob co se tyce jasanovych, ratanovych apod. klad? (jejich postavenim bychom mohli zpomalit utok mravencu)
2) Jakekoliv pasti, ktere by se dali vyuzit v boji s mravenci: vybusne, paralyzujici...jine? (Vim, ze normalne nejdou polozit na zem, ale to je o spolupraci s GM Wink )
3) Vybusne lektvary, nejake "nadoby s varicim olejem" (opet nutna spoluprace s GMs)
4) Nejake dalsi napady, ktere vas napadaji co by se proti nim dalo pouzit ?
Rimoy Agarnish - [Renom Ordo]
"Jen silný donutí osud. Slabého donutí osud sám." - Konfucius
Odpovědět
#5
jak muzes chtit zbrojit proti necemu o cem zatim ig nemas ani paru?
Stopař a krotitel
Odpovědět
#6
Nastrčit radu jako návnadu a pak je napadnout zezadu zatimco budou hodovat na členech rady! Biggrin
It's good to be bad.
Karlos Strench - Elf, hraničář
Odpovědět
#7
Winitare vzdyt o tom jsem psal. Cetl jsi muj prvni post a ten popis toho topiku? Jasne jsem tam psal, ze o tom jeste nevime.
Prave proto to pisu sem abych vedel s cim bychom treba mohli pocitat a s cim ne? Ze pisu o nejake vase napady? Proc myslis ze nam GMs dali vedet OOC informaci? Ze by proto, abychom se na to nejakym zpusobem pripravili jako hraci aby se z toho nestala fraska? Aby treba se z nejakych vasich napadu predem mohlo neco vymyslet?
Boze..lidi vazne prectete si nejdriv co je psano drive a rozmyslete si co napisete ok?Wink
Jinak jsem jsem rad i za to, ze jsi sem napsal takovou uvolovinu WInitare, ale aspon neco, treba se pridas se svym napadem Wink
Rimoy Agarnish - [Renom Ordo]
"Jen silný donutí osud. Slabého donutí osud sám." - Konfucius
Odpovědět
#8
Tvuj prvni topik mi prisel hodne zmatenej a nedomyslenej, navic ze vas sezerou nahore mravenci me fakt netrapi BiggrinD
Stopař a krotitel
Odpovědět
#9
Je pravda že o nich vlastně nic nevíme. Kdyby se podařilo zajmout jednoho jejich řekněme například průzkumníka (přeci se na nás jen tak nevrhnou) a důkladně ho prozkoumat, možná by se naskytla výhoda v budoucím boji.
Palisády, pasti, kotle vroucího oleje...mě nic jiného nenapadá než co už bylo napsáno.
Kern....malej trpaslík s velkou sekerou
Odpovědět
#10
TO Kara:
Tak predevsim, pochopil sem, ze jste minimalne jako jednotlivci ve sluzbe Lorda Ifrina. V pripade utoku ma Lord Ifrin povinnost poskytnout veskerou vojenskou pomoc na obranu kralovstvi. To neni nazor, to je otazka podpory krale/ vlastizrady. Pokud jste ve sluzbach slechtice, mate v jeho nepritomnosti povinnost chranit kralovstvi (a myslim ze dost lidi o vasich sluzbach vi i IG). Takze at si vas zaplati vas pan, ktery ma povinnost slouzit krali. ;-) Co se tyce mesta, je nehorazne pozadovat jakekoliv penize, protoze ve meste uz ste par mesicu minimalne jako jednotlivci meli byt na BL (opakovane zlociny za pritomnosti svedku.. ktere bohuzel nikdo neresil, at uz kvuli absenci nastroju nebo necemu jinemu), presto pohodli mesta bezplatne uzivate.. :-D
---
TO Rimoy:
ad 1) Mam velke mnozstvi jasanovych polinek, klady nemam. Taky mam snad nekde kameny a hlinu. Momentalne ovsem nemam nakladniho kone na prepravu materialu..
ad 2) Pasti nemam, ale snad mohu vyrobit.
ad 4) Muj napad jsem popsal vyse.. Lord Ifrin ma povinnost poskytnout ochranu kralovstvi, takze jeho straze by mely v pripade utoku poskytnout pomoc, jinak jsem pro odsouzeni za vlastizradu, na jejiz hrane tento "slechtic" prubezne svymi ciny bilancuje.. Wink Muj navrh cislo dva je zadost u krale o posilneni poctu strazi a pripadnou dalsi pomoc, v pripade ze bude potreba tyto veci financovat, oslovte obcany mesta a obyvatele. Navrh cislo tri - kdo odmitne pomoc mestu, je obycejny parazit a takove by mesto nemelo podporovat. Smile Doted co sem videl tak hodne lidi pouze zneuziva vyhody mesta a nic za to neposkytuje. Je na case s tim skoncit, mesto nejsou jen kulisy pro neci hru ve stylu sam na sebe. Nepomuzes - nemuzes do mesta, nemuzes k perkarovi do severniho hostince, nemuzes do vesnice.. zkratka nic neni zadarmo a pokud nekdo hodla jen brat a nic nedavat nebo dokonce vydirat penize za pomoc, ktera by mela byt nepodminena, tak by mel tvrde narazit. V tomhle ohledu by mela byt politika mesta dosti razantni, vzdyt to co tu vidime u nekterych pripadu je takova benevolence, ze sem podobnou nevidel a v kralovstvi by se neco takoveho dit nemelo.
Valerie (Semper Fidelis) - kovářka, drátenice a slévačka, vévodkyně Cyprony
Odpovědět
#11
Mravenci nezaberou pulku mesta, protoze k tomu se gm nikdy neodhodlaj Biggrin
Odpovědět
#12
To že jsme ve "službách" to bych tak uplne nebral v potaz... kazdopadne nevim proc by jsme meli mit BL, nic zavazneho se nikdy nestlao..mozna dkyis davno :-D
It's good to be bad.
Karlos Strench - Elf, hraničář
Odpovědět
#13
abyste se nedivili k čemu všemu se GM můžou odhodlat Rolleyes
Cesta do pekel je dlážděná dobrými úmysly.

Žádný plán bitvy nevydrží střet s hráči...
Odpovědět
#14
snazim se zajisti nejaky fungovani mesta, ale to hrace asi nezajima.... mam na hrani sotva dve hodky denne navic mi tedka v praci blokli i forum.. a kdyz byla moznost, aby se toho vedeni mesta nekdo ujal kazdej se na to vykaslal, tak tak mne neserte nebo odejdu jako to udelali ty prede mnou.... ja se o zadnou funkci neprosil!!!
Az bude fungovat samosprava, az bude jak ztak vyvazena ekonomika tak si blbnete s utokama na mesto!
zatim jsme jen banda individualistu neschopna odolat ani zakladnim priseram....

takze rikam to na rovinu: uvitam jakoukoliv pomoc, ono je snadny kafrat misto prilozit ruku k dilu
Odpovědět
#15
(25.03.2009 v 21:56)Kara napsal(a): To že jsme ve "službách" to bych tak uplne nebral v potaz... kazdopadne nevim proc by jsme meli mit BL, nic zavazneho se nikdy nestlao..mozna dkyis davno :-D
Z jakeho duvodu bys to nebral v potaz? Smile Videl sem lidi od vas nosit insignie strazi Lorda, videl sem vas nosit zbran ve meste, slysel sem o tom IG, takze zrejme ste ve sluzbach slechtice. Pokud ne, meli byste byt souzeni minimalne za to noseni zbrani ve meste (dokonce v pritomnosti radniho.. akcicka v pristavu). A ze se nic vazneho nestalo? No to snad ne, ja osobne sem byl IG svedkem dvou vrazd (primo na miste minimalne tri svedkove, at uz ja nebo npc prodavaci.. kteri ovsem rp jsou taky zive bytosti), jedna z nich dokonce vrazda mestskeho prodavace (NPC - jestli se vam splasili psi nebo neumite zachazet s petem je vase smula), dale kradez a co sem tak poruznu cetl a slysel, tak toho bude mnohem vic. Kdyby tu fungovalo soudnictvi a politika, tak tyhle ciny maj svoje nasledky. At uz benevolenci, nebo hlouposti, nedostatkem casu, nebo nevyjasnenosti kompetenci/ nedostatku nastroju k tomu ovsem nedoslo.. coz je velika chyba. Podle me je na vas mesto zkratka moc mekky a pak tu dochazi jeste k nemistnym narazkam typu "nic neni zadarmo" (kdyby to v uvozovkach platilo, tak ste to vy, kdo se nedoplati Smile ).
Valerie (Semper Fidelis) - kovářka, drátenice a slévačka, vévodkyně Cyprony
Odpovědět
#16
Správně! Pro město nic neděláme, v armádě být nechceme, ale když přijdou mravenci, hodíme jim Gluma, protože místo pobíhání s píkou po městě se věnuje otázce nájmů domů a jiných zbytečností!
Pochvala od Správce světa pro hráče Rimoy a Siren za kladný (a zajímavý) přístup k věci.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
#17
Teda Rimoyi, starej brachu, ty víš, že rekapitulačním topicům fandím a taky jsem sem nepřišel jako pár místních fňukalů prudit, ale tohle už je přeci jen maličko přehnaná aktivita. Aby nějaké to hraní nakonec zbylo taky do hry, kór když to ještě ani nezačlo :-) Pochvalu od Whiteyho si za své hraní a tak vůbec určitě zasloužíš, ale zrovna za tohle..
Odpovědět
#18
Ja chapu, ze jsou treba delat systemove veci, system najmu, fungovani ekonomiky, jak tocit penize aby jich ve svete nebylo moc ani zase malo, ale tak akorat, ze je treba na tom delat. Taky chapu ze ne kazdy ma na hrani UO stejne casu, nekdo mene, nekdo vice. Ale dobre, pokud te nebavi Glumiku questy, nemas na ne nebo nechces mit cas, pak ok, ale proste potom nereaguj tak jak reagujes. To je druhej topik, kdy jen pises ze te to nezajima, abychom te nesrali a ja nevim co vsechno. Tak proste nereaguj a usetrime oba dva slovy a neprijemnosti.
Dale je vam vsem jasne a vsechny vas to mrzi (nekoho treba ne) ze je zde malo hracu. Ale myslite, ze pritahnete hrace tim, ze si treba z questu budeme delat srandu, nebudete se je snazit resit, nebo pokud proste delate jine veci, ktere jsou dulezite pro shard, ale questy vas nezajimaji, tak se zdrzte komentaru typu Glumika nebo Winitara, kdy ho treba nezajima, jestli nas sezerou mravenci nahore nebo ne. Tohle proste hrace neprilaka. Prave questy jsou na UO alespon dle me to koreni. Jednoduche zatazeni do deje, okamzite interakce mezi GM a hraci i mezi hraci navzajem. Pokud chcete byt pouze vystaveni tomu, ze budete pouze expovat a honit se za majetkem OK, take zpusob hry, ale k tomu neni treba RP a questy a dle meho nazoru ani RP Shard.

Ja nechci na sebe nejak upozornovat, nechci aby sem byl odmenovan nejakymi super itemy, pochvalami atd atd. O to mi nejde, na nejake super extra vecicky uz jsem tak nejak starej. Me jde spis o to, aby se tu lidem libilo, aby se NECO delo. Pokud chcete byt odkazani pouze na to ze budete expovat, pronajimat baraky, zabijet NPC, kopat v dolech ...ja to vemu, pak jsem ale asi proste spatnej ja a vybral jsem si asi spatnej shard i kdyz jsem doufal, ze tady si zahraju me posledni roky UO vubec, jelikoz proste "dospelackej" zivot se blizi sakra rychle Sad

Na zaver dam jednu otazku otevrenou: Az budete max lvly (spousta z vas je momentalne v lvl capu -> Co dal? Co mam delat? Casta otazka na kazdem shardu....

Jinak diky vsem, kteri se snazili s nejakym napadem prijit.
Rimoy Agarnish - [Renom Ordo]
"Jen silný donutí osud. Slabého donutí osud sám." - Konfucius
Odpovědět
#19
Rimoy tys to nepochopil a ja to radne neosvetlil. Me nezajima zda vas sezerou nahore mravenci nebo ne z jednoho hlavniho duvodu. Hraju nyni jiz primarne za drowa, takze to ber jako poznamku rp od drowa Smile
To slovicko "nahore" jsem prespokladal ze bude stacit, abys pochopil, ze mluvim zespoda - z z podtemna. Biggrin
Nikde jsem nenapsal ze me questy nezajimaji tak mi nevkladej do ust neco co jsem nerek. Ja se jen priste teda vyjadrim jasneji abyste to ty i dalsi spravne pochopili Smile
Stopař a krotitel
Odpovědět
#20
Rimoy máš mou plnou podporu, nepřestal jsem hrát WoW abych si našel to identický v jinejch barvách. Po pravdě řečeno Glumik je na fóru...jak bych to řekl...negativní a kritickej, ale ve hře se stejně nakonec do Q zapojuje a to velmi přínosně, takže v tomhle se ho musím zastat. Z pohledu týhle debaty mi příde například naprosto fatální otevření podtemna, ale je pravda, že na to byl dost tlak ze strany určitý skupiny hráčů...některých dost užvaněných...takže dobrá.

Na druhou stranu, jak jsem velmi uvítal tvůj topic o Ifrinovi, tohle mi příde fakt napřed. Myslim, že to co je napsaný v novinkách je pro spestření a spíš to ukazuje co maj čekat hráči a né postavy.

A ještě mám pro tebe doporučení, aby si se vyhnul těmhle debatám otevřel bych bejt tebou RP topic,kterej by se jmenoval třeba "Všeobecná kniha obránců Isharu v dobách ohrožení." Založila by ji tvoje postava(moje by si to třeba z RP důvodů nemohla dovolit) a psali by se do právje lidé, kteří by chtěli zdělit co můžou na obranu poskytnout. Ty by si s tim měl pak tu práci, že by si to co by se vyskytlo na fóru přepisoval do IG knihy, která by ležela někde v nějakym stanu na Isharskym tržišti. !!!! Tohle je jenom návrh!!!! Bylo by to bez jakýhokoli znepokojení a poskytlo by to i RP zábavu při obíhání lidí a přesvěčování je k podpisu do knihy.
Kozlík - dobrodruh

Aristoteles řekl: Přítel všech - přítel nikoho.
Odpovědět



Skok na fórum: