Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 2 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Čas na hru
#81
Obecne je to vždy o aktivite. Musím ale povedať jednu podstatnú vec. V poslednom období sa aktivita zvyšuje. Úprimne je to aj zimou, ale vzhladom k tomu že časť populácie má skúšky na vysokých školách tak tento faktor je dvojsečný.

Je však zaujímavé sledovať jednu vec... Napriek tomu že celkovo ludia v hre nemajú ako hladať známky aktivity tak Ishar dáva pocit živého miesta. Je to zvláštne ale je tomu tak. A stačí k tomu pár vendorov a pár krát hráč ktorý len tak prebehne okolo...

Otvorene mnoho elfov odišlo hrať postavu v Podtemne a časť orkov tiež. zvláštne na tom celom ale je že sa herné spoločenstvá hráčov týmto nesmierne odseparovali a vznikla v hre vcelku podivná atmosféra. Nedá sa to nejak inak popísať...

Paradox je ten že ak sa otvorí mapa v zmysle že dalšie mestá budú znova obývatelné tak sa situácia znova vráti k tomuto negatívnemu stavu. Ten je spôsobený proste množstvom hráčov respektíve ich hustotou vo svete.

Problém teda súvisí s aktivitou hráčov, ale aj s tým že na väčšej ploche to nebude automaticky znamenať viac hráčov, skôr práve naopak... Nemyslím že bolo správne otvárať podtemno, ale to môžem povedať až teraz ked už sa všetky následky toho prejavili, každopádne je to škoda že to dopadlo takto, pretože jeho potenciál pre hru je ohromný.

Ak sa bude mapa otvárať dalej, tak to nemôže byť také "hm zničili sme zdroj bolesti tak teraz sa nasťahujeme do našich miest". V tú chvílu ešte len začne dalšia časť hry v ktorej si tie mestá bude treba vydobiť a ja nečakám nič iné než naozaj ohromnú krvavú režbu ktorá bude trvať niekolko dalších mesiacov (v zmysle vojny hráči vs NPC ako boli aj mravce napr).

Preto si myslím že je len správne najprv sem nasmerovať viac hráčov, nechať ich zžiť sa so svetom a potom ich nechať ho objavovať, alebo dobýjať. Na druhej strane toto je výzva jak pre GM, tak pre nás. Nikde inde som tak solídne RP nevidel (mimo pár OOC komentárov dnes v dungu).

Občasné eventy ktoré nemajú nijaký súvis s DL určite nalákajú k aktivite hráčov ktorý sa sem tam pozrú na MW, rovnako ich k tomu naláka aj rozvoj ekonomiky kedy si za peniaze bude aj čo kúpiť - holt pre niekoho je kupovanie bežného tovaru od vendora niečo... nič... Dropy v dungoch dropy v dungoch... nič iného nepočujem a nevidím ... Považujem len za dobré aby aj to najbežnejšie v ponuke predávali výhradne hráči... a považoval by som za správne ak by aj najvyššiu kvalitu vedeli vyrobiť aj hráči. Velmi sa mi nepáči systém kedy všetky dobré veci musí niekto vyloviť z dungu a nakoniec sa z dungov stane iba další článok ekonomiky a nie dobrodružstvo...

Tí čo vedia len si spomeňte čo všetko som robil okolo toho ked som kupoval koníka... ak by mal umrieť (jedno ako) tak pokial by proste zhebol kvôli HKčku od PK tak by to celé divadlo nestálo za to... Inými slovami aj ked by sme v dungu mali lahnúť tak nech to má štýl Smile

je to zvláštne ale práve tá chudoba ktorá je v itemoch je velmi vyvážená tým že napriek všetkému sú použitelné a zároveň majú svoju hodnotu... A k očarovaniam... Asi by sa mi najviac páčil systém aký bol v Might And Magic 6 kde itemy mali prefix a sufix, a jeho dopady na staty boli často zanedbatelné, avšak na unique item ste narazili naozaj len velkou náhodou a dlhým hladaním a predmet tak mal svoju vlastnú historiu. Myslím že to je niečo čo sa mi na tom páči. Veci tu majú cenu, často takú že sa peniazmi vyjadriť nedá a hráči tomu rozumejú.
Black Hole:
http://www.youtube.com/watch?v=fCL5CfHm7Ps

(kto nájde môj príspevok má bod .) )
#82
Je skvele jak ted vsichni horekujete nad zavrenym podtemnem, to ze jste nas tam nechali samotny z ruznych duvodu [(odchod kvuli gm...Nathrae, Dherin), odchod do gm teamu (Fnuf-tydenni pauza, prodlouzena o dalsi tyden +gm acc), nedostatek casu kvuli skole-Rip...] vas uz netrapi.

Ja byl rozhodnutej hrat dal, jenze jsem chtel najit pro drowy mounty, doufal jsem ze pak konecne se i muzou vratit kdyz se povede muj puvodni zamer. Nemuzu rict ze by Marina a Llilian se nesnazili vyjit vstric co se tykalo raptoru / i kdyz marina furt brblala/, ale proste at jsem stopoval sebedyl, raptor neprichazel, obetoval jsem na to 2/3 skilu postavy, utopil v tom stovky hodin (ktery se projevily v tom ze jsem de facto "aktivne" nehral jen solo stopoval). Kdyz uz to ostatni zacalo nudit, zacli se ptat "kde do haje mas ty raptory?". Neptali se tyden...ale prubezne skoro 3 mesice. Bohuzel zazrak se nekonal a raptora jsem nenasel, nosnou myslenkou nasi gildy byla jizda, kvuli ktere sest lidi delalo specialni buildy (to ze se tyce ukazaly jako jedny z best zbrani do pvp byla uz jen nahoda Biggrin ).
Kdyz uz prisla nuda na spoluhrace, pak konflikty s gm, a puvodni cil se nepovedlo splnit, tak se to zhroutilo. Posledni dva tejdny jsem i ja uz z toho byl na prasky, zacal jsem logovat obcas a doufal ve zmenu nalady, nakonec me gilda pretahla na jinej server.
Den pred rozhodnutim uzavrit Podtemno se me Marina zeptala jestli nechci zase privest nove hrace Laugh jenze ja uz svoje zdroje vycerpal. Privedl jsem na mw skoro tricet ruznych hracu z ruznych servru, na 2/3 uz nemam kontakt nebo uz nehraji uo vubec a zbytek je na mw nesmirne nasranej, Ary, kteryho znam uz od gymplu se nechtel vracet kvuli Marinine hlasce ze uz neni vitanej, pak si precet co psal Radstar a rekl definitivni sbohem. Dherinovi nevadil trest za to pvp, ale Radstarovy narazky tejden pote, i po pul roce mi pise ze delat ze sebe debila od hmm citovat radsi nebudu nebude a zlomil jsem ho (mozna!Tongue) jen prislibem flasky slivovice, ale jelikoz stejne porad dela tak ho asi ig dlouho neuividim (coz o to, stejne jako vetsina gildy uz neloguje ani na dp2...skola...prace...Sad).
A pretahovat gildu na mw opravdu nebudu, ne po tom co kamosi jak blbci mesic delali na webu gildy, tydny kopali v dole jak magori kvuli stavbe (to ze to s nasi aktivitou stejne nenakopem je vedlejsi).

Takze je hezke jak se vsichni vztekate, jak je Podtemno zavreny, ale na to jste meli myslet driv nez jste odesli (ze, seki), nebo si vzali "pauzu" (Fnuf Biggrin )...ale nejste to jen vy. Je to Tyrael, kterej kdyz uz konecne zacal neco rozehravat, se pak na mesice vyparil a nedaval o sobe vedet a my na nej cekali jak idioti protoze byl jedinej kdo hral knezku...a dalsi, co drowa rozehrali a pak ho zapichli.
Takze ja chapu Marininu frustraci zazil jsem ji taky.

Imho, Seki, kdyz jsi mel drowa, tak ja jsem to ani nepoznal, troufam si rict zes travil vic casu s Mirem nez drowama a na to drowa nepotrebujesSmile
A az se bude Podtemno otevirat, uvital bych prehodnoceni narocnosti raptoru na skilly. Npc dole jsou naprosto bezcenna ke stopovani (stejne jako vetsina nahore), zatim vim jen o trech mountech pro drowy: mlade, samice, samec hlubinenho raptora, vsechno jsou az od NADPRUMERNYCH (77% a stale nic) skillu, nahore jsou tucty koni raptoru a vsechni moutni jsou rozlozeni do celeho skillu, ne az od top hranice.
Je vesele kdyz me Marina napise ze mlade je silnejsi jak kun proto je obtiznejsi na stopovani. Tomu se musim jen zasmat. V pvm nepouzitelny mount, v pvp bych chtel videt silence co sesedne a misto aby vyuzival rychlost posle mlade na nekoho kdo mu da na dve tri rany. To bych byl radsi kdyby mel staty a skilly kone Biggrin
Edit: Jo Lilian to zkosousel nekolikrat, ho najit a tamnout, ale pak z nej vzdycky vylezlo ze si to hledani urychlil :O
(07.12.2009 v 21:18)Tyr napsal(a): takže nie je žiadna možnosť zakomponovať menšinu shardu do väčšiny? aj keď by to malo znamenať 1 hráč do zvyšku?

Dole 1 pribyde, nahore 1 ubyde. Proto se jim do toho nechce.
To co pise Mir, ale neni zdaleka pravda. 90% elfu a orku (ti pozdeji, spis ke konci) co odesli k drowum byli ze hry nahore frustrovani a odchod dolu byl zpusob jak neodejit ze sevru. Taky po otevreni prislo nekolik byvalych hracu z bety1 (nevim co ocekavali extra), co pak udelali i elfy...nez odesli.
#83
Takze ted si to rekl hezky. Nejdriv se me zastavas a pak to na me vse svrhnes, pak se zase zastavas a pak to zase hodis na me. Vsechno co se stalo ma sve oduvodneni. Ja si nemuzu nastavis co chci jak chci. Raptori nebyli moje rozhodnuti, nekolikrat sem se primlouvala o snizeni narocnosti, neuspesne. Takze nez tu zacnes plkat kraviny a rikat ostatnim at se zamysli, tak se nejdriv zamysli ty, protoze ses klasicka drbna co malo vi a nebo vse prekrucuje.

Podtemno je zavrene a tak to zustane, timhle si nepomuzete, spis naopak. Castecne za to muzu ja castecne hraci, ja sem ale jedna, vas je nekolik. LOCK
Marina - Žena všech povolání, hlavně ale GM
Corsah Tyrdlues - elfí řezbářka Sirae Cyredanea - ?bláznivá? šamanka
Zoe Locke - Velitelka družiny Sira Gerarda Stříbrokřídlého a důstojnice Cypronské městské hlídky


#84
Hafiku, o raptorech jsem rozhodl já. Jsou stejně obtížní jako ti nahoře, a jsou lépe nalezitelní než ty nahoře (o chlup, ale lépe). Důvodem proč jsem odmítnul dát jim náleznost a obtížnost koní bylo aby se celé drowstvo nevytahovalo svými UU oři před zbytkem MW, který má "jen" koně.
To že nebudeš jezdit na koních, které můžeš na povrchu tamnout nebo koupit, tak to je TVOJE volba, neobviňuj systém nebo RT.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.



Skok na fórum: