Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 3 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co vam vadi na MW klientu ?
Uplna tma by byla fajn treba tak max. do dungu (a i tam snad radsi jeden stupen od uplne), ale je fakt ze venku na povrchu bych to taky spis ztmavil.. ted je to dost mirny. Jinak zapinani svetla, kdyz ma byt tma, pro to se v UO vzil nazev Lighthack. Biggrin Razor to treba umoznuje, ale myslim ze tma patri ke hre, muze castecne pozitivne prispivat k herni obtiznosti, atmosfere atd.
Vypnutim tmy se stava z veci jako lucerny a pochodne jen maskarada (tak to asi funguje castecne i ted) a to je myslim si na nasem shardu skoda. Smile
Odpovědět
Jinak, bude to tuším někde na pomozí skript a klientu, takže mě kdyžtak usměrni...Dalo by se udělat podporu pro něco jako dvojbarevné oblečení/předměty? Normálně u oblečení funguje, že v případě, že je to nastavené se barví jen šedé části...co mě napadlo je, přidat možnost, barvit u takového oblečení obojí, každé jinou barvou.
Daly by se pak kupříkladu obravit zlaté lemy u róby s kapucí, či zdobených šatů, případně by šlo udělat dvojbarevné tuniky, štíty. Jinak, pokud by se trochu upravila grafika (nem to tuším správnou šedou) tak by se to dalo použítvat třeba i u zbraní, kdy by kopí mělo barvu hrotu a barvu ratiště podle materiálů z kterých budou vyrobeny.
Odpovědět
Ano, tohle by šlo, ale vyžaduje to změnu packetů, pak by šlo dosáhnout až tří barev na předmětu (za každou složku RGB)
Odpovědět
Jako, u toho si obecně nejsem moc jistej jak by to dopadlo...z toho by pak asi byli různý "duhový" předměty. Jak jsem říkal, já spíš uvažoval o tom, klasicky obarvit "barvitelnou" šedou a následně obarvit nebarvitelné odstíny jinou barvou.
Odpovědět
Geo: To je blbost, dopadlo by to presne jak pise Kain. Bohate staci, co navrhuje.
Odpovědět
Boha jeho, vy navrhujete duhové předměty - a já jen líčím technické možnosti.

Prakticky je totiž obarvení pomocí HUE praktikováno následovně:
- u každého pixelu v 2D obrázku se porovnají R-G-B složky a pokud se shodují, provede se následující = vezme se hodnota barevné složky (číslo od 0 do 31), je jedno které, protože se jedná o šedou barvu, a najde se barva v dané HUE (kdybyste pořád ještě nerozuměli, každá HUE má 32 libovolných barev, jedná se o pole opět indexované 0 až 31).
Nejsem si jist, jak se obarvuje plnou barvou, tuším, že se vybere konkrétní položka, případně se barva průměruje.

Takže pokud byste chtěli obarvovat dvěma barvami:
- vezmete šedou, obarvíte ji standardním způsobem
- vezmete barevnou (tu, která nemá vyvážené barevné složky) barvu zprůměrujete, nebo použijete konkrétní barevnou složku, tedy R, G, nebo B. Opět obarvíte.

Takto můžete pohodlně docílit až 7 barevných variant (vzájemně se nevylučujících):

R only
G only
B only
RG only
GB only
RB only
grey (všechny složky přítomny)

Technicky je ale nejčitelnější varianta s maximálně 3 barevnými paletami, tedy R, G, B, aniž bys musel řešit černou barvu (0,0,0),
Případně je rozumné uvažovat ještě o 4 barevných paletách, tedy R, G, B, Grey, přičemž černá barva se počítá jako grey.

Ano, můžete říct, že chcete jen dvě barevné palety. Pokud to uděláte, odpovím OK. Použijme například R a G složku, nebo šedou a barevnou. Budeme diskutovat o nejlepším vhodném řešení (v jednom případě se musí definovat speciální hues, v druhém upravovat obrázky)... ale nesnažte se mi tu cpát, že já prosazuji duhové předměty.
Odpovědět
Ne .. myslel jsem to tak, ze je zbytecne urcovat dalsi barvy, kteryma by se dali obarvovat casti itemu. Ona cerna pro pruhlednou s sediva pro dalsi barvy bohate staci. Netusim totiz jestli nektery predmet nepouziva prave plnou z RGB barev. Pak by se musela upravovat grafika danych predmetu a je to dalsi prace navic.
Odpovědět
Kain se ptal, jestli by šly dvě barevné palety (hues) na předmět.
Odpověděl jsem, že ano. Šly by i čtyři. Musel by se upravit packet, případně přidat nový.
Teď na to stejně nemám čas. Odloženo, howgh.
Odpovědět
Nevim jestli je to zamer nebo chyba a jestli to tak funguje i na starem klientovi. Kazdopadne...jsem jedina, ktere vadi, ze se last target pamatuje tim stylem, ze kdyz ho zmacknu pred targetovanim, tak se bere jako pristi target automaticky? Takhle ho omylem namacknu kdyz rozhazuju spelly a pristi kouzlo misto toho, aby slo treba nekam na zem jde do me a tim padem fizzne a dokaze meto i zabit, kdyz nemam manu.

Dale...bylo by mozne pridat moznost: ber regy pri kouzleni a neber regy pri kouzleni? To se mozna netyka klienta, ale obecne hry. Jestli uz neco takoveho je, tak se omlouvam, nevim jestli sem o tom uz cetla nebo si to jen myslim Smile. Diky.
Marina - Žena všech povolání, hlavně ale GM
Corsah Tyrdlues - elfí řezbářka Sirae Cyredanea - ?bláznivá? šamanka
Zoe Locke - Velitelka družiny Sira Gerarda Stříbrokřídlého a důstojnice Cypronské městské hlídky


Odpovědět
Marina: Originální klient se tak nechová, ale razor tuhle vlastnost podporuje. Já osobně to využívám a jsem za to rád... chce to s tím jen počítat.
Regy už se probírali se stanoviskem, že kouzlení bez regů je jen taková nouzovka a nebyl by dobrý stav, kdyby se kouzlilo bez nich. Ovšem myslím že si stačí dát regy do opasku s váčkem, odkud se nečerpaly.
Odpovědět
Nj ale tak funkce by tam byt mohla, zvlast kdyz si nbik setri kazdy reg a pak to plytva na konika...

Nejlepsi by bylo nastaveni pro ktery kouzla jo a pro ktery ne. Ja osobne konika nepotrebuju nutne kouzlit za ten jeden reg, protoze ho kouzlim pro dopracu a klidne se trochu vic unavim. Naopak pri boji bych uplatnila, kdyby se prave bojova kouzla kouzlila za mene many. Takze asi takhle Smile.
Marina - Žena všech povolání, hlavně ale GM
Corsah Tyrdlues - elfí řezbářka Sirae Cyredanea - ?bláznivá? šamanka
Zoe Locke - Velitelka družiny Sira Gerarda Stříbrokřídlého a důstojnice Cypronské městské hlídky


Odpovědět
Regy a kouzlení - není záležitostí klienta.
Last target - ano, taková je feature... zapřemýšlím nad možností nastavení, ale do nejbližší verze už to určitě nestihnu.
Odpovědět
Dalo by se to řešit přidáním jednoho WoP - pokud by bylo první, zbytek formule by se bral jako klasické kouzlo ale bez regů.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
Odpovědět
Whitey: Dobrej napad.
Odpovědět
Jj dobry napad! Smile
Marina - Žena všech povolání, hlavně ale GM
Corsah Tyrdlues - elfí řezbářka Sirae Cyredanea - ?bláznivá? šamanka
Zoe Locke - Velitelka družiny Sira Gerarda Stříbrokřídlého a důstojnice Cypronské městské hlídky


Odpovědět
Hele, šoupněte si tu diskuzi jinam, tohle je MWklient Smile

P.S. SKVĚLEJ NÁPAD
Odpovědět
(28.01.2011 v 09:02)elistrel napsal(a): Nevím, jestli to MW klient zvládne, ale nevidím důvod proč ne. Pokud chci mít rozlišení třeba 1920*1080, což je mé nativní rozlišení, tak ale nevidím řádek s textem, je schovaný pod taskbarem. Ne, že bych nepsal více méně po slepu, ale nějaká vizuální kontrola je velice důležitá Biggrin Takže buď mít možnost nastavit si jakékoliv rozlišení (nebo dát na výběr - zvlášť výšku a zvlášť šířku, takže bych měl třeba 1920*1024) nebo mít možnost řádek s textem posunout. To by bylo velice fajn.

Tato možnost je k dispozici v nové verzi 10.4.13 Smile
Odpovědět
kdyby to slo tak by bylo fajn v budoucnu opravit moznost obarvovani u nekterych animaci ktere maji art/gump obarveny ale animace ma puvodni barvu. Napriklad svatebni rukavicky jsou na postave jak vyvaleny v hnoji
Inara, Kouzelník|Gwen, ledová princezna|Lisanna, tichý bard|Prune, kněžka Helmova|Taranel, stopař(†)|Tibauld, Velitel Armády(†)|Béda Trávníček, hobit neposeda(?)
Odpovědět
(18.07.2011 v 09:53)sarja napsal(a): kdyby to slo tak by bylo fajn v budoucnu opravit moznost obarvovani u nekterych animaci ktere maji art/gump obarveny ale animace ma puvodni barvu. Napriklad svatebni rukavicky jsou na postave jak vyvaleny v hnoji

Budu se muset podívat, ale myslím si, že tohle už klient také podporuje... jestli ne, není problém to dodat.
Odpovědět
Obarvovani funguje ... momentalne je obarvena jen nejaka elfi roba, zbytek je standard, protoze si nikdo nestezoval, ze by neco dalsiho melo byt obarveno (urcite bud ja nebo geo na to upozornoval, ale reakce od hracu opet nulova jako vzdy) Smile

EDIT: Jinak staci upravit ColoredAnims.xml
Odpovědět



Skok na fórum: