Hlasování: Jak se Vám líbí nový web v porovnání se starým?
Určitě líbí více
43.75%
14 43.75%
Spíše líbí více
15.63%
5 15.63%
Pro mě je to tak nastejno nebo je mi to jedno
12.50%
4 12.50%
Spíše nelíbí více
18.75%
6 18.75%
Určitě nelíbí více
9.38%
3 9.38%
Celkem 32 hlas(ů) 100%
* Pro tohle jste hlasoval(a) Vy. [Ukázat výsledky]

Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Info] Nová verze webu
#41
   
Odpovědět
#42
Změnil jsem si nastavení textury na pozadí, ale jakmile překliknu někam jinam - například do mapy, tak mi tam naskočí obrázky na pozadí.
Dřív to nedělalo, všiml jsem si toho až dneska. Smile
Odpovědět
#43
Jojo, vím, perou se mi tam teď styly, protože jsem zaváděl nový věci do Nastavení.. je to drobnost, ale chvíli to budu muset ladit, až budu mít čas.. Pak se vrhnu na další možnost změny layoutu novinek - omezení počtu sloupců na 1, 2 či 3.
Dík za hlášení.
EDIT: Snad opraveno, musim ještě testovat až bude čas..
Odpovědět
#44
Jo, důkladně jsem to proklikal a vypadá to ok, paráda.
Odpovědět
#45
Tak supr, dík za testy.
Odpovědět
#46
Po kliknutí na tlačítko "Datum" v záhlaví webu se nově zobrazí již dobře známý kalendář z fóra.

Nastavení webu bylo v posledních dnech rozšířeno. Krom mnohého dalšího je nově možné i zúžit si celé okno pro obsah a nastavit si maximální počet sloupců k zobrazení (zatím platí jen pro Novinky na homepage a v samostatné sekci) - při rozlišení nad 1750 pixelů umožňuje zobrazit 1-3 sloupce vedle sebe, rozlišení nad cca 990 pixelů umožňuje 1-2 sloupce vedle sebe.. nižší rozlišení vždy pouze jeden sloupec, možnost nastavit si šířku okna zde postrádá smysl díky responzivnímu zobrazení.
Snad vám to takto bude vyhovovat více, než když jste do něčeho nuceni responzivním zobrazením.

Ještě mi zbývá provést testy posledních změn, trochu dopilovat barvy odkazů a připravit mnou navrhnutou změnu layoutu novin, pokud ale máte rádi zobrazení na 1 sloupec, tak se vás to pravděpodobně příliš nedotkne. Pak ještě na homepage nějaké ty náhledy videí s možností přehrání videa na webu, aby se zaplnil nově vzniklý prostor vedle knihy (obsah byl přesunut na první stranu knihy, video-feed byl odstraněn). A také možnost přepínat knihu mezi textovým a listovacím zobrazením (uvnitř a mimo knihu). Trochu taky asi upravím tlačítka v záhlaví, aby tam nebyly zbytečně zdvojená tlačítka se stejnou funkcí.
Následně už by se asi dalo uvažovat o vypuštění do ostrého provozu. S novýma možnostma nastavení jsou vizuální odchylky od starého webu poměrně malé a tak se asi od úmyslu provozovat vedle sebe starou i novou verzi upustí (ještě si rozmyslím)..
Odpovědět
#47
prusplesk na vas židi .. web mate nadherny, ale co takhle udělat nějaké podzviření ve hře, diky kterého by bylo možno flamovat na foru .. yo ho ho ho ..


PS nelyčunjte mne .. došel sjem z hospody Biggrin
Odpovědět
#48
Souhlasím s tebou, ale potřeboval bych, aby to udělal někdo z ostatních questařů, já jsem teď poměrně vytížený webem a různýma dalšíma víceméně technickýma věcma (který často ani nikdo jinej dělat nechce/neumí/nebude/nemá čas/nemá chuť).. Sad
Na webu dělám jen já, tak snad už jsem tu nezbyl z těch questařů dočista sám. Smile
Odpovědět
#49
Na nějakou chvíli přeruším vývoj, abych se věnoval něčemu jinému, "80% práce se udělá za 20% času".
Je toho ještě víc, co bych chtěl a budu postupně na webu dělat, ale web by měl být plně funkční se zapracováním některých výhrad (z fóra a Facebooku) jako jsou např.:
a) matoucí/"zdvojená" tlačítka v záhlaví;
b) nelíbí se mi barva XY a průhlednost Z pozadí (viz Nastavení);
c) je to moc široké a nemám rád Novinky ve 2/ve 3 sloupcích (viz Nastavení);
d) nemám rád obrázky na pozadí a stýská se mi po černém zrnění na hnědém podkladu (viz Nastavení);
e) nelíbí se mi světlé odkazy.

V příštích dnech dojde k načítání nového webu z adresy manawydan.cz. Starý web bude ponechán zatím jako záloha pro případ, že by něco nefungovalo (ale proces registrace apod. už jsem zkoušel, tak snad nic nebude).
Odpovědět
#50
Je někde k dispozici starý web? Na widlích, kde mám jen čistý prohlížeč (firefox) bez JS, flashe a podobných sra*** ... je Homepage děsný, web by přece měl fungovat i bez těhle věcí ...

[Obrázky: 7OT5RTV.jpg]
Hraju proto, abych si dokazoval, jak velký organ jsem.
Odpovědět
#51
Web by měl fungovat bez JS? Biggrin Od kdy? To slyším prvně a jako axiom je to dost pomýlené - nepravda.. Co třeba Bootstrap a další základní věci, bez kterých se moderní weby neobejdou? Ten JS sis přeci musel sám zakázat - Tvůj problém. Je to asi jako bysis zakázal načítání obrázků a pak se divil, že propagační weby vypadají moc stroze a jsou jen textové.
Flash nikdo nemá v úmyslu používat a srovnávat JS s Flashem je zcela mimo. Už jen z hlediska principů, na kterých dané technologie fungují.
Starý web je na http://old.manawydan.cz.
Budete tam ještě problém s uploadem obrázků skrz starý a nový web, to vyřeším až z domova večer.

PS: A nemáš ten FF krom toho taky zastaralý? Zdá se mi, že ta horní lišta s upozorněním na Cookies a to menu vlevo by snad ani nemělo být záležitostí JS, ale HTML5 a CSS3. Což podporují všechny moderní prohlížeče.
Odpovědět
#52
Zajímavý přístup :-) ..
FF je nejnovější, nedávno sjem formatoval widle a instaloval nejnovější

Jinak za starý web děkuji
Hraju proto, abych si dokazoval, jak velký organ jsem.
Odpovědět
#53
No, to máš pravdu.. Biggrin Za posledních 10 let jsem se nesetkal s nikým (= ani jeden člověk), kdo by si stěžoval, že mu na prohlížeči nejde JS. V zadání žádné zakázky, okolo které jsem prošel, nikdy nebyla podmínka nepoužívat JS. Protože je to totální nesmysl. Samotný Bootstrap (to, co ti tam nejspíš dělá problémy) se používá už na více než 1% celého webu.
Přijde mi, že už tak nějak nevíš, co si ještě v tom prohlížeči/systému jakožto "alternativec" zakázat a pak se divíš.. Biggrin Důvod proč zakazovat JS obecně už nějak moc neexistuje, už není rok 95'. JS je běžná součást většiny moderních (nejen) designových webů.
Odpovědět
#54
Ja k tomu napíši jen tolik .. ano v tomhle máš pravdu "JS je běžná součást většiny moderních (nejen) designových webů. " ... taky nikdo nevtrdí, že není ale po vypnutí se ti nemá cely web rozsypat jak domeček z karet :-) .. budiž ti omluvou, že ti za tenhle web nikdo nedal ani korunu .. "Za posledních 10 let jsem se nesetkal s nikým (= ani jeden člověk)" .. jde vidět že jsi ještě nedělal pro náročnější klienty nebo nějaké projekty, kdy se ten web prostě nesmí sesypat.
Hraju proto, abych si dokazoval, jak velký organ jsem.
Odpovědět
#55
hmm, jako ocenuju praci, ale ten novej web je humus, vypadá to strašně spláceně, minuly jednoduchy styl se mi libil mnohem vic :/
btw to co se děje bumhugovi se děje i mě a to JS mam zaply pořád. Dle myho nazoru se ti tam sypou cookies
Odpovědět
#56
Používáme stejný Bootstrap, jako všichni ostatní, výsledky budou stejné a ty weby se "rozsypou" totožně.
Dovolím si zapochybovat o tvojí kompetenci soudit mojí práci nebo odbornost a povyšovat se stylem "budiž ti omluvou" nebo "jde vidět, že jsi ještě nedělal pro náročnější klienty".. Smile S tím na mě nechoď. Já nejsem tvůj zaměstnanec, abys mi něco omlouval, věci dělám podle obecných zvyklostí a s využitím standardních široce užívaných technologií a knihoven. Tedy kvalitativně přinejmenším naprosto v normě. Weby a webové aplikace co aktuálně prodávám mají obvykle šesti až sedmimístnou cenu, věci za desítky tisíc jsou spíše bokovky, takže o náročnosti klientů nebo projektů bych tu moc nespekuloval.. Wink
"Nesmí sesypat".. nojo, to si ovšem "nesmíš vypnout JS". Nikdo z klientů a uživatelů to nedělá a tahle podmínka nikdy nepadla a nepadne.
Odpovědět
#57
No, bez cookies by mělo minimálně to menu normálně fungovat a cookies ti neovlivní pozadí pod tou horní lištou.. Ostatně cookies si můžete promazat nebo spustit prohlížeč v anonymním režimu a hned uvidíte, jestli to je ten problém nebo není.
Takže co máte zakázané, cookies? JS? Všechno? Nepoužívate náhodou IE7 nebo ještě něco staršího? Chtělo by to najít skutečný problém, ať tu nespekulujem o standardních technologiích typu JS, když je problém možná jinde.

Divné, že v testovací verzi nikdo nic takového neřekl. Nikdo si nestěžoval na takové základní chyby. Nevšiml si nikdo, že tam nemá menu, ani hlavní "rámec" s obsahem? To tu opět rok "testujeme" a pak tu píčujete, stejně jako když se dva roky testuje souboják a pak se to prostě zapne. Divím se sám sobě, že se na to s odpuštěním nevyseru. Wacko
Odpovědět
#58
Takhle u mě vypadá web bez JS a se zakázanýma cookies, na aktuálním Chrome, v anonymním režimu:
   
Takhle vypadá v novém FF bez JS, v anonymním režimu:
   

Blbne ta kniha - to chápu a chápu i důvod. Ale fakt tu nevidím nic dalšího rozsypaného.
Nechápu, co nefunguje vám. Nechápu, proč bys bez JS neměl mít pozadí pod tou horní lištou nebo proč by menu mělo barevně či vizuálně vypadat jinak. Takhle to přeci nefunguje, že by JS určovalo barvu pozadí.. možná ale Gheeda z hlediska technologického v tomhle směru něco napadne, když tomu tak rozumí, já žádnou souvislost s JS nevidím. Zkuste si smazat cookies MW webu (jestli se sypou cookies, tak vám, ne mně Smile u mě jsou podle všeho v pohodě) nebo otevřít v anonymním režimu, je tu možnost, že se vám z testovací verze uložilo něco špatně a teď to dělá neplechu. Jinak ale nevím.

Takže až mě tu zas nějaký chytrák bude mentorovat a poučovat o zlém ošklivém JS a  o tom, že web by měl fungovat i bez JS a že dělám shit pro nenáročné klienty a  že mám jediné štěstí, že to bylo zadarmo, chtělo by to si napřed ověřit, že je JS opravdu na vině, než se začnu tvářit jako odborník k nezaplacení..
Já tu chybu aktuálně neznám, jestli tomu tak rozumíš, tak jí najdi a pak dej vědět (to pro tebe jistě nebude problém, při tvé bezpochyby obrovské kompetenci a profesionální úrovni při práci pro ty tuny tuze náročných klientů) a nedělej tu na mě zbytečně ramena, jak mám nebo nemám dělat něco profesionálně. Dry

EDIT: Jestli by to teda nechtělo spíš stěžovat si u svého ISP. Dnes (chvíli před Gheedovou první zprávou) se měnila složka, z které se web na manawydan.cz načítá, takže jestli vám váš ISP není schopen zatím naservírovat aktuální obsah webu, není to můj problém ani něco, co bych na svojí straně dokázal řešit. Můj ISP tady v této síti sice neposkytuje služby veřejnosti, ale jinak s tím nemám nejmenší problémy a změna se projevila okamžitě, protože to prostě ISP má pořešené. Je možné, že váš ISP má zatím problémy s překladem adres a vyřeší se to "samo" třeba až za 24 hodin. To ti slabší ISP typu O2 občas dělají. To pak ale není na místě reklamovat tu kvalitu provedení, zavolejte si na hotline vašeho ISP a tam vám to vysvětlí.

Jinak pro problémy tohohle rozsahu mě vážně jiný důvod než závada u ISP s překladem adres nenapadá. Ale takový problém ani ze svojí strany nedokážu ověřit, leda až přijdu domů a pokud to bude dělat stejnou chybu i u mě, tak budu vědět, že na vině je O2 a že to snad během zítřka bude v pohodě.. Biggrin
Odpovědět
#59
Web se určitě ještě bude nějak vylepšovat. Myslím že když napíšete nějakou konstruktivní kritiku a né jen "je to na hovno", určitě to Stig v dalších úpravách zohlední Smile.
Odpovědět
#60
Upřímně, Braku, nevím.
Visí to tu 8 měsíců, za tu dobu se toho měnilo na žádosti uživatelů hodně. Každý má možnost si web potunit v nastavení, v míře, která jinde není zdaleka běžná. To vše je nadstandard, který jsem dělal kvůli individuálním požadavkům doslova jednotlivců, protože se tu lidem snažíme vyjít vstříc. Jeden chce jiné pozadí, má ho mít.. jeden chce uzší sloupec, dostal ho.. další chce místo tří sloupcového designu design se dvěma sloupcema - dostal ho. A tucet dalších věcí jako změny barev písma atd. To je aspoň něco, co se dá na základě konstruktivní kritiky udělat a člověk z toho může mít dobrý pocit, že někomu vyhověl.

Pokud mě tu ale jeden poučuje stylem, že mě omlouvá jen to, že jsem si za to nevzal ani korunu (lol číslo jedna) a že je vidět, že nedělám pro náročné klienty (lol číslo dva), tedy úplně zbytečné osobní invektivy od člověka s pochybnou kompetencí, který na frontendu v životě pravděpodobně nikdy nedělal (jestli mě něco se*e, tak jsou to právě tihle suverénní diletanti, kterých je všude až moc).. a druhý řekne, že si "cení práce", ale že je to humus.. dost možná už na to ani nesáhnu a prostě i tuhle část svojí práce tady odpískám, abych si nedělal zbytečně vrásky. Jakože ať to vážně dělá někdo servilní, komu tohle přijde ok a ještě se tu bude za tyhle "názory" poklonkovat, anebo si na to najděte tedy nějakého "opravdového profíka" (Gheed se třeba nabídne sám). Biggrin Já už na tohle nemám nervy, ten čas můžu nyní investovat lépe a dostanu za to vždy jednoznačně pozitivnější a konstruktivní feedback a koneckonců ani to nebude zadarmo, jak už tu Gheed naťukl, takže pro mě to bude nyní tuze pohodlné a je to pro mě ta nejsnazší cesta k (snad oboustranné) spokojenosti. Protože lidi na MW tady tyhle řeči nic nestojí, když tohle vybalí komerční klient, tak plýtvá i svoje peníze a svůj čas a zdržuje dokončení projektu, takže si každý dvakrát rozmyslí, jestli se bude chovat konstruktivně a jako člověk, nebo tímhle "stupidním MW stylem".

Přátelé, s takovouhle vám tu dřív nebo později odejde i ten zbytek RT, který tu po odchodu těch dvou stálých GM zůstal. Wink Protože investovat svůj volný čas s tím, že se vám vrací tohle, to může jen blázen (nebo člověk, který si svého času necení) a nikdo z nás obyčejných smrtelníků to dlouhodobě nevydrží. Čas je drahý a plýtvat volný čas za těchhle podmínek, to je blbost. Natož když si můžu místo toho dle vlastního uvážení v pohodičce dělat něco smysluplného a nikdo mě u toho nebude urážet nebo zbytečně demotivovat a ta zpětná vazba bude vždy přesně opačná + za to dostanu konkrétní vyčíslitelnou protihodnotu.

A pokud by to na někoho bylo moc dlouhé, postačí snad tyhle dva GIFy Biggrin :
[Obrázky: ubwy2vY.gif]
[Obrázky: never-say-no-to-panda-o.gif]
Odpovědět



Skok na fórum: