Hlasování: Jak se Vám líbí nový web v porovnání se starým?
Určitě líbí více
43.75%
14 43.75%
Spíše líbí více
15.63%
5 15.63%
Pro mě je to tak nastejno nebo je mi to jedno
12.50%
4 12.50%
Spíše nelíbí více
18.75%
6 18.75%
Určitě nelíbí více
9.38%
3 9.38%
Celkem 32 hlas(ů) 100%
* Pro tohle jste hlasoval(a) Vy. [Ukázat výsledky]

Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Info] Nová verze webu
#61
Souhlas se Stigem.
Jinak me funguje web bez JS v pohode, stejne jak na Stigovych obrazcich. A to jak na FF 40.0.03 pod Win10, tak na androidim prohlizeci na Androidu 4.4.4 (je pravda, ze tam je to pak trosku vic rozhazeny, ale kdo dneska nepouziva JS ? Taky nikoho neznam).

Jedine co mam problem, tak na androidu mi nejde zavrit informace o pouzivani cookies.
Odpovědět
#62
Řeči že je na vině JS nebo Flash nebo "podobné hovadiny" a že web by se bez JS neměl rozsypat jak domeček z karet jsou mimo mísu, to většina lidí s elementárníma znalostma těch frontend technologií musí vědět a ani cookies dle mého názoru nejsou relevantní, protože tohle v takové míře cookies nebo jejich absence s žádným webem neudělají.. ani pokud beru v úvahu ty naše možnosti nastavení webu, tuším, že by se to tak moc rozbít nemělo.
No, mě už nic nenapadá.
Snad jedině ten překlad adres. Web se překlápěl před třema hodinama na hostingu - místo na new.manawydan.cz se nyní zobrazuje přímo na manawydan.cz a původní manawydan.cz se hodil na old.manawydan.cz. Z minulosti tuším, že třeba O2 i jiní "velcí" (nikoliv profesionálně či technologicky Smile) poskytovatelé s tím mohou mít problémy a že jim reflektovat tyto změny může trvat třeba i 24 hodin. To by se mohlo projevovat třeba tím, že si nedokáže sáhnout pro všechny soubory, které by měl natáhnout. Nejsem si jistý, ale prohlížeč by to možná lidem, co mají tyhle problémy, mohl zobrazit v konzoli jako 404 error nebo něco takového, tohle spíš hardwarově a infrastrukturně related ale není můj obor, takže jen hádám.
Když bych tu měl někoho rozumného, kdo má tyhle zcela zásadní problémy a dokáže si otevřít ve FF nebo v Chromu konzoli a najít relevantní chyby nebo jinak problém prověřit, tak by bylo jasněji. Já u sebe teď chybu nedokážu nasimulovat, takže jedině že by mi to blblo doma, kde mám O2. Takhle s těma problémama ISP a překladu adres jen střílím naslepo, ale opravdu nevím, co jiného by způsobilo chyby tohohle rozsahu a ještě navíc jenom někomu..

Na zavírání infa o cookies na androidu mrknu, dík za hlášení. To zavření by tuším zrovna mělo vyžadovat zapnutý Javascript, ale tos asi zrovna měl. A navíc povolené cookies, jinak se ten panel otevírá při každém načtení webu znovu.
Odpovědět
#63
To hlaseni o cookies na androidu se ukazuje jak se zapnutym, tak vypnutym JS s tim, ze kdyz mam JS vypnutej, tak ta informace nejde krizkem zavrit (cookies sem vypinat nezkousel).
Kazdopadne potvrzuju, ze s O2 byly uz v minulosti problemy, kdyz doslo na praci s domenama.
Odpovědět
#64
Ano, zobrazí se bez ohledu na zapnuté nebo vypnuté JS.
S vypnutým JS tyhle okna nepůjdou zavřít, stejně jako nepůjdou zavřít běžné popupy (modaly). Bez JS se to technicky moc asi řešit nedá, snad mě opět napadá leda refreshnout celou stránku po kliku na křížek a uložit cookie nebo sezení nebo záznam do DB k danému userovi, že už se to nemá zobrazovat.. PHP se pak při načtení stránky podívá do daného záznamu a určí, jestli se to okno vykreslit má nebo nemá. Je to krkolomné, ale bez JS to jinak moc nejde. Smile
Odpovědět
#65
Jinak mám jednu připomínku k tomu online statusu, ktery zobrazuje jmena postav ve hře. Nesouhlasím s tím. Je to jasny zdroj OOC infa o tom, ktera banda zrovna něco ve světě dělá, nehledě na to, že tu jsou lidi, ktery hrajou postavy co si zakladaj na svy tajny identitě. Místo toho bych třeba uvítal, aby ten status jen napsal třeba "Ve světě jsou 4 lidé, 1 elf, 2 gnomové" apod.
Odpovědět
#66
Aha... Tohle je pro vsechny prihlaseny uzivatele pokud vim... A je to dostupny uz nekolik let, takze nechapu proc ti Vadi kopie tohodle na novym webu. Jen aby jsi mohl rejpat?

EDIT RadstaR: Obrazek ostranen.


Přiložené soubory Miniatury
   
Democritus would say about his atomos proposal "I TOLD YOU SO" like 2400 years ago!
Odpovědět
#67
Tohle si našel nevim kde (o takovym statusu tady nevim)
Nicméně já ve statusu vidim pouze tohle
Nicméně i přes tu tvoji histerickou reakci to zobrazuje pouze účty (s tim problem nemam), status na webu zobrazuje přímo jména postav ingame ;-)
edit: abys pochopil co myslim a co tu rozhodně nefunguje už roky, tak mezi tímhle
   
a tímhle

.jpg   status2.jpg (Velikost: 13,9 KB / Stažení: 179)
Je tak trochu znatelnej rozdil.
Odpovědět
#68
Na fóru to je jen pro GM.
To na webu vidím prvně, ale rozhodně by to mělo být pouze pro GM.
Odpovědět
#69
No kdo má MW status na ploše, tak tam co si pamatuju(docela dlouho) jde vidět, která postava je ve hře
Odpovědět
#70
(31.08.2015 v 19:07)Thortogily napsal(a): Nicméně i přes tu tvoji histerickou reakci to zobrazuje pouze účty (s tim problem nemam), status na webu zobrazuje přímo jména postav ingame ;-)
Ovšem.. s tím mám zas problém já, protože jména účtů jsou nejen z bezpečnostních důvodů "tajná" (jméno účtu = až půlka zabezpečení).. teda dokud člověk neudělá nějaký prohřešek, pak jdou lidská práva stranou a nastává ostrakizace a pranýřování v prohřeškách. Smile Takže tady u těch účtů je naopak dobré, že to jede jen pro GM a výše.

A jak píše Pietro, jména postav ve hře lze zjistit cca poslední 3 roky naprosto snadnou cestou a bez jakéhokoliv přihlášení někam. Takže ano, rozhodně to nefunguje už roky. ;-)
Akorát šahám pro data, který si tahá už teď XY aplikací a využívá je každá podle svojí logiky, není to žádná novota, jen někteří to možná zaspali. Ale ono je to stejně jedno, protože za ty 3 roky to žádnou konspirační teorii nenaplnilo a myslím, že i nadále jsou ty "dobře utajené postavy a skupinky" lidem naprosto ukradené.
   

OOC informace máš po celym fóru a prosakujou i závažnější věci. Myslím, že zrovna v tomhle je lidem docela jedno, za koho pobíhá kdo ve světě a ta zneužitelnost je tady u nás spíš čirá fantazie.
PS: Písmeno "H" je tvrdá souhláska (h ch k r d t n) a diagnózu "hysterie" hádám tady z fóra nepoznáš ani s diplomem, natož pokud se jednalo o k problému naprosto relevantní poznámku..
Odpovědět
#71
Jmena postav ve hre jsou verejne dostupna opravdu uz radu let pres status ve windows. Ten verejnej pro vsechny na foru jsem nejak zapomel dodelat a nikdo si za ty leta nestezoval, ze to tam neni Smile
Kazdopadne koukam ze v tom je peknej bordel Biggrin Takze to nejak sjednotim.
Odpovědět
#72
že nějakej status existuje pro wokna ani nevim (hold moje chyba a sledovat paranoidně kdo si něco ve hře děla taky nemusim)
Nicmene si stojim za tim, že hráči by už jen z duvodu zneužiti ooc, neměli vidět jmena postav ve hře.
Odpovědět
#73
Podle mýho názoru by hráč neměl vidět jména účtů, to jen v Prohřeškách. Ale je to taky hraniční, takže zas tak moc by se ani u zveřejňování jmen účtů nestalo, pokud si teda třeba nedáte shodné heslo jako název účtu (to pak je ale jen váš problém).
Jména hráčů jsou pro mě ok, dokonce si myslím, že to ma potenciál napáchat víc užitku, než že by došlo k naplnění těch nejtemnějších konspiračních obav. Třeba v tom, že Pepa vidí Karla a tak logne, aby si spolu zahráli. Franta vidí Rudu a tak logne, aby od něj konečně po půl roce sehnal krumpáče.
PS: A z důvodu zneužití OOC by nemělo fungovat ani fórum, ani zápisky z akcí. Tohle jsou oproti tomu statusu reálně ve hře zneužívané věci, to je zdejší zkušenost a ne teorie. Ono je to vždycky jen o lidech a potenciál těch zveřejněných jmen je rozhodně menší, než hodnotné informace přímo ze hry zveřejňované na fóru a přesto ne vždy RP dostupné všem postavám.
S tím se už, narozdíl od toho statusu, reálně prasilo a někteří zdejší přispěvatelé svou bohatou praxi se zneužíváním OOC infa (nejen z fóra) již mají.
Odpovědět
#74
Jmena uctu vidi pouze GM, hraci muzou videt pouze jmena postav.
EDIT by Stig: Jo, vím o tom a myslím, že je to dobře a že je to běžná praxe.. Smile
EDIT: Takze dneska jen dodelam jmena postav ve hre i pro forum a hotovo. Se s tim nebudu sra.. Biggrin
Odpovědět
#75
Hehe to je zase počteníčko. Trošku podivné "hlasování" napsat ať lidi píšou názory, když třeba Galran vypadá překvapeně z toho že je to pro hráče viditelné(i když teda je to už dlouho v nějakém programu, který ale očividně dost lidí nepoužívá)... a za 8 minut na to máte rozhodnuto jen na základě jednoho PRO. MW nikdy neměl velkou úroveň nějakého veřejného projevu no co už. Chování hráčů asi moc neovlivníte, ale chování RT je vizitka... Nechci rýpat, ale teda údaj o sedmimístné cifře mě teda dost pobavil... to je teda kolik 1 000 000 kč a výš... to už musí být pro NASA nebo CIA ne.
Odpovědět
#76
No, jestli chcete hlasování, tak si ho někde založte. Ale podle toho, co vidím už ťed, tak tvůj "názor" podle počtu hlasů jednoznačně "zvítězil", takže tím je to asi vyřešené. Každopádně nikdo hlasování nepoptával, pokud vím. Tady už jedno (jiné) hlasování máme, je to nahoře, takže tady to nepůjde a ani nevím o tom, že by tu někdo dával o něčem jiném hlasovat, nebo že by tu někdo o něčem snad reálně hlasoval. Tady se mluví o webu, který dělám já a v téhle fázi jsem se na žádné veřejné mínění ohledně jmen hráčů neptal, protože ta data se používají jinde a není teda pro mě důvod to nějak měnit.

Máš pravdu v tom, že MW nikdy neměl nějakou "velkou úroveň veřejného projevu". Protože tu mnoho lidí jedná jak prasata. Možná si tím ale myslel něco jiného, než si reálně napsal, nevím, to je otázka. To bude asi taky součást té "nevelké úrovně veřejného projevu". Smile

Netuším, pro NASA ani CIA jsem ještě nedělal, asi nakupujou spíš z Indie. Wink Je úsměvná představa, že zrovna tajná služba by potřebovala web za miliony, co by tam prosímtě tak složitě měla zveřejňovat, tajné informace a chytrou mobilní aplikaci s real-time pohybem agentů po světě? Biggrin
Na úrovni samosprávy a rozsáhlých komerčních aplikací či webů, internetbanking, e-governmentu apod. nicméně vcelku bežné částky, asi tak na úrovni klienta "městská část" apod. Wink Takových webů se za rok dělá několik. Kde myslíš, že by ty IT firmy jinak braly obrat třeba půl a více miliardy ročně, na webech za 20 tisíc? Tu půl miliardu ročně zvládne i čistě česká firma s cca 100 zaměstnanci + nějakýma externistama. Ostatně bývaj na to vypsané i veřejné zakázky, tak si to můžeš sám projít. Nadnárodní firmy jako třeba http://aperto.com mají pobočky po celém světě, takže tam asi taky nebude problém zavadit o korunu a dost pochybuju, že se tam někdo zabývá webama za pár desítek tisíc.
Mě spíš baví, když někdo něčemu evidentně nerozumí a dělá chytrého nebo se směje, ze všeho nejvíc asi vlastní neznalosti. Smile
A ano - musím potvrdit ty nejtemnější obavy, že částka 1 000 000 má 7 míst.
Odpovědět
#77
Fujiware: Nenadelas nic, alespon bud rad, ze si muzes cist a bavit se Smile
Odpovědět
#78
Já hlasování nepotřebuju, já jen že Radstar nadhodil podnět k diskuzi a za pár minut máte "výsledek". A svůj post 71 zeditoval a tenhle podnět umazal Smile 

Veřejný projev je asi jen jeden. Můžeme ho rozdělit na část RT týmu, který nikdy nebyl srovnatelný s tím co jsem zažil jinde a dělá vizitku shardu. A pak část hráčská, kterou až tak moc neovlivníš, snad jen banama.

Aha, tak to pak budou takové ty zakázky kde se napakuje všechno od úředníka, přes firmu až po EU... tomu bych i věřil že to tímhle stylem funguje. Já tomu teda nerozumím. Asi je to jen moje nevědomost, ale přijde mi to fakt mimo - miliony za web. Ale v dnešní době to je asi možné no.

Ale jo, občas se tu člověk i pobaví a zasměje. Dík za to.

Jinak mě web jede ok a jestli budou viditelné jména je mi vcelku jedno.
Za mě je to k tématu vše.

EDIT RadstaR: Kdybych chtel fakt delat nejake extra hlasovani, tak udelam anketu. Ale jelikoz jsem si uvedomil, ze tahle vec je dostupna vsude a opravdu jen chybi na foru pro hrace, tak to tam jen dodelam. Nevim co na tom nechapes, proto ta editace. Hledas senzaci nekde, kde zadna neni.

EDIT F: Já to chápu, kde se píše že to nechápu. Tak sis to umazal no. Já jen že někteří členové z RT o tom pořádně ani neví a napsali že by to nemělo být pro hráče viditelné. Hráči na to mají taky rozdílné názory. Jinak to jakým způsobem si tohle řešíte je jen vaše věc. Já jsem to sem dopsal jen proto, aby můj post měl smysl a lidi věděli na co reaguje. Tím že jsi to umazal by to pak někdo nemusel pochopit a nevěděl by na co to vztahuju - nevím co na tom nechápeš. Senzaci tu nehledám, netřeba hledat. Třeba Stig v postu 76 naprosto ignoruje tvoji "umazanou výzvu" k diskuzi a ještě si dělá vtípky z "mého" hlasování. Jo to je pak člověk za idiota přesně dle vašich představ, ty si to umázneš a Stigův post pak dává smysl. Ale tyhle detaily dělají hodně a já nejsem ten kdo by se nechal zmanipulovat. Ne po letech zkušeností tady.

Stigu hraješ si se slovíčkama, ale v tom to není. Podstatu si každý snad už najde sám. Ty vždycky vezmeš nějaké slovo a na něm si postavíš obhajobu. Názor nebo hlasování...
1. Radstar vyzval lidi k vyjádření názoru k věci
2. Já jsem reagoval svým postem
3. Radstar tu část umazal a můj post ztratil logiku
To je celé. Je jedno jestli budeš zaměňovat slovíčka nebo ne. Ať si edituje a maže kdo chce co chce, já nikomu nic nezakazuju... Ale doplním svůj post takovým způsobem aby dával smysl. 
Odpovědět
#79
(31.08.2015 v 21:07)Fujiwara napsal(a): Aha, tak to pak budou takové ty zakázky kde se napakuje všechno od úředníka, přes firmu až po EU... tomu bych i věřil že to tímhle stylem funguje. Já tomu teda nerozumím.
Jo, to bude ono. Nejvíc na tom samozřejmě vydělá Brusel (aby to následně mohl přerozdělit na dotace na řepku, které shrábne Babiš) a ty weby jsou drahé, protože se hrozně krade. Rolleyes
Vůbec to nebude proto, že ty opravdu složité věci dělají celé týmy třeba čtvrt roku, že na ty weby chodí desítky či stovky tisíc lidí nebo že to přímo ovlivňuje běžné každodenní životy milionů lidí a ty weby nabízejí vysokou užitnou hodnotu či přímo slouží k finančním či jiným ekonomicky vysoce výnosným transakcím a že někteří členové týmů pobíraj díky své vysoké erudici třeba i "nekřesťanských" 120 a více tisíc měsíčně a ani trochu se přitom nečervenají (tj. 360 tisíc za jednu zakázku pro jednoho expertního člena týmu, přičemž takových lidí na tom dělá X a z něčeho se ještě musí platit kancly, provoz a něco musí být zisk pro firmu). Přes ty technologie lze řešit třeba tak složité věci, jako celou energetickou rozvodnou síť pro několik skandinávských zemí (to je reálný příklad, na kterém třeba zrovna pracují běžní smrtelníci - Češi) - tam nějaký milion už nikoho opravdu nevytrhne a na tom vývoji se to reálně velice snadno utratí a tou aplikací těch milionů pak každý den proteče několik.

To si nesmíš představovat web na úrovni http://mimibazar.cz. Chápu, že s takovou představou sociální nespravedlnosti tě ten milion bude dnes ještě budit ze sna.
EDIT: Já v 76 neignoruju žádnou výzvu k diskuzi. Kde to čteš? Té diskuze jsem se naopak i nějakou tou větou zúčastnil. Jen píšu, že v tomhle tématu se diskutuje o webu a že já žádnou diskuzi na dané téma ani hlasování nepoptával, že ani RadstaR hlasování nepoptával (ptal se na názory, to je rozdíl, o nějakých hlasech si začal mluvit ty) a že hlasovat se tady dá o něčem jiném. Že tu zkrátka diskuze a hlasování o jménech hráčů nebo účtů napříč aplikacema není relevantní, protože to téma přesahuje ten jeden web (na to ostatně upozornil už Biosek) a bylo by dobré to eventuelně hlasovat nebo diskutovat někde jinde, ať tu nemáme zbytečný chaos a OT. Zas nesmíš číst, co není nikde psáno.. To se pak těžko dá hodnotit úroveň veřejného projevu, když máš problém pochopit psaný text.
Mimochodem ty taky edituješ svůj post a nikdo ti to nemá za zlé. Je to odpustitelné, i když to občas působí zmatky.
EDIT2: Co bych tu měl podle tebe obhajovat? O té věci nás tu stejně nakonec diskutovalo X, takže je to úplně jedno. Už jednou jsem řekl, že jestli tvá slova nemám brát vážně, že stačí říct. Však je to jedno - hodinky=holinky: obojí se přece nasazuje, že ano (nevím, kdo tu zaměňuje slovíčka, když myslíš A a píšeš B a ještě to vlastně sám veřejně uznáváš). Jsem rád, že nikomu nic nezakazuješ a že se shodneme ve věci editů. Aspoň to pak nebude na 3 strany 20 postů, ale třeba jen 6 postů na 3 stranách.. Biggrin
EDIT3: Kdybych jen mohl poprosit, číslujme si prosím ale aspoň ty edity, kdo se v tom má pak vyznat.
Odpovědět
#80
Vrátím se k hodnocení webu - když se vám něco nelíbí, snažte se svoji nelibost vyjádřit schovívavě k osobě, která danou věc vytvořila, investovala do toho spoustu času, který jí nikdo nezaplatí.
Nám všem v RT jsou jedinou odměnou jen vaše slova díků a pochval. Odměnou za to že do MW investujeme čas, kterýho máme v osobním životě často dost málo a peněz, který se musej vydělat a dají se investovat líp.
Tak se prosím pokaždý když něco píšete zamyslete, jak to druhý straně může vyznít.
Odpovědět



Skok na fórum: